Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית מנוע פיג'ו 2008 טורבו שנתון 2016

Moran.adler
שימו לב! השרשור הזה בן 1764 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל העונים.

לפני כשבועיים התייעצתי כאן בנוגע לבעיה שנוצרה אצלי ברכב.

בקצרה, הסיפור היה שהתעוררו בעיות בנסיעה לאחר שהרכב ברשותי כעשרה חודשים- השהייה כשנותנים גז, השתנקות מהמנוע וכושר סחיבה עצל.

פניתי אל המוסך הקבוע שלי והסברתי מה שאני מרגישה בנסיעה. זה הוא מוסך מורשה של אופל, מוסך בו טיפלתי במשך שנים ברכב הקודם שלי ולעניות דעתי היה מוסך אמין. לא זול בכלל, אבל אמין.

בעל המוסך אמר לי שקודם כל הם יבדקו את הדברים הרגילים- שמן, פילטר שמן ופילטר אוויר ופלגים. לאחר מכן יעשו נסיעה ויבדקו את הרכב.

קטונתי ואיני מכונאית ומכיוון וזו פעם ראשונה שיש לי רכב כזה חדיש, אמרתי אוקי.

העלו את הרכב על ליפט. לאחר שעה וקצת בא הבעלים ואמר לי שהפלגים שלי שרופים לגמרי וכנראה שזו הסיבה לבעיה.

אמרתי לו שהוא מבין יותר ממני ואשמח שיטפלו בזה.

כעבור עוד שעה פלוס, החליפו פילטר שמן ופילור אוויר, פלגים, שמן מנוע ואף ניקו את המצערת לדבריהם.

הבעלים נסע על הרכב ואמר שהכל תקין והרכב נוסע מעולה.

שאלתי אם נפתרו הרעידות שהיו בעמידה ובזמן נסיעה וכל שאר הבעיות, אמר שכן. שילמתי להם כאלפיים שקלים (וזה עוד אחרי הנחה שעשה לי) ונסעתי הביתה, שזה מרחק של כעשר דקות נסיעה מהמוסך.

בדרך הביתה חשתי כי ההשהייה שיש עדיין קיימת ועדיין יש רעד. אמרתי לעצמי שאולי אני כבר מדמיינת ובלעתי את זה.

עבר הסופ"ש וכמעט ולא נסעתי על הרכב.

ביום ראשון נסעתי לעבודה. נסיעה של שעה.

ושמתי לב כי לא רק שקיימות כל הבעיות גם התווסף רעש של כמו יציאת אוויר חזקה בכל פעם שנותנים גז חזק.

חשבתי ששוב אני מדמיינת... הרי אמרו לי בעבר כבר שאני מדמיינת דברים עם הרכב הקודם שלי.

אז בלעתי את הגלולה המרה כמו שאומרים והמשכתי לנסוע. עבר עוד יום ועוד יום, ומיום ליום הרעש החמיר.

כאן נכנס הפורום לפעולה. העלתי פה את הסיפור וכמעט כולם ייעצו לי לפנות ישר למוסך יבואן, כי הרי הרכב שלי תחת אחריות עד נובמבר.

אני לא מבינה בדברים כאלה ולא ידעתי שהחלפת שמנים וכדומה הם גם תחת אחריות יצרן.

המליצו לי על כמה מוסכים מורשים.

הפעם הגדלתי ראש ואף חיפשתי המלצות על כולם. לבסוף בחרתי באחד מהמומלצים, במוסך מורשה פיג'ו בחדרה, שזה חצי שעה נסיעה מהבית שלי.

התקשרתי אליהם ושוחחתי עם מנהל השירות שם.

הוא היה דיי אדיב והקשיב לכל הסיפור שסיפרתי לו.

אמר לי שאנשים נוטים לחסוך בכסף ולא מגיעים למוסך יבואן כי השעות עבודה והחלקים שם יותר יקרים, אבל חשוב להבין שעם רכבים חדשים עדיף להגיע למוסך יבואן כי רק שם מבינים ברכב שרכשת.

מיותר לציין שהרכב עצמו עשה רק 30 אלף קילומטר והוא נרכש מבעלים פרטיים שעשה עליו רק 20 אלף קילומטר. הרכב גם עבר בדיקת מכון שמצא בעיה רק בממיר והבעלים הקודמים אף לקח והחליף וטיפל בבעיה במוסך מורשה של פיג'ו במודיעין לפני שרכשנו אותו ממנו.

