Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב לא מניע (פולו 98 1.6 ידני)

ofer_b
שימו לב! השרשור הזה בן 1856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי

הרכב הוא פולקסווגן פולו שנת 98, מנוע 1600 ידני. נקנה לפני כשנה על מנת להשתתף בגרוטראלי ולאחר יום וחצי הרכב פתאום שבק ולא רצה להניע (זה קרה תוך כדי נסיעה רגועה יחסית בשטח, עד כמה שאפשר להגיד על גרוטראלי רגוע)

נגרר הבייתה והוקפאו רשיונות ועכשיו יש לי זמן להתעסק איתו.

כבר אז בשטח נבדקו ניצוץ בפלאגים, נבדקה זרימת דלק למזרקים, נבדקו כל הפיוזים, ניסינו להניע ללא פילטר אוויר עם התזה של ספריי קרבורטורים ושום דבר לא עזר.

השבוע עשיתי שוב את כל הבדיקות הללו, כמו כן בדקתי רצועת טיימינג שנראית לי מתוחה ומכוונת (פולי עליון ותחתון לפי סימנים).

השמן ונוזל הקרור מלאים ונראים ומריחים טוב.

מצ"ב סרטון של ניסיון ההנעה, נשמע כאילו המנוע רוצה אבל לא יכול...

איזה כיוון נראה לכם שצריך לחפש? חשמלי? דלק? אחר? קופרסייה שנפרצה? יכול להיות שהיתה קפיצה של הרצועת טיימינג בשן אחת?

כשפירקתי את הפלאגים הם היו מאוד שחורים, כמו כן הבוכנה (כשהסתכלתי דרך חור הפלאג), שחור של משהו שרוף, לא שחור מבריק של שמן. יש מצב שיש בעייה בשסתומים ובגלל זה המנוע שובק ולא מניע?

איזשהו חיישן שצריך לבדוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם קיים ניצוץ בכל המצתים, זרימת דלק תקינה עם כמות דלק מספיקה במיכל , טיימינג על פי סימונים מדוייקים אז כניראה שתצטרך לעבור לבדיקה של המנוע עצמו שזה אומר תחילה בדיקת קומפרסיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי חישן קרנק שיושב בטימינג

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

אמר שניבדק ניצוץ וקיים בכל הפלאגים. קשה לי להאמין שחיישן ייקרוס ככה תוך כדי נסיעה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמר שניבדק ניצוץ וקיים בכל הפלאגים. קשה לי להאמין שחיישן ייקרוס ככה תוך כדי נסיעה...
לא יכול להיות שיש ניצוץ אבל לא בזמן בגלל החיישן?

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

עדכון: הגיע שעון קומפרסייה והתוצאות הם:

בדיקה ראשונה:

6 (87), 5.5 (79), 6.5 (94), 7 (101)

בדיקה שנייה עם בערך כף שמן בכל בוכנה:

7 (101) ,7 (101) ,8 (116) , 8.5 (123)

מספרים בסוגריים זה ב PSI, ללא סוגריים זה BAR

הבדיקה על מנוע קר כמובן (לא מניע).

האם הערכים נשמעים תקינים? זה משהו שיכול להשפיע על אי יכולת ההנעה של הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: הגיע שעון קומפרסייה והתוצאות הם:

בדיקה ראשונה:

6 (87), 5.5 (79), 6.5 (94), 7 (101)

בדיקה שנייה עם בערך כף שמן בכל בוכנה:

7 (101) ,7 (101) ,8 (116) , 8.5 (123)

מספרים בסוגריים זה ב PSI, ללא סוגריים זה BAR

הבדיקה על מנוע קר כמובן (לא מניע).

האם הערכים נשמעים תקינים? זה משהו שיכול להשפיע על אי יכולת ההנעה של הרכב?

המספרים נמוכים מאוד אבל קודם כל הבדיקה נעשתה עם לחיצה פול על הדוושה?

לפי דעתי גם עם קומפרסיה נמוכה המנוע היה מניע ומגמגם

התחברת עם מחשב לרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורס גם קורס. מניסיון .

עם נסיון אישי אני בהחלט לא מיתווכח. מכיוון שבדיקת הניצוץ היא בדיקה פשוטה אז ממליץ שוב לאור ניסיונך שייבדוק שוב ניצוץ..תהליך שלוקח מיספר דקות. ולעניין הקומפרסיה היא יחסית נמוכה אולי לא מספיק נמוכה כדי שרכב לא יניע ולכן גם מציע ךבצע בדיקת לחץ הפוך לבדטק אטימות הצילינדרים. אני מקווה שכל הבדיקות שנעשות נעשות נכון כולל בדיקת הטימיינג והבאת בוכנות לנקודות עליונות ווידוא שהשסתומים סגורים בכל פעימה שלישית בהן הבוכנות לפני פעימת עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי

הרכב הוא פולקסווגן פולו שנת 98, מנוע 1600 ידני. נקנה לפני כשנה על מנת להשתתף בגרוטראלי ולאחר יום וחצי הרכב פתאום שבק ולא רצה להניע (זה קרה תוך כדי נסיעה רגועה יחסית בשטח, עד כמה שאפשר להגיד על גרוטראלי רגוע)

נגרר הבייתה והוקפאו רשיונות ועכשיו יש לי זמן להתעסק איתו.

כבר אז בשטח נבדקו ניצוץ בפלאגים, נבדקה זרימת דלק למזרקים, נבדקו כל הפיוזים, ניסינו להניע ללא פילטר אוויר עם התזה של ספריי קרבורטורים ושום דבר לא עזר.

השבוע עשיתי שוב את כל הבדיקות הללו, כמו כן בדקתי רצועת טיימינג שנראית לי מתוחה ומכוונת (פולי עליון ותחתון לפי סימנים).

השמן ונוזל הקרור מלאים ונראים ומריחים טוב.

מצ"ב סרטון של ניסיון ההנעה, נשמע כאילו המנוע רוצה אבל לא יכול...

איזה כיוון נראה לכם שצריך לחפש? חשמלי? דלק? אחר? קופרסייה שנפרצה? יכול להיות שהיתה קפיצה של הרצועת טיימינג בשן אחת?

כשפירקתי את הפלאגים הם היו מאוד שחורים, כמו כן הבוכנה (כשהסתכלתי דרך חור הפלאג), שחור של משהו שרוף, לא שחור מבריק של שמן. יש מצב שיש בעייה בשסתומים ובגלל זה המנוע שובק ולא מניע?

איזשהו חיישן שצריך לבדוק?

רק לי נשמע כמו ממיר סתום?!

מנסיון לא קל קרה לי משהו דומה וזה היה הפתרון שגליתי אחרי כמה ימי עבודה

בשביל לאושש את העניין מספיק שתבריג החוצה חיישן חמצן עליון שלפני הממיר ונסה להניע

בהצלחה

רמי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...