Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 508 (המשומשת) לאחר 5K הראשונים

djefi1
שימו לב! השרשור הזה בן 1620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מילה טובה ללובינסקי. אנחנו אוהבים להתלונן, אבל כאן שרות בלי עניינים, אלגנטי, מהיר ובלי שמכריחים אותך להתווכח.

זוכרים את

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

להפך. השרשור הזה מוכיח עד כמה צדקו אלו שאמרו לא לגעת באוטו כזה 2017 ב-107 אלף שקל (ואני ביניהם).

פותח השרשור אמנם לא מציין (ובצדק מבחינתו) בכמה הוא רכש את הרכב, אבל ניתן לקרוא בין השורות שזה לכל היותר באזור ה-60K ש"ח. כלומר, מי שקנה רכב כזה ב-107 לפני פחות משנה, ימכור אותו בעוד שנה באזור ה-50 (60 ששילם פות"ש פחות הפחתת 14% על רכב אפס קילומטר). המשמעות הינה ירידת ערך פסיכית של קרוב ל-60 אלף ש"ח (ומעל 50%!) בשנתיים.

יש לך פה כמה אי דיוקים, ברשותך.

א. פות"ש קנה אקסס ולא אקטיב (שנמכרו בשעתו ב-107). לא יודע כמה זה משנה, אבל בכל זאת, יכול להיות שיהיה פה הבדל.

ב. פות"ש ציין באופן די מפורש שהמוכר לא ממש השקיע במכירה, בלשון המעטה, והיה מוכן למכור את הרכב במחיר מאוד נמוך (לגישתו) בתמורה להמנעות מבדיקה. יכול להיות שמדובר במקרה אחד, מעט ייחודי שלא ממש הגיוני להכליל ממנו על כל שאר הרכבים והעסקאות?

ג. אנחנו לא יודעים מתי עלה הרכב של פות"ש לכביש. אולי הוא בן שנתיים וחצי בואך שלוש ולא שנתיים? זה כבר משנה את החישוב באופן מהותי.

אבל מעבר לזה, יש לך טעות אחת מהותית יותר. מאוד קל להזדעק על הפסד של מעל 50,000 ש"ח בשנתיים (בטח באחוזים! בסופר אני קונה רק באחוזים! באחוזים זה נשמע נורא!) אבל בוא נסתכל לשניה על הסגמנט - כמה לדעתך יפסידו המתחרות בשנתיים-שלוש?

בוא נראה: על סובארו B4, למשל, שכחדשה התחילה ב-130+ במבצעי אפס ק"מ, מבקשים היום (ממעט המודעות שיש), על דגמי 2016-2017 בין 60+ לקלאסיק ו80+ לפרימיום. אז כמה היא הפסידה בשנתיים שלוש?

ניסאן אלטימה, אותם שנתונים, מחירים די דומים, 70-80. ואלו המחירים המבוקשים, כן? לא בלתי סביר שאפשר לרכוש אחת ב-60 ומשהו.

יונדאי סונטה (היברידית!) שנמכרת באפס ק"מ בקצת פחות מ-150, אפשר למצוא היום ביד 2 ב-90+.

ואפשר להמשיך, אבל נראה לי שהמסקנה די ברורה - לקנות 508 במחירון היה צעד מאוד לא חכם. לקנות אחת ב-107 היה לא גרוע משמעותית מלקנות כל רכב אחר בקטגוריה, אפילו במבצעי אפס ק"מ. ובאופן כללי - חישובי ירידת ערך זה חשוב, אבל גם חשוב לא לעשות אותם בריק. ובסה"כ, מי שממש רצה 508 קיבל הזדמנות מעולה באותו מבצע, ומי שלא רצה, נו, יכול להמשיך להשמיץ עד מחר.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא מדייק זה אתה.

