Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב עיקרי למשפחה בתקציב של 100-120K

sarig.lev
שימו לב! השרשור הזה בן 1891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כתבת את רוב הדברים בעצמך ובצורה נכונה לדעתי.

לגבי ירידת ערך- האאוטלנדר ישמור על מחיר בצורה הטובה ביותר, סונטה אחריו ואוקטביה לאחר מכן.

לגבי אמינות- האאוטלנדר מקום ראשון (יחידת הנעה פשוטה), סונטה אחריה (כל זמן שהאחריות על הסוללה בתוקף), אוקטביה שלישית (אמינות פחות טובה בכל מה שקשור לגיר- מצמדים, מח גיר, בורר גיר אבל ייתכנו דברים נוספים).

עלות טיפולים- אותו הסדר הנ״ל (מקום ראשון הוא הזול יותר).

בקילומטרז שלך אני מעריך שהחיסכון בדלק של האוקטביה לעומת האאוטלנדר יקזז את ירידת הערך הגדולה יותר ואת עלות הטיפולים הגבוהה יותר. (לגבי עלות תיקונים- תלוי מה יתקלקל באוקטביה -:))

באאוטלנדר חסרון גדול של פתח מיזוג אחורי בשנים הללו וכן חוסר במערכות בטיחות אקטיביות שנכנסו רק בשנת 2018.

בשיטת האלמינציה:

האאוטלנדר פסול עקב העדר פתח המיזוג הנ״ל וחוסר במערכות בטיחות אקטיביות.

הסונטה פסול עקב מבנה סדאן.

האוקטביה חצי פסול עקב מבנה סדאן אבל לפחות עם דלת חמישית.

הרכב המתאים ביותר:

האוקטביה ספייס, למיטב זכרוני משנת 2017 שאז הוא כולל את כל ציוד הבטיחות האקטיבי (למיטב זכרוני מחודש 03/2017 יש אפילו בקרת שיוט אדפטיבית).

עריכה:

לגבי הסופרב- אין סטיישן, יש דלת חמישית- חצי נחמה. צריך לבדוק מתי נכנסו מערכות בטיחות אקטיביות לכל הדגמים.

הסופרב נותנת קצת יותר מהאוקטביה למעט פרמטרים כספיים- צריכת דלק פחות טובה, עלויות טיפולים גבוהות יותר. ירידת ערך דומה.

לדעתי האוקטביה ספייס עדיפה למשפחה עקב המבנה שלה.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כתבת את רוב הדברים בעצמך ובצורה נכונה לדעתי.

לגבי ירידת ערך- האאוטלנדר ישמור על מחיר בצורה הטובה ביותר, סונטה אחריו ואוקטביה לאחר מכן.

לגבי אמינות- האאוטלנדר מקום ראשון (יחידת הנעה פשוטה), סונטה אחריה (כל זמן שהאחריות על הסוללה בתוקף), אוקטביה שלישית (אמינות פחות טובה בכל מה שקשור לגיר- מצמדים, מח גיר, בורר גיר אבל ייתכנו דברים נוספים).

עלות טיפולים- אותו הסדר הנ״ל (מקום ראשון הוא הזול יותר).

בקילומטרז שלך אני מעריך שהחיסכון בדלק של האוקטביה לעומת האאוטלנדר יקזז את ירידת הערך הגדולה יותר ואת עלות הטיפולים הגבוהה יותר. (לגבי עלות תיקונים- תלוי מה יתקלקל באוקטביה -:))

באאוטלנדר חסרון גדול של פתח מיזוג אחורי בשנים הללו וכן חוסר במערכות בטיחות אקטיביות שנכנסו רק בשנת 2018.

בשיטת האלמינציה:

האאוטלנדר פסול עקב העדר פתח המיזוג הנ״ל וחוסר במערכות בטיחות אקטיביות.

הסונטה פסול עקב מבנה סדאן.

האוקטביה חצי פסול עקב מבנה סדאן אבל לפחות עם דלת חמישית.

הרכב המתאים ביותר:

האוקטביה ספייס, למיטב זכרוני משנת 2017 שאז הוא כולל את כל ציוד הבטיחות האקטיבי (למיטב זכרוני מחודש 03/2017 יש אפילו בקרת שיוט אדפטיבית).

עריכה:

לגבי הסופרב- אין סטיישן, יש דלת חמישית- חצי נחמה. צריך לבדוק מתי נכנסו מערכות בטיחות אקטיביות לכל הדגמים.

הסופרב נותנת קצת יותר מהאוקטביה למעט פרמטרים כספיים- צריכת דלק פחות טובה, עלויות טיפולים גבוהות יותר. ירידת ערך דומה.

לדעתי האוקטביה ספייס עדיפה למשפחה עקב המבנה שלה.

