Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

באיזה חומר או ניקוי כללי לדעתכם משתמשים מנקי ספות ומזרנים?

שימו לב! השרשור הזה בן 1315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רואה לאחרונה הרבה ישראלים שעוסקים בניקוי ספות וריפודים שונים.

הפייסבוק מפרסם לי הרבה כאלה, "ראשון בנקיון" וכו', ראיתי כבר איזה חמישה לפחות [זה התחיל מהגרישמנס האלה וישראלים יודעים הכי טוב להעתיק אחד מהשני. לא שאני שופט אותם, לכל אחד ישזכות לפרנסה הוגנת, אבל הם באמת חולים על להעתיק אחד מהשני. ככה היה גם עם עבודות העברת דירות/מובינג בארה"ב. בשנות השבעים הגיע אחד מוישל'ה ואחריו צצו כמו פטריות עוד מאות עסקים כאלה של ישראלים].

לא משנה -

השאלה שלי היא , באיזה חומר אתם חושבים שהם משתמשים?

פשוט סקרן לדעת. זה APC מסוג כלשהו , אבל איזה? אני רואה שהם מילאו נוזל כלשהו במיכל ספריי טוב וחלק מהם עושים עם מברשת ידנית וחלק עושים עם מכונה רוטורית שמחוברת אליה מברשת אבל הסקרנות שלי היא בקשר לחומר.

הבעיה עם APC מסוימים שהם יכולים להלבין סוגי ריפוד מסוימים. APC תעשייתי של חברת קלין למשל שקונים ממנו 4 ליטר ב 12 שח ברמי לוי או חצי חינם, הוא אפקטיבי, עדיף לדלל אותו 1:10, אבל יש סכנה שילבין. הלבנה של פלסטיקים או ריפוד מ APC זה משהו שקורה, ראיתי את זה כבר בעבר.

איך לדעתכם מי שהתחיל עסק כזה הגיע למסקנה באיזו חומר להשתמש? במה אתם הייתם משתמשים אם היה לכם עסק כזה? רק מזכיר שריפודי רכב זה רק חלק מזה, הם לרוב מנקים מזרנים, ספות וכו', בבתים של אנשים.

אם הייתם מקימים מחר עסק כזה באיזה חומר הייתם משתמשים? שיהיה זול, אפקטיבי, שלא ילבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הולך על APC של אחת מחברות הטיפוח לרכב + מברשת עדינה + שואב אבק\ שואב הזרקה יניקה לשאיבת נוזלים.

מה שטוב עם APC זה שאפשר לדלל אותו לכל סוג של עבודה וגם לשחק עם הדילולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב להודות...הAPC של החברה הישראלית קלינסטרס שנקרא קומפו...עלה לי באוטוסטור 50 שח לחצי ליטר. החומר מנקה, כן, אבל לא כזה זול, והוא עושה הלבנה לחומרים השונים שנוגע בהם...כך שחומרים לרכב לא בטוח במאה אחוז שהם לא מלבינים. בגלל זה שואל פה את דעת חברי הפורום...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משתמש ב-APC של כמיקיל גייס ופשוט חומר מעולה.

לניקוי פנימי כללי אני מדלל 1:15.

מיד אחריו אני מיישם חומר הגנה.

לגבי ניקוי\ רענון ריפודים- אני מרסס קלות על מטלית מיקרופייבר ועובר על הריפודים.

לא להאמין כמה לכלוך נשאר על המטלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אני חושב שאעשה את זה. לא ניקיתי ריפודים כבר שנה, הם שחורים, אני לא רואה עליהם לכלוך, אבל אעשה רענון. נראה לי שכל המנקי ספות האלה לא רכשו מנקה ריפודים לרכב אלא משהו יותר תעשייתי, בכמות גדולה. מעניין אותי סתם, באיזה חומר הם משתמשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
אני מנקה עם מכונה לשטיפת ריפודים של קרצר ריפודים ברכב,הסלון בבית,מזרונים,ועוד,הכל עם APC של מגאווירס,התוצאות מרשימות מאד.

כמה עולה מכונה כזו?

מתבלט אם שווה לקנות בשביל שימוש ביתי של מזרונים,שטיחים וריפודים לשני רכבים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם משתמשים בחומר ביולוגי שמבוסס אנזימים ופעיל על מאוד על לכלוכים שומניים שמקורם בבן אדם. אני לא בטוח שהנוסחה שלו זהה ל APC

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שראיתי אצל כל מנקי הספות למיניהם, יש להם שתי שיטות - בדיוק כמו דיטיילרים --

יש אלה שעושים הברשת הספה עם מכונת פוליש שמורכב עליה פד מברשת. ואז כנראה מנגבים עם מטלית או שואבים עם שואב יבש רטוב.

ראיתי כאלה שמשתמשים ישר על הספה בשואב יבש רטוב, שגם מזריק חומר ניקוי לספה וגם שואב את הלכלוך. ונעזרים במברשת ידנית להבריש לכלוך קשה.

דיטיילרים חלק מהם אני יודע שמשתמשים לניקוי של כל הרכב כולל ריפודים במכונת קיטור, זו גם שיטה.

אבל חובבנים כמוני כמוכם משתמשים רק ב חומר ניקוי כללי ומברשת, מי שלא עושה על בסיס יומי את זה , זה מספיק.

אותי עניין מאיפה הם קונים את החומר שלהם ובאיזה חומר הם משתמשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

חברת ניקוי ספות מקצועי משתמשות בדרך כלל בחומרים על בסיס אינזימים. אין לי מושג מה זה APC

אני כן יודע שהחומרים נעים בPh שבין 8-13. החומר מפרק כתמים על בסיס אורגני כגון כתמי אוכל, שתן , זיעה ושומן גוף. יש כאלו שמוסיפים כתוסף דה לימונים שהוא מחזק את החומרי ניקוי ויעיל כנגד כתמים על בסיס נפט. גריז , אספלט כתמי דיו ועוד. הPh שלו ניטרלי. לסיום שוטפים בהזרקה ויניקה עם מים נקיים. אלו המקצוענים יוסיפו למים חומר ב Ph נמוך בין 2-4 שתפקידו למנוע השחמות , דהיית צבע ותשטוף את החומרי ניקוי ותבטיח שהריפוד ישאר נעים, רך והכי חשוב יראה כמו חדש. 

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1315 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...