אז לקחתי יום חופש מהעבודה, כבר השני במספר מאז שהתחילו הבעיות, ונסעתי למוסך המורשה פיג'ו בחדרה.

קיבלו אותי באדיבות ואף ציינו בפניי שיש ריקול על הפלגים של הרכב שלי. שאלתי מדוע לא יצרו איתי קשר בנושא וענו לי שאני לא רשומה שם אחרי ההעברת הבעלות.

מכיוון ואני בחורה מסודרת, אף הבאתי עימי את כל הטפסים של שני טיפולי השמנים שעשו לי בעשרה חודשים מאז הרכב ברשותי. בנוסף, במערכת שלהם היה מצויין גם הטיפול שעשה הבעלים הקודמים.

כעבור שעה הגיע אליי מנהל העבודה של המוסך ואמר לי שהמוסך בו טיפלתי לא סגר את מערכת הטורבו של הרכב ולכן יצא אוויר ולכן היה רעש. בנוסף אמר שהחליפו לי לפלגים החדשים של היצרן וביקש שאבוא איתו לסיבוב.

עשינו סיבוב בתוך איזור תעשיה עמוס מאוד, כך שכמעט ולא יכולנו לעשות נסיעה מהירה כדי לבדוק את הכל.

הוא אמר שהכל נראה בסדר. שאלתי אותו למה עדיין יש את הרעש וההשהייה שאני מרגישה בהילוכים הראשונים, אמר שזה דבר רגיל ברכב הזה ושהכל נראה ומרגיש לו בסדר.

בנוסף אמר, שבגלל שעד עכשיו לא נדלקה נורה ברכב, הם לא מצאו בבדיקת מחשב שלהם שום בעיה. חזרנו למוסך, אמרו שהכל היה תחת האחריות יצרן והריקול של היבואן ושאני לא צריכה לשלם. המנהל עבודה אמר לי שאין לי למה לחזור או עד הטיפול הבא או עד שתדלק נורה במנוע.

נסעתי הביתה.

עברו כמה ימים ושמתי לב בזמן הזה שהחווית נהיגה עם הרכב עדיין לא חזרה לעצמה. עדיין יש רעד (לא חזק כמו בהתחלה אבל קיים), עדיין יש השתנקות קלה והשהייה. אבל זכרתי מה אמר לי המנהל עבודה במוסך היבואן והתעלמתי.

עברו עוד כמה ימים ובזמן הזה אפילו קנו לי בהפתעה מערכת אנדרואיד לרכב ומצלמת דרך... פינקו אותי. יום למחרת כל ההתקנה, התקשרה מנהלת שביעות הרצון של המוסך יבואן בו הייתי.

שאלה אותי איך הרכב. הייתי ישירה וכנה ושיתפתי אותה.

אמרה שהיא בודקת מול מנהל העבודה והמנהל שירות ותחזור אליי.

לאחר חצי שעה התקשרה שוב ואמרה שהם בדקו את הכל וראו שהבעלים הקודמים החליף במוסך מורשה פיג'ו איזה ממיר במנוע וגם שעשיתי במוסך אחר טיפול ושאולי יש בעיה עמוקה יותר ושאני צריכה להגיע כדי שיפתחו ויבדקו יותר לעומק.

שאלתי אותה למה לא עשו את זה כשהייתי אצלהם, אז אמרה שהם לא ראו את כל זה. אמרתי לה שזה שקר ואפילו הם אלו שאמרו לי ושיקפו לי את הכל.

אמרה שאם אני רוצה לפתור את הכל אז עליי להגיע.

לצערי נאלצתי לקחת שוב יום חופש מהעבודה והגעתי אליהם. זה היה לפני יומיים.

אחרי כמעט 3 שעות בא אליי המנהל שירות והכניס אותי למשרד שלו.

אמר לי שהם בדקו את המנוע. העבירו אוויר מהבוכנות ועוד כל מיני דברים שנשמעו לי כמו סינית... ואז אמר שיש בעיה בצילינדר מספר 2 שהאוויר דרכו לא עובר ולכן יש לי את כל הבעיה. אמר שהרעידות וההשתנקות לא רגילות לרכב הזה ושצריך להחליף מנוע.

חטפתי חום. נחנקתי. אמרתי לו "מה מנוע? מנוע חדש? הרכב חדש! רק בן שנתיים וחצי! עשה רק 30 אלף קילומטר! ואיך אתם פעם אחת אומרים ככה ופעם אחרת אומרים משהו הפוך?".

