Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כושר... מה עושים כששונאים ללכת למכון?

Morningstar
שימו לב! השרשור הזה בן 1889 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טעות. אסור לשתות הרבה. אתה רק תעמיס על הקיבה ותגרום לבחילה כי הגוף משקיע הרבה מאוד אנרגיה בעיכול. בנוסף במהלך מאמץ פיזי הגוף מפסיק את ייצור השתן במטרה לצמצם בריחת נוזלים. כתוצאה מכך לגוף מאוד קשה להיפטר מעודפי נוזלים וזה יכול לגרום להקאה ו/או תחושת סחרחורת.

מה הגוף מעכל במים בדיוק? מעולם לא קרה לי דבר כמו שכתבת ולא לאותם אנשים ששותים לידי בחד"כ.

צריך לשתות הרבה *במשך היום*, להגיע לא יבש לאימון, וטוב לשתות כוס מים לפני האימון כ 10 דק' לערך (תמר או בננה וקפה כחצי שעה לפני).

רק במהלך אימון (כוח) שותים לפחות ליטר של מים, ואני מנחש שאני עושה אימונים דומים לשלך כמו שאני רואה (AB/ABCDE).

במשך שעה וחצי / שעתיים אי אפשר שלא לשתות, אני לא מדבר על להציף את עצמך.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הגוף מעכל במים בדיוק? מעולם לא קרה לי דבר כמו שכתבת ולא לאותם אנשים ששותים לידי בחד"כ.

צריך לשתות הרבה *במשך היום*, להגיע לא יבש לאימון, וטוב לשתות כוס מים לפני האימון כ 10 דק' לערך (תמר או בננה וקפה כחצי שעה לפני).

רק במהלך אימון (כוח) שותים לפחות ליטר של מים, ואני מנחש שאני עושה אימונים דומים לשלך כמו שאני רואה (AB/ABCDE).

במשך שעה וחצי / שעתיים אי אפשר שלא לשתות, אני לא מדבר על להציף את עצמך.

גם לי זה נשמע תמוה מה שהוא אומר, בלי מים סקוואט 100 מרגיש כמו 200.. אחרי סט אחד הגרון כל כך יבש שלא לשתות נשמע כמו מדע בדיוני

בימים רעים אני מסיים רק ליטר, בימים טובים גם 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי זה לא אפשרי, תנסה להתאמן שעה וחצי עם משקלים וכוח בלי לשתות הרבה ותקבל כאב ראש והשבתה באמצע.

אוכל זה משהו אחר - עדיף לא לאכול דברים כבדים או שומנים (אגוזים אבוקדו וכו') לפני אימון, אלא אם זה בערך שעתיים שלוש לפני ומלווים עם פחמימה (בהתאם לדיאטה שלך) כמו בטטה / תפוחי אדמה.

תמר לבד / בננה זה טוב חצי שעה לפני.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נרשמו פה המון דברים חלקם נכונים וחלקם ממש לא. אנסה לעשות סדר.

אתה צריך להגדיר לעצמך מטרה- אם אתה רוצה לבצע טרקים וזה היעד והמטרה שלך, קרוספיט לא יעשה לך כמעט כלום. גם לא אימונים רגילים במכון. מה כן יעזור לך? ללכת. הרבה!

הגוף שלנו לומד טכניקות ודרכים ואין העברה מאחד לשני. זה למה שחיינים מעולים לא יהיו טובים בריצה ורצים לא יגיעו לתוצאות גבוהות בהליכה. שרירים מעט אחרים, סיבים שונים ועוד המון הבדלים. אתה רוצה טרקים? צריך להתחיל ללכת.

לקרוספיט יש המון יתרונות אבל גם המון חסרונות, באופן אישי אני לא התחברתי לתחום אבל בהחלט מבין את אלו שכן התחברו.

מאמן אישי- מכיר כמה וכמה אנשים שלא יכולים להתאמן ללא מאמן אישי. כמובן שיש הבדל בין המאמנים ועל כאלו מדהימים ומשקיעים יהיו גם חאפרים נוראים. היתרון שלך בתור לקוח זה שיש לך הזכות לבחור. יש הרבה מאמנים בחוץ, בטווחי מחיר שונים, תמצא את מי שאתה מתחבר אליו.

