Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 508 (המשומשת) לאחר 5K הראשונים

djefi1
שימו לב! השרשור הזה בן 1620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היסטוריה

לאחר שה407 עברה את ה250K הגיעה זמן הפרידה, ובתור חובב אריות ותיק (403/405/406/407) הבחירה המיידית הייתה ב508 מאחר ואני לא קונה חדש מהניילונים אלה במכונית בת 3-4 שנים, ההפסד ערך הגדול סופג בעיקר הבעלים הראשון.

מחקר

כולם הזהירו/צחקו למה לקנות מכונית גרועה אפילו המוסכניק הפרטי שלי איים שלא ממש כדאי לי לחבור ל508 , אז התחלתי לבדוק ולנבור ברשת וגם כאן בפורום הנהדר הזה (הזדמנות להודות לכל אלה שטרחו לענות), והמסקנות שלי היו כי אכן PSA פישלו בגדול עם ה508 דור ראשון עם המנוע 156HP אבל החל מ2015 הבעיות תוקנו הבנתי שהמנוע 165HP שונה ברובו מהמנוע הקודם אז החלטתי ללכת על זה.

קניה

מצד אחד קל לקנות 508 הבעלים מתים למכור ואין הרבה קונים, מצד שני המכונית דיי נדירה ואין הרבה כאלה בשוק. לאחר כמה חודשים של חיפושים באוקטובר 2018 מצאתי 508 אקסס 2016 עדיין באחריות עם 30K ק"מ, ויתרתי על בדיקות אפילו לא טרחתי לעשות נסיעת מבחן רק הנעתי וזהו! המכונית נראתה לי חדשה, המוכר נראה לי אמין ביותר, לאחר מסע ומתן קצר סכמנו על מחיר (מאוד מאוד מפנק את הקונה) את ה407 מכרתי לאחר שבועים.

אבזור / מולטימדיה

מאחר וזה האקסס המכונית הייתה ספרטנית, הוספתי וו גרירה (נשלף) בא.ג נגררים

רכשתי גם מצלמת דרך קידמית/אחורית VIOFO A129DUO ישירות מהאתר שלהם

המולטימדיה המקורית של ה508 מעולה! סאונד נהדר (אני מתפרנס בתחום המוסיקה) התחברות מהירה של הטלפון מסך מגע 7 אינץ הכל מעולה רק חסר דבר אחד! WAZE כי אין שם אנדרוייד, היבואן ממליץ על רדיו מילנו שתמורת סכום פעוט של בערך 4K מוכנים להתקין לך תוספת של אנדרויד, ויתרתי על התענוג, בדקתי אצל מתקינים נוספים הם המליצו לי מכשיר כולל מסך (המשמעות להוציא את המסך המקורי ולשים את המסך הסיני שלהם) תמורת 2.5K אבל העדפתי את הדרך של רדיו מילנו אבל במחיר סביר אז חיפשתי ברשת מצאתי יצרן סיני שמוכר 2 קופסאות הקופסה הראשונה זה התחברות למסך (או מה שהמתקינים בארץ מכנים "פתיחת מסך") המשמעות היא שיש אפשרות לחבר מקור נוסף למסך המגע המקורי של הרכב, וזה מכונה VIDEO INTERFACE לקופסה הזאת ניתן גם לחבר מצלמת רוורס או כל מקור וידאו אחר וכמובן את הקופסה השניה שהיא קופסאת האנדרויד, יש אפשרות לחבר את הסאונד של האנדרויד למערכת הראשית ואז שומעים באיכות מעולה אבל אני העדפתי לחבר את זה לרמקול שהם ספקו ואז יש לי במקביל גם את ההנחיות של הWAZE וגם לשמוע מוסיקה דרך המערכת המקורית של ה508, המעבר לתצוגה על המסך בין המערכות הוא בלחיצה ארוכה על כפתור הLIST בהגה. הוספתי דונגל דאטה והעסק עובד מעולה!!!!

צריכת דלק ומערכת S&S

אפסתי את אחד השעונים ביום הקניה מאז נסעתי 5K ק"מ צריכה הדלק הממוצעת היא 8 ליטר ל100 ק"מ (אני גר במרכז ויש לי המון נסיעות בתוך העיר) לפני חודש הS&S הפסיק לעבוד ואז צריכת הדלק הממוצעת עלתה ל9.5 ליטר ל100 ק"מ. אני נתקלתי במערכת הזאת בעבר ברכב שכור 3008 ובשעה הראשונה היא הייתה מעצבנת אבל מהר מאוד התרגלתי וגם ב508 היא עובדת נהדר.

שרות ואחריות לובינסקי

מאחר ומערכת S&S הפסיקה לעבוד חשדתי במצבר, המכונית מתקרבת לסיום אחריות (3 שנים) אבל החלטתי בכל זאת לנסוע למוסך המרכזי ליד איקאה בראשל"צ נראה מה יגידו, זאת פעם ראשונה שלי במתחם ואני חייב להודות מתחם מרשים ביותר, ועוד יותר מרשים השרות! פקידת הקבלה הפנתה אותי ל"יועץ" הבחור היה חביב ואדיב במיוחד, הוא לקח את הרכב ואמר אשתדל לשחרר אותך כמה שיותר מהר ושלח אותי לחדר ההמתנה עם שובר קפה :) לאחר חצי שעה חזר אלי ואמר החלפנו לך את המצבר, כמה אני צריך לשלם? שאלתי, "כלום" ענה לי זה במסגרת אחריות!! אגב אתה רוצה שנרחץ לך את הרכב??