התחיל לסבן אותי, לנסות להסביר לי שבפעם הראשונה הם לא פתחו את המנוע כי המחשב שלהם אמר שאין בעיה בכלל.

ואז בא הבוקס הגדול- אמר שזה לא במסגרת האחריות!

התחלתי להעלות את הטונים שלי ואמרתי לו- מההההה? למה לא במסגרת האחריות?

אמר לי- בגלל שעשית טיפול שמנים וכדומה במוסך לא של פיג'ו, כנראה שזה מה שעשה את הנזק כי הם כנראה השתמשו בשמן לא לפי היבואן והחברה שהיבואן דורש אז המנוע יצא מהאחריות.

אמרתי לו - איך לא באחריות? הרי טיפלתם לי ברכב במסגרת האחריות בפעם הראשונה???

אמר לי- זה היה לפי הריקול של היבואן על הפלגים אז לא קשור לאחריות.

אמר לי שאין מה לעשות וזה הפיתרון היחיד.

התחלתי לבכות.

אני עדיין משלמת על הרכב הזה. יש לי עוד שלוש וחצי שנים לשלם עליו!

שאל אותי מה אני רוצה לעשות?

אני הייתי כבר עייפה, גמורה. הרגשתי כאילו רמסו אותי ושברו אותי.

אמר שיש שתי אפשרויות- או מנוע משומש שעשה יותר קילומטראז מהמנוע הקיים שלי. עד 60 אלף קילומטר.

או מנוע חדש מהניילונים.

על המשומש כולל עבודה אצטרך לשלם 13 אלף שקל!

על החדש כולל הכל אצטרך לשלם- 40 אלף שקל!

אמר גם שאם ימצאו לנכון שאפשר כן לתקן ולהחליף את החלק וזה יעלה זול יותר ממנוע משומש אז יציינו זאת בפניי ואני אחליט מה לעשות. אמר שלא ממליץ כי עדיף מנוע שלא עבדו עליו או פתחו אותו.

אמר שהם צריכים אישור להתחיל לבדוק את כל האופציות ולחפש את כל מה שצריך ורק אז יתנו לי להחליט כשיחזרו אליי.

אמר שהרכב ייאלץ להישאר לפחות שבוע.

בלי כוחות, אחרי שגם הבנתי שעד כה שעות העבודה כבר עולות לי כאלפיים שקלים, עם בכי רב, נתתי אישור שיבדקו מה שצריך.

השארתי את הרכב, לקחתי מאחותי הקטנה את הרכב הישן שלה ובכיתי כבר יומיים...

כולם מסביבי אומרים לי- איך במוסך שלך לא אמרו לך שיש לך אחריות ושלחו אותך למוסך יבואן? או שאומרים- איך עובדים עלייך ככה? איך מסבנים אותך?

ואני... אני עשיתי כל מה שכולם המליצו לי.

הייתי אומנם תמימה כי יש לי חוסר ניסיון בנושא רכבים חדשים עם אחריות, אבל אני מרגישה שכל מקום פשוט רומס אותי.

אני אם חד הורית, חיה משקל לשקל. בעבודה אני על חבל דק בגלל החיסורים... ועכשיו... עכשיו אני צריכה למצוא כסף שאין לי.

עדכון נוסף, שוחחתי עם הבעלים של המוסך הישן שלי. אמר שהוא לא אחראי לכלום ושעשיתי טעות שלא באתי ישר אליו ועכשיו לא יכול לעזור לי.

התייעצתי עם עורכת דין שגם אמרה לי שלצערה הרב אין לי תיק שיזכה וזה סתם יגבה ממני הרבה כסף וזמן יקר.

אשמח לדעת מה דעתכם...

תודה לעונים וסליחה על האריכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• ספונסר פורום

בוקר טוב. ראשית אני לא חושב שצריך לקבל את חוות דעתם המלומדת של המוסך המורשה כאילו זו החלטה של בית משפט העליון.

אם יש לך תיעוד מפורט של הטיפול שנעשה לא במורשה כולל תיאור של סוג השמן והצמיגות שלו וזה מתאים להוראות יצרן-אזי האחריות בעינה עומדת.

המוסך המורשה לא קובע אם יש אחריות או לא. את יכולה לפנות למחלקת שירות של היבואן ולדרוש תיקון באחריות.

