Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שברולט קרוז 2017

במבליק
שימו לב! השרשור הזה בן 1866 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר שנים רבות עם רכבי חברה, עם סיום החוזה על הרכב הנוכחי, החלטתי לעשות ליסיניג פרטי תפעולי באמצעות אוויס.

עד לקבלת הרכב הקבוע קיבלתי מהם כרכב גישור שברולט קרוז 2017 מהשכרה.

אכתוב את התרשמותי מהרכב בעיקר בהתייחס לטויוטה וורסו שליוו אותי בשנים האחרונות.

מעלות:

שקט מאוד

סופג את פגעי הכביש בצורה די מוצלחת (הרבה יותר טובה מאשר הוורסו)

תחושה של רכב רחב

תא מטען גדול

דלתות כבדות ומאסיביות

אולי בגלל נדירותו, הרכב משום מה משדר יוקרה וכל מי שראה אותו היה בטוח שהוא שייך לקטגוריית "רכב מנהלים" (מהצד הוא די דומה למאזדה 6)

צובר מהירות מהר מאוד.

חסרונות:

כל דבר שרוצים לעשות צריך להוריד את העיניים מהכביש (גם כדי לראות מה המהירות הנוכחית) שום דבר לא נמצא מול העיניים

למראות יש שטח מת ענק שפול טריילר יכול להתחבאות שם בלי שתראה אותו (המצב כ"כ גרוע שיש לי תחושה שהמראה השמאלית ברכב הספציפי היא לא מקורית).

בגלל מבנה הרכב, מהחלון האחורי לא רואים כמעט כלום.

מערכת כיבוי והתנעה לא ניתנת לכיבוי ומצד שני פועלת בצורה מאוד לא אופטימלית (לדוגמא, הגעת לרמזור אדום הרכב שלפניך עוצר ואז מתקדם קדימה מטר, המנוע שלך כבר הספיק להיכבות ועכשיו כשאתה מצמצם רווחים המנוע נדלק ולא מתכבה שוב. דוגמא נוספת, עצרת לעלות נוסע, הרכב מתכבה, ברגע שהעברת ל-P המנוע נדלק שוב ולא מתכבה יותר).

החלונות יורדים אוטו' עד הסוף אבל כדי להעלות אותן צריך לחיצה רציפה.

הרכב מאוד נמוך וכבר קרה לי שבזמן הכניסה התגרד לי הראש במפתן הדלת (ייתכן בגלל שאני רגיל לוורסו הגבוהה)

צג המידע של הנהג מכיל סימולים שונים מאוד קטנים ובצבע אחיד וקשה לשים לב במבט חטוף מה קורה שם (ייתכן שאחרי הרבה זמן כשמתרגלים לרכב זה יהיה טוב יותר).

חסרון בולט שהיה לי ברכב הספציפי - וזה כבר בעיה של אוויס, קיבלתי רכב מסריח מאוד מסיגריות במידה כזו שמתי שאני יוצא מהרכב הבגדים שלי ספוגים בריח. כבר כמה ימים שאני רודף אחריהם שיחליפו לי רכב אבל לטענתם אין כרגע שום רכב במלאי... אם הרכב היה שלי ומישהו היה מחזיר לי אותו ככה הייתי מגדיר אותו כ"טוטלוס" ומחייב אותו ברכב חדש (או לפחות ב"רימון ריח").

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי חברות ההשכרה בארץ - כבר יצא לי מספר פעמים לסרב לקבל רכבים עבור אורחים שהגיעו לחברה מחו"ל עקב המצב שהגיעו...

לגבי הסיגריות - אם אני לא טועה ראיתי סעיף כזה בחברות השכרה בחו"ל שאוסרים על עישון בתוך הרכב ובמידה ויחזור מסריח מסגריות - הלקוח יחוייב בעלות הניקוי.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסרון בולט שהיה לי ברכב הספציפי - וזה כבר בעיה של אוויס, קיבלתי רכב מסריח מאוד מסיגריות במידה כזו שמתי שאני יוצא מהרכב הבגדים שלי ספוגים בריח.

ואתה הסכמת לספוג את הזלזול הזה?!

למה?

אין להם שום רכב אחר?!

לאוויס???

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקרוז החדשה הפתיעה אותי לטובה, היא מאוד נוחה והביצועים היו מעולים. אני דווקא אהבתי את מחשב הדרך בלוח המחוונים.

מראת שמאל היא מקורית אבל בגלל שהרכב מגיע לישראל בתקינה אמריקאית הוא נמכר עם המראה המוזרה הזאת שבאמת יוצרת שטח מת ענקי.

החיסרון העיקרי של הקרוז היום הוא מחסור באבזור בטיחות ועננת הדגם הקודם שסבל מבעיות אמינות בתחילת דרכו וסובל עד היום מסחירות נמוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה?

