Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

208 שהוחלף בו טיימינג מתפורר וירידת ערך

omer_a
שימו לב! השרשור הזה בן 1363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

אני רוצה לקנות 208 ונפגשתי עם אנשים שמוכרים רכב עם נתונים טובים סה"כ אבל ברכב (2016, 35 אק"מ) הוחלף טיימינג מתפורר.

הנבואה לשוטים אבל אני לא יודע אם נגרם בלאי מואץ למנוע ואיך זה יתבטא במהלך חמש השנים שאני חושב להחזיק את הרכב. איך הייתם מתייחסים לזה מבחינת ירידת ערך (+ כנראה יש צורך לעשות טיימינג נוסף לרכב כי יש לי חשד שזה יקרה שוב עם הרצועה הנוכחית)? הייתם פוסלים רכב על דבר כזה?

תודה

עומר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 112
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא רוצה להרוס לך, אתה בונה על פיג'ו 208. בסך הכל רכב נחמד ומבוקש. אצלי הכלל הוא לא לקנות רכב עם רצועת טיימינג (וגם לא טורבו או גיר רובוטי אבל זה לא שייך...), השיעבוד והחשש פשוט לא מתאים וזה מפתיע שיש עדיין מכוניות עם מנועים בעלי רצועת טיימינג.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא, לא נסחפת בכלל. שעבוד, לא פחות. גם אם תחמיר בצורה ממש היסטרית ותחליף רצועה פעם בשלוש שנים, זה קצת רחוק ממה שאני אישית מגדיר כשעבוד. בסה"כ פעם בכמה שנים משלמים עוד סכום (לא נמוך, נכון) בטיפול השנתי.

אם אתה מחפש 208, דווקא הייתי מעדיף אחת שכבר הוחלף בה טיימינג, גם כי תאורטית יכול להיות שהרצועה החדשה משופרת ופחות (או בכלל לא) תתפורר, ואפילו אם לא, לפחות היא חדשה יותר ונותנת לך מרווח גדול יותר עד ההחלפה הבאה. להבנתי זו לא בעיה במנועים ספציפיים, כלומר, זה שזה קרה במנוע מסויים לא אומר שזה יקרה בו שוב בסבירות גבוהה יותר מאשר במנוע שזה עדיין לא קרה בו.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה להרוס לך, אתה בונה על פיג'ו 208. בסך הכל רכב נחמד ומבוקש. אצלי הכלל הוא לא לקנות רכב עם רצועת טיימינג (וגם לא טורבו או גיר רובוטי אבל זה לא שייך...), השיעבוד והחשש פשוט לא מתאים וזה מפתיע שיש עדיין מכוניות עם מנועים בעלי רצועת טיימינג.

לא לקנות רכב עם רצועת תזמון? אתה אמיתי? אולי פשוט אל תקנה רכב וסע באופניים.

כן שרשרת כביכול לא דורשת החלפה דלופה אבל גם שרשרת יכולה להיכשל ושהיא נכשלת הנזק לא יותר קל...

רכב מודרני עובר שגרת טיפולים קבועה. השגרה הזו מבטיחה בקרה על מצב רצועת התזמון שלה והחלפה תדירה שלה. מכאן שכשל פתאומי של רצועת התזמון שקול פחות או יותר לכשל של שרשרת התזמון (שיעול שיעול מנועים של VW לדוגמא) אם הרכב מטופל לפי הוראות יצרן.

מה קרה אצל פגו? מנוע חדש, חלק חדש, גילו שיש בעיה. לפי הבנתי החליפו את החלק ומותקנות רצועות חדשות שלא סובלות מהבעיה. לא יודע מה קרה ברכב הספציפי ששאלו עליו.

אם כבר להוריד את הסיכון לנזק אתה יכול לראות אם יש רכב שמתאים לצרכים שלך עם מנוע non-interference, אבל לדעתי זו הגזמה מיותרת.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. אהלן. מידע שאולי חסר, למי שלא מכיר - במנוע הזה הרצועה טבולה בשמן המנוע ואין לי את הידע המכני בשביל להבין האם מצב כזה של התפוררות הרצועה יכול לגרום לנזק מבני במנוע או ברכיבים קשורים אחרים, אז אני שואל. אם הרצועה לא הייתה טבולה לא הייתי מעלה את העניין בכלל. קומפרסיה תסגור את הפינה?

