Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסך רון
שימו לב! השרשור הזה בן 1524 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• ספונסר פורום

שלום למנהלי הפורום וחברי הפורום,

הנושא של פוסט זה: מבחן מסנני השמן: הטוב, הרע והמזויף.

בסרטון זה מודגם כיצד להבדיל בין מסנני שמן מזויפים של קבוצת פולקסווגן.

תוכלו לראות את ההבדלים בין מקורי אמיתי למזויף ומה באמת מקבלים כאשר חוסכים ושמים חלק חליפי מיצרן לא מוכר.

הזיופים מאוד מאוד נפוצים בשוק ולכן מוגשים לכם הטיפים בסרטון כדי שיהיה לכם קל יותר להבחין מה שמים לכם ברכב שבו השקעתם את מיטב כספכם.

יצירת סרטון זה נבעה מתלונות של לקוחות שבאו לאבחון לאחר שטיפלו ברכבם במוסכים אחרים והתלוננו על מגוון רעשים משונים ולא תקינים מהמנוע בזמן ההנעות אך לא רק.

לאחר בדיקה מעמיקה של עשרות רכבים גילינו שהסיבה היא מסנן השמן: או שהותקן מסנן מזויף שמתחזה להיות מסנן מקורי, או שמדובר בחלק חליפי מאוד לא איכותי כפי שתוכלו לראות בסרטון זה.

https://www.facebook.com/140130682846597/posts/932822616910729/

[video=youtube_share;TMKSZOKcwF4]

מרכז שרות מומחה לרכבי פולקסווגן אודי סיאט וסקודה .

במוסך רון מקבלים שנה אחריות על עבודה וחלפים .

ישראל ב"ק 18 ת"א 035373204 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 195
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

צ'מע, שאפו !

קודם כל, שאפו על הזמן שהשקעתם בסירטון הזה. אומנם "רק" 27 דקות מצולמות, אבל להכין את הכל ולבצע את ההדגמות - לוקח זמן.

השקעתם בהשוואה בין הסננים בצורה מצויינת וקלה להבנה, אין לי ספק שמי שצפה בו יהיה הרבה יותר חכם וידע מה לדרוש לרכב שלו.

"המציל מנוע אחד, כאילו הצילו עולם ומלואו" ;-):lol:

בשוק מסתובבים עוד המון סוגים של סננים, חלקם של חברות מוכרות באופן באינלאומי (עולה לי בראש כרגע KNECHT למשל) וחלקם סיניים\קוריאניים שרצים בשוק כבר עשורים (RABBIT).

אין ספק שסיקרנת אותי לדעת מה קורה במותגים אחרים (ביחס למקורי) ואיך הגענו למצב שבמשך עשורים רבים נסעו מכוניות על סננים תחליפיים ולא ראינו זוועות שנגרמו מסננים אלא בעיקר מהזנחה או רעב לשמן (אנשים שלא בדקו שמן ונסעו על אגן שמן כמעט יבש לחלוטין).

כמו כן חשוב לציין שחלק מהיצרנים כבר מזמן זנחו את תצורת הסנן שמוצג בסירטון, ועברו להשתמש כבר קרוב ל-2 עשורים בהחלפות של קרב הסינון בלבד - ללא המעטפת החיצונית (מה, שבגדול, מייתר [לדעתי] את כל נושא השסתום אל חזור, ומייתר כמעט לחלוטין את מידות הסנן - כי אם הסנן לא תואם 1:1 למידות המקורי הוא לא יתלבש על התושבות שלו כמו שצריך).

כן נשארו רלוונטיים לכל נושא האיכות הם: הנייר בסנן, חרירי מעבר השמן וכד'. בגדול, נראה לי שהסננים ללא המעטפת הם טובים יותר ללקוח כי אתה רואה בדיוק את מה שאתה קונה (אתה רואה את החלק הפנימי של הסנן ולא חתיכת ברזל שמכסה אותו).

