Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי לי בעוד מצלמה והפעם פוג'י XH1

renaultfreek
שימו לב! השרשור הזה בן 1882 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אז לפני כמה זמן פניתי כאן לקבל עזרה לגבי רכישת גוף פוג'י חדש, אחרי נסיונות כאלו ואחרים עם גופים במשפחת הפוג'י, נרכשה לבסוף הXH1

למה דווקא אותה?

ארגונומיה, היא מרגישה כול כך נכון ביד במיוחד עם ה56 וה16 ממ, שפשוט שאר הגופים מרגישים קטנים מדי (אחרי כמה שעות של צילומים היא עדין הרגישה לי נוחה ביד לאומת הגופים האחרים).

יש לה מייצב בגוף, בשבילי זה מעולה במיוחד בצילומים בערב או בתאורה חלשה, אומרים גם שהיא יותר עמידה משאר הפוג'ים את זה נברר עוד :)

יש עוד המון יתרונות אבל יש גם חסרונות

החסרון הראשון תמיכה בלייטרום 6, אני אוהב לעבוד עם לייטרום 6 ולא עם הקלסיק CC, חוסר התמיכה פשוט הוריד לי את הרוח מהמפרשים, אז לבנתיים אני עובד עם הCAPTURE ONE PRO רק לנסיון לראות אם זה שווה את המחיר האסטרונומי.

חסרון שני זה המחיר, המצלמה נמצאת בנישה משל עצמה בחבורה של פוג'י, מצד אחד אין גוף אשר משתווה לה בגדול (להוציא מהמדיום פורמט), ומצד שני יש יותר חדשות ויותר מהירות ממנה וגם יותר זולות (לדוגמא הXT30).

לסיכום:

האם הבחירה היתה נכונה? אני עונה בחיוב בשבילי היא עונה על כל מה שאני צריך.

DSCF9078.jpg

DSCF9715.jpg

DSCF9735.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הפוג'י, אבל מה שאתה מתאר הוא בחירה בגלל איז תחושה שקשה למדוד. תחושה ביד היא עניין כל כך אישי עד שאני לא יכול ללמוד ממך ואתה לא יכול למוד ממני.

אני לא נמצא בשוק של גופים במחיר הזה, אבל כאשר אני בחרתי מצלמה אחד הקריטריונים היה הגודל - מצלמה שתכנס בקלות לתיק הגב בטיסות ולא תסרבל אותו, למרות המחיר מבחינת נוחות התפעול (המצלמה קצת קטנה ביד). ממילא הבעיה המרכזית שלי בתפעול מצלמה היא ההזקקות למשקפיים לקריאת המסך, וכאן גודל המצלמה לא משנה הרבה. כיון שאתה מדבר על "תחושה" רק האצבעות שלך יבחרו את המצלמה המתאימה לך.

לגבי ה-Lr - האם הבעיה שלך היא בתכונות או בממשק? אני מנחש שהתשובה היא הממשק, ואין ברירה, צריך להתרגל לממשק חדש פעם בכמה שנים. נכון לטלפון, נכון למחשב, נכון למצלמה, נכון אפילו למכונית.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הLr הבעיה מתחלקת ל3 קטגוריות

1. רישיון - אין לי בעיה לשלם על תוכנה, יש לי בעיה לשלם כל חודש על רישיון או על רישיון אשר צריך לחדשו כל שנה, בon1 או תוכנות אחרות התשלום הוא חד פעמי.

2. ממשק - יש שינויים בממשק לטוב ולרע, השינויים לא גדולים אבל הם שם.

3. זיכרון - אני עובד עם דל xps 13 עם 8 ג'יגה ראם ומעבד i7 ופשוט התוכנה בקושי זזה, כל כך איטית לאומת הישנה שזה בלתי נסבל.

לגבי גודל המצלמה כמו שרשמת זה סובייקטיבי, חיפשתי מצלמה שלא תיהיה יותר מדי גדולה אבל עדין תענה על הצרכים שלי.