לעניין האיבחון- תבקשי מהמורשה את נתוני הבדיקה המדויקים כלומר: קומפרסיה ונפילות לחץ. אלו נתונים משולים לבדיקות לחץ דם ובהתאם לכך מחליטים מה לעשות.

אם הרכב במצב נסיעה ולא מופיעה תקלה במחשב מנוע כדאי להתיעץ עם מוסך נוסף.

למנוע הזה יש מספר בעיות מוכרות. אחת מהן היא הצטברות פיח על שסתומי היניקה (כן גם למנוע הזה ולא רק ל 1.6 טורבו) וזה גורם בדיוק לתופעות שאת מתארת- רעידות והשהיה בתאוצה.

מוסך גבע -איבחון תקלות ע"י טכנאי מומחה פיג'ו-סיטרואן ללא תשלום

אתר הבית שלנו | פייסבוק | שרשור חוות דעת ב-CarsForum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

בפוסט הקודם שפירסמת תחת יוזר אחר, פנה אליך היבואן וביקש שתצרי עימו קשר.

עשית את זה או שהמשכת לפעול עצמאית על סמך המלצות של גולשים באינטרנט?

עם כל הצער באירוע, ובאמת שאני מבין את המכה, מישהו צריך לקחת אחריות על האירוע שלך.

אם היבואן אומר שאין אחריות כי הרכב טופל שלא לפי ההנחיות, אזי המוסך שטיפל ברכב אחראי על הטיפול הרשלני שלו.

אם המוסך הראשון טיפל ברכב בהתאם להנחיות היצרן, ויכול להוכיח את זה, אזי היבואן לא יכול לומר שאין אחריות.

מישהו מהם אחראי לנזק שנגרם לרכב שלך. ממליץ לך לפעול עכשיו ישירות מול השירות של היבואן.

אגב, האשם הראשון הוא המוסך שאת כל-כך אוהבת. היה צריך לומר לך מההתחלה - "גברת, הרכב שלך באחריות, פני ליבואן" ולא להתחיל עם שיטת מצליח. דוגמא למוסך גרוע.

עורכי דין ותביעה - יש עוד הרבה זמן עד שתגיעי לשלב הזה, וכאשר הנזק הכספי שנגרם לך יהיה ברור.

עורכת הדין שהתייעצת איתה, אם זו היתה תשובתה, לא הייתי ממשיך להתייעץ איתה בשום נושא.

את מצידך, עשית את כל הטעויות האפשריות.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית הכושר כתיבה שלך מעולה ואת צריכה לנצל את הכשרון שלך לכתיבה...

אכן ביש מזל עם הרכב

איך החליפו כבר ממיר קטליטי ברכב חדש שכמע 200000 ק"מ ?

ממי קנית את הרכב? נראה שאולי הבעיה היתה מהתחלה ולכן הרכב נמכר.

לא כדאי להחליף מנוע ב 40000 שח. לא תוכלי למכור את הרכב אחר כך במחיר סביר

ממליץ לגשת למוסך יבואן אחר ולבקש חוות דעת שניה.

כמו כן לגשת עם הקבלה של מוסך אופל ולפנות ליבואן . אם טיפלו באותו שמן המומלץ ע"י היצרן אז האחריות לא אמורה לפוג.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

בוקר טוב,

פנינו בפוסט הקודם, וגם בהודעה פרטית עם בקשה שתעבירי אלינו פרטי יצירת קשר על מנת שנוכל לסייע.

לצערנו, לא יצרת עימנו קשר.

אם את מעוניינת בהתערבותנו, למרות שאיננו יכולים להבטיח דבר, העבירי לנו בהודעה פרטית שם, טלפון ומספר רכב, ואנחנו נדאג שאנשי השירות יכנסו לעומק המקרה המתואר.

בברכה,

צוות לובינסקי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהטענה הכי גדולה שלך צריכה להיות כלפי המוסך הראשון שהלכת, ראו שאת לא מבינה כלום ובכל זאת נגעו ברכב ולא שלחו אותך למוסך מורשה יבואן לטפל ברכב שבאחריות. שמנים וטיפולים במנועי טורבו ״עדינים״ חייבים להיות על פי הוראות ותקנים של היצרן. יש לי רכב עם מנוע דומה (פג׳ו 208) ולמיטב הבנתי של מה שקורה שם בהחלט טיפול לא נכון עלול לגרום לנזק גדול.

