Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוקל לקנות יונדאי i30 - האם יש תחלואות ספציפיות שאני צריך לחפש\ לשים לב אליהן?

eladbari
שימו לב! השרשור הזה בן 1883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן! :-P

מעולם לא קניתי רכב יד שניה. לכן, גם לא יצא לי לעבור את שלב הבדיקה במוסך.

במידה ואני נעול על i30 שנת 2014, ורוצה לפקוח עיניים מעבר למה שהמוסכניקים יפקחו: האם ישנן תחלואות ידועות ב-i30, שכדאי לי לוודא ולבדוק בעצמי. או לעשות דאבל צ'ק עם המוסכניק?

נגיד, תחלואות בגג הפנורמי?\ בבגאז'?\ במערכת השמע אפילו?

בתחום האפור הזה, שאף אחד לא בודק?...בכדי שלא אתבאס ואמצא משהו תקול רק לאחר הרכישה.

(נ.ב- האם מקובל לעשות חוזה קטן בין הקונה למוכר, שמבטיח שהקונה לא ישלם את עלות הבדיקה במקרה והרכב נמצא לא תקין?)

תודה!

עריכה אחרונה על ידי eladbari
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכבי יונדאי מהשנתונים הנ"ל סובלים מכמה מחלות.

יוניט אור בלם, סליל כרית אוויר, קופלונג הגה ומוטות ייצוב.

ייתכן שחלקן יופיעו אצלך במהלך התקופה שהרכב בבעלותך וייתכן שלא.

ייתכן גם שחלק מהן לא מתרחשות ב-i30, תצטרך להמתין למומחים גדולים ממני בפורום.

אוכל לספר לך שלי הייתה ולוסטר 2011 והחלפתי סליל כרית אוויר ומוטות ייצוב.

8) ידני זה הכי אחי 8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו בפורום הטכני כמה תלונות על מנועים שהתקלקלו.

אני מכיר חברה של אשתי שהתקלקל לה פעמיים מנוע ב i30.

עם זאת, אני מכיר מקרה אחר של מישהו שעובד אתי ויש לו i30 שעברה 250000 ק"מ עם מנוע וגיר מקוריים

מנוע וגיר זה לא העיקר, הבעיה שיש מכלולים מסביב שמתקלקלים.

הכי חשוב שתחפש רכב שמור עם היסטוריית טיפולים *מפורטת* שתדע מתי עשו טיפול ומה החליפו בטיפול.

אישית אני מחפש מיד פרטית ורכב שטופל במוסך מורשה יבואן, אלא אם זה רכב עם ק"מ ממש ברצפה כמו שאחי קנה מיקרה 2015 מאלבר על 18 אלף ק"מ.

חפש בטרייד אין של היבואנים כמו כלמוביל טרייד, קראסו טרייד ואוטוסנטר.

אל תתפשר על היסטוריית טיפולים מלאה ומתועדת ותעדיף רכב שטופל בחברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו בפורום הטכני כמה תלונות על מנועים שהתקלקלו.

חפש בטרייד אין של היבואנים כמו כלמוביל טרייד, קראסו טרייד ואוטוסנטר.

אל תתפשר על היסטוריית טיפולים מלאה ומתועדת ותעדיף רכב שטופל בחברה.

תודה רבה על הטיפים!:

1. למה המלצת ספציפית על החברות הנ"ל? [כלמוביל\קראסו\אוטוסנטר] שאגב קשה מאוד למצוא אצלן i30 שהיא לא סטיישן.

מי פחות נוכל? הסוכנות? או המוכר הפרטי? [שאגב, מרגיש שקשה כבר למצוא ביד2. פתאום כל המכוניות יד2 הן מסוכניות או ממגרשים]

2. לגבי מנוע שמתקלקל..כנראה שאין לי הרבה מה לעשות עם זה. כי בטח שום בדיקה לא תראה שבעוד נגיד 4 חודשים- המנוע יושבת

אז זה הכל רולטה רוסית. לא ככה?

3. לגבי חיפוש רכב שמור עם היסטוריית טיפולים ממוסך מורשה- איך אני מוודא את זה? האם רואים זאת בקבלות של המוכר על הוצאות טיפול ברכב? האם זה במקום להראות היסטוריית טיפולים שכזו- למוסך שבודק את הרכב? למה לי זה ייראה כמו מלא טפסים ללא הרבה משמעות, כי אני לא אבין מה החליפו או תיקנו במוסך, ומה זה גם אומר על האוטו הטיפול\תיקון הזה.

מה אומר? :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. עדיף בדרך כלל לקנות מטרייד אין של יבואן ולא ממגרש קטן שמחר יעלם ולך תדע איזו קומבינה עשה עם הרכב. הסיבות יכולות להיות רבות: מגרש קטן לא איכפת לו ללכלך את השם שלו, זה לא מעניין אותו באמת. חברה כמו אוטוסנטר, כן. איכפת להם. כל פנייה שפניתי קיבלתי מענה מהיר.

ראיתי מקרה בפייסבוק של אחד שרכש רכב מחברה אחרת והלך לו מצבר s&s וזרקו אותו מכל המדרגות אפילו שפנה אליהם דרך פייסבוק, אוטוסנטר לא רק שלא זרקו אותי, אלא מנהל הסניף לא הרפה עד שווידא שהכל בסדר!.

דבר שני, בטרייד אין של היבואנים אפשר למצוא רכבים שמורים מאוד כי לפעמים אנשים עושים טרייד אין על הרכב שלהם וקונים מהם חדש מהחברה. אתה יכול למצוא שם מכוניות עם ק"מ ברצפה, כמו שאני מצאתי את הג'אז שלי.

