Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הורדת הילוכים נכונה וקלאץ

scott12
שימו לב! השרשור הזה בן 1875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב

רציתי לשאול איך נכון להוריד הילוכים עם הקלאץ?

אם נגיד אני הילוך 4 ומתקרב לצומת וצריך להאט ואז לעצור אז אני לוחץ על ברקס.מוריד מהירות ולוחץ על הקלאץ ותוך כדי לחיצה על ברקס אני מוריד ל3 ואז ל2 ואחרי שעוצר אנע מעביר ל1.השאלה אם זה בסדר או שחייב להרים קלאץ בין מעבר מ3 ל2?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב להרים את הקלאצ' בין ההילוכים כדי שהחלפת ההילוך תבוצע ותשפיע על הבלימה (תשתמש בעצם בבלימת מנוע), אחרת אתה משתמש נטו בבלמים כדי להאט. גם מומלץ להעביר להילוך ראשון רק קרוב לעצירה מלאה של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת ההילוך תבוצע ותשפיע על הבלימה (תשתמש בעצם בבלימת מנוע), אחרת אתה משתמש נטו בבלמים כדי להאט.

אלא אם כן אתה נוהג במשאית שמשקלה עולה על 7 טון, אתה לא באמת צריך שום דבר מלבד הבלמים כדי להאט.

הורדת הילוכים במהלך בלימה מתבצעת כדי לשמור על כוח המנוע זמין, לא כדי להיעזר בבלימת מנוע. אז בהחלט כדאי לשלב מצמד אחרי כל הורדת הילוך, אבל במהירות מנוע נמוכה כך שבלימת המנוע תהיה חלשה ולא תשפיע משמעותית על אחידות הבלימה.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן אתה בטוח שלא כדאי לשלב הורדת הילוכים במידה ואני רוצה למשל להאט במתינות לקראת רמזור? זה חסכוני יותר, ככה ניתן להמשיך נסיעה באופן רציף במקום להגיע מהר, לבלום ולעמוד עם כולם.

אני באופן כללי תמיד משתדל להאט במתינות בשילוב של בלמים והורדת הילוכים, לא חייב להוריד מ 5 ל 4 ל 3 וכו׳, אפשר להוריד מ 5 ל 3, לגלוש עוד קצת ואז לרדת ל 2 אם רואים שהרמזור מתחלף ומתחילה תנועה. בקצרה, תלוי בסיטואציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן אתה בטוח שלא כדאי לשלב הורדת הילוכים במידה ואני רוצה למשל להאט במתינות לקראת רמזור? זה חסכוני יותר, ככה ניתן להמשיך נסיעה באופן רציף במקום להגיע מהר, לבלום ולעמוד עם כולם.

אני לגמרי בעד בלימה הדרגתית, גם מטעמים מגננתיים: היא מאפשרת לנהגים הנמצאים מאחוריך "להדביק" אותך טרם העצירה, וכך לקבל "כיסוי" מפגיעה מאחור בזמן העצירה.

אבל באופן כללי אני מעדיף האטה עם הבלמים מאשר רק עם בלימת מנוע: היא יותר אחידה, ניתן למינון טוב יותר, פועלת על כל הגלגלים ומנוטרת על ידי מערכות בקרה אלקטרוניות שמשפרות את יציבות הרכב.

שוב, בהחלט כדאי לרדת בהילוכים במהלך הבלימה, אך במהירות מנוע נמוכה שבה לא נוצרת בלימת מנוע חזק. המטרה היא רק לשמור את כוח המנוע זמין.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נגד בלימת מנוע.

מוריד לשלישי בדרך כלל כשהמהירות מספיק נמוכה ואם מתקרב לעצירה משלב ניוטראל.

ראשון רק בעמידה מוחלטת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נגד בלימת מנוע.

מוריד לשלישי בדרך כלל כשהמהירות מספיק נמוכה ואם מתקרב לעצירה משלב ניוטראל.

ראשון רק בעמידה מוחלטת.

גם אני ככה, אבל כן מאט בשילוב עם הורדת הילוכים, זאת אומרת אם אני ב 5 אז מאט קצת עם הבלם ואז יורד ל 4 או 3 ורק אז עוצר. לחלופין יש כאלה (אפילו הרוב כנראה) שגם ממהירות של 120 קמ״ש עד עצירה פשוט לוחצים על ברקס פלוס ניוטרל עד עצירה מוחלטת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1875 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...