Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 3008 דיזל 1.5 2019. טיפים לשמירה על המנוע?

idoidoidom
שימו לב! השרשור הזה בן 1883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מועניין לשמור על הרכב בצורה טובה.

שהכל יתוחזק בצורה טובה.

קראתי קצת והבנתי שנגיד במנועים של פעם כדי לסיים את הנסיעה בסל"ד נמוך ולהתחיל נסיעה כשהמנוע קר בלי לעבור את 2500 בסל"ד.

לא יודע אם זה בכלל רלוונטי לרכב חדש דיזל 2019.

אז לכן אני רוצה לשאול האם יש דברים מסויים חוץ מהטיפולים השוטפים במוסך שאפשר לעשות

על מנת לשמור על המנוע/בכללי על הרכב אם יש לכם עצות גם אשמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך להמתין יותר לטורבו. גם ככה נדיר שהמנוע יעבור את ה 2500 סלד . פשוט תניע וסע.

תרחיק את הרכב מילדים. זה ישמור עליו. ניתן להשקיע בקרמים , ציפויים ומשחות ריחניות. תורם לשיפור המראה והברק בשיער.

בסוף תמיד יכול להכנס בך איזה אידיוט מהצד ולהרוס חצי אוטו.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין איך 2500 סלד זה נתון רלוונטי למנוע שנותן את מלוא המומנט שלו כבר ב1800 סלד.

פשוט סע רגוע בדקות הראשונות וזהו

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטפל ברכב בזמן, רק בשמן מנוע לפי תקן היצרן, לדאוג שמפלס השמן יהיה תמיד במקסימום או קרוב. לא להשלים מפלס שמן עם שמן רנדומאלי כלשהו שנקנה בתחנת דלק, אותו כנ"ל נוזל קירור.

לא להשתמש בפילטרים תחליפים. לא לתת למוסכים לא מקצועיים לטפל האוטו. לא להוסיף תוספים לשמן מנוע.

לא לתדלק סולר בתחנות דלק מפוקפקות.

כל עוד אתה מקפיד על הנ"ל, אין משמעות לשימוש עצמו. תסע רגיל, לא להעמיס על המנוע יותר מידי בדקות הראשונות שלאחר ההתנעה.

תדאג להכיר את תהליך מילוי נוזל אוריאה ותלמד למלא לבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין איך 2500 סלד זה נתון רלוונטי למנוע שנותן את מלוא המומנט שלו כבר ב1800 סלד.

פשוט סע רגוע בדקות הראשונות וזהו

רלוונטי, אצלי מקסימום מומנט ב 1400 והיצרן ממליץ לא לעבור 2500-3000 סל"ד עד שהמנוע מגיע לטמפ' עבודה, וזה הגיוני בגלל לחצי השמן שעולים עם הסלד - אצלי זה מנוע בנזין, כך שמאמין שבדיזל מן הסתם מדובר על סלד נמוך יותר.

עוד אוסיף, ב2 דקות אחרונות לסוף נסיעה לנסוע רגוע ולתת לטורבו להצתנן. אני בלי שום קשר משתדל לא לדומם לאחר נסיעה ולתת למנוע לעבוד על סרק עוד כחצי דקה עד דקה ומדומם רק כשהמאוורר מנוע מסיים לקרר וכבה.

עריכה אחרונה על ידי ZvikH
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת צריך להמתין חצי דקה עד דקה בסיום נסיעה? בכל סוג נסיעה, גם עירונית קצרה?

חשבתי שמספיק לנסוע רגוע ב 3 בדקות האחרונות.

איך בכלל שומעים את המאוורר של המנוע עובד? אני לא שומע כלום חוץ מאת המנוע כשאני על סרק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי נסיעה בינעירונית ארוכה אחת לכמה ימים (אם הרכב נוסע בעיקר נסיעות עירוניות קצרות) כדי לאפשר למערכת לבצע תהליך רגנרציה?

Sent from my DynaTAC 8000X using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין הטורבו אין צורך להמתין עם סיום הנסיעה בגלל שבמנוע הזה מותקנת משאבת קרור חשמלית לטורבו שממשיכה לפעול גם כשאתה מכבה את הרכב עד לקרור הטורבו.

