Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תלושי שכר שהלכו לאיבוד - מעסיק דורש תשלום על הפקת העתק

rev-Match
שימו לב! השרשור הזה בן 1885 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

^מה שנהג לילה כתב.

אם רו"ח שלי היה מתקטנן איתי על כל נייר שהייתי צריך לשמור ולא שמרתי, הייתי פושט רגל משכ"ט שלו.

וזה לא "זלזול בזמו של אנשים".

גם אני מתבקש מידי פעם לחפש עבור אנשים שקנו בית/דירה בפרויקט ישן שלנו תכניות בפורמט וקטורי.

למרות שאין לי שום מחויבות לתת להם דבר כזה, ולמרות שאני יודע שיש אדריכלים שגובים על זה כסף (ויש שמסרבים בכלל למסור), ולמרות שבמקרה שלנו מדובר ממש בזמן עבודה של שרטטת להפריד את הדירה משאר הפרויקט (שזה בד"כ התנאי של היזם למסירת החומר)- אני תמיד מוסר בחינם, בחיוך, ותוך זמן מינימלי.

ככה- בבחינת קארמה טובה.

נהיה מקובל פה להוציא אחד לשני את הנשמה בשביל הכיף.

אם זה במוסדות ממשלה ואם בחברות פרטיות.

לא מצליח להבין למה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש מעסיקים שעושים את זה ללא דרישות תשלום.

יצא לי לפנות לכמה מעסיקים לשעבר עם בקשות דומות ואף פעם לא נתקלתי בסירוב.

הקטע הזה שאתה שואל שאלה בפורום פתוח, ואנשים עונים לך, כל אחד לפי דעתו ונסיונו בחיים.

ואז מי שחושב כמוך הוא סבבה, ומי שחושב אחרת ממך הוא 'לא סבבה'.

לא נתקלת בסירוב, נתקלת בדרישה לתשלום. אגב, לא אמרת מה התשלום. אם זה 1500 ש"ח לתלוש שכר - זה דבר אחר מאשר אם זה 80 ש"ח לכל התלושים.

וכאמור, כפי שציינת בפתיח, אתם איבדתם את תלושי השכר. לא אף אחד אחר.

ומכיוון שכפי שציינת שבעבר פנית עם בקשה דומה למעסיקים, אולי כדאי לך להשקיע 4.90 באופיס דיפו ולקנות קלסר שבו תתייק את כל תלושי השכר שאתם מקבלים, כי כנראה אבדן תלושי שכר זה מוטיב חוזר אצלכם.

למען הסר ספק, שמרתי תלושי שכר ממקום עבודתי במשך שנים רבות, אחרי הרבה מאוד שנים סרקתי הכל למחשב. מהתלוש הראשון אי שם בשנת 1994.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

ככה- בבחינת קארמה טובה.

נהיה מקובל פה להוציא אחד לשני את הנשמה בשביל הכיף.

אם זה במוסדות ממשלה ואם בחברות פרטיות.

לא מצליח להבין למה.

בדיוק, עם החרגה. משרדי ממשלה פשוט לא יודעים אחרת. חברות פרטיות - חלקן בטוחות שהשמש זורחת להן מהתחת.

לחלוטין גלגל מסתובב. תן שירות אקסטרה, זה יחזור אליך. וגם אם לא...

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מפספסים לחלוטין את הנקודה.

הוא פנה למעסיקו לשעבר אחרי אלוהים יודע כמה שנים וביקש העתק של התלושים. המעסיק פנה לרו"ח שלו וביקש העתקים. רו"ח אמר שחזור תלושים עולה כסף. למה מעסיק לשעבר (!) צריך לספוג את עלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

התייחסנו לנקודה האם רו"ח בכלל צריך לחייב על כל פעולה.

בתור מעסיק, האם לספוג את זה? תלוי בכמה משתנים. היה עובד טוב? סכום סמלי? סבבה, סופג.

היה עובד קקה? שיפנה לרו"ח בעצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכולות להיות כמה סיבות.

ייתכן והמעסיק החליף משרד רואה חשבון ולרואה החשבון הקודם אין שום סיבה להפיק ללא תשלום.

