Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 3008 דיזל 1.5 2019. טיפים לשמירה על המנוע?

idoidoidom
שימו לב! השרשור הזה בן 1888 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלק הראשון מתייחס לזה שיש מערכת שהמהנדסים שתכננו אותה החליטו שלא תהיה בעייה שתכבה את המנוע מיידית יחסית בעצירה, גם אם העצירה היא בסוף נסיעה בין עירונית ארוכה כמו שקרה לי כבר מספר פעמים.

אז או שהמהנדסים לא יודעים מה הם עושים או שסתם לא אכפת להם שהאוטו יפגע מזה בעוד כמה זמן, בתקווה אחרי תום האחריות.

בעניין השאלה השנייה, המנוע המדובר שעליו אני שואל הוא ה 0.9 TCE של רנו קליאו. אני אשמח לברר את העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעניין הטורבו אין צורך להמתין עם סיום הנסיעה בגלל שבמנוע הזה מותקנת משאבת קרור חשמלית לטורבו שממשיכה לפעול גם כשאתה מכבה את הרכב עד לקרור הטורבו.

א

וחובה להנות מהרכב החדש! :wink:

לא נכון, אין בדיזלים שלהם משאבת מים נפרדת לטורבו ואין בכלל צינורות קירור מים שעוברים דרך הטורבו.

במנועי בנזין יש.

בוקי - יש FAP במנוע החדש.

בנוסף המנוע יודע להפעיל צרכנים שיעמיסו עליו כדי להגיע לטמפ' גבוהה לשריפת חלקיקים.

עריכה אחרונה על ידי Adamm
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדם, לגבי קירור לטורבו אתה כמובן צודק, יש מנועי דיזל ולא רק של PSA בלי שום קירור נוסף לטורבו ועם מערכת Stop&Start. כנראה שבדיזל קירור נוסף לא הכרחי.

לגבי FAP, ברור שיש FAP, מה שאני לא בטוח שיש זה מערכת הזרקת נוזל יעודי בעת רגנרציה של ה FAP.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאמור אם נלך לפי מערכת הסטארט אנד סטופ אז גם בחלק מדגמי הבנזין זה לא נדרש, לפחות לא בנסיעה עירונית או אחרי נסיעה בין עירונית רגועה. זה לפחות מהמבדק שלי בנושא, לא ניסיתי נהיגה נמרצת וחזקה ואז לבדוק אם המערכת מכבה את המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1888 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...