Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מזגן חדש לא מחמם כמצופה?

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 1881 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במזגן הקודם נשמתו עדן, שהיה חיה ריצפתית בת כ- 40 שנה, לא ניתן היה לעמוד לידו גם בימים קרים מאד כשהוא הופעל על חימום. הוא זרק בוכטות של אויר חם ולא היה נעים להיות לידו. עשה ת'עבודה מהבחינה הזו.

במזגן החדש מסוג תדיראן אלפא 35N שאמור להיות סוס בפני עצמו, אני מפעיל חימום, טורבו ועוצמת מאוורים על 3 (מחכה לגמר ההשהייה המובנית כמובן) וכשהוא מתחיל לעבוד אני ניגש ומושיט אליו ידיים: האוויר שיוצא לא ניתן להשוואה בכלל לעומת הקונווקטור של הריצפתי הישן. הטכנאי אמר לי שאין מצב לבריחת גז היות וכיום המערכות באות תחת לחץ, הגז אצור בהן ולאחר גמר ההתקנה וחיבור הצנרת פשוט "פותחים ברז" והגז מתפשט לשאר המערכות.

שלא תבינו לא נכון - המזגן מחמם, אבל ממפלצת כזו ציפיתי ליותר.

אשמח לשמוע דעתכם.

נ.ב.

עוד שאלה ברשותכם, רשמתי אחריות דרך אתר תדיראן אבל לא קיבלתי למייל שום אישור או מסמך, מה שאומר שמבחינתי, כלקוח, אני ללא תעודת אחריות. מה עושים?

עוד משהו שניזכרתי לשאול: לאחר כיבוי המזגן, האם עדיין יש להמתין מספר דקות עד להדלקה מחדש? לא מצאתי על כך שום הערה בספרון המפעיל.

עריכה אחרונה על ידי ירחמיאל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי החימום, לא ממש יודע לענות לך, אבל מנסיון שלי אחרי שהוא מתחיל לעבוד, חכה חמש דקות ואז זה הרבה יותר חם.

לגבי התעודת אחריות גם אני נרשמתי באתר של תדיראן, אבל קיבלתי מייל מסכן של אישור.

ולגבי השאלה של השהייה, בגדול זה כבר מובנה בכרטיס.

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החליפו צנרת כשהחליפו את המזגן?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הוא בקירור?

אולי שווה לבדוק בכל מקרה מה הלחץ גז של המערכת.

בהתקנה עשו וואקום עם משאבת וואקום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהנחה והמזגן תקין לחלוטין - לדעתי אין מה להשוות בין כמויות האויר שזורק מזגן רצפתי לעילי, ובחורף זה בא לידי ביטוי בחימום (אומנם ברצפתי אתה יכול להרגיש חם מאוד - אבל כמות האויר שהוא זורק נמוכה יותר ולכן גם האויר מתחמם יותר כי הכמות שזורמת דרך המאייד קטנה יותר ביחס לעילי).

לא בודקים מזגן מייד עם התחלת עבודתו, צריך לתת לו לעבוד 5-10 דקות (חדר סגור).

אם אתה מכוון את המזגן לטמפ' שחם לך בחדר (לא יודע אם זה 24 או 27 מעלות אצלך, מה שאתה מרגיש), הוא מגיע לטרמוסטט ויוצא להפסקה (כבה לפרק זמן של כמה דקות ואז חוזר) ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מכוון את המזגן לטמפ' שחם לך בחדר (לא יודע אם זה 24 או 27 מעלות אצלך, מה שאתה מרגיש), הוא מגיע לטרמוסטט ויוצא להפסקה (כבה לפרק זמן של כמה דקות ואז חוזר) ?

איציק

זה מצב תקין?

למה זה קורה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי כשהטמפ בחדר מגיעה לטמפ שהגדרת הטרמוסטט מפסיק את פעולת המזגן.

כמה רחוק אתה מהמזגן כשאתה מרגיש את האוויר? יכול להיות שהוא חם, אבל עד שהוא מגיע אליך חלק מהחום מתפזר בחדר.

יותר נכון יהיה להפעיל את המזגן על המהירות הבינונית (טורבו לא הייתי ממליץ אף פעם, בלי קשר) ולשים את היד קרוב לפתח יציאת האוויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכן הוא טרם הגיע למצב הזה, שבו הטמפרטורה בחדר (סלון ענק) תתאים למבוקש ממנו.

איציק

(טורבו לא הייתי ממליץ אף פעם, בלי קשר)

מדוע לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה לומר שהוא מחמם באופן רצוף בלי שום הפסקה ??

מה גודל הסלון והאם הוא פתוח כל הזמן לחדרים אחרים ?

יש חלונות פתוחים בבית כבדרך קבע ?

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אוהב מזגנים בכלל אבל משתמש בחדרים העליונים בקיץ

בשל רעשי רקע מבחוץ,שכנה עצבנית, שכנים צעירים הוללים, וחניה קרובה.

בקצור שמח בלילות הקיץ החמים......

בלילות קרים מאד המזגנים לא מחממים נדמה לי אם הטמפ. בחוץ היא נמוכה מאד

מזגן לא יכול לחמם,או אינו מחמם כהלכה.

האם ניסית לבדוק לא בקור קיצוני יחסית? דוגמא ב 10 מעלות בחוץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים על מאוורר הכי נמוך, בחום מאוורר חזק רק מפריע, לא נותן לאויר לצאת חם כראוי ומתקרר בגלל עוצמת המפוח.

ההבדל בתוצאה תהיה דרמטית.

מזגן מעולה בחרת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוצה לומר שהוא מחמם באופן רצוף בלי שום הפסקה ??

מה גודל הסלון והאם הוא פתוח כל הזמן לחדרים אחרים ?

יש חלונות פתוחים בבית כבדרך קבע ?

לא סביר שלאחר שעה פלוס מינוס במילא היה נכנס למצב הפשרה?

כך או כך, מצב מוזר.

האמירה שמהירות המפוח משפיעה על החימום אינה נכונה. כמו החום שנפלטת [בערך] זהה. אבל כשיש יותר אוויר היא פשוט מתפזרת יותר ברחבי החדר.

לגבי טורבו - לא ממליץ בגלל בלאי למפוח. כאמור, זה לא משפיע על עוצמת החימום ולכן אין סיבה אמיתית, אלא אם כן המוקד שאתה רוצה לחמם רחוק מאוד מהמזגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...