Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין פיג׳ו 508 לקורולה חדשה

Yairel
שימו לב! השרשור הזה בן 1886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, אני חדש פה ויש לי שאלה בקשר לרכב שני למשפחה.

האופציות שלי הן בין:

1. פיג׳ו 508 שנת 2015, עם 74 אלף קילומטר, 54 אלף שקל נקייה מתאונות ואני קונה אותה מחברת טרייד גדולה

2. טויוטה קורולה היברידית חדשה שנת 2019 בליסינג פרטי, שיוצאת לי סביב ה2900 שקל בחודש כולל הכל.

בחישוב של כלל העלויות על הפיג׳ו לשלוש שנים כדי שיהיה בסיס להשוואה, אני מניח שאני אמכור אותה בעוד שלוש שנים ב28 אלף שקל בערך, אוציא עליה סביב 500 שקל על דלק (אני נוסע סביב ה13 אלף קילומטר בשנה), 3500 שקל בשנה על טיפולים ותיקונים, 4000 שקל על ביטוח, 2000 שקל אגרת רישוי. ככה שיוצא סביב ה2000 שקל בחודש לשלוש שנים.

אז ההבדל ביניהן הוא כ1000 שקל בחודש לשלוש שנים.

מה לעשות אני אובד עצות. שומע טענות לרעה על הפיג׳ו מבחינת אמינות, מצד שני זה 1000 שקל בחודש הפרש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תמכור ב28אש"ח בעוד 3 שנים, 15 אש"ח לכל היותר.

מצד שני, ליסינג פרטי לא מכסה דלק, אז תתחשב בזה גם כן.

אין ספק שבנסועה נמוכה או ממוצעת ליסינג לא משתלם, על אחת כמה וכמה מול משומש שחטף ירידת ערך גדולה כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-2015 ה-508 עברה מתיחת פנים. אם מדובר על הדגם לפני מתיחת הפנים (156 כ"ס), תברח הכי מהר שאתה יכול ואל תעצור. אם הדגם שאחרי מתיחת הפנים (165 כ"ס), יש מה לשקול.

לרוב, מי שקונה 508 יודע מה ולמה הוא קונה. אם אתה סתם מחפש משפחתית יד שניה בזול, מיצובישי לנסר או קיה פורטה יהיו בחירות מוצלחות יותר. אם מצד שני אתה מחפש רכב קצת מרווח ונוח יותר מהעדר, 508 יכולה להיות אופציה, אבל צפה לירידת ערך גבוהה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקורולה תהיה ירידת ערך רצינית כי הוא רכב חדש,ורכבים חדשים יורדים בערכם כ-35% בשלוש השנים הראשונות.

לגבי אמינות ה508,מעבר לעובדה שיש לנו נסיון עם רכב כזה עם שביעות רצון גדולה,גם בפורום וגם במקומות אחרים,כולל ליסינגים,נתקלתי רק בשבחים על אמינות הדגם,בלבד שזה הדגם אחרי המתיחת פנים עם המנוע 165 כ"ס {במקום 156 כ"ס}.

מבחינת תמורה,אתה תקבל ב508 רכב מרווח משמעותית,נוח בהרבה,חזק יותר,שקט יותר,ובעל התנהגות כביש מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תמכור ב28אש"ח בעוד 3 שנים, 15 אש"ח לכל היותר.

מצד שני, ליסינג פרטי לא מכסה דלק, אז תתחשב בזה גם כן.

אין ספק שבנסועה נמוכה או ממוצעת ליסינג לא משתלם, על אחת כמה וכמה מול משומש שחטף ירידת ערך גדולה כבר.

לא ברור מאיפה לקחת את המספר שבמשפט הפותח, שיטוט קצר בלוחות העלה שמחירי 508 משנת 2012/11, מה שרלבנטי יחסית להיום ושלוש שנים לאחור, נמצא הרחק מעל המחיר שהבאת כאן, והרבה יותר בסביבה שהעלה המתלבט כאן ולמעלה מכך. ובכלל כדאי לקחת טיפה אחריות לפני שזורקים לכאן נתונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם,

רק אתקין כמה אי הבנות:

1. מדובר אכן על הדגם שיצא ב2015, אחרי מתיחת הפנים. החדש יותר.

2. במחיר של הקורולה וגם של הפיג׳ו לקחתי בחשבון את הדלק כפי שכתבתי, על פי דיווחים מעבר לים בקשר לקורולה על צריכת הדלק, ועל פי דיווחים של אתרים בארץ בקשר לצריכת הדלק של הפיג׳ו.

