Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זכות קדימה בעמידה בנתיב השתלבות

bagira
שימו לב! השרשור הזה בן 1432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

TZOMET.PNG

אני נתקלתי בתופעה מעצבנת בצומת הזו. (צורפה תמונה למעלה)

אנשים מתעלמים מתמרור התן זכות קדימה. כשאני בא לתת זכות קדימה, הנהגים מאחוריי צופרים לי ונראה שלא מבינים למה אני עוצר.

ונתקלתי בזה לא פעם.

באגירה, תוכל לצרף תמונה של הצומת? לא כל כך הבנתי את השתלשלות העניינים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שהבבונים יצפצפו. בגלל זה תמורו מתן זכות הקדימה נמצא בצומת ולא בסוף נתיב ההאצה ובשביל לא לעכב את התנועה יש מספיק מקום לכמה מכוניות לעמוד לפני הצומת בלי לסגור את התנועה לכיוונים האחרים.

הכלל הכי בסיסי בנהיגה הוא לא לגרום לנהג אחר לשים רגל על הברקס אם אתה לא חייב. בצורת הנהיגה שלך אתה מעכב את התנועה ואתה גורם לעצבים מיותרים בכביש.

התמרור תמיד נמצא בצומת ולא אחריה והוא תופס מבחינה חוקית עד לצומת הבאה או עד לתמרור הבא שמבטל אותו.

אל תעשה שיקולים של כמה מכוניות יכולות להמתין מאחוריך, פשוט אל תעכב אותן.

עריכה אחרונה על ידי amir74

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר, להיכנס לכביש לא פנוי זה לעכב את התנועה. גם לחסום נתיב האצה זה לגרום לעיכוב כי לנתיב האצה יש תפקיד והוא להאיץ כדי להשתלב.

תמרור מתן זכות הקדימה נמצא בכניסה לצומת ולא אחריה ולכן הוא תקף רק לצומת.

אם לא הבנת אני אמרתי לחכות לא בנתיב ההאצה אלא ליד אי התנועה שמפריד בין הנתיבים שממשיכים ישר ו/או שמאלה לבין הנתיב שהולך לנתיב ההאצה.

לא מדבר על תמרור כמו בתמונה שבנאור מירף ששם זה משהו שונה לחלוטין (וגם הוא תקף רק להתמזגות ולא עד הצומת הבא).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH=CONFIG]516652[/ATTACH]

אני נתקלתי בתופעה מעצבנת בצומת הזו. (צורפה תמונה למעלה)

אנשים מתעלמים מתמרור התן זכות קדימה. כשאני בא לתת זכות קדימה, הנהגים מאחוריי צופרים לי ונראה שלא מבינים למה אני עוצר.

ונתקלתי בזה לא פעם.

באגירה, תוכל לצרף תמונה של הצומת? לא כל כך הבנתי את השתלשלות העניינים.

מקרה דומה בפניה ימינה מרחוב קק"ל בת"א לאיילון צפון, קיים נתיב השתלבות קצר(שמחבר אח"כ לנתיב השתלבות ששולב עם יציאה ימינה לכביש 5 אבל זה בעיה אחרת שגם קשורה). אם שעוצרים ונותנים ז"ק או שבמידה ויש תנועה אז אם מנסים להידחף מסתכנים שיבוא בן אדם לא שפוי (גם מאחוריך כמו שמדובר כאן וגם נהג שמגיע לו אומנם לקבל ז"ק אבל הוא בוחר לעשות דווקא) ו"יזרוק" אותך תוך כדי ההשתלבות שהיא קצרה גם ככה. עוד יותר מעצבן שאומנם מדובר בנתיב אחר אבל לעיתים כלי רכב ינסו לעקוף אותך מימין מתוך הנתיב (בד"כ דו גלגלי) תוך כדי שדרך מתפנה יהיה כמעט פגיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחר בבוקר אני נוסע שם עם האישה, היא תוכל לצלם.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמיר, להיכנס לכביש לא פנוי זה לעכב את התנועה. גם לחסום נתיב האצה זה לגרום לעיכוב כי לנתיב האצה יש תפקיד והוא להאיץ כדי להשתלב.

תמרור מתן זכות הקדימה נמצא בכניסה לצומת ולא אחריה ולכן הוא תקף רק לצומת.

אם לא הבנת אני אמרתי לחכות לא בנתיב ההאצה אלא ליד אי התנועה שמפריד בין הנתיבים שממשיכים ישר ו/או שמאלה לבין הנתיב שהולך לנתיב ההאצה.

לא מדבר על תמרור כמו בתמונה שבנאור מירף ששם זה משהו שונה לחלוטין (וגם הוא תקף רק להתמזגות ולא עד הצומת הבא).

אני חושב שאתה טועה.

אתה לא נכנס לכביש לא פנוי, אתה נכנס לנתיב שמיועד במיוחד לאלה הפונים ימינה. במידה וניתן להשתלב אתה משתלב, במידה ולא אתה ממתין עד שתוכל להשתלב. זה לא נקרא לחסום נתיב האצה זה נקרא שימוש נכון בנתיב.

