Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מפגש קארספורום וסיטרואן השלישי

menir1
שימו לב! השרשור הזה בן 1845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היה מפגש נחמד מאד - תודה על האירוח והסיור, המוסך בשורק מרגיש ונראה כמו באירופה!

ניצלתי את ההזדמנות להתרשם לראשונה גם מה-C3 איירקרוס - במציאות היא נראית מצויין (מסתבר שהיא לא פוטוגנית - בתמונות היא לא מרשימה במיוחד), מאד מרווחת ונאה. חבילה אטרקטיבית למשפחות, מעניין יהיה להשוות אותה לארונה ולסטוניק (פבל...).

כלת השמחה הייתה הקקטוס - מאד אהבתי את העיצוב של הדגם הקודם ומאד התאכזבתי מהנסיגה של היצרן לעיצוב הרבה יותר שמרני. הגעתי מאד סקרן לראות האם האופי המיוחד שהציעה הקקטוס נשמר ואני יכול לציין בסיפוק שכן!

ראשית, עיצוב תא הנוסעים ניצל שזה טוב מאד. שנית, איכות החומרים שופרה והמכונית מרגישה מוצקה יותר, אך השיפור המשמעותי ביותר הם המושבים שמציעים נוחות ישיבה מעולה בהשוואה למכוניות בקטגוריה גבוהה יותר (וגם בהשוואה ישירה ל-C3 איירקרוס). נהיגה קצרה הרשימה מאד - נוחות הנסיעה פשוט מעולה - המכונית הזאת פשוט מגהצת את הכביש ואחד המשתתפים נהג אותה מעל במפר במהירות של 70 (!) קמ"ש והיא עברה אותו בצורה מרשימה ביותר. אני ישבתי במושב האחורי, מתמקד בבאמפר המאיים שמתקרב במהירות, מכווץ את הטוסיק ומכין את עצמי לקבלת החבטה הצפוייה (מחפש בעצבנות את ידית האחיזה ומגלה לחרדתי שהיא לא קיימת...), אך הקקטוס צולחת את הבאמפר כמו שגולש גלים מפלח גל - מרגישים שעולים על משהו לא רציני וממשיכים קדימה. הסרן האחורי נשאר הדוק לכביש ואנחנו הורדנו אנחת רווחה. שאפו! זאת המכונית הכי נוחה בתקציב של מתחת ל-200K ש"ח בוודאות.

גם בידוד הרעשים שופר מאד והמכונית שקטה משמעותית בהשוואה ישירה ל-C3 איירקרוס.

המרווח מצויין כפי שהיה, ואבזור הבטיחות משאיר את צפצפה הלאומית בחוץ.

לדעתי חבילה מעולה.

עריכה אחרונה על ידי menir1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה לאנשי סיטרואן על ארגון המפגש המכובד.

את המפגש פתח דני שביט מנכ"ל לובינסקי עם סרטון על 100 שנות סיטרואן, ולאחר מכן הרצאה מעניינת על המותג, על המאפיינים, והרביץ בנו את תורת הסגמנטים, שנדבר באותם המונחים. שלב השאלות והתשובות היה מעניין שכן אז התברר כי סיטרואן עומדת להשיק בשנים הקרובות 12 דגמי מכוניות חשמליות מלאות.

למדנו על המיקוד של סיטרואן בחווית הנוחות המשפחתית לעומת מיקוד של פיג'ו בהנאה מנהיגה.

למדנו שאוטוטו מגיע ה C5 איירקרוס שיגיע עם תיבת הילוכים פלנטרית עם 8 הילוכים, אבל רק חמישה מקומות ישיבה.

הקקטוס החדש מגיע רק עם תיבת ה 6 הילוכים המצויינת והמוכרת.

חייב להודות שהקקטוס החדש נראה נפלא במציאות והתמונות שלו עושות לו עוול. אישית אהבתי יותר את המראה הייחודי של הקקטוס המקורי, אבל עדיין הרכב נראה נהדר.

לאחר מכן עלה נדב, מנהל ההדרכה של לובינסקי להרצאה מקיפה על סדרת הבולמים החדשה, על תקני זיהום אוויר חדשים, וסדרות המנועים החדשות.

זה המקום לציין שבפיורטק 1.2 ליטר רצועת התזמון אינה טבולה בשמן אלא מקבלת רסס שימון שמוריד רעשים, הרסס יורד ונשאב חזרה לעוקת השמן. בכל מקרה טעות לומר כי מדובר ברצועה טבולה בשמן.

זה השלב בו נאלצתי לעזוב עקב לילה לבן בעבודה ועייפות גדולה, אבל החברים מדווחים על סיור מאוד מאוד מרשים במרכז השירות.

ועוד מילה על המפגשים עם היבואן -

למפגש על שמני MOBILE הגיע מר דורי מנור יו"ר הקבוצה.

למפגש היום הגיע מר דני שביט, מנכ"ל לובינסקי.