א. האקסס נמכרו ב-108. האקטיב ב-111. ראה כאן:https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?651207-%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8-%D7%9B%D7%96%D7%94-%D7%9C508-%D7%9C%D7%90-%D7%94%D7%99%D7%94-%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9D!

ב. החישוב שלי לקח בחשבון שהאוטו של פותח השרשור הוא בן 3. המכוניות שנמכרו באפס קילומטר בזמנו, נמכרו כשנה לאחר עלייתן לכביש (הן היו תחילת 2017 ונמכרו בתחילת 2018, לכן מי שרכש ויסע שנתיים למעשה ימכור אוטו בן 3.

ממה שאני מכיר המחירים שאתה מציין למתחרות ממודל 2017 ואפילו 2016 מופרכים. אפילו בשים לב לכך שלאלטימה ידועה בעיה יקרה בגיר הרציף שגורמת לירידת מחירים. אולי המחירים הללו מתייחסים לרכב מליסינג עם קילומטראז' של מעבורת חלל שנמכר על ידי סוחר מדרכה. אם לא קשה, אשמח שתפנה אותי לרכבים שציינת, במחירים הללו עם כ-30K ק"מ בבעלות פרטית (כמו ה- 508 של פות"ש, כדי שההשוואה תהיה הוגנת). אולי ארכוש אחת...

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי סעיף א' להלן, צודק. לגמרי טעות שלי, אבל עדיין קשה להסיק מהמחיר של אקסס כמשומשת למחיר של אקטיב. אני, באופן אישי, פשוט לא הייתי קונה אקסס.

לגבי המחירים, אין לי כרגע זמן לדוג דוגמאות ביד2, אבל אפשר להמשיך עם הנושא המרתק הזה בהזדמנות. מצד שני, בוא נתאמץ קצת בכיוון השני - אתה יכול מצוא בבקשה 508 בת 3 יד ראשונה פרטית עם 30,000 ק"מ שנמחרת במשהו שקרוב ל-60? אפילו שמתחיל ב-6? לא. כרגע ביד 2 (ואני בכוונה מוריד את כל ה-156 שהן באמת לא רלוונטיות) המבחר נע בין רכב חברה מ-2015 עם 150,000 ק"מ שמבקשים עליו 75, לבין מודל 2016 עם 50,000 ק"מ שמבקשים עליו 90. אז ברור שאף אחד לא יקבל את המחירים האלו, אבל אני גם לא בטוח שמי שמבקש 80-90 יהיה מוכן לסגור ב-60 כל כך מהר.

בקיצור, המקרה הספציפי של פות"ש (שאנחנו בסה"כ משערים את הסכום שבו הוא נרכש) לא מהווה בסיס סטטיסטי סביר מספיק לבנות עליו את כל התאוריה הזו.

