Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תקלה מוזרה בחשמל, איתור, פתרון- וניסיון שלי להבין מה גרם לה.

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1880 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השבוע שלי התחיל "הכי גרוע שיש" (הערת הכותב, תמיד יכול להיות יותר גרוע) ומאז הוא רק מגביר...

חזרתי הבייתה ביום שני מניסיון כושל להגיע לאימון שלי (פקקים לא הגיוניים בעקבות תאונה), וגיליתי שבינתיים החשמל בחדר השינה הפסיק לעבוד. הכל חוץ מהאור :lol::shock:

בדקתי עם רב מודד, פתחתי את השקעים, פרקתי, בדקתי, הסתכלתי, חיפשתי כל מה שאני יודע שיכול להיות. הכל נקי, הכל מחובר היטב, אין סימני פיחום, הכל נראה תקין לחלוטין. הארקה יש, מתח אין.

ביקשתי עזרה מאבי (אבא 'שלי:lol: ). חשמלאי מוסמך.

בא, בדק, בדק, בדק, חיפש, בדק עוד אופציות, גילה לי שאין לי מתח בחדר השני גם כן (הצמוד לחדר השינה).

הוא אמר לי שהתקלה היא ש"אין לי אפס, פאזה יש". הוא הוסיף, שבכל השנים שהוא מתעסק עם זה, זו פעם ראשונה שהוא נתקל בזה שאין אפס- לרוב הבעייה היא בפאזה.

הוא כן אמר שהבעיה כנראה בשקע שדווקא בחדר השני (השקע הכי לא נגיש בבית, קבור מאחורי שולחן העבודה שלי).

מה שמוזר, חיברתי לשקע הזה מפצל ומאז לא נגעתי בשקע עצמו. רק במפצל, וגם זה בקושי (הכל מחובר כל הזמן, סטאטי).

אציין שמדובר על אחד מהשקעים שהחלפתי בעצמי בדירה הזו (החלפתי 90% מהשקעים בדירה בעצמי כי המקוריים היו ישנים מאד ולא ברור אם הם היו במצב תקין או לא, בהתאם לסטנדרטים שלי).

כמו שאמרתי, מאז שנכנסתי לדירה לפני כחצי שנה, רק חיברתי לו את המפצל ומאז לא נגעתי בו בכלל.

ניתקתי את המפצל משם(אחרי שעה של טטריס עם כל הריהוט בחדר- למזלי הכל מודולרי ועל גלגלים, כי תכננתי את זה ככה :lol:), ובדקתי עם רב מודד.

יש חשמל. יש הארקה.

הלכתי להביא משהו, וראיתי שיש חשמל גם בחדר השני...

חיברתי צרכן, עובד.

חיברתי צרכן עם 3 פינים (כולל הארקה), לא עובד...

בעצת אבי, השקע הוחלף. החשמל עובד תקין :-D ובא לציון בועל.

אציין שגם החלפתי את המפצל לאחד חדש באותה הזדמנות, שיהיה- לא רוצה שידור חוזר של הבעייה ושוב טטריס:wink:

שאלתי:

מה גרם לתקלה להופיע אחרי חצי שנה, ללא נגיעה (הכנסה\הוצאה) בשקע???

חיבור גרוע של החוטים מצידי, היה גורם לבעיות להופיע מייד או כמעט מיד.

הכנסה של השקע לחור בצורה שפוגעת בחוטים, שוב- היה מופיע מייד.

אני סקרן ורוצה להבין מה לעזאזל קרה שם.

תודה לעונים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנים רבות מאוד הייתה שיטת הארקה שבה היו מגשרים בין רגל האפס לרגל הארקה, זה היה עובד מצוין עד אשר נותק חוט האפס ואז המכשיר היה נהפך למלכודת מוות.

גם אם יש שקע שבו החיבורים לא תקינים, לא אמור להשפיע על שאר השקעים, אלה אם כן החיבורים בקופסא שממנה הוא מוזן שגויים ולמעשה סגירת המעגל מתבצעת דרך השקע וממנו מוזנים שאר השקעים בדירה.