אין להם שום רכב אחר?!

לאוויס???

יאפ, סגרו רשמית את סניפי השכרת הרכב בנתבג ובתל אביב והפנו תיירים לחברות המתחרות.

וברצינות, אין לקוח שיותר מזולזל ע"י חברות הליסינג מהלקוח שלוקח רכב חלופי.

מעטים האנשים שראיתי שקיבלו רכב חלופי נורמאלי.

אני חושב שחוץ מהחסכון שהלקוח לוקח רכבים ישנים בציי שכבר לא ראויים ללקוח השכרה משלם הבאת רכב מבאס/בעייתי תבטיח החזרה מהירה של הרכב החלופי.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קיבלתי רכב גישור נורמלי.

קורולה 2015 עם 80 אלף ק"מ (ותוך שלושה חודשים הוספתי עוד 10) שלשם שינוי לא נראתה כאילו שלוש שנים חי בה סטלן שהשתמש באוטו בתור באנג.

והיא אפילו נסעה יותר טוב מזאת 2013 שהייתה לי קודם.

אבל זה היה רכב שבדיוק השתחרר ממישהו שסיים חוזה, ועוד לא הספיק להיות אוטו זה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה?

אין להם שום רכב אחר?!

לאוויס???

היום, לאחר אין סוף שיחות טלפון לסניף בירושלים, רמת גן, טבריה ולמוקד הארצי, שיחות שבכולן נאמר לי שאין רכבים פנויים, התחלתי לדבר בצורה קצת יותר תקיפה ואז העבירו אותי למנהל סניף ירושלים שהצליח למצוא בשבילי רכב. לא רק זאת, כשהגעתי להחליף רכב הוא ביקש ממני שאבחר מתוך כמה רכבים שהיו בחניון כדי להיות בטוח שהריח משביע את רצוני ואף קיבלתי שדרוג (ליונדאי טוסון - אשתדל לכתוב עליו בבוא היום בנפרד).

בסופו של יום אפשר לומר שמתי שכבר קיבלתי שירות, הוא היה מעולה.

לשאלה איך הסכמתי מראש - בימי חיי נהגתי על לפחות 50 כלי רכב, אף אחד מהם לא היה שלי ומעולם לא קיבלתי רכב מסריח מסיגריות. הייתי בטוח שאם אסע עם חלונות פתוחים הריח יעבור. מסתבר שזה עזר חלקית... אני הצטננתי וכמעט ולא מריח כלום, אבל בני משפחתי ואלו שאני מסיע אותם במסגרת תפקידי העדיפו לנסוע במוניות.

ולעיקרו של אשכול,

היום החזרתי את הרכב לאחר 5 ימים ובערך 650 ק"מ. הרכב בכללותו נוח ושקט.

את מבחן כביש הבקעה הוא עבר בהצלחה מרובה, הרכב יציב מאוד על הכביש ובכל פעם שרוצים לעקוף מישהו - שריקה קטנה וכל הסוסים פותחים בשעטה אל האופק.

לעומת זאת ביציאה מכביש בגין (ירושלים) אל העליות של הולילנד (האטה ממהירות גבוה לבערך 40, פניה טריקית ימינה ומיד שמאלה ואז עליה קשה מאוד) נראה שהסוסים קיבלו סחרחורת ולקח להם קצת זמן להבין מה רוצים מהם.

בסה"כ הימים שהרכב אצלי ובנסיעות שרובן בין עירוניות, רגועות וללא פקקים, הרכב עשה ממוצע של 12 ק"מ לליטר. בעיני לא מספיק מרשים, בוורסו עם הרכב מלא (7 נוסעים) הייתי עושה בנסיעות דומות 11.5 ק"מ לליטר. ציפיתי ליותר (ובמיוחד עם אפקט כיבוי המנוע בכל עצירה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וברצינות, אין לקוח שיותר מזולזל ע"י חברות הליסינג מהלקוח שלוקח רכב חלופי.

מעטים האנשים שראיתי שקיבלו רכב חלופי נורמאלי.

הרכב שקיבלתי הוא רכב מצי ההשכרה, אני חתום עליו ומשלם עליו בהסכם שכירות לחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, גם אני מקבל כאלה - אבל יש רכב השכרה שניתן לתייר בסניף השכרה, יש השכרה ללקוח משכיר מזדמן ויש חוזה השכרה ללקוח שצריך חלופי/מעבר.

רק אם יש מחסור בכלים טובים(לדוגמא בחגים) תקבל כלקוח משכיר את ה"סחלה" ומול זאת כלקוח ליסינג תקבל אותו אוטומטית(אלא אם יש מחסור ברכבי פח).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1866 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...