לצערי את השיעור שלך בנושא למדת..

האם היה שלב כלשהו שבו נדלקה מנורת תקלת מנוע או הודעה על תקלה בזיהום אוויר?

לדעתי העובדה שברכב הוחלף ממיר קטליטי בשלב כל כך מוקדם יכולה להעיד על תקלה שכבר הייתה בעבר.

אל תרוצי לשלם אגורה על הטיפול במנוע לפני שאת ממצה את כל מה שאפשר! יש לי שרשור אחר פתוח על רכב אופל שהלך לו מנוע, הרכב מטופל במוסכים מורשי יבואן וכבר לא באחריות. המוסך אמר בהתחלה שיעלה קרוב ל 10,000 ש״ח לשפץ ואפילו חיפשו לי מנוע מפירוק. בנתיים מצאתי באינטרנט שזאת בעיה כנראה נפוצה ומוכרת. פניתי ליבואן ועכשיו אני מחכה לתשובה מהיצרן ל- ״רצון טוב״ בתיקון. - מסקנה - לדבר עם היבואן ישירות ולא עם המוסכניק.

אם את לא סומכת על המוסך בחדרה אולי שווה לך לגרור את הרכב למוסך המרכזי של לובינסקי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

פנינו בפוסט הקודם, וגם בהודעה פרטית עם בקשה שתעבירי אלינו פרטי יצירת קשר על מנת שנוכל לסייע.

לצערנו, לא יצרת עימנו קשר.

אם את מעוניינת בהתערבותנו, למרות שאיננו יכולים להבטיח דבר, העבירי לנו בהודעה פרטית שם, טלפון ומספר רכב, ואנחנו נדאג שאנשי השירות יכנסו לעומק המקרה המתואר.

בברכה,

צוות לובינסקי

היי צוות לובינסקי.

מתנצלת, פעם שעברה לא שמתי לב שהגבתם אחרת הייתי עונה לכם בחזרה, התפעול דרך המכשיר נייד הוא לא הכי חביב למשתמש.

אני רוצה מעט לחדד ברשותכם.

המוסך המורשה שבו עשיתי את הטיפולים הוא מוסך מורשה של אופל, לא איזה מוסך שנבנה כולו על רפסודה באיזה עמק נידח.

אומנם הטעות שלו הייתה שלא הפנה אותי למוסך יבואן, אבל על פי בדיקות מקיפות שלי עם גורמים שונים, כל עוד הוא עשה טיפול עם השמן הנכון- לצורך העניים שמן 5-30! ועם פילטר מתאים וכדומה, וכל עוד אני הגעתי עם כל החשבוניות והמספרי מקטים שלהם למוסך מורשה שלכם- הכל אמור להיות תחת האחריות שלכם!

אז אומנם עשיתי טעויות בדרך מתוקף היותי מחוסרת ניסיון וידע ואומנם הוצאת מכיסי כבר לא מעט כסף בכל המקומות. ואומנם הסכמתי לדברים מבלי לדעת את כל מכלול הנקודות מאחוריהן. אבל להגיע למצב שאומרים לי ומורחים אותי ומסלפים דברים כאילו אנשים נולדו אתמול, זה כבר מעבר לכל גבול אפשרי.

יהיו כאן שיגידו שהשתמשתי ביוזר אחר וכדומה, זו לא הנקודה.

לא הסתמכתי נטו על עצות חבריי כאן, אלא בנקודות ההגיון שצצו לאחר כל מהמורה בדרך.

הגדלתי ראש ואף התקשרתי באופן אנונימי ליבואנים נוספים, כגון קיה מוטורס וכדומה.

כולם בלי יוצא מן הכלל אמרו לי שבמקרה הזה הכל זה תחת אחריות יבואן.

יצרתי קשר עם מוסכים מורשים אחרים, לא בהכרח של פיג'ו ה"נחמדים", וכולם אמרו את אותו הדבר- תחת אחריות יצרן.

רק אצלכם, נכנסתי לאותו המוסך פעמיים.

בפעם הראשונה טופלתי תחת אחריות ובפעם השניה שחזרתי כי בפעם הראשונה שיחררו אותי בטענה ש"הכל במצב מצויין" אז אמרו- לא באחריות.

האם זה משום שעכשיו מצאו איזו פטית שאין לה ידע גדול שיוכלו לחלוב ממנה 40 אלף שקלים?