יש לי תחוושה שהם אוהבים את המפגשים איתנו...:inlove:

תודה ליעל מנהלת המותג, למירי שמארגנת הכל, ולנעמה שאחראית על הפעילות המדהימה של היבואן בפורום! :beerchug:

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני הייתי, פעם ראשונה שלי באירוע כזה והיה מצויין! הארגון היה ברמה הכי גבוהה שיש, היה מעניין מאוד, מעשיר וכמובן הדובדבן שזו הנסיעה בקקטוס לאלו שיכלו להשאר עד לסיום.

אין לי ניסיון עם הדור הקודם של הרכב וההשוואה המיידית שעומדת מולי זו הקליאו שלי ואין ספק שכשזה מגיע לנוחות הקקטוס בליגה אחרת, נסיעה מאוד נוחה ונעימה גם כשעוברים באמפרים במהירות של 70 קמ״ש כמו שצויין הרכב מגהץ את המכשול בנינוחות כאילו עלינו על גומה קטנה, גם המושבים נוחים ובכלל הפנים נאה ומעוצב יפה.

מבחינה חיצונית הרכב פחות ייחודי מהדור הקודם זה כבר ברור אבל הוא מאוד נאה במציאות ועדיין מלא בסטייל ביחס ל 99 אחוז מהדברים שתראו על הכביש, לא ברור לי למה אבל התמונות לא עושות עימו צדק כמו שכבר נאמר.

אני רוצה להודות ללובינסקי על האירוע המצויין, מקווה לראות עוד ועוד יוזמות כאלו. שאפו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה ארוע מושקע מאוד, החל מהאולם תצוגה המרשים, הכיבוד, ההרצאות ועד נהיגות המבחן וכמובן השי הנדיב.

מקווה מאוד לראות ארועים דומים במותג פיגו, אופל וDS...

Alfa Romeo 164 3.0 super v6 1995

Alfa Romeo spider 2.0 twinspark 1997

Alfa Romeo giulietta milano 2014

Volkswagen polo gti 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוה נחמד, מעשיר ומעניין. לצערי עקב אילוצי לו"ז ויתרתי על הסיור והנהיגה (שאותה אבצע אם וכאשר אשקול לקנות את הרכב)

מעבר למה שכתבו חבריי יש נקודה חשובה שהועלתה בצד הטכני לגבי רצועת התזמון הרטובה (לא טבולה כפי שציין חברי המלומד). הנציג הטכני טוען שיש כשלים שנובעים משמן לא נכון וממה שמשתתפים אמרו מסתבר שבספר הרכב ההוראות לא חד משמעיות וכלליות ושחייבים להיצמד לתכנית הטיפולים שכל רוכש מקבל לפי מספר השלדה.

מההתרשמות הסטאטית שלי מהרכב הוא נחמד ומהווה אחלה תמורה אבל מה שמפריע לי זה המסך והתצוגה הדיגיטלית.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לקודמי, היה מפגש מעניין, מכובד ומאורגן לעילא.

דברים שנאמרו במפגש ולא הוזכרו עדיין:

- דני שביט נשאל לגבי ירידת הערך של המותג, ולטענתו מדובר בבעיה של דגמים קודמים ומגוון הדגמים הנוכחי שומר על ערך בצורה סבירה.

- דני גם נשאל לגבי תמחור הקקטוס, וענה שלדעתו מדובר בתמחור סביר לגמרי. האמת, בהתחשב במערכות הבטיחות, אני מאוד מסכים בנקודה הזו.

- הוא גם נשאל לגבי גיר ידני, וענה שהביקוש מאוד נמוך ושהם לא יכולים להביא רכבים כאלו בהזמנה בודדת, אבל שאם תתארגן קבוצה של עשרה או יותר אנשים הם ישקלו (כמו במקרה הקקטוס).

- בנוסף, הוא נשאל האם תהיה c5 חדשה, וענה שבאופן כללי לא צפויים דגמי סדאן כמו c5 בקרוב, גם לא על בסיס ה-508 החדשה. באמירת אגב הוא ציין שה-508 החדשה מבחינתם לא מתחרה במאזדה 6, הפרשנות שלי לעניין היא שהיא תתומחר ותמוצב מעל דגמי המיינסטרים של הסגמנט, ואני רק מקווה שזה לא יהיה שידור חוזר של הג'וליה (או גרוע יותר).

- ולסיום, ואולי הכי חשוב, אני אישית הבנתי מנדב (אחרי לא מעט התפתלויות בנושא שמנים) שרצועת התזמון ב-1.2 פיורטק עשויה להתפורר גם ברכבים שטופלו בדיוק לפי הספר, ושהיצרן נוקט בכמה אמצעים להתמודד עם התקלה הזו:

א. צמצום מועד ההחלפה לכל 105,000 ק"מ או 6 שנים (כשבכל החלפה שניה מוחלפים עוד חלקים, לא רק את הרצועה)

ב. בדיקה מספרית (כלומר משהו שנותן תוצאה מדידה, לא 'הסתכלתי ונראה לי בסדר') בכל טיפול שנתי, וכמובן החלפה של הרצועה במידת הצורך לפי תוצאות הבדיקה.

מעבר לזה, אין רצועת תזמון חדשה, כלומר, לא מדובר בבעיה בסדרה מסויימת שניפתרת אחרי החלפה לרצועה חדשה.