ייתכן והעובדת סיימה בטונים צורמים למשל ולמעסיק לא בא לעשות טובה מבלי לסחוט משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי לא מזמן בסיטואציה זהה - נזקקתי למספר תלושי שכר ישנים שאיכשהו לא מצאתי אצלי. המנהלת האדמיניסטרטיבית אמרה לי: דיברתי עם משרד רו״ח, והם ביקשו שתפנה אליהם ישירות עם כל הפרטים במקום שנעשה טלפון שבור. כתבתי אימייל למי שעובדת מולנו, והיא שלחה לי למחרת עותקים דיגיטליים של התלושים.

עכשיו, יכלו לבקש תשלום? יכלו. בקשה לגיטימית? לגמרי, והייתי משלם בלי לצייץ. אבל אתם יודעים מה? בפעם הבאה שאצטרך שירותי רו״ח - השם שלהם הוא הראשון שיעלה לי בראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטע הזה שאתה שואל שאלה בפורום פתוח, ואנשים עונים לך, כל אחד לפי דעתו ונסיונו בחיים.

ואז מי שחושב כמוך הוא סבבה, ומי שחושב אחרת ממך הוא 'לא סבבה'.

לא נתקלת בסירוב, נתקלת בדרישה לתשלום. אגב, לא אמרת מה התשלום. אם זה 1500 ש"ח לתלוש שכר - זה דבר אחר מאשר אם זה 80 ש"ח לכל התלושים.

וכאמור, כפי שציינת בפתיח, אתם איבדתם את תלושי השכר. לא אף אחד אחר.

ומכיוון שכפי שציינת שבעבר פנית עם בקשה דומה למעסיקים, אולי כדאי לך להשקיע 4.90 באופיס דיפו ולקנות קלסר שבו תתייק את כל תלושי השכר שאתם מקבלים, כי כנראה אבדן תלושי שכר זה מוטיב חוזר אצלכם.

למען הסר ספק, שמרתי תלושי שכר ממקום עבודתי במשך שנים רבות, אחרי הרבה מאוד שנים סרקתי הכל למחשב. מהתלוש הראשון אי שם בשנת 1994.

לא אמרתי שאני לא סבבה עם התגובות שלך, רק ציינתי שלחסוך לפקידה כזאת או אחרת חצי שעה עבודה (לא 5 דק שלא נעצבן את צ'מגיי 85) לא אמור להיות תלוי בסוג פקידה, בין אם זה פקידה בסוכנות רכב ובין אם זה פקידה במשרד רואי חשבון.

גם לא זכור לי שהאשמתי מישהו באבדה, לא את המוביל ולא את המעסיק, שאלתי שאלה פשוטה האם יש חוק שדורש מהמעסיק לשמור תלושים X שנים והאם ניתן לבקש העתק במידת הצורך? (דורש מהמעסיק - לא מעניין אותי אם הוא שומר את זה אצל הרואה חשבון או בקלסר ב4.90 בבית).

גם אתה וגם צ'מגיי לוקחים את זה למחוזות לא נכונים.

אתה מאשים אותי ברשלנות , צ'מגיי מצייר השתלשלות אירועים שספק אם קרתה.

בשיחה היחידה שהיתה לי עם המעסיק, התשובה המיידית שלו הייתה - זה יעלה לך כסף, לא אמר כמה לתלוש/כל החבילה, בשלב הזה אמרתי שאני אחזור אליו לאחר חיפוש נוסף.

כנראה שבאמת החוזה שלו מול הרואה חשבון שהוא משלם על כל ניירת, מקובל.

במקביל לתרבות "הכל מגיע לי" מתפתחת בפורום תרבות "פותח השרשור אשם" מבלי לנסות להבין מה המקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על השאלה הטיפשית-

מי מוציא לפות"ש חשבונית על התשלום הזה?

המעסיק? רו"ח?

איך פות"ש מעביר את הכסף? העברה במקאית זה טוב, או שצריך סוויפט לסכום כזה?

בחייכם.

מי שגובה תשלום על שירות כזה "דופק" את עצמו יותר ממה ש"דופק" את המשלם.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לשמור חומר של הנה"ח במשך 7 שנים במשרדי העסק!!

זה כולל גם את תלושי השכר.

ובד"כ זה שמור על ידי מי שמפיק למעסיק את תלושי השכר על המחשב

והוא מדפיס את כל תלושי השכר בעבודה של דקה והעלות היא הנייר המשובח של התלוש.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ בדיוק מה שאמרתי קודם.

לפעמים עדיף לתת מתנה ולא להתעסק עם כל הניירת שעולה יותר.

עריכה: מתייחס לדברי NATCO

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי דוגמה קטנה שאני צריך להתמודד עמה מחר בבוקר:

גדר קדמית בבניין בבניה רוויה.