ב. אני ממש לא מגזים לגבי ביצוע טיימינג חדש לרכב. הרכב שראיתי עבר 35 אק"מ ובטח בסביבות ה 25 אק"מ כשהוחלפה בו הרצועה, הרכב טופל במורשה ובטיפולים שמו שמן שלא תואם את התקנים של פיג'ו למנוע הזה. במקרה אחר שבו ראיתי קבלה אחרי רצועה שהתפוררה בוצע טיפול עם אותו השמן. אז אני לא בטוח שהבעיה היא ברצועה כמו שאולי היא בשמן (ואני לא כימאי בשביל לקבוע שהדברים קשורים אבל נראה לי סביר סך הכל, אשמח אם מישהו יתקן אותי). מבחינתי, רכב כזה צריך לעבור החלפת שמן ואלא אם אפשר לוודא שהרצועה תקינה, גם החלפה של הרצועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי א' החשש שלך נכון. בשרשורים שנגעו לבעיה הזו הזכירו שבגלל שהרצועה טבולה בשמן החלקים שהתפוררו ממנה יכלו לגרום ואולי אף גרמו נזקים. אני לא רוצה להיות חד משמעי בקביעה הזו אבל זה כן זכור לי.

מה ניתן לעשות מהבחינה הזו כדי לוודא שלא נגרם נזק? לא יודע, חכה למומחים ממני.

לגבי ב מוזר לי מאוד שאתה אומר שהרכב טופל במוסך מורשה יבואן ולא טיפלו בשמן על פי התקן. לפי הידוע לי ההנחיות לגבי המנוע הזה חד משמעיות ויש רק שמן אחד בצמיגות אחת שבו היצרן קבע שיש לטפל ברכב.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי המנוע הזה גרוע יותר מגיר רובוטי חד מצמדי,

בגיר רובוטי בנסיעות פרטית של 10 עד 15 אלף ק"מ בשנה אולי תדרש לבצע החלפת מצמדים אחרי 4 או 5 שנים, ולפעמים אפילו יותר, כמו הניסיון שלי למשל, שזה היה סביב ה100K ק"מ וזה עדו עם רכב אחד, בשאר כולם יותר, שהעלות הכוללת לכך מסתכמת ב2500 ש"ח,

כאן בגלל הרצועה הבעייתית תדרש קבוע להחליף את הרצועה כל 3-4 שנים בעלות של 2500 ש"ח ולא משנה כמה תסע.

אני באותה דעה כמו thebaron , לדעתי הגיע הזמן להפסיק עם רצועת הטיימינג, היום יש אלטרנטיבה עדיפה בהרבה עם מנועים מודרניים חסכוניים ואמינים עם "שרשרת טיימינג", והיא ללא ספק חוסכת הרבה כאב ראש וכסף, אך אני לא אשלול רכב משומש בגלל זה.

כמובן שכל אחד זכותו לבחור איזה רכב לקנות מהסיבות שלו, ולהסר ספק, "אני לא מחפש להרחיק את פות"ש מהרכב, אלא כותב את דעתי האישית בלבד מהניסיון האישי כמובן", אני לא מוכן לקנות רכב שיש לו מנוע שדורש יותר מדי צומת לב ותחזוקה מיוחדת כמו ה208 הזו, היה לי רכב עם המנוע הזה אך לא הטורבו, אלא האטמוסיפירי עם 82 כ"ס, הוא היה חדש מהניילון, אחרי טיפול 30K , התחיל לאכול ליטר שמן כל 15K, לדעתי זו בושה לרכב חדש שעוד ננהג בצורה כל כך איטית ואכפתית שדורש שמן יקר לבקשת היצרן ועוד עולה 230 ש"ח, היום עם 2 רכבים יפנים אחד 80K ק"מ והשני 160K ק"מ, בשניהם השמן תמיד מלא ללא צורך למלא אפילו כוס שמן בין טיפולים , לכן אני הייתי מוותר על מנוע כזה שלא יתן לי נחת, כמו שעשיתי עם הסיוויק החדשה בגלל החשד בבעיה עם המנועים שלהם שדורשת החלפת סמן כל כ8-9K ק"מ, בהחלט ייתכן שזה כבר הסטוריה ובאמת הרצועות החדשות פותרות את העניין, אך אני ממש לא רוצה להיות שפן נסיונות, בדיוק כמו הסיוויק, שנהגי הליסינג יבדקו, אני אדע עוד 5 שנים.