רק להבהרה, אין ספק ש-508 (שקנתה במחירון) תאבד הרבה יותר ערך ממאזדה 6 למשל. אבל 508 אקטיב ב-111, לדעתי, בסיכוי סביר לא תאבד יותר ערך ממאזדה 6 שנקנתה במחירון, בטח לאורך תקופה קצת יותר ארוכה משנתיים. לפחות לא בסכומים משמעותיים.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא ? לא חסרים כאן כידוע מי שהופכים כל פוסט שנוגע בבעיות שמביא מישהו לגבי האוטו הפרטי שלו כאינדיקציה לתופעה כללית, אז דווקא לענין המחיר אסור ? כשקיימת תזה מסוימת שהאוחז בה אובססיבי מספיק, לא צריך סטטיסטיקה ולא צריך משהו מבוסס מספרית, די בקש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנתונים שלכם לא מדוייקים! ה"מוכר" קנה את הרכב באוקטובר 2016 ושילם עליו 133K (החשבונית שלו ברשותי) מחיר השוק היום של ה508 לפי יד 2 הוא 84K אז לא משנה בכמה קניתי (וזה ממש לא במחיר המחירון) הרכב איבד המון בזמן קצר, מי שמחפש לשמור על כספו שיסע במוניות יצא יותר זול, גם אם יקנה מכונית קוריאנית יפסיד פחות אז מה??? אף אחד לא מכריח אתכם לקנות צרפתית! דמוקרטיה כל אחד יסע במה שהוא רוצה חבל שאתם לוקחים את הפוסט לכיוון האם כדאי או לא כדאי צרפתית!! כי ברור ש"כלכלית" הצרפתית היא עסק רע אבל אהבה הנאה רגש אי אפשר לספור בשקלים לכן אני אמשיך לנסוע בצרפתיות וזה בסדר מבחינתי לשלם את המחיר שזה עולה לי יותר מהאחרות...... אגב סתם מסקרנות? מי שלא אוהב צרפתית למה בכלל נכנס לפוסט הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יפה מאוד שאתה מוכן תמורת הההנאה שלך לשלם מחיר בדמות ירידת ערך רצחנית, אבל המספרים שהבאת ( להבדיל מהמקרה הפרטי שלך שאין לי מושג מהו ), מביאים תמונה קצת אחרת. לקחתי כדוגמה אוונסיס מקבילה ( אותו סגמנט ) דגם אקזקיוטיב 1.8 2016, מחירה כחדשה היה 147.5 ש"ח, היום באותו לוח יד 2 מחירה לפני שיקלול הוא 79.1 אז איפה זה מעמיד את הטיויוטה הזו ביחס שבין ההנאה לאובדן הערך ? מסתבר שהקונצפסיה הזו של אובדן ערך סטרטוספרי בפז'ו קצת מערפלת את הראיה ומקבעת תמונה שאין לה כל כך תימוכין במציאות. ולא מתייחס כמובן למחירי השוק, אין לי מושג מהם, מניח שאולי ה 508 מפסידה יותר מהאוונסיס, אבל יש לה יופי של "פור".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יפה מאוד שאתה מוכן תמורת הההנאה שלך לשלם מחיר בדמות ירידת ערך רצחנית, אבל המספרים שהבאת ( להבדיל מהמקרה הפרטי שלך שאין לי מושג מהו ), מביאים תמונה קצת אחרת. לקחתי כדוגמה אוונסיס מקבילה ( אותו סגמנט ) דגם אקזקיוטיב 1.8 2016, מחירה כחדשה היה 147.5 ש"ח, היום באותו לוח יד 2 מחירה לפני שיקלול הוא 79.1 אז איפה זה מעמיד את הטיויוטה הזו ביחס שבין ההנאה לאובדן הערך ? מסתבר שהקונצפסיה הזו של אובדן ערך סטרטוספרי בפז'ו קצת מערפלת את הראיה ומקבעת תמונה שאין לה כל כך תימוכין במציאות. ולא מתייחס כמובן למחירי השוק, אין לי מושג מהם, מניח שאולי ה 508 מפסידה יותר מהאוונסיס, אבל יש לה יופי של "פור".

לא ממש ירדתי לסוף דעתך אבל אחדד את מה שאני התכוונתי

אני בוחר בפזו באופן אולטימטיבי ולא מעניין אותי המחיר לא אכפת לי אם זאת עסקה מעולה מבחינת אובדן ערך או עסקה איומה כלל לא טורח לבדוק את זה פשוט בוחר פיזו מאוד דומה לאוהדי הספורט, שאוהדים את הקבוצה שלהם גם אם הם אלופים או גם עם חלילה יורדים ליגה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית גם הייתי לוקח את ה 508 או הסופרב או המונדאו ולא את הקורולה שהוגדלה בשקל תשעים שתהיה קצת יותר אמינה ויותר סחירה. מי שקונה רכב בערך בשישים אלף ש"ח לחמש שנים, גם אם בתום התקופה ימכור אותו בעשרה שקלים , ירידה של כאלף ש"ח בחודש כעלות מימון לרכב מעולה ומפנק, לדעתי שווה.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 1620 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...