תמרור מתן זכות קדימה נמצא שם כדי להזכיר לך שהזכות היא לתנועה בדרך הראשית אליה אתה משתלב. מילת המפתח היא משתלב ולא ממתין עד

שתיגמר התנועה ואז אני מאיץ בנתיב ההאצה. אחרת למה צריך אותו ? שיעשו נתיב האצה של שלושה מטר שיוביל באלכסון חד לנתיב התנועה הראשי.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להשתלב זה לא להמתין שתיגמר התנועה אלא עד שאתה מזהה חור שתוכל להאיץ ולהשתלב בו. אם הגעת לקצה הנתיב למעשה לא רק שאיבדת את התפקיד שלו אלא שהרסת אותו גם לבאים אחריך.

עריכה: יש אפשרות שאני טועה. בשביל זה אנחנו מנהלים דיון.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון בנתיבי האצה ארוכים, ואתה רואה את זה יפה מאוד באוטובאהן הגרמני: הנהגים שם משתמשים במלוא אורך הנתיב כדי להשתלב. הישראלים נוהגים בידוק להפך: נדחפים לנתיב הראשי ומאיצים, העיקר לא להיות הפראייר של מי שמאיץ בנתיב ההאצה. הבעיה אינה חמורה בנתיבי האצה ארוכים - כל שנדר שלעות הוא לתת לערס לעקוף ולהשתלב מאחוריו, אבל בנתיבי האצה קצרים זה מסוכן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובטח, צילום הצומת:

מתקרבים לצומת:

א1.jpg

א2.jpg

נתיב ההאצה, שימו לב שהוא (כמעט) לכל אורכו מקוקו:

א3.jpg

רואים מימין את המגאן הכסופה ומתחתיה את החצים שמצביעים לשמאל? כאשר יש תנועה בצומת, עד לשם מגיע הרכב הראשון (וזו גם כוונת המחוקק, אחרת לא היו שם חצים לבנים) והטור מאחור הוא של איזה 10 רכבים.

א4.jpg

6dbf1ebd-f6dc-40e6-a9c6-3fbb30cce024

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק: כאשר יש תחנת אוטובוס בדיוק בתחילת נתיב ההשתלבות, ואוטובוס שנוסע ישר בצומת עם רמזור ירוק חותך מהר ימינה לנתיב עם התחנה. מה ההתנהגות הכי נכונה מבחינת הרכב שמגיע לפניה ימינה ולנתיב השתלבות/המתנה?

אישית אני בודק שלא מגיעים אוטובוסים , אבל מידי פעם גם רכבים פרטיים (שנוסעים ישר ברמזור) מחליטים בדיוק לחתוך ימינה לנתיב ההשתלבות שהוא גם נתיב תחבורה ציבורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה כן, הפניה הארורה הזו לכרכור/אלון עין שמר. מה שעושה אותה עוד יותר קשה הוא שבד"כ אני גם צריך להשתלב שם מייד שמאלה כדי להכנס למתחם עצמו. כשיש עומס זה בלתי אפשרי ואני ממשיך לכיכר ועושה פרסה. או מלכתחילה מאריך מעט את הדרך ומגיע מכיוון עין שמר (בכיוון ה"ישר", למי שלא מכיר).

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה גם לבגירה וגם לתומר וגם לנהג לילה.

נתחיל בבגירה , אותו בבון שעומד שמיני בטור / בתור מנצל את זה שהרכב האחרון שבא מכיוון הרמזור חלף על פניו והוא מיד משתלב בכביש הראשי, אין שום מניעה חוקית. רוצה לא להתעצבן תראה באותו בבון את האחרון שעבר ברמזור.

תומר לך יש תמרור תן זכות קדימה הוא גובר על זכותך להשתמש בנתיב ההאצה , לכן לאוטובוס או לכל רכב אחר שבא מכיוון הרמזור יש לו זגות קדימה עליך.

נהג לילה - נתיב ההאצה או השתלבות כשמו כן הוא, ניסיון של הנהג להשתלב לתוך התנועה שמשמאלו, מבלי להפריע לתנועה הזו, לכן ראשית יש לך תמרור זכות קדימה , כדי להבהיר לך זאת, וכעת מה שנותר לך הוא להתקדם בתוך נתיב ההאצה תוך ניסיון להשתלב.

הצלחת , יופי, לא הצלחת, אתה ממתין כמו ילד טוב בקצהו עד שמתאפשר לך להשתלב ללא הפרעה לנתיב שמשמאלך. מצב שמתקיים כאשר יש עומס תנועה בנתיב משמאלך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

אני נתקל סיטואציות מרגיזות האלא יום יום.אני הרבה על הכבישים.

דבר פשוט שבונים שחכו תאוריה ומבחן מעשי,יש תמרור בצד ימין תן זכות קדימה,עם יש תנוע אתה חייב לעצור ולהמתין בלי הפרעה.אין תנועה בנתיב אתה נכנס לנתיב האצה ומשתלב .

ועם אתה ממשיך להתקדם לעת על נתיב האצה ונכנסים מאחור עוד מכוניות לנתיב האצה ומה עושים? הם פשוט מתפרצים לנתיב וגורמים לתנועת כל הנתיב להאית מהירות זו כבר עבירה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים בארץ לא מבינים שהם יכולים וצירכים להאט עד עצירה בנתיב האצה, הכי מעצבן זה אלה שבכלל לא שמשתלבים לאט וגורמים לך להאט הרבה(שאתה בדרך הראשית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1432 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...