גם אם הלקוח שם סנן באיכות נמוכה יותר, עדיין האל חזור הוא קבוע במנוע ועדיין מידות הסנן זהות - וכל מה שנותר הוא נושא איכות נייר הסנן בעיקר.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה גועל.

תעשו גם על פילטר אוויר :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מותר לבקש לדעת איפה לא קונים פילטר שמן "מקורי"? כמובן בהודעה פרטית

חוץ מזה - כל הכבוד.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ציפיתם לקבל בזול? מה שמתחיל ב-ז.

מעניין מה איכות הסננים התחליפיים האחרים בשוק, של יצרני ה-OEM שמייצרים פילטר תחליפי ל-VAG.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רון כל הכבוד. ראיתי כמה השוואות כאלה שעשו בחו"ל, הן נותנות מושג אבל לא רלוונטיות לפילטרים שמשווקים בארץ.

לדעתי פעם ראשומה שעולה משהו כזה בארץ בעברית, תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד דוגמא לחיקוי של פילטר של רנו. באמת שקשה לשים לב להבדלים אבל הם קיימים. השמאלי מקורי. בסוף גם פתחתי אותו.

האם יש בפילטר של רנו שסתום anti-drain? (מושג שלמדתי לראשונה בשירשור הזה ולא הייתי מודע לקיומו.)

לפני כמה חודשים קניתי פילטר מקורי (כביכול) של רנו מחנות ידועה ומוכרת בפורום. בדיעבד רוב הסיכויים שהפילטר היה אכן מקורי, קרב הסינון נראה כמו בתמונה השמאלית אצלך. אבל משהו שם לא הסתדר לי. הפילטר היה מרוח בשאריות דבק מבחוץ, מבפנים ניכרו נזילות דבק בדיוק כמו בסרטון של רון. אחרי לבטים, וכדי לא לקחת סיכון, הזמנתי עוד באותו היום מחנות בחו"ל ארגז עם מלאי פילטרים חליפיים מכל הסוגים (שמן, אויר, מזגן, סולר) תוצרת Mann-Filter שיספיק לי לשנתיים הקרובות (לפחות). הפילטרים שהגיעו כולם מייצור טרי, ונראים חיצונית ופנימית כאילו יצאו מבית מרקחת.

אם לפילטר החליפי של Mann יש שסתום אל-חוזר (? - טרם בדקתי) ולפילטר המקורי אין (?), ניתן להסיק מכך שלמעשה במקרה זה הפילטר החליפי עולה על המקור, האין כך?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפילטר של רנו מאוד דומה לפילטר של הגרמניות עם כול השסתומים(השסתום האל חזור מפלסטיק ולא מגומי כמו בגרמניות). כן גם שמתי לב שבפילטר המקורי יש שאיריות של דבק.תעלה תמונות .מאיזה אתר הזמנת מחו"ל?

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי kagan217
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש בפילטר של רנו שסתום anti-drain? (מושג שלמדתי לראשונה בשירשור הזה ולא הייתי מודע לקיומו.)

אני חושה שבכל הפילטרים האיכותיים עבור כל היצרנים יש שסתום anti drain.

לפעמים אפשר לזהות פילטר ללא שסתום כזה לפי זמן שלוקח לנורת שמן להכבות אחרי ההתנעה.

אם יש שסתום, היא כבית תוך כדי סטרטר. אם אין שסתום, שניה - שתיים אחרי ההתנעה.

תלוי ברכב כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום יישנם הרבה רכבים שמנורת לחץ שמן נכבית לפני ההתנעה כלומר אחרי סיבוב המפתח למצב ON ובדיקת תקינות של לוח השעונים ואולי גם בדיקה של מפסק לחץ שמן לכן ברכבים אלא לא ניתן להסיק שום מסקנה לגבי מסנן השמן.

ברכבים אלא המנורה נדלקת אך ורק אם לחץ השמן נמוך.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1524 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...