Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האוטו ה"חדש" שלי - פורד פיאסטה פופולר פלוס 1987

Type34
שימו לב! השרשור הזה בן 1840 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

עבר המון זמן מאז שכתבתי משהו כאן...

רציתי להציג לכם את האוטו ה"חדש" שלי. זהו פורד פיאסטה 1100 משנת 1987. מי היה מאמין שפורד פיאסטה יכולה להיות בת 31?

הפעם (בניגיד לפעמים הקודמות שהיו לי רכבי אספנות) החלטתי ללכת רק על אוטו במצב טוב ועם טסט.

הפיאסטה אצלי מאז אוקטובר, והיא במצב מצויין, ועם טסט לשנה. היא אכן נוסעת, אבל היו כל מיני בעיות מכניות וחשמליות שטיפלתי בהן, ועוד כמה שעוד נשאר לי לעבוד עליהן, החלפתי את כל הפילטרים, את משאבת המים, משאבת הדלק, את הקרבורטור (התקנתי Weber 34ICH) את הידית של הוינקרים, פנס אחורי אחד, בית מנורה של וינקר קידמי אחד (איך עוברים טסט עם וינקר אחד שלא עובד?), ועוד כל מיני דברים קטנים. בפנים היא זקוקה לקצת אהבה, בעיקר בגלל כל מיני חלקי פלסטיק שנהיו שבירים בזקנתם. את חלק מחלקי הפלסטיק האלה מאוד קשה להשיג.

הפיאסטה פופולר בעצם היתה ענתיקה כבר כשהיא היתה חדשה, עם מנוע שכמעט זהה לזה של הפורד אנגליה מ-1959, צ'וק ידני, תיבת 4 הילוכים וציוד בסיסי ביותר. בעצם היא היורשת של הפורד פופולר משנות החמישים, שהיתה מבוססת על הפורד אנגליה משנות השלושים...

IMG_20190213_142834.jpgIMG_20190213_142843.jpgIMG_20190213_142854.jpgIMG_20190213_142938.jpgIMG_20190213_143224.jpgIMG_20190213_143409.jpgIMG_20181219_114101.jpg

עריכה אחרונה על ידי Type34

דניאל באום

פורד פיאסטה 1100 1987

www.type34.info

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לבוס שלי 2 כאלו 83 ו86 שעומדות אך במצב נסיעה, פעם אחרונה שהנענו היה לאחת מהן קצת קשה, והמון עשן שחור יצא ממנה.. אבל אחרי כמה דק היא התנהגה יופי טופי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לבוס שלי 2 כאלו 83 ו86 שעומדות אך במצב נסיעה, פעם אחרונה שהנענו היה לאחת מהן קצת קשה, והמון עשן שחור יצא ממנה.. אבל אחרי כמה דק היא התנהגה יופי טופי

לשלי יש נטיה להכבות תוך כדי נסיעה לפני שהיא מתחממת. אני חושד שאני נותן לה יותר מדי או פחות מדי צ'וק, אבל עוד לא הצלחתי ממש להבין מה הבעיה.

ד.

דניאל באום

פורד פיאסטה 1100 1987

www.type34.info

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדליק.

מזכיר נשכחות, שהייתי סטודנט צעיר ותפרן להנדסה הייתה בבעלותי פיאסטה כזאת מודל 1983 בצבע בז'. מכונית מאד פשוטה וחסונה - תיחזקתי אותה בעצמי מתחת לבית. שימשה אותי לטיולים בכל הארץ באמינות מוחלטת. באמצע שנה ג' התחלתי לעבוד במשרת סטודנט בחברת הייטק ולאחר מספר חודשים מכרתי אותה ורכשתי סיטרואן AX 1.4 TRS אדומה ונפלאה (מודל 1993 עם מזגן מקורי!) ששימשה אותי בהנאה עד הולדתו של בני הבכור.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, אני זוכר אותך מהתקופה שהיית פעיל פה הרבה ואת הקרמן ג'יאה שלך...

אני נהנה לראות מכוניות אספנות עממיות הרבה יותר מכל רכב אספנות נדיר או מיוחד.

פיאסטה מהדור הזה זו אחלה מכונית שבהחלט שווה לשמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, אני מסכים לגמרי. אני מתלהב הרבה יותר לראות מכוניות רגילות. זה די אירוני שדווקא המכוניות העממיות נהיו נדירות ביותר. מדגמים רבים שייצרו מהם מאות אלפי ואפילו מיליוני דוגמאות, היום נשארו כמה מאות דוגמאות בעולם.

