Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקנה 380

amir74
שימו לב! השרשור הזה בן 1867 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נפתחה קבוצת פייסבוק חדשה שאולי תעניין אתכם בנושא ביטול תקנה 380 המונעת שיפורי רכבים.

https://www.facebook.com/groups/2380962568663410/?notif_id=1551848171620364&notif_t=group_r2j_approved

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטול - אני לא בעד, עם כל הכבוד אני לא מעוניין שמטוסי סילון יהיו חוקיים על הכביש ויעודדו את הנהגים לפורענות שתסכן את הסביבה

אני גם לא מעוניין שאנשים יתקינו בחסות החוק מערכות פליטה שמרעידות בתים מבחינתי זה אגואיזם טהור וחוסר התחשבות בסביבה.

לדעתי צריך לתקן את החוק ולאפשר שינויים מסוימים (כגון השחרות,החלפת כסאות, הנמכות שינויי מידות, תוספות קוסמטיות וכדומה) ולאשר שיפורים מסויימים (מנוע, הגדשות, מערכות פליטה רועשות) בתנאי שהרכב ישמש כרכב מסלול בלבד ולא כדיילי דרייבר בכבישים ציבוריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו קונספט נחמד אבל נטול כל תוכן. "ביטול" זה שטות לא ישימה בגלל מה שמצוטט פה למטה. איך לבטל? מה לבטל? מה להשאיר? במה להחליף? הרי כולנו יודעים שפשוט לבטל וזהו יעשה יותר נזק מתועלת, כי על כל אחד שמשפר בולמים ומגדיל ג'אנטים בשביל לשים צמיגים יותר אוחזים יהיו 40 כאלה שפשוט יורידו את האגזוז.

ביטול - אני לא בעד, עם כל הכבוד אני לא מעוניין שמטוסי סילון יהיו חוקיים על הכביש ויעודדו את הנהגים לפורענות שתסכן את הסביבה

אני גם לא מעוניין שאנשים יתקינו בחסות החוק מערכות פליטה שמרעידות בתים מבחינתי זה אגואיזם טהור וחוסר התחשבות בסביבה.

לדעתי צריך לתקן את החוק ולאפשר שינויים מסוימים (כגון השחרות,החלפת כסאות, הנמכות שינויי מידות, תוספות קוסמטיות וכדומה) ולאשר שיפורים מסויימים (מנוע, הגדשות, מערכות פליטה רועשות) בתנאי שהרכב ישמש כרכב מסלול בלבד ולא כדיילי דרייבר בכבישים ציבוריים.

מטוסי סילון? יעודדו את הנהגים לפורענות? חביבי, מטוסי סילון כבר חוקיים, הם פשוט עולים הון תועפות. הרי גם מכוניות שעושות 4 וחצי או 5 שניות למאה הן מטוס סילון אז בוא נוציא גם אותן מהחוק. המצב הנוכחי הוא אבסורד שמי שיכול להרשות לעצמו לקנות רכב משופר מהחברה (סתם לצורך העניין, מרצדס C63AMG היא ב קלאס משופרת) אין לאף אחד שום בעיה איתו, כי יש לרכב סטאמפה ויש על מי להפיל את האחריות במקרה שקורה משהו. מה שצריך לעשות זה לאפשר טווחים מסויימים (כמו נגיד הגדלת ג'אנטים כל עוד שומרים על אותו קוטר סופי פלוס/מינוס אחוז כלשהו וכל עוד הוא לא בולט מגבולות המרכב.