מה עליי לעשות? להתייחס לכל המאה איש שאמרו לי "בחיים אל תקני פיג'ו או סיטרואן או רנו- צרפתי זה הכי חרא"?

האם עליי לפנות לאיזה עיתון גדול או חברת חדשות גדולה כדי שיתייחסו אליי? כי קשרים יש, אבל איני מאמינה שזו הדרך הנכונה!

היום בבוקר פניתי אליכם ואף שוחחתי עם מנהלת שירות. הורגש שגם ניסתה לסבן אותי אבל הפעם לא ויתרתי. אמרה שהיא בודקת מול המוסך מורשה בחדרה והיא תשוב אליי...

מיותר לציין שזה היה כבר למעלה מלפני שעה...

מעניין מתי יחזרו אליי מהשירות שלכם... כי גם מהמוסך שלכם עברו יומיים ועדיין לא שוחחו איתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ענו לך ליצור קשר בהודעה עם נציג היבואן. מנסיון העבר הם מאוד עוזרים. כל ההודעות הארוכות מלאות הפתוס פחות יעזרו לך כרגע

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ענו לך ליצור קשר בהודעה עם נציג היבואן. מנסיון העבר הם מאוד עוזרים. כל ההודעות הארוכות מלאות הפתוס פחות יעזרו לך כרגע

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk

תודה על ההבהרה. באינטרנט קראתי עד כמה החברות יבואן מנסות להוציא את האיש הקטן אל מחוץ לאחריות בכדי שהוא יוציא אצלהן כספים...

על אף זאת, יצרתי עימם קשר ללא כל קשר לכך שכתבו כאן. מחכה למענה מהם בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שהטענה הכי גדולה שלך צריכה להיות כלפי המוסך הראשון שהלכת, ראו שאת לא מבינה כלום ובכל זאת נגעו ברכב ולא שלחו אותך למוסך מורשה יבואן לטפל ברכב שבאחריות. שמנים וטיפולים במנועי טורבו ״עדינים״ חייבים להיות על פי הוראות ותקנים של היצרן. יש לי רכב עם מנוע דומה (פג׳ו 208) ולמיטב הבנתי של מה שקורה שם בהחלט טיפול לא נכון עלול לגרום לנזק גדול.

לצערי את השיעור שלך בנושא למדת..

האם היה שלב כלשהו שבו נדלקה מנורת תקלת מנוע או הודעה על תקלה בזיהום אוויר?

לדעתי העובדה שברכב הוחלף ממיר קטליטי בשלב כל כך מוקדם יכולה להעיד על תקלה שכבר הייתה בעבר.

אל תרוצי לשלם אגורה על הטיפול במנוע לפני שאת ממצה את כל מה שאפשר! יש לי שרשור אחר פתוח על רכב אופל שהלך לו מנוע, הרכב מטופל במוסכים מורשי יבואן וכבר לא באחריות. המוסך אמר בהתחלה שיעלה קרוב ל 10,000 ש״ח לשפץ ואפילו חיפשו לי מנוע מפירוק. בנתיים מצאתי באינטרנט שזאת בעיה כנראה נפוצה ומוכרת. פניתי ליבואן ועכשיו אני מחכה לתשובה מהיצרן ל- ״רצון טוב״ בתיקון. - מסקנה - לדבר עם היבואן ישירות ולא עם המוסכניק.

אם את לא סומכת על המוסך בחדרה אולי שווה לך לגרור את הרכב למוסך המרכזי של לובינסקי.

תודה על המענה האדיב.

להתחיל שוב סחבת מוסכים זה לא הפיתרון.

הרי כבר שילמתי 2000 במוסך מורשה אופל ועכשיו כבר עומדת על תשלום עבודה במוסך מורשה פיג'ו מעל אלפיים, רק על העבודה!

אני יודעת שרכבים זה דבר רגיש.

היו לי רכבים שהיו שווים 6 אלף שקל שלקחתי אותם בהתאם למוסכים בקלנסווה או טייבה...

אבל רכבים, כמו הרכב הנוכחי וכמו הרכב הקודם שלי, שעלו לי מאוד יקר, אני מעריכה את העובדה שאני משלמת עליהם מספר שנים טובות ולכן תמיד לוקחת אותם למוסכים מורשים בלבד.

הפעם, מדובר ברכב שעדיין נמצא באחריות יבואן.