3. אני אמנם נוסע מעט, אבל חוויית נסיעה זה משהו שחשוב לי. אני פריק של גאדג׳טים ומערכות מולטימדיה. הפיג׳ו לא מצטיינת בזה אבל אני לא יודע אם זה שווה הפרש של 1000 שקל בחודש.

4. ממה שאני קורא אצלכם אני מבין שאין מה לחשוש מירידת ערך של הפיג׳ו, גם כי מדובר על הדגם המעודכן וגם בגלל שאת רוב ירידת הערך ספג הבעלים הראשון.

5. אני חייב לציין שהייתי בטוח שאשב בפיג׳ו וארגיש חוויית נסיעה מעולם אחר. תכלס? לא הרגשתי משהו. אפילו פחות טוב מהיונדאי i20 בת ה8 שלי. אולי זה בגלל שהנסיעה היתה מאוד קצרה ולא בכביש ראשי. אבל היא הרגישה כמו הממירים של הוט - אתה לוחץ על הגז אבל עד שהיא עושה מה שביקשת...

לאור כל האמור לעיל, באמת מה הייתם עושים? הולכים על הקורולה בליסינג או על הפיג׳ו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שונה לקנות רכב בתשלומים, דהיינו "להשתעבד לרכב",

לכן לו הייתי במקומך הייתי הולך על ה508, כי הדגם הזה בינתיים, מראה תדמית חיובית, ומדבור ברכב בכלל בליגה אחרת, ה50K על הקורולה אתה תפסיד "בטוח" ב3 שנים, במיוחד בגלל שמדובר ברכב חדש "ירידת ערך", ועוד יותר, בגלל שמדובר בהשתעבדות לתשלומי הליסינג שיטחנו לך את הצורה עם הריבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופציה נוספת היא לרכוש טויוטה קורולה ישירות מהיבואן ולא בליסינג פרטי, עלות חודשית תצא כ- 2,300 ₪ לחודש.

מחיר קורולה היברידית חדש כ- 137 אלף ₪.

ירידת ערך לאחר 3 שנים של כ- 30 אחוז: 42 אלף ₪ (הקורולה אפילו יורדת פחות מכך בשלוש שנים למעשה 27 אחוז מבדיקה שערכתי בעבר אבל נעגל ל- 30 אחוז).

ביטוחים 5,500 ₪ לשנה, בשלוש שנים כ- 16,500 אלף ₪.

אגרת רישוי כ- 1,600 ₪ לשנה, ב- 3 שנים כ- 5,000 ₪.

טיפולים כ- 3,000 ₪ בשלוש שנים (מעוגל למעלה).

דלק (לפי 1 ליטר ל- 20), 13 אלף ק״מ בשנה, ב- 3 שנים: 12 אלף ₪.

ריבית על הלוואה בסך של 83 אלף ₪ (137 אלף ₪ פחות 54 אלף ₪) בריבית פריים לשלוש שנים: 4,500 ₪.

סה״כ: 83 אלך ₪ בשלוש שנים.

עלות לחודש: 2,300 ₪.

(כמובן שיש את החזר הקרן של ההלוואה בסך של עוד 2,300 ₪ לחודש אבל זאת לא עלות אלא רק החזר של סכום ההלוואה שלקחת, עד למכירת הרכב. כמובן שצריכה להיות לך יכולת כספית במשך ה- 3 שנים הללו לשלם את סכום קרן ההלוואה. עלות חודשית פלוס ריבית היא 2,432 ₪ אבל את הריבית הוספתי כאמור מקודם לסכום החודשי. אפשר גם לקחת הלוואת בלון ללא החזר חודשי אבל סכום הריבית הכולל יהיה גדול יותר).

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא כ"כ בטוח שתהיה מסוגל למכור פיג'ו 508 עוד כמה שנים... המצב שוק יד שנייה בקנטים לגבי רכבים שאין להם סטיגמות, קח את האוטו לחמש שנים, ותהנה.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה לא יוכל למכור, הכל שאלה של מחיר מתאים. דווקא רכבים בסכומים נמוכים זוכים לשוק ער יותר.

לגבי שאלת הפות"ש, זה עניין של העדפה אישית גרידא, אלו 2 רכבים שונים מקבוצות שונות, והגם שאובייקטבית הם כן ברי השוואה, אני לא רואה שום סיבה שבעולם לשלם עוד 1000 ש"ח!!!!! בחודש על קורולה טובה ככל שלא תהיה - אבל זה *אני*.

בעניין התגובה האיטית של ה 508, לא מבין על מה אתה מדבר, רכב חזק ומהנה ואני לא חוויתי שום דיליי בתגובת דוושה.

הטיפ הטוב ביותר שאפשר לתת לך בסופו של דבר הוא לך בעקבות הלב, זה לא עניין של נכון או לא נכון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...