מכון כושר- גם כאן יש המון שיתחברו לזה ויש המון שלא יתחברו לזה. אם קשה לך להתמיד בזה אז הייתי מניח לזה, לפחות כרגע.

שחיה- אם נהנת זה מצויין! אבל כמו שאמרתי קודם, אם המטרה זה טרקים אז לא יעזור לך יותר מידי. אם המטרה היא לשמור על בריאות אז שחייה זה אחלה.

לסיכום, תגדיר לעצמך מטרה. אם המטרה היא בריאותית אז מצויין, יש לך מגוון עצום של סוגי אימונים. אם המטרה היא ספציפית יותר אז צריך לבחרו את האימון (ותוכנית האימונים) המתאימה ביותר לאותה(!) מטרה.

אם תרצה עוד עזרה אז אתה מוזמן לפנות אליי בפרטי/בטלפון.

למען הגילוי הנאות ארשום שאני בתואר ראשון (ותכף מתחיל את השני) בחינוך גופני ומאמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון תודה על התגובה המפורטת.

המטרות שלי בגדול הן:

1. להיות מסוגל פיזית לעשות כל מסלול שארצה, גם כאלו של 30 ק"מ ו 2000 מטר שינוי גובה שמוגדרים קשים, רשימת המקומות שאני רוצה לראות בעולם ארוכה מאוד, חלק גדול מהמקומות לא נגישים עם רכב וצריך לצעוד\לטפס אליהם.

2. להיות Overall בריא וחזק יותר

חשבתי לשלב שחייה, יוגה והליכה ארוכה פעם בשבוע [בתור התחלה נניח 15 ק"מ].

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכתב ZX2.0 זה נכון... אבל לא לגמרי. נכון, כי פעילויות שונות מפעילות שרירים אחרת. לא נכון, כי יש חפיפה בין פעילויות.

למשל, השחייה מאוד עוזרת לי עם הרכיבת שטח, כי היא מחזקת ומגמישה לי את שרירי הליבה והכתפיים.

בנוסף, עבודה מתודית על קבוצת שרירים יכולה לסייע לפעילות מסויימת, בגלל זה אתלטים תמיד תומכים בפעילות שלהם עם עבודה מסודרת בחדר כושר, ולא רק עוסקים בספורט בו הם מתחרים (אבל זה פחות רלוונטי למי שרק עושה קצת כושר להיות בריא).

גם באותה פעילות, אופן הביצוע משנה. ברכיבת שטח, למשל, אני מאומן יותר להחזיק מרחק בקצב קבוע, ולא טוב בכוח מתפרץ, כי אני לא מתאמן על האחרון. מקצוענים משלבים סוגים שונים של אימון על אותה פעילות, אבל כאמור, לחובבים זה פחות משנה.

אם אתה רוצה לתרגל טרקים, שכוללים הליכה על קרקע לא יציבה (סלעים וחול) וטיפוסים, אתה צריך לתרגל את זה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון תודה על התגובה המפורטת.

המטרות שלי בגדול הן:

1. להיות מסוגל פיזית לעשות כל מסלול שארצה, גם כאלו של 30 ק"מ ו 2000 מטר שינוי גובה שמוגדרים קשים, רשימת המקומות שאני רוצה לראות בעולם ארוכה מאוד, חלק גדול מהמקומות לא נגישים עם רכב וצריך לצעוד\לטפס אליהם.

2. להיות Overall בריא וחזק יותר

חשבתי לשלב שחייה, יוגה והליכה ארוכה פעם בשבוע [בתור התחלה נניח 15 ק"מ].

לגבי הראשון זה מה שאני ועופר רשמנו לך. כדי להיות מוסגל ללכת מרחקים ארוכים, צריך ללכת. ורק שיהיה ברור- זה לא רק ללכת! אבל זה העיקר... אני גם לא בטוח שלהתחיל מ15 ק"מ זה נכון ואזה בעיקר תלוי בכושר האישי שלך ומה המצב הבריאותי שלך.

