Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיוון או כיול תיבת הילוכים איביזה 2018

ntd
שימו לב! השרשור הזה בן 1862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ,

ברשותי סיאט איביזה reference 2018 אוטומטית 1 ליטר בליסינג.

אני נתקל בבעיה בהעברת הילוכים מוקדמת במצב D - התיבה מעבירה הילוכים מהר מדי ואז אני מוצא את עצמי נוסע בהילוך גבוה במהירות נמוכה.

זה לא נוח בכלל ולא בריא למנוע (נסו לנסוע בהילוך חמישי ברכב ידני ישן במהירות של 50 קמש). יש מצב ספורט אבל הוא אגרסיבי מדי.

בסוף אני משתמש במצב ידני ואז מה הרעיון בתיבה אוטומאטית?

חשבתי שאולי אפשרי לכוון או לכייל את תיבת ההילוכים כך שתעביר הילוכים יותר מאוחר במצב D (הרי זה כך במצב ספורט).

פניתי ליבואן וביקשתי אם אפשר לבצע כיוון (כיול) - לא אמרו אם אפשרי או לא אלא אמרו "תביא את האוטו".

הבעיה שהאוטו של חברת הליסינג.פניתי לחברת הליסינג- אמרו שאי אפשר ואין מה לעשות.

מישהו עשה את זה? או רעיון אחר (לא רוצה דברים שיבטלו את האחריות. מבחינת כח, המנוע מספיק בהחלט)?

הבנתי שהבעיה קיימת גם בדגמים נוספים של VAG עם מנועי 1 ליטר ותיבה DSG.

תודה לעונים ולעונות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אתה מתאר פעולה אופיינית לגיר רובוטי כפול מצמדים, גם בi20 זה אותו מצב, התיבה מעלה להילוך גבוה במהירות נמוכה יחסית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

זה לא בעיה ככה התיבה עובדת ,

גם בפולו 1200 זה עובד כך עוד משנת 2011,

ונכון זה מעצבן כי אתה מרגיש שהרכב לא בהילוך המתאים,

תעביר למצב ספורט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

הגיר תוכנן להעלות הילוכים מהר, בכדי לחסוך בדלק.

היצרן מידי פעם משחרר עידכון תוכנה לגיר, חוץ מזה, סביר מאוד להניח שאין אופצייה לכיול קאסטום של הגיר.

אלא אם כן תעשה אתה תוכנה לגיר, עצמאית ואז תאבד את האחריות (חוץ מזה שזה רכב חברה).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

הבעיה היא שמנועי הטורבו הרגילים בד"כ מגיעים למומנט המקסימלי ב- 1400-1500 סלד, כך שאם התיבה מעבירה הילוך כך שההילוך הבא יהיה ב-1500 סלד, עם מנוע רגיל אין בעיה.

ב-1 ליטר של האיביזה, המנוע מגיע למומנט המקסימלי שלו ב-2000 סלד וב-1500 סלד הוא עדיין חלש מדי ולכן הוא "נחנק". הוא מגיע להילוך 7 כבר ב- 65 קמש ובמצב זה הוא "לא סוחב" (ואז אני צריך להעביר למצב ספורט,עבודה ידנית, או קיק-דאון שמוריד הילוך עד שעוד פעם הוא מעלה להילוך בלתי-אפשרי לנסיעה).

אז אני מבין שאין מה לעשות ואמשיך להעביר ידנית.

לפחות עכשיו אני יודע מה אחד החסרונות בשילוב הזה של מנוע-תיבת-הילוכים , ואם הייתי יודע על כך מראש ככל הנראה לא הייתי לוקח רכב כזה עם מנוע 1 ליטר.

אם יש משהו חדש שידוע לכם, אשמח לעדכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אתה מרגיש חוסר כח?

למה אתה חושב שזה לא הגיוני הילוך חמישי בכ- 60ק"מ? האם הרכב לא מאיץ לאחר מכן (ללא הורדת הילוך)?

בקארוק 1000 זה עובד מצויין.

בעוד כחודש וחצי אקבל את האיביזה החדשה ואז אעדכן.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למנוע אין מחסור בכח אחרי 2000 סלד, אבל מתחת לזה - כן.

60 קמש בהילוך 5? הלוואי. ב-60 קמש הוא מגיע לי להילוך 7. אני יכול לעשות "קיק דאון" ואז הוא יוריד הילוך או 2, אבל אז אני ארפה את הרגל מהגז לנסיעה רגועה ואז הוא שוב יעלה להילוך 7 במהירות נמוכה. אני יכול לחזור על ה"קיק דאון" שוב ושוב אבל זה לא כל כך בריא,לא נוח ומה-גם שצריכת הדלק עולה משמעותית.

יפה שבקארוק זה עובד טוב. באיזה הילוך הוא אצלך במצב D במהירות של 60-65 קמש? מצד שני זה רכב כבד יותר בכ-200 קילו, כך שאני מניח ששם כיילו את התיבה "למשוך" יותר את ההילוכים.

נחכה לעדכון :smile:

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...