2. לא יודע להגיד לך אם זו תקלה סדרתית או לא, אבל זו הסיבה שאני למשל לא קונה רכב שלא טופל במוסך מורשה יבואן, אולי זו שריטה שלי אבל זה מה יש.

וזה מצטרף לסעיף קודם, שאם אתה קונה מיבואן גדול או בעדיפות שנייה, חברת ליסינג גדולה כמו אלדן, אז יש לך אחריות (חלק נותנים שנה וחלק שנתיים).

וכמובן לא לוותר על בדיקה מטעמך בשום מצב!!!!

3. זה פשוט מאוד, אתה שואל אם יש תיעוד על הטיפולים, אם כן, אתה מבקש מהסוכנות/בעל הרכב לגשת אתך למוסך מורשה יבואן ולהוציא את ההיסטוריה של הטיפולים. במקרה שלי למשל גיליתי עוד לפני הבדיקה שהרכב אמור לעשות טיפול, והתמקחתי איתם על כך והם קיזזו את מחיר הטיפול ממחיר הקנייה (רציתי לבצע את הטיפול במוסך מורשה הונדה, קיבלתי ממוסך מורשה הונדה הצעת מחיר ואיתה באתי לאוטוסנטר).

בנוגע למלאי: זה דברים שמשתנים, מה שאני מציע לך זה להיות חד עם הסוכנים ולא לתת להם לערבב אותך: תגיד להם, אני מחפש רכב X עם ק"מ נמוך. כמה נמוך? תן להם מספר כמו 40 אלף, הם יערבבו אותך שהתקציב שלך בעייתי אבל תאמין לי שאם הסוכן ממש רוצה - הוא ימצא לך רכב כזה.

הסבלנות משתלמת.

ואגב, למה אתה מתעקש על I30? כמה ק"מ אתה נוסע בשנה?

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. עדיף בדרך כלל לקנות מטרייד אין של יבואן ולא ממגרש קטן שמחר יעלם ולך תדע איזו קומבינה עשה עם הרכב. הסיבות יכולות להיות רבות.........

דבר שני, בטרייד אין של היבואנים אפשר למצוא רכבים שמורים מאוד כי לפעמים אנשים עושים טרייד אין על הרכב שלהם וקונים מהם חדש מהחברה....

2. אם אתה קונה מיבואן גדול או בעדיפות שנייה, חברת ליסינג גדולה כמו אלדן, אז יש לך אחריות (חלק נותנים שנה וחלק שנתיים).3. זה פשוט מאוד, אתה שואל אם יש תיעוד על הטיפולים, אם כן, אתה מבקש מהסוכנות/בעל הרכב לגשת אתך למוסך מורשה יבואן ולהוציא את ההיסטוריה של הטיפולים....

מה שאני מציע לך זה להיות חד עם הסוכנים ולא לתת להם לערבב אותך: תגיד להם, אני מחפש רכב X עם ק"מ נמוך.

ואגב, למה אתה מתעקש על I30? כמה ק"מ אתה נוסע בשנה?

וואו, איתמר! תודה רבה על התגובה המפורטת! ממש מעריך את זה :lol:

אענה בהתאם:

1. קודם כל- למה i30? כי אני צריך אוטו משפחתי, אבל לא סטיישן \\+המידות שלו ממש זהות לרכב הנוכחי שלי [רכב גדול יותר=יותר בעיות בחנייה] \\+ שמעתי המון דברים טובים על הדגם הזה.

האמת, אני לא מבין מה הקשר בין טיב האוטו לבין כמות הנסיעות בשנה? אני נוסע יחסית למרחקים קצרים. יש לי מעל 200 אלף לאוטו בן 18 שנה בערך. אבל האם זה אומר שבגלל זה עדיף לקחת דגם אחר? לפעמים, כמובן שיש נסיעות ארוכות.

2. לגבי מאיפה לקנות:

א. בהחלט שמגרשים פחות נשמעים לי. יש לי הרגשה שעדיף מסוכנות או מפרטי אם כבר.

הבעיה בסוכנות היא שאני מחפש דגם שנת 2014, ובסוכנות מחזיקים רק 3 שנים אחורה. כלומר, דגמי 15-16. וזה כבר תקציב מוגזם של 70-80-90 אלף, בעוד שתכננתי להוציא בערך 60. אז הסטטיסטיקה נגדי כאן.

ב. לגבי לקנות מהיבואן עצמו מטרייד-אין שהוא עשה ללקוח- מעניין אם הם מקפידים על לקבל רכבים מלקוחות ברמה סבירה מסויימת? והאם הם מפקחים על זה? נשמע שיהיו להוטים רק למכור דגם חדש, ושהם ייקחו רכב בכל מצב. .

3. הטיפ שלך לגבי להוריד עלות טיפול ממחיר הרכב- זה אחלה טיפ!

איך ידעת בדיוק שהרכב אמור לעבור טיפול בעתיד הקרוב?

+ ומה זה אומר "לגשת עם הסוכנות\מוכר להוציא את היסטוריית הטיפולים? זה אומר שאתה הולך איתו קודם למוסך הספציפי שבו הרכב טופל לאורך השנים, ואז הולך למוסך מטעמך לשם בדיקת הרכב?

נ.ב - אגב, יש בתכלס מקום להתמקח? נהוג לדרוש הנחה של אחוז מסויים? פעם בסוכנות אמרו שיורידו לנו 2000 שקל. כמעט צחקתי לו בפרצוף. במיוחד בהנחה ששוק היד השנייה לא במצב להיט.

אשמח מאוד לעצותיך. זה ממש עוזר לי לקבל תמונה רחבה יותר על המצב.

תודה! :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...