Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש הגיון כלשהו בשוק יד-2

daido1
שימו לב! השרשור הזה בן 1865 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

... וממש לא מוצא!

זה שלוי יצחק חי בפלנטה אחרת ולא "מחובר" למחירים שנסגרים במציאות (עם / בלי אינטרסים של חברות ליסינג וביטוח...),

אוקיי הנושא מוצה.

זה שהשוק לא אינטיליגנטי במיוחד, ואנשים עדיין משוכנעים ש"רכב צרפתי מבלה במוסך כל הזמן" -

עדיין יש לי עם זה קשיים נפשיים, אבל השלמתי.

אבל מישהו מוכן להסביר לי למה לעזאזל 208 נמכרת במחיר דומה או אפילו יקר יותר מ-308???

אותו שנתון, כמעט אותו מנוע (פיורטק של 308 חזק יותר!), אותה רמת אבזור Active (ה-308 מאובזרת יותר!)

מה הופך את ה-208 לפופולרית עד כדי כך שיעדיפו אותה על פני דגם גדול, נוח, חזק ויוקרתי יותר של אותו יצרן שאינו נחות ממנה במאומה???

להלן השוואה שרירותית מיד-2 על שנתון 2015. למען הסר ספק, סיננתי רק "יד פרטית".

נכון של-308 "סובלת" גם מהיצע של לא מעט רכבי ליסינג, אבל זה לא שחסר היצע של יד פרטית ל-208!

מי שמחפש פיג'ו בתקציב של השנתון הזה ומתלבט בין השתיים, יש לו היצע מספיק גדול מכל אחת מהן,

לא ברור לי למה שמישהו יסכים לשלם סכום דומה, או אפילו גבוה יותר על 208!

208.png 308.png

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בתור אחד שמסתכל על רכבים הבעיה היחידה שיש לי עם פיג'ו 308 לעומת 208 זה תפעול המערכת, הכל כולל הכל בתוך המולטימדיה - לא מתחבר עם זה ולא בטיחותי בעיניי. ב208 לפחות השליטה על המזגן נורמלית.

לא סגור אם יש הבדל במושבים שמאחורה (מבחינת מרווח וגובה).

עוד סיבה הגיונית (שוב לדעתי) זה סופר מיני יותר פופולרי מהמשפחתיות וכיום מי שמחפש רכב למשפחה פונה לג'יפונים.

Peugeot 208 turbo 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות, במשך שנים הדגמים המבוקשים של פיג'ו היו דגמי הסופר מיני - 205, 106, 206, (207 דווקא לא נהנה מביקוש) וה208 ממשיכה את המסורות הזו.

מצד שני המשפחתיות-קומפקטיות של פיג'ו פחות מבוקשות (306, 307, וה308 דור קודם).

השוק מורכב מקונים, ויש להם העדפה ברורה...

לשם האנקדוטה, אני רכשתי פיג'ו 108 חדשה, מאובזרת, חזקה (כמובן שהכל בקנה מידה של רכבי מיני ידניים) במחיר של פיקנטו ידנית, חלשה משמעותית וללא אבזור,

- היום אם אני אנסה למכור, כנראה שהפיקנטו תהיה שווה יותר, וכנראה גם תמכר הרבה יותר מהר.

אבל אני נהנתי מרכב יותר טוב, באותו מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשווה ירידת ערך של רוב המשפחתיות הגדולות מול משפחתיות, אותו סיפור. צעירים לרוב יעדיפו סופרמיני ולא משפחתית ובאופן מסורתי רכבים קטנים נחשבים לזולים יותר לאחזקה. משפחות הרוכשות משפחתית יד 2 יעדיפו מותג קוריאני/יפני הנחשב לאמין עם שמירת ערך טובה ולא משפחתית אירופאית, כך יוצא שסופרמיני משתווה במחירה כמשומת למחירה של משפחתית אירופאית ממוצעת. זו לא המצאה חדשה, כבר שנים שזה כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסתכל על זה בצורה חיובית, המצב של ה308 כרגע טוב. בעוד 10 שנים כל פג׳ו 205 נוסעת עם רישוי תהיה שווה יותר מה308 שלך.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי אותכם.

אתם אומרים דברים הגיוניים סך הכל, אבל המסקנה היא שוב פעם - שהשוק שטחי.

אם ניקח את קהל היעד של צעירים שיש להם תקציב לרכב עד-50K, אז ייתכן שהם מניחים שמספיק להם סופר-מיני בגודל של 208.

רכב גדול יותר מרתיע אותם, כי הוא "בטח" בזבזני יותר בדלק, ו"בטח" יקר יותר בתחזוקה, ו"בטח" הביטוח יקר יותר וכו' ...

אבל אם במקום להגיד על אוטומט "למה אני צריך?", היו עושים השוואה יסודית בין 208 ל-308 (לצורך הדוגמא..),

אולי היו מגלים שההבדלים בהוצאות זניחים בהרבה ממה שהם מניחים, ואז ברור שעדיף 308 - רכב שהוא עדיין זול יחסית לתחזוקה, חסכוני מאד, ארוך בלא יותר מ-30 סמ', אבל עם בונוס אדיר של נוחות וביצועים!