במקומך הייתי פונה לאביך או לחשמלאי מוסמך אחר שייפתח את כל קופסאות ההסתעפות ויבדוק שהכל מחובר כשורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב הביעות בקצרים נובע מחוסר הידוק חזק בחיבורים, וזה עם הזמן משתחרר עוד ועוד..... עד שפתאום אין מתח. (המתח שזורם דרכו גורם להשתחרר עוד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומך הייתי פונה לאביך או לחשמלאי מוסמך אחר שייפתח את כל קופסאות ההסתעפות ויבדוק שהכל מחובר כשורה.

נבדק. החיבורים בקופסאות תקינים, אבל אכן השקע הזה מחובר לשקעים בחדר השני (מוזן מאחד מהם).

דירה ישנה, חשמל מעפן, מעט מדי ממא"טים, חוטים קשיחים, סיוט לא קטן. עלות לא קטנה גם היא לתיקון...

סאמי, איך המתח גורם להשתחררות הזו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע בדיוק הסבר פיזיקה, אבל רואה כל הזמן שזה ככה,

תבדוק בעצמך, תיגש ללוח שלך תנסה לחזק עוד הברגים של כל המפסקים למרות שחיזקו על המקסימום כשהתקינו את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלוח הכל בסדר.

בשקע הבעייתי, הודק עד שהבורג נחרש :lol: במינוס.

הסבר אפשרי שקיבלתי, שזה קורה מהחום של הזרם שעובר שם. מחובר לשם מנוע חזק בלי התנעה רכה, בין היתר (משור שולחן קטן), שמניע בפיק חשמלי לא קטן. מניח שזה גם לא תורם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל מהחלק הקל. למה החיבורים של חוטי (תיילי החשמל בעברית תיקנית) מתרופפים.

נחושת היא מתכת פלסטית (חומר מתכתי פלסטי - כזה המקבל עיוות המתקבע, בניגוד לחומר אלסטי החוזר למצבו אחרי הסרת עומס). ככזו היא נוטה להימעך תחת עומס. עכשיו אתה מהדק את הגיד בעזרת בורג או טרמינל באביזר החשמלי. ההידוק מבצע מעיכה מסוימת. אחר כך אתה מחמם את הגיד. נחושת מתפשטת תחת חימום ולכן נלחצת יותר. המשמעות היא שהיא נמעכת יותר, כאמור היא פלסטית. כשהחיבור מתקרר הגיד מתכווץ (בקוטר שלו) ואיכות החיבור נפגמת, יש מגע פחות הדוק. כשהמגע נחלש המשמעות היא שהתנגדות המעבר בנקודה זו גדלה כלומר נוצר יותר חום תחת הזרם. ושוב נוצרת הצטננות כשהזרם נפסק והמתכת שנמעכה עוד מתרופפת עוד יותר. זהו מעגל הקסמים ולכן שום הידוק לא ישמר לאורך שנים תחת זרם גבוה מספיק.

מי שמשעמם לו יכול להצטייד במצלמה תרמית ולצלם את אזור המגעים, את ארון החשמל וכדומה, ואז מדי פעם יגלה מגעים הדורשים הידוק.

לגבי השאלה המסתורית על העדר מינוס, לאחר שהבעיה כבר לא קיימת אז אינני בטוח מה קרה אבל יתכן שהשקע סבל מנתק או להפך, שחיבור האפס קיבל פזה ואז ברור ששום צרכן לא יוכל לצרוך זרם. לאור מה שתארת לגבי הפסקת רציפות האספקה כשהכנסת תקע תלת-פיני הכי סביר בעיני שהיה בשקע נתק פנימי, אולי בין המגעים ובין הטרמינל המהדק את גיד האפס, ספק נוגע ספק לא נוגע.

אם השקע הסורר אצלך תוכל לבדוק זאת.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובהמשך להסבר הממצה של יוסי- זו אחת הסיבות שהמהדקים המהירים (קפיציים) הפכו למועדפים ע״י חלק מהחשמלאים על פני ה״לוסטרא קלמרה״ המסורתית, שכן מלבד נוחות השימוש בהם הם גם לא מתרופפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...