בתב"ע רשום גובה גדר מקסימלי (כולל פילרים והכל) 1.20 מפני המדרכה. וחריגה מכך רק לפי אישור וועדה.

חברת החשמל דורשת פילר (0) בגובה 1.50.

חברת תשתיות המים (ששייכת בעקיפין לעיריה, כמו הוועדה לתו"ב) דורשת פילר לגמל מים והסנקה בגובה 1.40.

האדריכלית שמנהלת את צוות התכנון של הפרויקט מנסה להסביר כבר שבוע לכל המעורבים שמישהו יצטרך לוותר. אחרת זה לא מסתדר עם המציאות.

כרגע, אף אחד לא מוכן לוותר. למרות שלמיילים כולם מכותבים.

פרויקט של עשרות יח"ד מתעכב.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
למה מתכוון המשורר ? דוגמא מהחיים בבקשה.

בריף קצר בכיכובו של משרד הרישוי.

1. הם לא שמעו מעולם על טופס שמאפשר העברת בעלות אחרי 3 חודשים. אחרי לחץ מצידי, נזכרו.

2. רכב אספנות חסום. 3 ביקורים, בכל ביקור מצאו חסימה חדשה (טסט פג תוקף, מכס ועוד ששכחתי).

3. אישור נסיעה זמני - כל אחד אומר משהו אחר.

ביטוח לאומי - חוב על כלום. בא לסניף בלי שום ניירת כי לא אמרו ממתי ה"חוב". איפסו לי רק ע"ב המילה שלי.

זה בקטנה, רחמים על עמוס השרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבתי המשפט בארץ יש הגדרה- "פרק זמן סביר".

מהו פרק זמן סביר לבקשה לשיחזור תלושי שכר?

שנה-שנתיים נשמע לי הגיוני.

מעבר לזה, קצת פחות.

מידע עסקי חייב להישמר במשך 7 שנים לפני שמועבר לארכיב או להשמדה, כמו שציין ישה. לגבי מידע של משכורות וכדומה, אני לא מעודכן ולא יודע בדיוק מה החוק אומר.

דרישה מצד רו"ח לתשלום עבור מציאת מספר דפים ושליחה שלהם בפקס\מייל היא מאד לא הגיונית. אני משלם (ושילמתי בעבר) לרו"ח שלי X שח בחודש עבור השירותים שלו, וזה כולל הליכה לארכיב ושליפה של מידע מפעם לפעם. כמו גם פעולות יותר גדולות, אחת הבקשות שלי אליו הייתה לבדוק את תלושי השכר שלי מאז X ועד היום ולחפש שם "עיזים". בוצע ללא תשלום נוסף, למרות שזו עבודה לא קטנה יחסית.

דרישה לתשלום מצד המעסיק לשעבר? וואלה, לא יודע. כמו שאמרו, יש מקרים שבהם העובד צורם למעסיק באוזן בגלל X או Y, ולכן הוא "SHמוק" כלפיו. יש מקרים שבהם המעסיק מסתכל רק דרך החור של הטלכרד ולא רואה שום דבר אחר מלבד השורה התחתונה. ויש מקרים שבהם המעסיק מתנהל בצורה אחרת לגמרי.

לו זה היה אני:

-הרו"ח שלי דורש תשלום עבור שליפת מידע בן פחות משבע שנים, הייתי מחפש רו"ח חדש. תלוי בגובה התשלום, הייתי שוקל אם לגלגל את הכסף לעובד לשעבר או לא. כמה שקלים? הצחקתם אותי. כמה עשרות? צריך רו"ח חדש. כמה מאות? פתיחת חקירה פנימית על עלויות הרו"ח...

-הרו"ח לא דורש תשלום: בלי קשר להתנהלות שלי מול העובד לשעבר וטיב היחסים ואיכות העובד, היה מקבל את התלושים שלו. נגמר בטוב? היה מוזמן לכוס קפה והייתי שואל איך הוא רוצה לקבל אותם או אם הוא בכלל רוצה לבוא לקפה... נגמר ברע, היה מקבל אותם עם דואר 24.

בנימה שונה מעט.

ייתכן שמדובר על "ניפנוף" ותו לא- אדם לא רציני היה עוזב את זה כשהיה שומע על תשלום, מי שבאמת צריך היה מתעקש, וכנראה מקבל ללא עלות. לדעתי זה בגדול המקרה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...