רק השערה, לא נכנסתי לחישובים מעמיקים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רכבים שהשוק שלהם גרוע.

הרכב הקודם היה משפחתית גדולה עם ק''מ גבוה.

מחירון 44,פרסמנו ב30 ואף אחד לא באמת.

בסוף הלכה לטרייד אין.

וזה היה אחלה רכב,מרווח ואמין מאוד.

ה"סטיגמה" היא שעם משפחתית צרפתייה נתקעים עד שמוכרים לברזל.

הסופרמיני נהנות משם טוב יותר,בעיקר בזכות הדגמים הידנים הטובים.

לא הייתי מסתכל על 308 אם הייתי מחפש 208 ולהיפך.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם אומרים דברים הגיוניים סך הכל, אבל המסקנה היא שוב פעם - שהשוק שטחי.

נו זה ברור שהשוק שטחי, לצערי אין מספיק רציונל אובייקטיבי בבחירת רכבים, השוק מונע מסטיגמות, כי בני אדם מונעים מסטיגמות ויש מספיק מחקרים סוציולוגיים לאשש זאת.

אני בהחלט מבין את התסכול שלך, וללא ספק חושב שבקטע של יחס עלות-תועלת לרכב שלך יש מעט מאוד מתחרים אם בכלל. חבל? כן לך, לא לקונה המאושר שישכיל לרכוש אותה.

סתם אנקדוטה, ניסיתי לשכנע את גיסתי שמחפשת בימים אלו רכב יד 2 סביב התקציב האמור לרכוש את הפיג'ו שלך. היא שללה את הפיג'ו בטענה שהיא לא אהבה אותה, יום לאחר מכן ניסתה לשמוע ממני אישור לרכישת אופל אסטרה האצ'בק דור קודם (יוצאת ליסינג) בעשיריה יותר וכשהעלתה את הקרוז דור קודם במחיר עוד יותר גבוה מהאופל כאלטרנטיבה לרכישה כבר חיפשתי בגוגל איך מזדכים על גיסה... לך תבין!!!

עריכה אחרונה על ידי ZvikH
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סונטה ואטוס מאותו שנתון נסחרות כמעט באותם מחירים, לך תבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם אנקדוטה, ניסיתי לשכנע את גיסתי שמחפשת בימים אלו רכב יד 2 סביב התקציב האמור לרכוש את הפיג'ו שלך. היא שללה את הפיג'ו בטענה שהיא לא אהבה אותה, יום לאחר מכן ניסתה לשמוע ממני אישור לרכישת אופל אסטרה האצ'בק דור קודם (יוצאת ליסינג) בעשיריה יותר וכשהעלתה את הקרוז דור קודם במחיר עוד יותר גבוה מהאופל כאלטרנטיבה לרכישה כבר חיפשתי בגוגל איך מזדכים על גיסה... לך תבין!!!

ע ~ נ ~ ק !! :roflmao:

ו.. תודה על הפרומושן!

טוב תשמע!

אני מבין אותה.. אופל זה "איכות גרמנית משובחת"

ושברולט זה "אמריקאית יוקרתית".

מזל שאני לא מוכר פוקוס עם גיר רובוטי , כי אז גיסתך היתה קונה ממני במחיר פגז "פורד - הרכב הכי אמין בעולם!"

;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סונטה ואטוס מאותו שנתון נסחרות כמעט באותם מחירים, לך תבין.

זה מובן מאוד.

לסונטה מודל 2002 אין כבר את ה"יוקרה" והסטטוס. מה שיש זה רכב גדול שלא עושה רושם על אך אחד, עם צריכת דלק גבוהה ואחזקה כנראה יותר יקרה משל קורולה/אלנטרה. מי שיש לו 5-10 אלף שקל, איזה סיבה יש לו לקנות סונטה?

לעומת זאת, אטוס - חסכונית וזולה לאחזקה, רמת ה"יוקרה" היא לא פאקטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו זה ברור שהשוק שטחי, לצערי אין מספיק רציונל אובייקטיבי בבחירת רכבים, השוק מונע מסטיגמות, כי בני אדם מונעים מסטיגמות ויש מספיק מחקרים סוציולוגיים לאשש זאת.

אני בהחלט מבין את התסכול שלך, וללא ספק חושב שבקטע של יחס עלות-תועלת לרכב שלך יש מעט מאוד מתחרים אם בכלל. חבל? כן לך, לא לקונה המאושר שישכיל לרכוש אותה.

גיסתך מוזרה הרבה יותר משאתה חושב, מילא לא לאהוב פז'ו, לגמרי נורמלי, אבל אסטרה וקרוז דורות קודמים כן ? יש פה משהו באמת חריג, מה זה, אין קיה, אין הונדה, אין טויוטה, ניסן, אין יונדאי, מה קרה ? מה זו ההדרה הזו ? שוב צריך בג"צ של הקשת המזרחית ? הרי עשיריה וגם הרבה פחות מעל ה 308 זה המחיר שבו אפשר לקבל את הפנינות הללו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1865 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...