לגבי 2 זה קצת יותר קל כי כאן שילוב ייתן לך מגוון מצויין לכל השרירים בכל מיני עבודות ומנחים שונים ולכן זה נשמע לא רע. הייתי מכניס אימון כוח בנוסף. הוא לא חייב להיות ארוך, אפשר לעשות אימון כוח גם בחצי שעה ואפילו בבית עם מעט משקולות וגומיות (כי המטרה שלך היא לא להתחזק ולכן הייתי נותן לך אימון כזה כי זה יעזור לך בריאותית להוסיף מסת שריר ולחזק בעיקר מייצבי מפרקים).

מה שכתב ZX2.0 זה נכון... אבל לא לגמרי. נכון, כי פעילויות שונות מפעילות שרירים אחרת. לא נכון, כי יש חפיפה בין פעילויות.

למשל, השחייה מאוד עוזרת לי עם הרכיבת שטח, כי היא מחזקת ומגמישה לי את שרירי הליבה והכתפיים.

בנוסף, עבודה מתודית על קבוצת שרירים יכולה לסייע לפעילות מסויימת, בגלל זה אתלטים תמיד תומכים בפעילות שלהם עם עבודה מסודרת בחדר כושר, ולא רק עוסקים בספורט בו הם מתחרים (אבל זה פחות רלוונטי למי שרק עושה קצת כושר להיות בריא).

גם באותה פעילות, אופן הביצוע משנה. ברכיבת שטח, למשל, אני מאומן יותר להחזיק מרחק בקצב קבוע, ולא טוב בכוח מתפרץ, כי אני לא מתאמן על האחרון. מקצוענים משלבים סוגים שונים של אימון על אותה פעילות, אבל כאמור, לחובבים זה פחות משנה.

אם אתה רוצה לתרגל טרקים, שכוללים הליכה על קרקע לא יציבה (סלעים וחול) וטיפוסים, אתה צריך לתרגל את זה.

אתה כמובן צודק. יש עקרון שאומר שאתה חייב גיוון מהפעילות הקבועה שלך כדי להתקדם (זה נכון גם בספורט מקצועי. שם גם שחיינים ירוצו לפחות פעם אחת בשבוע ולא רק יישחו אבל הכוונה שלי היא שהם לא יגיעו לתוצאות מדהימות או טובות כמו הטובים שברצים. וזה לא בגלל כושר ירוד או כי ריצה עדיף על שחייה).

הכוונה הייתה שאם כל המטרה שלו זה טרקים אז רק קרוספיט לא יתן לו את זה. לשלב קרוספיט עם האימונים שלו לטרקים זה מעולה וכך צריך להיות אבל לא רק אימון מסויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המטרה שלך היא בעיקר להיות מסוגל לעשות טרקים ארוכים וקשים, אז אני לא ממש מבין איך יוגה תעזור לך (אולי פרט לשלווה ואורך רוח, שגם יכולים לעזור בטרקים ארוכים).

אם אתה רוצה להתאמן לטרקים, אז הדרך הכי טובה, כמו שציינו מעלה, היא פשוט לבצע אימונים שידמו את הטרקים, עד כמה שניתן (בשילוב עם חיזוק כללי של הגוף).

אתה יכול לעשות הליכות/ריצות ארוכות (ושילוב של שניהם) בתנאי סביבה וגבהים משתנים (אירובי וגם תרגול הליכה על משטחים שונים ולא ישרים), להוסיף בהמשך ריצות בעלייה/עליית מדרגות, וכמובן לשלב את זה עם תרגילי כוח לחיזוק שרירי הגוף.

לאחר שתגיע לרמה בסיסית של כושר, תוכל להתחיל עם טרקים קלים יותר (אפילו בארץ), ומשם להתקדם. אין טעם, לדעתי, לקפוץ ישר לטרק קשה וארוך, לפני שהתנסית במסלולים בסיסיים וקלים יותר (שלא לדבר על סיכוני הפציעה כתוצאה מסרגל מאמצים לא מתאים).

טרקים, מעבר לכושר אירובי וכוח פיזי, זה גם שיווי משקל ויכולת הליכה על משטחים שונים, תיאום עין-רגל ועוד דברים קטנים ו"שוליים" (כמו בחירת ציוד ולבוש מתאימים) שלומדים עם הזמן והניסיון.