הבעיה שאין אוקטביה שברמת גימור מפנקת בפרמטרים שהגדרתי, פשוט לא מוצא

איכשהו אני תמיד חוזר ליונדאי למרות שמאוד מתסכל אותי נושא תא המטען

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקלת xv או פורסטר?

אנחנו היינו ארבע שנים עם xv. נוח, יש מקום לשני ילדים וכלבה. אידיאלי לשבילים. מה שכן - לא בטוח שבתקציב שלך יש מערכות בטיחות והרכב לא מאוד זריז.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שקלת xv או פורסטר?

אנחנו היינו ארבע שנים עם xv. נוח, יש מקום לשני ילדים וכלבה. אידיאלי לשבילים. מה שכן - לא בטוח שבתקציב שלך יש מערכות בטיחות והרכב לא מאוד זריז.

לא

אין בהם שום יתרון על מה שאני מחפש

אם כבר אז אולי האאוטבק אבל הוא לא במחיר ולא בדלק

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקשה עליך ומוסיף לרשימה מאזדה 6 2.5 ליטר ברמת גימור פרימיום פלוס. בתקציב שלך תוכל למצוא שנת 2016 שעונה על רוב הדרישות:

נכנסת בתקציב, מפנקת מאוד, בטיחותית (עם שלל מערכות בטיחות), אמינה, מרווחת ועם תא מטען גדול, וכבונוס סחירה מאוד. חסכונית? לא כמו היברידית, אבל לא מטחנת דלק.

בכל אופן, מציע לך לבדוק גם את הלינק הזה למציאת רכב שמתאים לכל דרישותיך.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל אופן, מציע לך לבדוק גם את הלינק הזה למציאת רכב שמתאים לכל דרישותיך.

ניסיתי.. התוצאות שהאלגוריתם נותן לא קשורות למציאות בשום צורה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם תודה על הלינק אבל כמו שאמרו מעליי הוא לא כזה שימושי , אין קשר בין מה שהגדרתי למה שקיבלתי

כמו כן המאזדה 6 סטיישן היתה למעלה בחיפושים שלי ואפילו לקחתי אחת לבדיקה שנפסלה אחריה (הבדיקה לא היתה טובה)

היא כן יכולה להתאים אבל יש לה 3 חסרונות עיקריים

1. תא מטען לא טוב בגלל הגלגל הרזרבי

2. היא כן שותה דלק יחסית למתחרות 1 ל 11 לפי מה שראיתי

3. אבזור הבטיחות בשנת 2016/15 מאוד דל ו2017 כבר אני לא מוצא בכלל

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז שאלה נוספת שיש לי בנושא וזה בעניין הסחירות וירידת הערך

אני מנסה לחשב איזה עיסקה יותר נכונה לי בהנחה שאני אמכור את הרכב עוד 3 שנים

האם כדאי לי ללכת על סקודה אוקטביה ספייס חדשה שברור שהרבה יותר מתאימה לדרישות שלי אבל עם סיכון של גיר ורק שנתים אחריות

ירידת הערך שלה נראת ככה ביינתים :

• מחירון סקודה אוקטביה 1.4 סטיישן אמבישן שנת 2019 - ₪139,900

• מחירון סקודה אוקטביה 1.4 סטיישן אמבישן שנת 2018 - ₪116,117

• מחירון סקודה אוקטביה 1.4 סטיישן אמבישן שנת 2017 - ₪102,183

או שעדיין עדיף לי ללכת על הסונטה משנת 2016/17 שכבר עשתה את ירידית הערך הגדולה שלה? כמה היא עוד תרד ב 3 הבאות ?
    ככה נראית הסונטה:

• מחירון יונדאי סונטה 2.0 אוט' לימיטד שנת 2019 - ₪179,900

• מחירון יונדאי סונטה 2.0 אוט' לימיטד שנת 2018 - ₪147,518

• מחירון יונדאי סונטה 2.0 אוט' לימיטד שנת 2017 - ₪125,390

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהיכן הנתונים ממחירון יצחק לוי או מחירון יד 2?

לפי הנתונים שהבאת:

הסקודה הפסידה לאחר שנתיים 27 אחוז והסונטה 31 אחוז (יחסית למחיר רכב חדש).

בשנה הראשונה הפסידה הסקודה 17 אחוז והסונטה 18 אחוז (יחסית למחיר רכב חדש).

בשנה השניה הפסידה הסקודה 12 אחוז והסונטה 15 אחוז (יחסית למחיר שנה שעברה).

בבדיקה שערכתי בעבר במחירון יצחק לוי, אוקטביה הפסידה כ- 38 אחוז לאחר שלוש שנים (כאמור להבדיל משנתיים) והסונטה 34 אחוז.

כלומר דווקא הסונטה הפסידה פחות.