אתה לא יכול לאפשר X ולאסור Y על סמך מה שנראה לך הגיוני. זו טעות חמורה, כי כל דבר אפשר לעשות טוב ואפשר לחרבן. למה שינוי תוכנה שמוסיף לי 4 כ"ס או החלפה למערכת פליטה שעדיין יותר שקטה מזו שמכוניות מסוימות יוצאות איתה מהחנות זה רע, אבל להשחיר את החלונות ככה שאני לא אראה כשאתה עובר את הכביש ואדרוס אותך זה סבבה? צריך לאפשר מערכת פליטה עד X דציבל, השחרה עד X אחוז, ושיפור מנוע בדרגות מסוימות, שעד X אחוז הספק מעל המקור זה סבבה, בין X ל-Y אחוז צריך להוסיף גם 1 ו-2, ומעל Z אחוז הספק יותר מהמקור צריך גם 3 ו-4. אבל זה דורש עבודה, ומחשבה, ושינוי המנטרה של "מהירות=רצח" שהולידה את "משפרים=חוליגנים=מרוצי רחוב=עבריינים", והרבה יותר קל פשוט להגיד שאסור הכל.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו קונספט נחמד אבל נטול כל תוכן. "ביטול" זה שטות לא ישימה בגלל מה שמצוטט פה למטה. איך לבטל? מה לבטל? מה להשאיר? במה להחליף? הרי כולנו יודעים שפשוט לבטל וזהו יעשה יותר נזק מתועלת, כי על כל אחד שמשפר בולמים ומגדיל ג'אנטים בשביל לשים צמיגים יותר אוחזים יהיו 40 כאלה שפשוט יורידו את האגזוז.

אף אחד לא אמר שזה יהיה פשוט. אבל לשלול מלכתחילה בפורום שמטרתו דיונים בנושאי רכב לחובבי רכבים ?

שיישב צוות מקצועי וידון בשאלות.

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניינית, אין למדינה זמן וכח לזה, אבל בתכלס, זה אינטרס שלה.

באנגליה זה הכל מוסדר, כל שיפור הכי קטן מקפיץ לך את האגרה השנתית ואת הביטוח השנתי (מה שמכניס כסף למדינה) וכל שיפור הספק (במדרגות שנקבעו מראש) מחייב שיפורי שילדה/ בלמים/ מתלים וכו').

זו גם הסיבה העיקרית לפריחה באנגליה של מכוניות שנראות בול כאילו הן משופרות באקסטרים, אבל מתחת למכסה המנוע סתם איזה 1600.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא אמר שזה יהיה פשוט. אבל לשלול מלכתחילה בפורום שמטרתו דיונים בנושאי רכב לחובבי רכבים ?

שיישב צוות מקצועי וידון בשאלות.

חלילה לשלול. אני דווקא מאוד בעד שינוי של החוק האידיוטי הזה, הרבה בגלל מה שבגירה כתב.

אני פשוט אומר שאם רוצים שייקחו אותם ברצינות, שיציעו פתרונות, ולא תלונות. המ"מ שלי בקורס מכ"ים פעם אמר לנו אחרי שבוע קשה נורא במהלכו כולם כל הזמן התלוננו "אם קשה לכם, זה בסדר גמור. ואם יש לכם תלונות זה מעולה. אבל תנו פתרונות, לא בעיות. אחרת אתם סתם נשמעים כמו חבורה של כלבות בכייניות".

עכשיו במהלך גלילה בפייסבוק ראיתי את הסרטון של בני שמדבר על זה. ועם כל הכבוד, זה נשמע כמו "אוי אוי אוי..." ושום דבר אחר. הוא צודק במאה אחוז, במיוחד בקטע שמותר להרכיב צמיגים וברקסים זבל, אבל אסור להגדיל מידת גלגל כדי להרכיב צמיגים טובים יותר או להגדיל ברקסים כדי לשפר את הבלימה. אבל הוא מציג את זה בצורה ילדותית שלא מעודדת אמפתיה.

מתחבר שוב למה שבגירה כתב - רוצים לשנות משהו? תסבירו למקבלי ההחלטות למה השינוי הזה הוא גם אינטרס שלהם. תסבירו להם (בעובדות, לא בדיבורים) איך מערכת בלימה משופרת מונעת התחממות ודעיכה של הבלמים, איך (ולא פשוט "כי ככה") הנמכה מורידה את מרכז הכובד ומשפרת את היציבות של המכונית. וכמה כסף המדינה תוכל להכניס ממס על מערכת פליטה ובדיקת רעש וזיהום שיצטרך לעבור רכב שיתקין מערכת כזו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים איתך.

צורת ההצגה של הדברים בסרטון של בני הייתה מתלהמת מדי לטעמי אבל בשביל להעלות מודעות זה בדיוק מה שצריך.

להציע פתרונות, לא עושים את זה בפייסבוק, עושים את זה בישיבות מסודרות עם בעלי מקצוע רציניים.