הכתבה בלינק מביאה דוגמאות של מכוניות שהיו פעם נפוצות ושכמעט נכחדו בבריטניה:

https://www.telegraph.co.uk/cars/gallery/top-10-endangered-british-classic-cars/

ד.

דניאל באום

פורד פיאסטה 1100 1987

www.type34.info

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

תתחדש!

אם תרצה לממש את האחריות... :wink:

נראית מעולה, תהנה ממנה!

עדי

מרכז שירות שי לי - מורשה יבואן לרכבי פורד ומאזדה. רחוב היוזמים 12 אור יהודה, טלפון: 03-5333082
מוסך הסדר לחברות הביטוח מגדל, מנורה, ביטוח ישיר, 9 מליון, איילון, שירביט וליברה.
לחנות האונליין של שי לי עם הנחות ומבצעים לחצו כאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, הרכב נראה שמור מאוד.

מלבד הפן האספני, כפי שכתבת מדובר בכלי תחבורה מאוד בסיסי שלא הצטיין בכלום (מבלי לפגוע הכלה). בשנת 87 שכל מדינת ישראל נסעה בסובארו 1.6 עם מזגן, גימור סביר מאוד וחמישה הילוכים הפיאסטה היתה לא רלוונטית (אאלט היא גם לא היתה זולה).

בכל מקרה תהנה מהזקנה

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוניות סופר מיני עם המנועים הבסיסיים באותה תקופה לא היה נדיר לראות 4 מהילוכים וחוסר מזגן מקורי. גירסאות ה 900 - 1000 סמ"ק של אונו ,פיז'ו 205, פולו, אופל קורסה ועוד.

חיסרון משמעותי של הפיאסטה - לא היה דגם 5 דלתות, לכל האחרות (חוץ מפולו) כן היה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורסה היתה עולב לא פחות אבל נהנתה מיתוג יותר יוקרתי.

האונו וה205 היות מהנות לנהיגה, משובבות נפש, חדישות ויחסית זולות.

הפיאסטה היתה יצור כלאיים. לא זולה, לא מהנה ולא מודרנית.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... ולא מודרנית.

זה כמובן לגמרי נכון. היא הרבה יותר דומה לרכב משנות השישים מאשר לרכב של שנות השמונים. המאפיינים היחידים כנראה שמבדילים אותה מרכב של שנות השישים הם הצתה אלקטרונית, הנעה קידמית עם מנוע מורכב לרוחב (שגורם לבעיות גישה חמורות לחלקים מסויים כגון מפלג ופילטר שמן) והמון המון פלסטיק זול ושביר בפנים. חיפשתי רכב פשוט ואין יותר פשוט מהפיאסטה.

ד.

דניאל באום

פורד פיאסטה 1100 1987

www.type34.info

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורסה היתה עולב לא פחות אבל נהנתה מיתוג יותר יוקרתי.

האונו וה205 היות מהנות לנהיגה, משובבות נפש, חדישות ויחסית זולות.

הפיאסטה היתה יצור כלאיים. לא זולה, לא מהנה ולא מודרנית.

אני התייחסתי רק למספר ההילוכים ולמזגן, לא לטיב המכוניות.

בשנות ה 80 היו הרבה מכוניות עם 4 הילוכים ידניים ובלי מזגן מקורי.

לגבי טיב המכוניות, ברור שהיו טובות יותר מפיאסטה.

אחת הסיבות, דור 2 (שנים 1984-1988) היה רק מתייחת פנים לדור הראשון (1976-1983) ולא דגם חדש. דור חדש לגמרי, דור 3 הוצג ב 1989.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעברי הרחוק היו ברשותי 5 פיאסטות מהדור הזה. הפיאסטה הכי טובה מכולן היתה מודל 1987 דגם CL שהיו לו 5 הילוכים ומזגן בהתקנה מקומית שעבד מצויין ןהין לו צמיגים במידה רחבה יותר מהרגיל. ממה שזכור לי הרכב היה שקט מאד ודי זריז. במקום עבודתי היה פנסיונר שהמנדב שהיתה לו פיאסטה 1988 1.4 דגם גהה. הרכב היה עם פנסי ערפל עגולים סאן רוף גנטים מגנזיום מקורים של פורד ולוח שעונים משודרג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1840 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...