עריכה אחרונה על ידי gadik6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה ירדתי מהקרוספיט,

הייתי היום באימון נוסף ולא התחברתי בכלל ל "אווירת הרבאק" וללחץ באוויר.

אנסה יוגה ואעדכן 8)

אני עושה כבר שנה יוגה וזה הדבר הכי טוב שבחרתי לעשות. (עם הפסקות פה ושם)

ליוגה הרבה זרמים וסגנונות , אתה צריך למצוא את הסוג שמתאים לך.

לדוגמא,אם הלכת לאיינגר לדוגמא אל תפסול אשטנגה או power, כך שהסגנון מאוד שונה

כמובן הסגנון של מדריכ.ה מאוד משפיע וזה נכון לכל סוג אימון שמעורב בו מנחה .

בהצלחה

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה הבן אדם הראשון שפגשתי שהדדליפט שלו יותר נמוך מהסקוואט... ממש מוזר

א. זה תרגיל שני אחרי סקווטים

ב. רוב האנשים לא יודעים לעשות דדליפט.

סתם מעמיסים משקולות, לא שומרים על גב ישר, לא שומרים על טכניקה, לא מבצעים תנועה מלאה, זורקים משקולות, עושים 3-4 חזרות ונשברים ועוד.

עדיף לעשות 10 - 12 חזרות עם משקלים יותר נמוכים בטכניקה נכונה מאשר 3-4 חזרות של חצי תנועה וזריקת משקולת כי אין להם כוח להניח כמו בני אדם.

אגלה לך סוד רוב המוחלט של אנשים גם לא יודעים לעשות מתח. הם מקפיצים את הגוף, לא עושים תנועה מלאה, לא שולטים בתנועה. תביא להם לעשות מתח תקין ותראה שכל הגיבורים שעושים 20 "מתח" בקושי יצליחו לעשות 5-6 תנועות מלאות.

יש הרבה "שוואו וחומרים" בחדר כושר, אך מעט מאוד טכניקה נכונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. זה תרגיל שני אחרי סקווטים

ב. רוב האנשים לא יודעים לעשות דדליפט.

סתם מעמיסים משקולות, לא שומרים על גב ישר, לא שומרים על טכניקה, לא מבצעים תנועה מלאה, זורקים משקולות, עושים 3-4 חזרות ונשברים ועוד.

עדיף לעשות 10 - 12 חזרות עם משקלים יותר נמוכים בטכניקה נכונה מאשר 3-4 חזרות של חצי תנועה וזריקת משקולת כי אין להם כוח להניח כמו בני אדם.

אגלה לך סוד רוב המוחלט של אנשים גם לא יודעים לעשות מתח. הם מקפיצים את הגוף, לא עושים תנועה מלאה, לא שולטים בתנועה. תביא להם לעשות מתח תקין ותראה שכל הגיבורים שעושים 20 "מתח" בקושי יצליחו לעשות 5-6 תנועות מלאות.

יש הרבה "שוואו וחומרים" בחדר כושר, אך מעט מאוד טכניקה נכונה.

שמע, אני מתאמן בקרוספיט, ככה שאת כל קיצורי הדרך למינהם אני מכיר יפה מאוד... ומשתמש כתלות בסוג האימון.

ועדיין אין אצלנו בן אדם אחד שהסקוואט שלו יותר חזק מהדדליפט לא משנה אם זה תרגיל ראשון, שני או רביעי... (נגיד 60-70 אחוז מהאנשים עובדים בטכניקה טובה + לפחות בדדליפט, סקוואט, פרס ומתח, לגבי הנפות אולימפיות זה שונה).

בשורה התחתונה אם אתה עושה סקוואט של 140 קילו (לא יודע לכמה חזרות, נניח שאפילו לחזרה אחת) אתה אמור להיות מסוגל לעשות דדליפט של 170-180 קילו בטכניקה טובה דיי בקלות (מבחינת 'כוח')

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ניסית ואתה לא מתחבר, אין טעם להכריח את עצמך אחרת לא תוכל להתמיד.

היום יש המון אופציות שיכניסו אותך לכושר, פשוט תראה מה אתה אוהב לעשות. יש קירות טיפוס, שחייה, אימוני קבוצות, סתם ענפי ספורט שונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...