Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוסטפריקה: רכבים מסנוורים

roeibf
שימו לב! השרשור הזה בן 1836 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן כולם

כבר תקופה שאני שואל את עצמי למה לעזאזל לא מפילים רכבים על כיוון אורות בטסט. אולי הם חזקים מספיק, אולי הם יאירו למרחק מסויים תיאורטית, אבל מה זה מועיל שהם מאירים טוב, למרחק 30 או 50 מטר, אבל בזווית של 40 מעלות מעלה?!

אני מנסה להבין למה לא מחייבים בטסט שהאורות יהיו מכוונים.

יש מכוניות שמסנוורות את החיים, אני מדליק 4 וינקרים והוא מאותת לי עם האור הגבוה, משמע שהוא על אור דרך! לא מכוון בשיט ורק מסנוור!

שלא לדבר על הקסנון של טויוטה לנד קרוזר שבכלל לא מכוון ותמיד מסנוור.

אני חושב שצריך לחייב בתקנה כיוון אורות תקין, שבלעדיו לא יוצאים לכביש. וואף! נמאס לי!

זהו. פרקתי, אבל נשארתי עצבני כי בדיוק לפני כמה דקות סינוורו אותי. :evil:

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 50
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מחייבים בטסט על עוצמה וכיוון.

מה קורה אחרי הטסט זה כבר סיפור אחר.

לנד קורזר/ויטרה וכו' עם תאורת לד מסנוורת, מה הסיבה לכך? גובה הרכב? התחממות הלד? לא יודע אבל זה יכול לשגע אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנד קרוזר זה מחלה, כל פעם שבא מולי אחד כזה אני מרגיש עיוור לרגע. לא מבין מה עשה המהנדס של התאורה ברכב הזה.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי רוב מכוני הרישוי מחפפים בבדיקת כיוון אורות בניגוד למחוייב בחוק. מדוע?

אם הם מוצאים ליקוי כלשהו רגיל הם מרוויחים מכך עלות טסט חוזר - משתלם. אם הם מוצאים ליקוי בלוחיות - הם מרוויחים ממכירת לוחית חדשה.

אם הם באופן לא פורמלי מפנים אותך לתיקון ליקויי במוסך שכן - הם לכאורה מרוויחים גם כן.

אם הם מצאו ליקוי בכיוון האורות בניגוד לכל האמור לעיל הם דווקא מפסידים. למה?

מצטט מדבריו של kompy שעובד בתחום:

[right][color=#333333]כיוון האורות מתומחר בתוך מחיר הטסט.
[/color][color=#333333]כל מכון רישוי מחוייב ע"פ הוראות משרד התחבורה לבצע כיוון אורות במהלך המבחן השנתי ללא תוספת תשלום(אם דרוש כמובן).[/color]
[color=#333333]בעבר, עד לפני כ-15 שנים, כיוון אורות היה מתומחר בנפרד ממחיר הטסט, 99.999% מהרכבים היו נפסלים על סעיף זה, כך שבעל הרכב היה משלם עבור טסט+כיוון אורות+בד' חוזרת.[/color]
[color=#333333]בעקבות תחקיר שנעשה ב"כלבוטק", הוחלט במשרד התחבורה בשיתוף איגוד מכוני הרישוי על סכום כולל של הטסט וכיוון האורות.[/color][/right]

כלומר, לא רק שלא יקבלו על זה אגורה הרי גם יבזבזו על זה זמן וכוח אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא פעם אני רואה עסקים של מכירת והתקנת אביזרי רכב בפייסבוק מתגאים בעוד ״התקנה״ של דרק שניקרא טורבו לד,

כולם יודעים שזה לא חוקי וכו’, אז לפני הטסט מחזירים לנורה הרגילה ואחריו שמים את השיט הזה עד הפעם הבאה.

TOYOTA RAV4 2.5 HYBRID LIMITED

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן זה בהחלט מעצבן. אתמול למשל מישהו בנסיעה בתוך העיר ליד הבית פשוט סינוור אותי לגמריי מאחורה דרך המראה, אני עומד ברמזור חצי עיוור. הזוי.

לגבי הבדיקה של מכוני רישוי, דווקא במכון רישוי ניו-טסט בבאר-שבע מקפידים מאוד על כיוון אורות, הם תמיד בודקים ופעם אחת גם הכשילו אותי על זה לפני כמה שנים (אני זוכר שנסעתי לחשמלאי לכוון וחזרתי אליהם).

לא הבנתי לגבי למה זה לא משתלם להם, כשחוזרים לטסט חוזר המכון מרוויח מזה, לא?

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי לגבי למה זה לא משתלם להם, כשחוזרים לטסט חוזר המכון מרוויח מזה, לא?

לגבי כל תקלה אחרת- אתה צודק.

לגבי כיוון אורות- הם אמורים לעשות את זה. על חשבונם.

5 .בדיקת פנסים ראשיים וכיוון אורות

1.5 כל סוגי הבדיקות האמורים בסעיפים 4-1 לעיל יכללו את בדיקת פנסים ראשיים לרבות בדיקת כיווןאורות לפי דרישות כל דין בהתאם לסוג ודגם של הרכב הנבדק לרבות הוראות מעודכנות המפורסמותבאתר אינטרנט של משרד התחבורה.

2.5 בדיקות פנסים ראשיים וכיוון אורות יבוצעו בלבד ע"י מפעל המוסמך לכך לפי הוראות כל דין וכאשריש בידי המפעל את כל האישורים תקפים

ה"מפעל" הוא מכון הרישוי.

http://rishuy.mot.gov.il/download.php?f=17361014.pdf

עריכה אחרונה על ידי אורח לרגע
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול נסע מולי בכביש עירוני אופנוע עם תאורת לד ששכח אורות גבוהים והייתי בטוח שקטר רכבת ירד מהפסים...

לטוב ולרע, כמות האור שיוצאת מהנורות האלה היא מדהימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם הבובנים היום מכנים את זה אקסנון היום יש להם "טורבו לד". בדכ רוב הנהגים הנורמטיבים לא יתקינו את זה גם בעיקר מבחינת החוק בלי קשר לכל הזלזול שגם נגזר לנהיגה. עם כל הצער והכעס לגבי אישורים על שינוים ברכב, שינוי במערכת תאורה מציק ומסכן את הסובבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לעשות מדבקות שרק עם אור מספיק גבוה יראו שכתוב על המדבקה ״את/ה מסנוור יא ***״. זה כלכך מעצבן.. תמיד מעניין אותי גם אם הרכב המסנוור יודע את זה שהוא כלכך מסנוור. זה ילדותי מאד אבל לפעמים בא לי להאט ולעבור לנסוע מאחורי המסנוור ולסנוור חזרה

עריכה אחרונה על ידי AsafRS
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מפעל" במקרה זה הנו גם מוסך מוסמך לחשמל רכב שבין תנאי החובה עליו

להיות מצויד במכשיר לכיוון אורות.

הרבה מקרים של פנסים ראשיים לא מכוונים נובעים מהחלפת נורה או פנס ע"י בעל הרכב/חנות חלפים/פירוקיות רכב/מוסכי מכונאות

וללא כל ציוד לכיוון אורות ומבלי להיות מודע לחשיבות ביצוע כיוון אורות.

יש מקרים שבכלל הנורה הראשית המוחלפת מותקנת לא נכון בפנס הראשי.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטסט הקודם נכשלתי על אורות נמוכים מדי

יש גם את ג'יפ עם הקסנונים המזעזעי האלו..

אין מנוס, תעביר למצב נגד סנוור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1836 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...