Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כניסה לעולם נהיגת השטח - XV או פורסטר

daido1
שימו לב! השרשור הזה בן 1857 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מעוניין לרכוש רכב חדש בתקציב של 150K-190K שקלים עם גמישות קלה.

גילוי נאות - יש לי כבר שרשור ארוך בפורום "ייעוץ רכב", אבל אני מנסה "לתקוף" את הנושא באופן ממוקד מהכיוון של

אלה שמבינים יותר שטח. (מתנצל על הכפילות )

עד כה, התעניינתי רק ב-SUV קומפקטיים רגילים, וכל הנושא של נהיגת שטח היה די זר לי ולא היווה שיקול.

התנסיתי אומנם ברכבים כבדים כגון "לנד קרוזר", אך רק בשבילים כבושים, וללא צורך בכישורים כלשהם (בעיקר טיולי ג'יפים מאורגנים בחו"ל).

בעקבות ביקור באולם תצוגה של סובארו, נפתח התיאבון, ונראה לי שזה הכיוון...

התרשמתי מאד מ-XV (למעט תא המטען הקטנטן), ועוד יותר מפורסטר, עוד לפני שבכלל ניסיתי להבין את יכולות השטח שלהם.

הבנתי שלמרות שהמנועים הם אטמוספרים (כמיטב מסורת סובארו),

לאחרונה הביצועים שודרגו באופן דרמטי עד כדי השתוות ל-SUV עם מנועים מודגשים.

לפני כן בחנתי את 3008 1.6 180 כ"ס, וכן קשקאי 1.3 החדש עם 160 כ"ס שבהחלט סיפקו אותי.

כמו כן, מאד התרשמתי מרמת האבזור הבטיחותי בזכות Eye-Sight שיש בכל הדגמים, ואפילו תאורת LED מלא.

ועכשיו לגבי שטח...

האם כדאי לי להכנס לעולם הזה דרך פורסטר או XV?

בהנחה שאקבל הדרכה מסודרת דרך המועדון של סובארו, ובהדרגה אשפר את כישוריי ואת הביטחון העצמי -

איזה רכב יהיה לי יותר "ידידותי" וקל לשימוש? או יותר מאתגר ודורש מיומנות גבוהה של נהיגת שטח?

אני פחות נמשך ל"גריסה" אתגרית של בולדרים ענקיים ב-0 קמ"ש, מבחינתי רכב שטח - התפקיד שלו הוא קודם כל להביא אותי למקומות קסומים

בחיק הטבע, ומשתלב מצויין עם תחביב אחר שלי - צילום. (וכמובן - תירוץ להכיר חברים חדשים! :-) )

לצורך ההמחשה, אתן דוגמא של טיול ג'יפים מדהים של "שקיעה" שהצטרפתי אליו באיזור באר אורה.

הח'ברה שאירגנו את הטיול לקחו אותנו בג'יפים כמו אלה שבתמונה (אין לי שמץ אפילו איזה סוג),Jeep.jpg

ורוב הזמן נסענו מהר יחסית, פה ושם היו מכשולי מדרון ובורות שהם לא התקשו יותר מדי לעבור.

ועכשיו אני מנסה לדמיין מה היה קורה אם הייתי נוהג לשם עם XV לעומת פורסטר (אם בכלל הם מתאימים לרמה כזאת של שטח).

מבחינת נסיעות מנהלתיות על כבישים רגילים: אני נוסע די הרבה (20K ק"מ לשנה) גם בעיר וגם מחוצה לה.

השיקולים שלי הם: נוחות (רכות נסיעה ובידוד רעשים), בטיחות, ביצועים.

אשמח לתובנות ממי שמנוסה בשני הרכבים. יש אומנם פער די משמעותי במחיר וגם בגודל בין השניים, אבל אשקול להשקיע בפורסטר אם אשתכנע שגם אהנה ממנו הרבה יותר מ-XV.

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי נסיון עם ה XV החדש, לישן היו יכולות שטח לא רעות במונחי ג'יפונים.

יש לי נסיון עם הפורסטר החדש, והוא מצויין בשטח במדד ג'יפונים.

בתמונה שהעלת יש לנדרובר דיפנדר. בהקבלה לעולם מכוניות ספורט, נכנסת להרכב ספורט הכי הארד קור, ומצא חן בעיניך, ואתה שואל אם פיקנטו ספורט גם יכולה.

בימים הקרובים יעלה כאן באתר מבחן לפורסטר החדש.

לטעמי מדובר במכונית מעולה, עם יכולות שטח מוגבלות אבל קיימות.

אתה חייב להבין שהיא לא לנדקרוזר או פאג'רו, והיא לא רכב שטח קשוח. למרות זאת יש לה יכולות שטח יפות מאוד, שיקחו אותך רחוק.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על העיצות, Disco! האמת שהתרשמתי מנהיגת מבחן היום גם ב-XV וגם מהפורסטר.

אם ל-XV לא היה תא מטען כל כך קטן, אז יש מצב שגם הייתי רוכש אותו. בסוף מה שקרה זה שחטפתי רגליים קרות מעולם השטח והלכתי בכלל על ... מגאן

אבל אולי עוד יום אחד אחזור לזה... ;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:shock2: תתחדש. אמנם השתפנת קלות :puppydoge, אבל אם תרצה לעשות סיבוב שטח במגאן :onfire:- תקרא לי!

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על העיצות, Disco! האמת שהתרשמתי מנהיגת מבחן היום גם ב-XV וגם מהפורסטר.

אם ל-XV לא היה תא מטען כל כך קטן, אז יש מצב שגם הייתי רוכש אותו. בסוף מה שקרה זה שחטפתי רגליים קרות מעולם השטח והלכתי בכלל על ... מגאן

אבל אולי עוד יום אחד אחזור לזה... ;-)

עשית את הדבר הכי חכם .

רכשת רכב המתאים לשימוש העיקרי שלך

ועכשיו אתה יכול לרכוש רכב נוסף שיתאים לשימוש המשני שלך

ב 50,000 שחסכת אתה יכול לקנות רכב שטח אמיתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1857 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...