לא היה לי ולא התנסתי בכזה. לי היה ברור ומובן שכל עוד אני מגיעה למוסך מורשה פיג'ו עם כל המסמכים והקבלות מהמוסכים המורשים האחרים, לא אמורה להיות כל בעיה.

אבל לפי מוסך מורשה פיג'ו חדרה, כנראה שאמור זה שם של דג בלבד.

לכן פניתי למספר מקומות, שאלתי באנונימיות הכל וכולם אמרו בלי יוצא מהכלל- האחריות היא של היבואן.

אז פניתי ליבואן של פיג'ו.

המנהלת שם, אל אף שדיברה כלפיי בטון מתנשא, בצעקנות ומעט התחכמות... אמרה שתבדוק ותחזור אליי. נתנה לי לצאת עם הרגשה רעה בנושא אבל כוחותיי אזלו וכך גם רוח נפשי....

גם ככה בעבודה אני כבר על חבל דק בגלל כל המסכת הזו...

נחכה ונראה מה יגידו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמשיכי כך!

תראי להם מה זה!

אל תוותרי!

בשום אופן אל תצרי קשר עם השירות שלהם כאן, למרות שחוץ מלהתחנן בפניך, הם כבר עשו הכל, ענו לך בפוסט המקורי, שלחו לך הודעה פרטית (לדבריהם), וגם עכשיו מבקשים ממך - צרי איתנו קשר.

את יכולה לפנות לעיתונות וגם למזכ"ל נאט"ו ולנשיא צפון קוריאה. הרכב שלך טופל במוסך שאינו מוסך מורשה מטעם היבואן, ככל הנראה לא בהתאם להוראות היצרן, מה את רוצה מהיבואן? את אדם בוגר, סמכת על המוסך שלך, ועכשיו כשמנסים לעזור לך את מאיימת עליהם? רק על זה הייתי שלוח אותך חזרה למוסך המומחה שלך לאופל.

עצה חברית - תקפלי את כל תופי הקרב, צרי קשר עם היבואן בהודעה פרטית כמו שביקשו ממך כבר בפעם השלישית, ותני להם לעבוד בשקט, מול היבואן, מול נציגי השירות, מול המוסך.

עריכה:

תפתחי את התגובה שלובינסקי ענו לך כאן בפורום. קליק שמאלי על שם היוזר יפתחו לך אופציות. השניה למטה זה "מסר פרטי". כנסי לזה, תרשמי להם מה שהם ביקשו ותלחצי על 'שלח'.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הצער שבדבר הייתי מגיש תלונה למשרד התחבורה נגד המוסך של אופל.

התלונה היא על האתיקה:

כמוסך מורשה של יבואן אחר, הוא אמור להיות מודע לאפשרות שהוא עשוי לסבך עבורך את העניינים מול הרשת של פיג'ו.

ולא על היכולת המקצועית הכושלת:

כתבת "

הבעלים נסע על הרכב ואמר שהכל תקין והרכב נוסע מעולה." , כשבעצם הם לא מצאו את התקלה, קל וחומר לא טיפלו בה, ולקח למישהי המגדירה עצמה "

קטונתי ואיני מכונאית", כמה דקות להבין שהבעיה לא נפתרה.

מוסכים לפעמים נכשלים, ודורשים כמה סבבים עד הבנת הבעיה, שזו בדיוק מדוע שבמוסך שמקפיד על כללי האתיקה היו צריכים לשלוח אותך אחר כבוד לטפל בבעיה במסגרת האחריות.

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית הכושר כתיבה שלך מעולה ואת צריכה לנצל את הכשרון שלך לכתיבה...

אכן ביש מזל עם הרכב

איך החליפו כבר ממיר קטליטי ברכב חדש שכמע 200000 ק"מ ?

ממי קנית את הרכב? נראה שאולי הבעיה היתה מהתחלה ולכן הרכב נמכר.

לא כדאי להחליף מנוע ב 40000 שח. לא תוכלי למכור את הרכב אחר כך במחיר סביר

ממליץ לגשת למוסך יבואן אחר ולבקש חוות דעת שניה.

כמו כן לגשת עם הקבלה של מוסך אופל ולפנות ליבואן . אם טיפלו באותו שמן המומלץ ע"י היצרן אז האחריות לא אמורה לפוג.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

תודה רבה על המחמאה.

לגבי הממיר, אני לא מכונאית ולא מתיימרת להיות. בסה"כ מביעה את תחושות הנסיעה שלי ברכב ועל כך מבססת את דבריי.

