Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תלושי שכר שהלכו לאיבוד - מעסיק דורש תשלום על הפקת העתק

rev-Match
שימו לב! השרשור הזה בן 1863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חלק מתלושי השכר של בת זוגתי הלכו לאיבוד במעבר האחרון.

פנינו למעסיק (קודם ולא נוכחי) בבקשה לשלוח לנו העתק, הוא מצידו דורש תשלום בטענה ש"נדרשת פניה לרואה חשבון שצריך לבצע את העבודה מחדש והוא צריך לשלם לו על כך".

האם הטענה במקום?

האם חוקי לדרוש תשלום על הפקת תלושים מחדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

האמת? צודק.

זוגתך קיבלה העתק פעם אחת ולא שמרה אותו. עכשיו אתה מטריח אותו ומטריח את הרו"ח שלו. אם רו"ח שלו באמת דורש על זה תשלום נוסף למה שהוא יספוג אותו? רוצה "חינם" קח יום חופש, לך לפקיד שומה ותבקש שישחזרו את ה-106 של זוגתך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעסיק קצת קטנוני

והרו''ח ממש לא "מבצעת את העבודה מחדש"

אבל כפי שהזכיר קודמי המלומד, ייתכן שתוכלו להסתפק ב106. תראו אם לפחות הוא לא אבד לכם.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת? צודק.

זוגתך קיבלה העתק פעם אחת ולא שמרה אותו. עכשיו אתה מטריח אותו ומטריח את הרו"ח שלו. אם רו"ח שלו באמת דורש על זה תשלום נוסף למה שהוא יספוג אותו? רוצה "חינם" קח יום חופש, לך לפקיד שומה ותבקש שישחזרו את ה-106 של זוגתך.

אוקי אז הטענה במקום,

כמה שידוע לי המעסיק נדרש לשמור את התלושים X שנים , השאלה אם זה גם לשם שחזור במקרה של אבידה?

כפי שזה נראה לי וכפי שרשם avargel , הרואה חשבון יגש לתיקייה שבה התלוש נמצא ויעביר למעסיק.

המעסיק מנסה לעשות מזה קופה , אכן מעסיק קטנוני ומאוד מתחשבן גם בתקופת העבודה אצלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המעסיק מנסה לעשות מזה קופה , אכן מעסיק קטנוני ומאוד מתחשבן גם בתקופת העבודה אצלו.

ברור, מישהו אמור לעבוד עבורכם בחינם, לפנות לרו"ח, לגרום לרו"ח לחפש בתיקיות, למצוא עבורכם את החומר החסר, לשלוח במייל או בפקס או לסרוק ולשלוח, וכל זה בחינם.

בזמן הזה המזכיר/ה שמטפלת בזה יכולה לעשות דברים אחרים כחלק משגרת יומה.

המעסיק מנסה לעשות מזה "קופה" ? כמה הוא כבר יתעשר מזה? זה כאב ראש עבורו, וממש לא בא לו לעשות את זה.

די כבר עם תפיסת ה "מגיע לי".

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיסקו, קופה הוא בטח לא מנסה לעשות על זה אבל זה קטנוני.

בוא נגזים ונגיד שהנה"ח החיצונית שלו תדרוש על זה 100 שקל. זה סכום שמתחשבנים בו עם עובד לשעבר?

עריכה: להנפיק חשבונית לעובד, לגבות כסף, ללכת להפקיד אותו ולהגיש את החומר להנה"ח גם עולה כסף. עובד לשעבר ממורמר שווה את כל הכאב ראש?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בשני אנשים לפחות שצריכים להפסיק לעשות את מה שהם עושים בשביל לשחזר את התלושים. וזה אף פעם לא "רק חמש דקות".

אם רו"ח דורש על זה תשלום למה מעסיק לשעבר (!) צריך לספוג את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור, מישהו אמור לעבוד עבורכם בחינם, לפנות לרו"ח, לגרום לרו"ח לחפש בתיקיות, למצוא עבורכם את החומר החסר, לשלוח במייל או בפקס או לסרוק ולשלוח, וכל זה בחינם.