מה שכן מומלץ זה לנסוע רגוע עד שהמנוע מתחמם ובכללי בתחילת חייו של הרכב לנסוע רגוע ולא לתת קיקים לרצפה או לנסוע 180 קמ"ש (גם לטובת הרישיון שלך לנסוע 180 קמ"ש לא מומלץ אף פעם)

מומלץ מידי פעם לבצע נסיעות בין-עירוניות במשך של 15 דקות לפחות על מנת לאפשר לממיר החלקיקים לבצע רגנרציה זה תהליך שחובה לעשות בכול רכב מודרני עם מנוע דיזל.

לא מומלץ לשים תוספים לדלק ולמנוע שכן יש פעמים שהם גורמים לבעיות.

לא לשטוף את הרכב במנהרה! המברשות במנהרות אוספות חלקיקי לכלוך מרכבים אחרים ואז חלקיקי הלכלוך הללו נשמרים על המברשת ושורטים את הצבע ברכב גם אם מדובר במנהרה חדשה צריך להקפיד על ניקוי המברשות מה שלידיעתי אף עסק לשטיפת רכבים בארץ לא עושה! אם תנהג לשטוף את הרכב במנהרה בצורה קבועה אחרי מספר שנים הצבע יהבד מהברק שלו והרכב יהיה מלא שריטות קטנות שנקראות "סווירלים"

מומלץ לשטוף את הרכב ידני בלבד עם סמרטוט נקי וייעודי למשימה וחומרים גם יעודים למשימה (לא שמפו לבני אדם ולא סבון כלים שהורסים את הצבע ברכב) באותה מידה לא מומלץ לשים מדבקות או להדביק דברים על חלקי המרכב ברכב.

לא מומלץ לשים תוספות לרכב שמתערבות במערכת החשמל כן שהן גורמות הרבה פעמים להפרעות ולבעיות חשמל ברכבים בכללי מומלץ לשמור על הרכב כמה שיותר מקורי.

וכמובן שתמיד מומלץ לטפל ברכב בהתאם להוראות יצרן ובחלפים איכותיים (לא חובה מקוריי אבל יש בשוק הרבה יצרנים של חלקים איכותיים)

וחובה להנות מהרכב החדש! :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצח ג' צודק, בהרבה מנועי טורבו מודרניים יש מערכת קירור שממשיכה גם אחרי כיבוי הרכב, כך בפיג'ו כמו ברכבי GM.

בוקי לדעתי כיסה את הכל.

סע לשלום ותהנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיז'ו משתמשים בנוזל ייעודי בתהליך רגנרציה של מסנן החלקיקים, תפקיד הנוזל הוא להוריד את הטמפרטורה של הרגנרציה. עקב כך יש פחות משמעות לנסיעה בינעירונית פעם בכמה זמן.

האמת אני לא יודע האם יש את המערכת הזו במנוע 1.5 החדש. בשני הדורות הקודמים של הדיזלים היא הייתה ולדעתי לא ויתרו עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצח ג' צודק, בהרבה מנועי טורבו מודרניים יש מערכת קירור שממשיכה גם אחרי כיבוי הרכב, כך בפיג'ו כמו ברכבי GM.

בוקי לדעתי כיסה את הכל.

סע לשלום ותהנה

איך מחליפים ניקניים בפורום? אני חושב שהבשלתי מזמני הקונטר שהייתי מוליך על קבוצות אימה בניק שלי :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי נסיעה עירונית קצרה אין צורך לדעתי. אני גם מדומם מיד, אבל לעולם לא כשהמאוורר עובד. איך יודעים שהוא עובד? פשוט שומעים אותו אצלי.

אני לא יודע אם באופן כללי אתה צודק, יודע למה? כי אם היתה בעיה בנסיעה בין עירונית ארוכה אז למה מערכת הסטארט אנד סטופ בסיום הנסיעה מכבה כרגיל את המנוע?

אלא אם כן לדעתך המערכת עושה טעות בזה שמכבה את המנוע.

חוץ מזה איך מבררים אם ברכב שלי מותקנת מערכת קירור חשמלית לטורבו שממשיכה לפעול לאחר הכיבוי, יש דרך לבדוק את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את החלק הראשון של ההודעה לא הבנתי.

לגבי איך מבררים האם יש קירור נוסף לטורבו - כותבים איזה רכב זה ואיזה מנוע.

בעיקרון יש מכוניות דיזל בלי קירור נוסף לטורבו עם Stop&Start וזה עובד בלי בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...