וזאת עושה את מה שאני.

Gesendet von meinem SM-G955F mit Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למעשה אדובי מוכרים רשיון שנתי (בתשלומים חודשיים או בתשלום אחד) במחיר שווה לכל נפש. צריך להתרגל לרעיון הזה, שהופך מקובל בהרבה חברות,

למשל האופיס 365. כבונוס אתה מקבל או פוטושופ או נפח אחסון גדול בשרתים שלהם.

לגבי המחשב, השאלה מאיזה דור המעבד. אני משתמש ב-i5 מדור 7 (נייד), זכרון 16 גב (הבן שלי תרם לי סטיק של 8 גב) ו-SSD ואין לי תלונות למהירות. אם אתה עם מעבד ישן ודיסק מגנטי זה מאט את העבודה, אולי כדאי להשקיע בשדרוג הזכרון והדיסק, כיום מדובר בסכומים לא גדולים. שלא לדבר על מחשב קומפלט.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המעבד הוא מדור 5, והכונן קשיח הוא SSD 512 GB, לגבי הוספת זיכרון במחשב הנ"ל לצערי לא ניתן להוסיף (מגיע כיחידה מלוח האם).

בעברו (כבר בן 5) עלה לי כ2000 פרנק (8 אלף שח), הוא עונה לי על כל מה שאני צריך + יש לו מסך מדהים (רזולוציה מעולה פלוס מגע), אם הוא היה מפסיק לעבוד אז היתי מחליף, לבנתיים חבל להחליף, שאר התוכנות (CAPTURE ONE) עובדות מעולה.

לגבי הרישיונות אתה צודק, אני עובד עם אופיס רק במשרד, בבית אני לא נוגע באופיס, אני יודע שלאט לאט הרבה חברות עוברות למודל של רשיונות שנתיים, לנזלי יש עדין חברות שמספקות רישיון "לכל החיים".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור 5 - מסביר אתה האיטיות. הבן שלי השתדרג מדור 5 ל-8 והגדיל זכרון ל-16 גב בדיוק מהסיבה הזו. לנובו יוגה, לא זוכר מספר דגם. ההחלפה בגלל הלייטרום, אבל משמש אותו גם ללימודים (הרבה מאטלאב) ומרוצה מאד. לדעתי עלה בסביבות 4000 שח.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיקר - תמשיך להעלות תמונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא ראיתי דגם נחמד של לנובו YOGA 730 עם מעבד I7 ו16 ג'יגה ראם.

נשאר להמתין שהנייד שלי או של אישתי יתפגר.

לפני שאתה קונה, תבדוק מה הדרישות להריץ LR כמו שצריך. יכול להיות ש-I7 מיותר, ועדיף להשקיע בכרטיס מסך נפרד או מחשב עם חיבור Thuderbolt 3, שמאפשר חיבור כרטיס מסך חיצוני.

יכול להיות גם שיותר כלכלי להשקיע במחשב נייח לעיבוד תמונה. נייד טוב לעיבוד תמונה עולה תמיד לא מעט, והיכולת לשדרג נמוכה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי נייח יש לי דווקא מחשב שבניתי במיוחד בשביל זה לפני כמה שנים ועובד עדין מעולה, הנייד זה רק כשאני בדרכים או כשאני ואישתי יושבים על הספה בסלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, ה XH1 בהחלט מרגישה מעולה ביד, בעוד כל גוף אחר מסדרת ה XT יזדקק לגריפ בכדי לשבת לי טוב ביד. יתרון נוסף ל XH הוא החרישיות של התריס המכאני, גם מבחינת הויברציה שהיא בקושי מועברת לגוף (אם בכלל, לא ממש זוכר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוואה לא הוגנת עם ה-hood על הקאנון :evil:.

נותן תחושת גודל, מכוון אנשים שזה קריטריון חשוב בשבילם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...