Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המשאבה של צ'מפיון + עצתכם

BeBest
שימו לב! השרשור הזה בן 1887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רוצה לשתף אתכם בחווית הרכישה שלי מצ'מפיון ולהיעזר בחוכמת ההמונים.

ב2015 רכשתי את הרכב הראשון שלי, סיאט לאון חדש מהניילון, עליו שילמתי ממיטב כספי.

במהלך קצת פחות מ-4 שנים שהוא איתי, ביקרתי במוסך כבר 6 פעמים (לא במסגרת טיפולים שנתיים) בגלל תקלות שונות.

בשביל לא להלאות אתכם בפרטים מיותרים, הנה היסטורית הטיפולים המלאה של הרכב (כפי שהודפסה לי בטיפול האחרון):

17/6/15 - עליה לכביש

26/2/16 - טיפול ראשון לרכב במוסך מורשה (14,400 ק"מ)

28/6/16 - פנס ימין הוחלף במסגרת האחריות, פס לד הפסיק לפעול. (19,626 ק"מ)

11/12/16 - הרכב נכנס למוסך עקב מחסור במים, שוחרר למעקב ללא טיפול. (26,212 ק"מ)

28/12/16 - ריפוד מושב נהג נפרם, הוחלף במסגרת אחריות (28,012 ק"מ)

17/2/17 - טיפול שני לרכב במוסך מורשה (28,012 ק"מ)

27/6/17 - הוחלפה משאבת מים + טרמוסטט במסגרת האחריות (33,607 ק"מ)

11/2/18 - טיפול שלישי לרכב + תלונה על איבוד מים, סומן כטופל אך לא בוצעה עבודה בנושא (41,805 ק"מ)

4/10/18 - קמפיין שירות + *החלפת משאבת מים בעלות כוללת של 2,406 ש"ח (47,757 ק"מ)

24/1/19 - טיפול רביעי לרכב (50,424 ק"מ)

* בסמוך למועד החלפת המשאבה בפעם השניה יצרתי קשר עם שירות הלקוחות של צ'מפיון (בחורה בשם קרן אם אני לא טועה), כמובן שנפנפו אותי. (אפילו יש על זה פוסט בפורום).

השבוע שוב הכנסתי את הרכב למוסך בגלל איבוד מים, הפעם הנזילה מבית הטרמוסטט.

צ'מפיון לא מוכנים להשתתף בעלות ("רצון טוב" עאלק) והחלק לא במסגרת האחריות (כי פעם שעברה הוחלפה רק משאבת מים ולא בית טרמוסטט).

המחיר? כולל עבודה 4,366 ש"ח עבור חלק מקורי, חלק חליפי יעלה (כולל עבודה) בסביבות 3,500 ש"ח.

המקורי מגיע רק בית הטרמוסטט (ואז צפויה נזילה נוספת בגלל האיטום בין 2 החלקים), החליפי מגיע כיחידה אחת.

מדיבורים עם המוסך, בדיקה באינטרנט והתייעצות עם מוסך אחר, עולה התמונה הבאה:

א. המשאבה והבית טרמוסטט (המקוריים) מגיעים ב-2 יחידות נפרדות, בית הטרמוסטט מורכב ע"ג המשאבה.

ב. כשמחליפים רק את אחד מהם צפויה נזילה נוספת כי האיטום בין 2 החלקים לא טוב, לכן אם יש נזילה באחד מהרכיבים מומלץ להחליף את שניהם.

מסקנה:

צ'מפיון גנבים וחובבנים.

גנבים בגלל התמחור ההזוי עבור בית טרמוסטט.

חובבנים בגלל שבמסגרת ההחלפה השניה שנעשתה לא ביצעו את האטימה כמו שצריך (אחרת לא היתה נזילה היום), בנוסף לא יידעו אותי שרצוי להחליף גם את התרמוסטט. אבל מה אכפת להם, הלקוח פראייר והוא ימשיך לשלם.