מבדיקה שערכתי בעבר, רכב סחיר יותר כגון קיה נירו, מאזדה cx5 וכיוצ"ב, ירידת הערך לאחר 3 שנים היא כ- 28 אחוז בלבד. מיצובישי אאוטלנדר כ- 29 אחוז לאחר 3 שנים.

כלומר הפרש של כ- 10 אחוז פחות מהאוקטביה וכ- 6 אחוז פחות מהסונטה לאחר 3 שנים. (לצורך הענין 10 אחוז ברכב של 140 אלף ₪ מתבטא בכ- 14 אלף ₪).

החל מהשנה השניה ובכל שנה לאחר מכן, ירידת הערך ברכבים הסחירים הנ"ל היא כ- 8 אחוז לשנה.

לפי הנתונים שאתה הצגת ייתכן שירידת הערך של האוקטביה והסונטה תמשיך להיות כ- 12 אחוז ו- 15 אחוז לשנה בהתאמה, אבל אם הנתונים הם מאתר יד 2, אזי נתונים ממחירון יצחק לוי יכולים להיות שונים כאמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב בדקתי במחירונים שיש לי והמחירים הם כדלקמן:

נעקוב אחרי מחיר יונדאי סונטה לימיטיד שנת 2015:

חדש: 179,900

מחיר בחודש 01/2016: 158,000 ₪.

מחיר בחודש 01/2017: 134,000 ₪.

מחיר בחודש 01/2018: 119,000 ₪.

מחיר בחודש 01/2019: 106,000 ₪.

ירידת ערך שנה ראשונה (יחסית למחיר חדש): 12.2 אחוז

ירידת ערך שנה שניה (יחסית למחיר שנה קודמת): 15.2 אחוז

ירידת ערך שנה שלישית (יחסית למחיר שנה קודמת): 11.2 אחוז

ירידת ערך שנה רביעית (יחסית למחיר שנה קודמת): 11 אחוז

ירידת ערך מצטברת לאחר שלוש שנים (יחסית למחיר חדש): 33.8 אחוז (כפי שזכרתי :-))

ירידת ערך מצטברת לאחר ארבע שנים (יחסית למחיר חדש): 41 אחוז

זוהי ירידת מחיר לא אופיינית לרכב חדש שבשנה הראשונה מפסיד הרבה יותר, ייתכן שהדבר נובע מכך שהסונטה החלה להימכר בישראל בחודש 10/2015 (למרות שמחיר המחירון הוא של חודש 01/2015 ועל חודש 10/2015 צריך להוסיף חודשי עליה לכביש ולכן מחיר המחירון לאחר השנה הראשונה היה אמור לייצג הפסד של שנה שלמה בכל זאת).

לכן בדקתי גם סונטה כנ״ל משנת 2016:

חדש: 179,900 ₪

מחיר בחודש 01/2017: 146,000 ₪

מחיר בחודש 01/2018: 137,000 ₪

מחיר בחודש 01/2019: 121,000 ₪

ירידת ערך שנה ראשונה (יחסית למחיר חדש): 18.8 אחוז

ירידת ערך שנה שנייה (יחסית למחיר שנה קודמת): 6.1 אחוז

ירידת ערך שנה שלישית (יחסית למחיר שנה קודמת): 11.6 אחוז

ירידת ערך מצטברת לאחר שלוש שנים (יחסית למחיר חדש): 32.7 אחוז

כלומר למרות השוני בשיעור ירידת הערך השנתי, ירידת הערך המצטברת לאחר שלוש שנים נשארה דומה בכל זאת.

אם יהיה לי כוח מחר אבדוק מחירים של סונטה שנת 2017 ואולם בינתיים ניתן לזהות דפוס ירידת ערך שנתי, מהשנה השניה של כ- 11 אחוז.

אולי גם אבדוק מחירים של אוקטביה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב הדיון לגבי אוקטביה ספייס חדש הוא תיאורטי, צ׳מפיון מוטורוס לא מייבאים את הדגם הזה בפועל.

ביררתי לאחרונה ואמרו לי שאין במלאי ולא צפוי להיות (וגם כמה חודשים לפני כן זאת הייתה התשובה).

לגבי הסונטה לימיטד, לאבא שלי יש כזה רכב במקרה, שנת 2016, רכש אותו בדיוק לפני שנה כמשומש מאדם פרטי יד ראשונה, כשהוא היה שנה ו- 11 חודשים על הכביש, ב- 18 אלף ₪ מתחת למחיר המחירון (במחיר של 118 אלף ₪ במקום 136 אלף ₪ מחיר המחירון) כאשר המוכר רדף אחרי אבא שלי טלפונית ואף הגיע מאזור המרכז לחיפה.

אמנם היה לרכב 44 אלף ק״מ, קצת מעל הממוצע והיה חודש לפני טסט, אבל נראה שהשוק של הסונטה חלש בפועל, לפחות בתקופה ההיא כל זה היה.