ומי שמתכנן להתנגח, אז שירגע, זו דעתי וזה הניסיון שלי, אם הוא לא מסכים, סבבה, שיכתוב את דעתו בלי שיימינג, אחרת זה לא ייגמר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל גם בשאר הרכבים מחליפים טיימינג בערך כול 4 שנים, מה שונה בפיגו?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Farkash7,

ידעתי שהפוסט שלי יגרור אמוציות, בעיקר מחובבי פיג'ו. זה כמו שקהילת הואגיות לא מוכנים להודות שהמכלולים המכניים שלהם (מנוע טורבו, גיר רובוטי, וכן, גם מותחני טיימינג פה ושם) הם פשוט... זבל עופות. אני מצטער אם אני גורם עכשיו לכמה מכם להתעצבן, לכל אחד יש הרי גאוות יחידה וכבוד שהוא לא רוצה לרמוס. כולם גם רוצים תמיד לשדר שהם קנו את הסחורה המשובחת ביותר...

אז כן, כשאני מחפש מכונית, אני רוצה אחת שאני אנהל אותה ולא היא תנהל אותי. למה בכלל להתעסק עם טיימינג? לא חסרות לנו צרות בחיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל גם בשאר הרכבים מחליפים טיימינג בערך כול 4 שנים, מה שונה בפיגו?

מה ז"א? יש מספיק מכוניות שאין להן רצועת טיימינג. המשמעות לא אק פחות כאב ראש, בעיקר חיסכון כספי ניכר בעלויות אחזקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באופן אישי בבחירת רכב לא נותן לטיימינג משקל, לא משנה לי מה יש.

בגלל שברכב מחליפים טיימינג בערך אחת ל4 שנים, זה אומר שאני אחליף פעם אחת או גג פעמיים בזמן שהרכב אצלי.

לא בעייתי בעיני.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Farkash7,

ידעתי שהפוסט שלי יגרור אמוציות, בעיקר מחובבי פיג'ו. זה כמו שקהילת הואגיות לא מוכנים להודות שהמכלולים המכניים שלהם (מנוע טורבו, גיר רובוטי, וכן, גם מותחני טיימינג פה ושם) הם פשוט... זבל עופות. אני מצטער אם אני גורם עכשיו לכמה מכם להתעצבן, לכל אחד יש הרי גאוות יחידה וכבוד שהוא לא רוצה לרמוס. כולם גם רוצים תמיד לשדר שהם קנו את הסחורה המשובחת ביותר...

אז כן, כשאני מחפש מכונית, אני רוצה אחת שאני אנהל אותה ולא היא תנהל אותי. למה בכלל להתעסק עם טיימינג? לא חסרות לנו צרות בחיים?

בכל רכב היום שנוסע בכבישים יש או רצועה או שרשרת טיימינג. רצועה מחליפים פעם ב 90 אלף או 5 שנים ברוב הרכבים, עם שרשרת לכל היצרנים יש בעיות במותחנים וזה גם דורש מעקב והחלפה לפי בלאי לא מוגדר.

טיימינג זה דבר שרצוי לבדוק במבט בכל טיפול 15 אלף בשביל לא להגיע למצב של כשל ואז ההוצאה גדלה...

אין רכב שלא צריך לשים לב אצלו לטיימינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על ה-C3 פיקאסו דיזל מוגדר כל 10 שנים או 180 אלף.

החודש הרכב סוגר 7 שנים ו-120,000 ק"מ.

במוסך אומרים (אל תדאגו, לא מורשה) שהמרווח הזה תקין ולא נצפו בעיות עם זה. אני בכל זאת רכשתי קיט טיימינג עם משאבת מים, מחזירי שמן ותרמוסטט. שכל הרכיבים האלו חדשים, יהיה לי שקט מהאיזור הזה לעוד 7 שנים לפחות (אם נחזיק אותו עוד 7 שנים)

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1363 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...