אגב, הם גם שקרנים אבל זה כבר סיפור אחר.

מיותר לציין שאני לא מתכוון להתקרב לשום דבר שקשור לצ'מפיון (רכבים, מוסכים וכיוצ"ב) - ממליץ בחום לכל מי שלא אוהב לבלות במוסכים ולבזבז מכספו עלויות תיקונים.

ועכשיו לשאלה שלי אליכם:

איך כדאי לפעול מול צ'מפיון?

האפשרויות שאני חשבתי עליהן:

1. תיקון התקלה במוסך אחר (מוסך רון למשל), תביעה של צ'מפיון בגין עלות התיקון (תביעה קטנה).

2. תלונה לאיגוד המוסכים

3. לשאת בעלות התיקון ולהמשיך הלאה בחיים

ובנוסף, מה הייתם מתקינים ברכב? רק טרמוסטט? משאבה + טרמוסטט (חליפיים)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידעתי על סוגיית משאבות המים בליאון, אבל אצלך זה בהקצנה. הרכב הראה אמינות טובה בסה״כ וזה פשוט מתסכל.

קשה לי להאמין שיש לך קייס משפטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שחושב שהבעיות עם VAG זה רק עם הגירים..

לעניין,אני הייתי מציע לך ללכת למוסך מומחה כמו רון,אם החלק אכן כלכך יקר תשיג את המקט ותרכוש אותו מחול,אתה יכול להזמין במשלוח עם חברת בלדרות ולקבל אותו יומיים אחרי,זה יחסוך לך לא מעט כסף אם החלק אכן כלכך יקר.

שיהיה בהצלחה !.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שחושב שהבעיות עם VAG זה רק עם הגירים..

לעניין,אני הייתי מציע לך ללכת למוסך מומחה כמו רון,אם החלק אכן כלכך יקר תשיג את המקט ותרכוש אותו מחול,אתה יכול להזמין במשלוח עם חברת בלדרות ולקבל אותו יומיים אחרי,זה יחסוך לך לא מעט כסף אם החלק אכן כלכך יקר.

שיהיה בהצלחה !.

יש לי את המק"טים (מכל ההחלפות הקודמות), יש איזה אתר טוב להזמין דרכו?

הרכב כמעט 4 שניים על הכביש ואני לא רואה שום מקום לקייס או חובת הייבואן לשירות של רצון טוב

אני לא מצפה מהם לכלום.

אני כן מצפה שיהיו ישרים איתי, הרי ברור שאת ההחלפה הקודמת הם לא ביצעו כמו שצריך אחרת לא היתה נזילה שוב.

חוץ מזה איפה זה נשמע הגיוני שהוחלף כל המכלול אחרי שהרכב היה שנתיים על הכביש, לאחר שנה וחצי שוב צריך להחליף את כל המכלול (משאבה כבר הוחלפה).

זה פאק רציני באמינות, ואם זו תקלה רחבת היקף כמו שאסף ציין הייתי מצפה מהיבואן לקחת אחריות ולא להתנער לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב כמעט 4 שניים על הכביש ואני לא רואה שום מקום לקייס או חובת הייבואן לשירות של רצון טוב

ידעתי על סוגיית משאבות המים בליאון, אבל אצלך זה בהקצנה. הרכב הראה אמינות טובה בסה״כ וזה פשוט מתסכל.

קשה לי להאמין שיש לך קייס משפטי.

שניכם התעלמתם מהטענה המרכזית, שהתיקון שבוצע במסגרת האחריות לא היה מושלם, ולכן נזילת המים חזרה, כמו גם מהעובדה שבוצעה החלפה פעמיים במהלך התקופה.