אז אם הבנתי נכון, לפחות הנושא הזה הרבה יותר ברור אחרי המפגש ושם דברים בפרופורציה (כן, יש בעיה, לא, היא לא אקוטית).

מהקקטוס עצמו הספקתי להתרשם רק באופן סטטי, הוא נראה לטעמי (השמרני) יותר האצ'בק מ-suv, ובאופן כללי טוב יותר (פחות low cost) מהקודם, גם אם פחות מוזר.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכחתי באירוע. לדעתי היו מעל 30 משתתפים. האירגון היה מצויין והכיבוד היה טעים. הסקירה הכללית של מנכ"ל הקבוצה היתה מעניינת והמצגת הטכנית פלוס הסיור באגף הטכני היו מעניינים מרשימים (המוסך מאוד מאוד מרשים).

הקקטוס החדשה נראית מגובשת יותר מהקודמת, אך פחות יחודית. לי היה חסר ה air bumps שכה חשוב בתנועה עירונית צפופה במדינתינו.

לצערי, לא יכולתי להשאר לנסיעת המבחן בכדי להתרשם הרכב.

מגיע שאפו לצוות לובינסק עלהאירוח וההשקעה בפורום ועל השי הנחמד, דבר שאינו מובן מאליו.....

תודה רבה

מחכה לעוד מפגשים ומקווה שיבואנים נוספים ירימו את הכפפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שאלתי את נדב על החלפת הבולמים בקקטוס הישנה לאלו של החדשה.

נענתי שזה לא אפשרי בצורה פשוטה (אין התאמה) ובטח לא במרכזי השירות של לובינסקי.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, מבחינת מיצוב הקקטוס ממוקם מעל ה-C3 ומתחת ל-C3 איירקרוס.

ההבדלים המהותיים - האיירקרוס יותר מרווחת ועם תא מטען גדול יותר. רק הקקטוס (בשלב זה) מצויד בבולמים החדשניים המכאנו-הידראוליים ומושבים עם ספוגים מיוחדים לשיפור הנוחות. האיירקרוס גם כוללת אבזור עדיף במעט. הקקטוס קלה ב-100 ק"ג בקירוב ולכן צפויה להיות חסכונית מעט יותר. לשתיהן אותה חבילת כח המבוססת על מנוע 1.2 עם 110 כ״ס וגיר אוט׳ 6 מהירויות.

עריכה אחרונה על ידי menir1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מצטרף לשבחים ולתודות ללובינסקי שמארחים אותנו בפעם הרביעית או חמישית, זה לא מובן מאליו לטעמי ואני נהניתי גם הפעם.

הקטטוס עצמו לא השתנה בהרבה, עיצוב חיצוני מחודש ופחות ייחודי מהקודם , שפתח עידן חדש עבור סיטרואן שאותו אנו רואים במגוון הדגמים שהגיעו אחרי הקקטוס המקורי. בפנים השינויים פחות בולטים, המושבים כמצופה יותר נוחים (לפחות ברמת הגימור הגבוהה) אבל לא אוחזים, וכמובן שלל מערכות הבטיחות הנחוצות.

הבדל משמעותי אחד המורגש בקקטוס המעודכן הוא נושא הרעידות בסרק של ה1.2 פיורטק, שהופתחו בצורה משמעותית ביחס לדגמים ותיקים יותר עם אותו שילוב גיר מנוע, וכעת זה לא מפריע בכלל(לדעתי).

המתלים החדשים מרגישים נוחים כמצופה, מרסנים את המרכב בצורה טובה וגם דואגים למנוע מעבר שיבושים גדולים אל הנוסעים, כמו למשל מעבר על במפר במהירות גבוהה מהרצוי אמנם זיעזעה מעט את הרכב , אבל המתלים ספגו את המכה שלא הגיעה לנוסעים).

בנסיעה במושב האחורי התרשמתי שיש יחסית הרבה רעשים שנכנסים מאזור הגלגלים האחוריים , במיוחד במהירות גבוהה והיה אפשר לשים שם עוד בידוד. במעבר למושב הנהג זה כבר לא היה מורגש יתר על המידה. באזור ה100 קמ"ש ניתן לנהל שיחה ללא בעיה כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט היה מפגש מעניין.

לצערי מפאת אילוצי זמן נאלצתי לצאת באמצע ההרצאה של נדב, ונסיעת מבחן אתאם רק בהמשך.

מהתרשמות סטאטית הרכב שודרג לא רק באבזור הבטיחות (מלא מכל טוב), אלא גם באבזור נוחות (המושבים בדגם היוצא היו נוחים באופן מעולה, אז תנסו לדמיין כמה נוחים המושבים של הדגם הנכנס), טעינה אלחוטית לסלולר וכל מיני שטויות כאלה.

לצערי עדיין חסרים כמה פיצ'יפקס (תאורה בתא הכפפות למשל, שכן קיימת בC3). לא הבחנתי האם הוסיפו תאורה בסלון מאחור - אבל במידה ולא, זאת קמצנות בלתי מוסברת.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...