Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט תקרת כוכבים זוהרים לרכב (סיבים אופטים)

שימו לב! השרשור הזה בן 1874 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הפרויקט הזה ישב אצלי הרבה זמן בראש עד שסוף סוף בתחילת השבוע התחלתי לעשות מעשה.

אז מה זה?

מנוע שמקרין אור על סיבים אופטים וכאשר משחילים את הסיבים דרך התקרה של הרכב (או כל דבר אחר), זה יוצר אשליה של כוכבים מנצנצים בצבעים.

איפה קונים וכמה עולה?

ב- AliExpress בכמעט 250 ש"ח עבור המנוע, שלט, שנאי ו-3 מטר של 250 סיבים אופטים (הייתי מעדיף 300 אבל 250 זה מספיק).

אפשר למצוא גם ביותר זול, פחות מ- 250 סיבים, 2 מטר וללא אפקט ה- "ניצנוצים".

ממליץ על החנות הזו.

מה צריך?

1. את הערכה.

2. אקדח דבק חם.

3. סיכת תפירה עבה או סיכת ביטחון עבה.

4. מספריים.

5. קוצץ ציפורניים.

6. עיפרון.

7. המון סבלנות.

תהליך הרכבה מפורט אפשר למצוא ב

, אבל בקצרה:

1. מפרקים את תקרת הרכב, אני העדפתי שבעל מקצועי יעשה את זה מכיוון שהרכב חדש וחששתי מפירוק לבד בסדר גודל כזה (ממליץ על "ברוך ובניו" ברחובות, בחור בשם עופר עשה עבודה נפלאה).

2. לוקחים עיפרון ומתחילים לסמן בגב הגג היכן אתם רוצים שהסיבים יעברו, אפשר לסמן בעיגול קטן ולמספר אותו כדי לא להתבלבל.

3. מחוררים בעזרת סיכת התפירה או סיכת הביטחון את הסימונים.

4. משחילים את הסיבים.

5. מדביקים בעזרת דבק חם כדי שהם לא יברחו.

6. גוזרים בעזרת המספריים את עודף הסיבים שהשחלתם.

7. קוצצים בעזרת הקוצץ ציפורניים את השאריות הקטנות של הסיבים כדי שהכל יראה חלק.

8. מחזירים את הגג לרכב, ומחברים בעזרת כבל ארוך את המנוע לתיבת הפיוזים לסוויץ' (אצלי המנוע יושב בתא המטען, לא מפריע לכלום ולא רואים אותו).

כמה זמן לקח?

לא ספרתי, אבל אני מעריך כ- 7 שעות עבודה בסה"כ.

למי שאין סבלנות - אני לא ממליץ. לי אישית יש לא מעט סבלנות ונורא נהנתי מהפרויקט ואהבתי ממש את התוצאה הסופית (במיוחד בלילה).

כמה תמונות:

https://drive.google.com/drive/folders/1-GMBG42kOiViQja2gfc6OXOHvgCrWWYK?usp=sharing

עריכה אחרונה על ידי Darksane
תיקון קישור
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה

עכשיו כשתעשה סלפי ברכב יחשבו שאתה בסדרה 7 \ פאנטום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, שפוי אתה לא! :-P

וזה בדיוק מה שאני הכי אוהב - שגעונות של אנשים.

פרוייקט נחמד - פעם הבאה אם אתה מפרק דיפון גג כבר תבצע שם בידוד טרמי ואקוסטי - אני רק מקווה שלא תהיה שום בעיה עם הדבק החם - בדקת באיזו טמפרטורה הוא מתחיל להיות גמיש? נמס?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיסיתי ועטפתי את כל החוטים בסרט בידוד (אפשר לראות גם חלק באחת מהתמונות) כדי למנוע רעשים של החוטים בעת הנסיעה וזה עובד מעולה.

לגבי הדבק לא חשבתי על זה, אבל גם במידה ויימס - לא יהבא בעיה (יש ממש מעט דבק בכל חור). הוא שם כדי שהחוטים לא יצאו בעת התקנת התקרה.

החוטים תפוסים טוב בחור הקטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבידוד הטרמו-אקוסטי הוא לא רק לרעשים של החיווט אלא גם בשביל שקט נסיעה (בייחוד בימים גשומים) וגם בשביל בידוד טרמי בכדי להגן על הדבק והחיווט.

עבודה יפה סה"כ - בשביל אפקט מלא אני מניח שהיה רצוי לרפד את דיפון הגג בבד שחור.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1874 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...