סיכום

לפחות בנתיים? אני חושב שעשיתי עסקה מעולה!! רכב מפנק ביותר במצב חדש במחיר מצחיק ועדיין באחריות! מה יהיה בעתיד? לא יודע אבל מבטיח לדווח לכם בעוד שנה או כשהרכב יגיע ל60K

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תתחדש, יש לי אחת במשפחה מ2015 ונכון לעכשיו מרוצים ממנה.

בנוגע למולטימדיה המקורית שיש בה, להוסיף או לקבוע תחנות רדיו קבועות זה סיוט מהגיהנום ,תהליך מאוד מסורבל ומיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש ותהנה,

yoav, גם לי במשפחה (הרחוקה) יש פיג'ו 508 מהדגמים של 2012-2013, וגם מרוצים ממנה מאוד, כנראה שהמנוע הבעייתי הוא פחות בעייתי במציאות, או שעוד לא הגיעו לבעייתיות, למרות שהבעלים נוסע די כבד על הגז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי פה בפורום וגם מחוצה לו מספיק סיפורי רעשים ואימה על ה156 על מנת לא להתקרב אליו. ה165 לפחות מ2 מכוניות שאני מכיר(ה508 שהזכרתי ועוד פיקאסו קצר) בסדר גמור ולא היו איתן תקלות, למרות שיש בפורום גם פה שם גם טענות כלפיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"צריכת דלק ומערכת S&S

אפסתי את אחד השעונים ביום הקניה מאז נסעתי 5K ק"מ צריכה הדלק הממוצעת היא 8 ליטר ל100 ק"מ (אני גר במרכז ויש לי המון נסיעות בתוך העיר) לפני חודש הS&S הפסיק לעבוד ואז צריכת הדלק הממוצעת עלתה ל9.5 ליטר ל100 ק"מ. אני נתקלתי במערכת הזאת בעבר ברכב שכור 3008 ובשעה הראשונה היא הייתה מעצבנת אבל מהר מאוד התרגלתי וגם ב508 היא עובדת נהדר"

לכל אלו שטוענים ש SS לא חוסך כסף... כל מי שגר במרכז ונוסע בעיר יודע שהיא חוסכת דלק בצורה יפה.

לא נכנס לדיון של יתרונות נגד חסרונות רק מציין שהחיסכון בדלק הוא ממש לא מבוטל תחת התנאים הנכונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, לא נכנס לכל הסביב, אבל לא מעט פעמים שמעתי פה טענות שהמערכת בקושי חוסכת מה שממש לא נכון למי שמתנהל איתה בסביבת עיר עמוסה.

אלו שטוענים שלא חוסכת הם אנשים עם נסועה בין עירונית בעיקר או שהעיר שלהם היא לא צפופה כמו ערי המרכז.

בתנאים הנכונים המערכת חוסכת יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכונית מצויינת, ועם המנוע הנכון (THP165) והמוצלח מהווה רכישה מעולה. אין ספק, המנוע הקודם עשה עבודה מעולה בהשמדת הערך של המכונית הזאת, ואתה זכית. תמשיך להנות.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי כל כך נחרץ, צריך לקזז את עלות המצבר הייעודי מול מצבר רגיל לרכבים ללא סטארט אנד סטופ.

עשיתי 5K ב4 חודשים, מד צריכת הדלק הראה 8 ליטר ל100 ק"מ כלומר צרכתי סכ"ה 400 ליטר בתקופה שS&S לא עבד הצריכה הייתה 9.5 לכן הייתי אמור לצרוך 475 ליטר כלומר 75*3 225 ליטר לשנה שהם כ1350 ש"ח

כמובן שכל הנתונים שלי הם לא בתנאי מעבדה ויתכן סטיה לכאן או לכאן

אגב מצבר חדש ל508 בלובינסקי 1500 ש"ח + מע"מ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר למצבר, זה המחיר בלובינסקי.

בפעם הבאה, שכבר לא תהיה באחריות, תרכוש מצבר בעצמך - המותגים המומלצים הם וורטה או סטארטאפ (אותו מצבר, רק האחריות שונה) או בוש.

המחיר צפוי להיות זול משמעותית מלובינסקי.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפסיקו להלל את הרכב, עוד תתחילו להעלות לו ביקושים וככה לא ישארו לנו מציאות...(;-

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר ל S&S , הוא פועל רק בעמידה . גם אם תשאיר את האוטו מונע שעה שלמה בעמידה הוא בקושי יצרוך בקבוק קולה קטן(של בנזין ).

כלומר : אם עמדת בפקק שעה והמנוע דומם חסכת חצי ליטר. כמה פעמים יצא לך החודש ?

חפש ביוטיוב , עשו שם את החישוב המדוייק. החסכון הוא בראש בלבד אבל אם זה עושה לך את זה : אדרבא.

הרכב נחמד מאד אבל אין חשש לביקושים. היום כולם בכיוון של ג'יפונים. גם אם אתה מנהל.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר ל S&S , הוא פועל רק בעמידה . גם אם תשאיר את האוטו מונע שעה שלמה בעמידה הוא בקושי יצרוך בקבוק קולה קטן(של בנזין ).

חפש ביוטיוב , עשו שם את החישוב המדוייק. החסכון הוא בראש בלבד אבל אם זה עושה לך את זה : אדרבא.

הרכב נחמד מאד אבל אין חשש לביקושים. היום כולם בכיוון של ג'יפונים. גם אם אתה מנהל.

בדקתי ועשיתי את החישובים בעצמי בסביבות 15-18 % חסכון בדלק לפני שגרת הנסיעה שלי ב3 החודשים האחרונים!! זה הרבה יותר מבקבוק קולה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...