כנראה לאור כך שמוכרים את הרכב הזה בהנחות יפות באפס ק״מ אבל אולי גם בגלל שהחל בתקופה ההוא להימכר הדגם לאחר מתיחת פנים וגם הסגמנט הזה סובל מביקוש מופחת לאור המעבר לג׳פונים.

לגבי הרכב עצמו, הוא מאד מפנק, עור בצבע קרם, גג פנורמי, מושב נהג חשמלי, מרווח אדיר במושב האחורי, ביצועים חזקים, חסכוני מאד, נראה מאד מרשים חיצונית לדעתי, אביזרי נוחות ובטיחות נרחבים ועוד.

חסרונות- הגג מקדימה משתפל נמוך מדי ומצריך ישיבה נמוכה לנהג, שיכוך המהמורות נוקשה לדעתי אבל נסעתי ברכב זמן קצר (אבא שלי חושב שהרכב נוח מאד) ותא המטען בעל פתח צר בגובהו וגם תא המטען בגובה רדוד וכמובן פחות שימושי לאור מבנה סדאן.

ולמרות כל הפינוק בסונטה, אני באופן אישי כבעל משפחה הייתי בוחר רק ברכב בתצורת סטיישן, ג׳יפון, גם בגלל שימושיות תא המטען וגם בגלל מניעת כניסת שמש על ראשי הנוסעים במושב האחורי דרך שיפוע החלון האחורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב הדיון לגבי אוקטביה ספייס חדש הוא תיאורטי, צ׳מפיון מוטורוס לא מייבאים את הדגם הזה בפועל.

ביררתי לאחרונה ואמרו לי שאין במלאי ולא צפוי להיות (וגם כמה חודשים לפני כן זאת הייתה התשובה).

לגבי הסונטה לימיטד, לאבא שלי יש כזה רכב במקרה, שנת 2016, רכש אותו בדיוק לפני שנה כמשומש מאדם פרטי יד ראשונה, כשהוא היה שנה ו- 11 חודשים על הכביש, ב- 18 אלף ₪ מתחת למחיר המחירון (במחיר של 118 אלף ₪ במקום 136 אלף ₪ מחיר המחירון) כאשר המוכר רדף אחרי אבא שלי טלפונית ואף הגיע מאזור המרכז לחיפה.

אמנם היה לרכב 44 אלף ק״מ, קצת מעל הממוצע והיה חודש לפני טסט, אבל נראה שהשוק של הסונטה חלש בפועל, לפחות בתקופה ההיא כל זה היה.

כנראה לאור כך שמוכרים את הרכב הזה בהנחות יפות באפס ק״מ אבל אולי גם בגלל שהחל בתקופה ההוא להימכר הדגם לאחר מתיחת פנים וגם הסגמנט הזה סובל מביקוש מופחת לאור המעבר לג׳פונים.

לגבי הרכב עצמו, הוא מאד מפנק, עור בצבע קרם, גג פנורמי, מושב נהג חשמלי, מרווח אדיר במושב האחורי, ביצועים חזקים, חסכוני מאד, נראה מאד מרשים חיצונית לדעתי, אביזרי נוחות ובטיחות נרחבים ועוד.

חסרונות- הגג מקדימה משתפל נמוך מדי ומצריך ישיבה נמוכה לנהג, שיכוך המהמורות נוקשה לדעתי אבל נסעתי ברכב זמן קצר (אבא שלי חושב שהרכב נוח מאד) ותא המטען בעל פתח צר בגובהו וגם תא המטען בגובה רדוד וכמובן פחות שימושי לאור מבנה סדאן.

ולמרות כל הפינוק בסונטה, אני באופן אישי כבעל משפחה הייתי בוחר רק ברכב בתצורת סטיישן, ג׳יפון, גם בגלל שימושיות תא המטען וגם בגלל מניעת כניסת שמש על ראשי הנוסעים במושב האחורי דרך שיפוע החלון האחורי.

במקרה יצא לי להיות היום בסקודה והנציג שם עשה הכל כדי להוריד אותי מהספייס (לטענתו יש רק 2 בכל הסוכנות למכירה 1.0 ליטר)

ועשה הכל כדי למכור לי אוקטביה

יצאתי בלי לקנות כמובן, אבל עשה רושם שהרכב יכול להוות תחליף ראוי לסטיישנים בנסיבות מסוימות, אותי פחות שכנע

בכל מקרה, אני באמת מתחיל להינעל על הסונטה למרות שהחיסרון המשמעותי שלה הוא התא מטען וגם מפחיד אותי מה יקרה עוד 3 שנים, האם אני אתקע איתה ?

אפילו עברה בי מחשב לפזול לאיזה הודעה שעלתה ביד שתיים של אאוטבק 2017 שהוסבה לגז ב 145 אש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...