גם אם לצורך העניין הוחלף שם חלק (שההחלפה בוצעה רק משום שמכון הבדיקה בהרצליה, אליו לקחנו את הרכב לבדיקת רכישה, אמר שיש שריקה שקשורה לזה) ובוצע במוסך מורשה פיג'ו, אין זה אומר שהרכב דפוק או לא תקין. עובדה, עשרה חודשים שהיה תקין...

לגבי היבואן, נחכה לתשובה ממנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמשיכי כך!

תראי להם מה זה!

אל תוותרי!

בשום אופן אל תצרי קשר עם השירות שלהם כאן, למרות שחוץ מלהתחנן בפניך, הם כבר עשו הכל, ענו לך בפוסט המקורי, שלחו לך הודעה פרטית (לדבריהם), וגם עכשיו מבקשים ממך - צרי איתנו קשר.

את יכולה לפנות לעיתונות וגם למזכ"ל נאט"ו ולנשיא צפון קוריאה. הרכב שלך טופל במוסך שאינו מוסך מורשה מטעם היבואן, ככל הנראה לא בהתאם להוראות היצרן, מה את רוצה מהיבואן? את אדם בוגר, סמכת על המוסך שלך, ועכשיו כשמנסים לעזור לך את מאיימת עליהם? רק על זה הייתי שלוח אותך חזרה למוסך המומחה שלך לאופל.

עצה חברית - תקפלי את כל תופי הקרב, צרי קשר עם היבואן בהודעה פרטית כמו שביקשו ממך כבר בפעם השלישית, ותני להם לעבוד בשקט, מול היבואן, מול נציגי השירות, מול המוסך.

עריכה:

תפתחי את התגובה שלובינסקי ענו לך כאן בפורום. קליק שמאלי על שם היוזר יפתחו לך אופציות. השניה למטה זה "מסר פרטי". כנסי לזה, תרשמי להם מה שהם ביקשו ותלחצי על 'שלח'.

תודה על העצה החברית.

תופי הקרב נובעים מהסחבת, מהמורל הנמוך ומהעובדה שבתור מישהי שחיה משקל לשקל הוצאתי עד כה 4000₪ וזה עוד לפני ה40 אלף שדורשים ממני... אפשר להבין את מורת רוחי הירודה, לא כך?

לגבי הפניה שלהם בפרטי וגם בפוסט הקודם, ציינתי שלא ראיתי והתנצלתי על כך.

לפני התגובות כאן כבר פניתי אליהם טלפונית. כבר ציינתי ברחת מתגובותיי כאן את אופן התנהלות המנהלת למולי.

אז תוסיף זאת לכל מה שאני חווה.. תקבל תופי קרב.

תודה על ההסבר על ההודעה הפרטית, מודה, לא הכרתי איך. אעשה זאת שוב בכל מקרה. תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שכבר אמרו לך,

תיצרי קשר עם שרות הלקוחות של היבואן. יכול להיות שהם כן יכולים לעזור ולבוא לקראתך. שירות הלקוחות של היבואן הוא גוף נפרד מהמוסך שהרכב שלך כרגע נמצא בו.

חבל שהשארת את הרכב במוסך והסכמת להצעת מחיר בלי לבדוק אופציות אחרות. במיוחד שהגעת לשם בנסיעה. זה שווה ערך לזה שהיו לך קצת כאבים בצד והגעת לרופא משפחה. הרופא בדק ואמר שצריך לעבור השתלת לב. הוא גם ידע אותך שהביטוח הרפואי לא מכסה את זה. את בכל זאת הסכמת. במקום לבדוק במקום אחר ולקבל חוות דעת שנייה (עוד מוסך מורשה פז'ו) ובדיקה מול קופת החולים (היבואן לובינסקי) כדי לבדוק אם אולי בכל זאת הביטוח (אחריות) תכסה את הניתוח ואיך הם יכולים לבוא לקראתך.

תאספי את כל הקבלות על הטיפולים ותעבירי ליבואן שיבדקו ויראו אם כן במסגרת אחריות או לא, אם כן יש רצון טוב או שלא מגיע.

לגבי הממיר הקטליטי, הוחלף גם ברכב של אחי (פיג'ו 208 1.2 לא טורבו בק"מ יחסית צעיר וראיתי כאן בפורום שזה די נפוץ).

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1764 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...