בזמן הזה המזכיר/ה שמטפלת בזה יכולה לעשות דברים אחרים כחלק משגרת יומה.

המעסיק מנסה לעשות מזה "קופה" ? כמה הוא כבר יתעשר מזה? זה כאב ראש עבורו, וממש לא בא לו לעשות את זה.

די כבר עם תפיסת ה "מגיע לי".

כנ"ל היסטוריית טיפולים לרכב, גם במקרה זה

המזכיר/ה שמטפלת בזה יכולה לעשות דברים אחרים כחלק משגרת יומה.

כאשר לובינסקי דרשו על זה תשלום אז תחושת ה"מגיע לי"שהתעוררה לא הרגישה לך כתפיסת "מגיע לי"?

שאלתי שאלה, לא צריך להיכנס לתאוריות כאלה ואחרות.

יש מעסיקים שעושים את זה ללא דרישות תשלום.

יצא לי לפנות לכמה מעסיקים לשעבר עם בקשות דומות ואף פעם לא נתקלתי בסירוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בשני אנשים לפחות שצריכים להפסיק לעשות את מה שהם עושים בשביל לשחזר את התלושים. וזה אף פעם לא "רק חמש דקות".

אם רו"ח דורש על זה תשלום למה מעסיק לשעבר (!) צריך לספוג את זה?

זה פחות מ 5 דקות (כל התלושים נמצאים במחשב. נכנסים עם מספר תעודת הזהות של המבקש וטמדפיסים את התחלושים. אפשר להדפיס אפילו כמקבץ בין תאריכים ולא צריך אחד אחד. אחר כך שמים חותמת וזהו).

אם דורשים על זה תשלום (ואני בספק. עם הנה"ח חיצונית עובדים בסכום גלובאלי ולא פר נייר) והתשלום לא גבוה אז ההתעסקות עם גבייה מהעובד לשעבר עולה יותר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די כבר לזלזל בזמן של אנשים. זה לא פחות מ-5 דקות.

לרדוף אחרי רו"ח -> רו"ח מבקש ממנהלת חשבונות -> מנהלת חשבונות צריכה לחפור בארכיב של התוכנה -> להדפיס - > להחתים -> לסרוק -> לשלוח לעובד/מעסיק

איך זה יוצא פחות מ-5 דקות?

בנוגע לתשלום אתה טועה. היקף השירותים ואופי התשלום בגין השירותים תלוי בהסכם התקשרות מול הרו"ח .

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לא מבין מה הטרחה הגדולה לשמור עותק במחשבי החברה.

אצלי קיים תיעוד על כל שקל שיצא או נכנס, משכורות, הפרשות פנסיוניות וכו'.

להטריד את הרו"ח בשביל עוד כמה קילובייט על המחשב?

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די כבר לזלזל בזמן של אנשים. זה לא פחות מ-5 דקות.

לרדוף אחרי רו"ח -> רו"ח מבקש ממנהלת חשבונות -> מנהלת חשבונות צריכה לחפור בארכיב של התוכנה -> להדפיס - > להחתים -> לסרוק -> לשלוח לעובד/מעסיק

איך זה יוצא פחות מ-5 דקות?

בנוגע לתשלום אתה טועה. היקף השירותים ואופי התשלום בגין השירותים תלוי בהסכם התקשרות מול הרו"ח .

אתה מזכיר לי את הפרסומות של ביטוח לאומי.

זה לא לרדוף ולא כלום. מרימים טלפון למזכירה שם ומבקשים ממנה. היא כבר תעביר את הפנייה למי שמטפלת בתיק שלך (וזה בהנחה שאין לך את הטלפון הישיר שלה) והיא בזמנה החופשי תוציא את זה ישירות למייל שלך. משם עושים פורוורד ונגמר הסיפור.

הנהלת החשבונות שלי הוא פנימית אבל גם כשאני צריך נייר מרואה החשבון שלי זה שטויות ואף פעם לא חייבו אותי בשביל מסמך או חתימה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

כן, אתה מבסס יחסים עם בעל מקצוע של כמה שנות עבודה ואי-אילו אלפי ש"ח בחודש ועדיין צריך לתזמן פניות אליו ולשלם על כל PDF, זה ברור.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...