לפות"ש, קודם כל פנה עם הטענה שלך לשירות הלקוחות של צ'מפיון. אם לא יעזור, אז פנה לאיגוד המוסכים, תקן במוסך אחר, ותבע בתביעות קטנות (אם תוכל להשיג חוו"ד מומחה שמגבה את הטענה שלך. כמו כן, אם תוכל להראות אחרים שאצלם בוצע התיקון כמו שאתה טוען שצריך לבצע במסגרת האחריות, זה גם יחזק מאוד את הקייס שלך).

על סמך המידע שסיפקת (תמיד צריך לסייג, כי היו דברים מעולם, עם משתמשים שלא בדיוק סיפקו תמונה שלמה...) לרכב הסטוריה של בעית נזילת מים שלא טופלה כהלכה.

במקומך הייתי רודף אותם.

נ.ב. לגבי שאלות על אופן טיפול/הזמנת חלקים, עדיף לפתוח שרשור בטכני.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר שמעתי על שני מקרים של משאבת מים בעייתית בלאון מהשנים האלה.

לדעתי היבואן צריך לקחת אחריות גם אם משפטית הוא לא חייב, אבל צ'מפיון כבר עשו את אותו התרגיל ועדיין קונים מהם בכמויות אז אין אינטרס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את המק"טים (מכל ההחלפות הקודמות), יש איזה אתר טוב להזמין דרכו?

אני לא מצפה מהם לכלום.

אני כן מצפה שיהיו ישרים איתי, הרי ברור שאת ההחלפה הקודמת הם לא ביצעו כמו שצריך אחרת לא היתה נזילה שוב.

חוץ מזה איפה זה נשמע הגיוני שהוחלף כל המכלול אחרי שהרכב היה שנתיים על הכביש, לאחר שנה וחצי שוב צריך להחליף את כל המכלול (משאבה כבר הוחלפה).

זה פאק רציני באמינות, ואם זו תקלה רחבת היקף כמו שאסף ציין הייתי מצפה מהיבואן לקחת אחריות ולא להתנער לגמרי.

קודם כל תנסה באי ביי,אחר תתחיל לחרוש על הגוגל חלקי חילוף סיאט,ויש בפורום בעלי רכבי VAG שמזמינים מחול שאני בטוח שיכולים לכוון אותך באיזה אתרים כדאי לרכוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני רכיבים התקלקלו כשהרכב שנתיים על הכביש והתקלקלו שוב שנתיים אחרי, לא נראה שהרכב נוסע יותר מדי, ולשני הרכיבם אמור להיות מחזור חיים הרבה יותר גדול.

לא יודע אם משפטית הוא זכאי לפיצוי, אבל הייתי מנסה, ובכל אופן מבחינת הגיונות הוא לא צריך לשלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איגוד המוסכים לדעתי זה בזבוז זמן.

לגבי התביעה - חשוב מאוד שיהיה לך תיעוד מלא. כולל סירוב שלהם וכל ההתכתבויות והשיחות ביניכם.

כמובן שתיקח מהם הצעה כתובה.

אם אתה לא רוצה לתקן אצלהם תתקן במקום אחר.

לדעתי אתה צריך מישהו שיאשר שהתיקון באחריות לא נעשה באופן נכון, כמו שמאי או בעל מקצוע בתחום (מהנדס) שיודע לתת חוות דעת.

רק אז תוכל לתבוע.

אופצה נוספת. לנסות לאגד כמה בעלי רכבים וללכת על תביעה ייצוגית.

זה ייקח המון זמן.

בעבר ככה ניצחו את צ׳מפיון בסוגיית הDSG.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאן, נראה שמדובר בהחלפה כושלת של המשאבה הראשונה, אז אתי מי לאגד? את כל אלה שטופלו בצורה רשלינית במוסכים?

בהצלחה!

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי גם נזילה בסיאט אלטאה (1.8 DSG7) 2011 במשאבה אחרי כמה שנים . תיקנתי (לא במסגרת אחריות) אצל רון. אם אתה הולך לתבוע אותם וצריך עוד תיעוד של התקלה, דבר איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1887 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...