בשביל שהישיבות הללו יקרו צריך להעלות מודעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שזה הקמת וועדות מקצועיות שיעבדו שנים, הן צריכות ממש פרטנית לעבור דגם דגם, מה מותר, מה אסור, איפה כן, איפה לא, ואחכ להקים מערך מקצועי שלם לזה בעמדה מספר 1 שתבדוק ותאשר.

גם אם מחר המדינה תשתכנע בנחיצות העניין, אני מניח שזה הליך שיקח שנים.

מצד שני, כידוע, רומא לא נבנתה ביום וגם המסע הארוך בעולם מתחיל בצעד הראשון ועוד כמה קלישאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאתה יודע, בעיות ניתן למנות מעכשיו ועד שייעצמו לכולנו העיניים.

עכשיו מעלים מודעות, מי יודע אולי יימצאו גם פתרון לדברים שמטרידים את המדינה כמו שעשו במדינות אחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד שהכל אסור הרבה יותר קל, פשוט וזול, מאשר עכשיו להקים מערכי רגולציה למה מותר ומה אסור בשיפור רכב (כי יש דברים שחייבים רגולציה, כמו צמיגים, מערכות היגוי ובלימה, ומערכות בטיחות).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי שום קשר לועדות ופתרונות פרטניים לכל דגם ואם מותר להסב גטס ל LS1 או לא...התחלה מצויינת יכולה להיות שהמדינה/ משרד התחבורה/ משרד הרישוי ינחו את המשטרה להפסיק להציק על פילטר אויר פתוח, מתלים צבעוניים (כן, אני רציני) ודיסקים מחוררים ושאר דברים שבאמת רק משפרים את הרכב ואת הבטיחות שלו מבלי שום קשר לדגם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ממש לא מחייב.

ממילא כל התקינה (בנושא רכב) כאן מסתמכת על התקינה האירופית.

שם כבר נעשתה העבודה, ואפשר להסתמך עליה.

ישנן ערכות שתקניות להתקנה עבור רכב מסויים(אני מדבר על נושא קרוב לליבי-תחום ה4X4)? קחו מכונאים מיומנים (נניח מדרגת אומן), תנו להם לעבור הכשרה ומבחן, והם יוכלו להתקין ערכות כאלה.

אתה יודע מה? עם סידור כמו שאני מציע, גם לעבור אח"כ עמדה1 זה מיותר. אבל אם מישהו ישן בזכות זה יותר בשקט, אז שיהיה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיכוי שיבטלו את התקנה, כי זו תקנה כללית שעובדת על כל מה "שלא מוכר".

מה שכן צריך לעשות, זה לבחון ולהוסיף סעיפים שונים בחוק שיתנו למשפרי המכוניות חופש מסוים בתוספות והחלפת חלקים ברכב לחלקים משופרים ממותגים ידועים ובעלי תקן כלשהו (מניח אירופאי). במקביל יש ליצור גוף שיכול לבדוק את השינויים שנעשו ברכב ו/או להטיל אחריות על המשפר וכן חלקית על הסדנא ששיפרה.

יש עוד הרבה גישות שניתן לאמץ בנושא, אבל צריך להתחיל איפשהו.

המצב הנוכחי הוא "נוח" לכולם, כי המדינה מרוויחה שהיא לא אוסרת על מוסכים וסדנאות למכור חלקים משופרים (כולל תוכנות וכו') ומצד שני כל מי ששיפר את רכבו הוא מוגדר כ"עבריין". המצב "נוח" גם למשפר כי אם הוא כבר בחר להיות "עבריין" הוא לא צריך לעמוד בתקן כלשהו ולא צריך לשלם תוספות להכשיר את השינויים ברכבו.

בקיצור, לא רואה את המצב משתנה בעתיד הנראה לעין.

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשטרה "מציקה" על מה שלא חוקי.

בדיוק כמו שהיא "תציק" לך כי נסעת 105 במקום 90 ב1 בלילה בכביש מואר עם 4 נתיבים בירידה.

מעדיף שרכבים בארץ לא יהיו משופרים.

אם טסט שנועד להבטיח תקינות בסיסית עוברים בקומבינה,יכול רק לדמיין מה יהיה בתחום השיפורים.

המעקב יהיה בלתי אפשרי,ואת המדינה זה לא מעניין ובצדק.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1867 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...