Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט בראבו 2011 - נורות תקלה מנוע ובלמים לאחר לאחר טיפול טיימינג

krembo18
שימו לב! השרשור הזה בן 1552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

סורי על הפוסט הארוך פשוט בשאיפה לראות אם מדובר באיזה תקלת חשמל ידועה או משהו בסגנון

מדובר על פיאט בראבו אוטומטית שנת 2011

לפני חודש ומשהו עשיתי טיפול כולל טיימינג לרכב

זמן קצר אחרי הטיפול מרגיש שהרכב התחיל מעט לגמגם, בתחילת נסיעה הנורה הצהובה של הבקרת מנוע מהבהבת לעיתים. היו מקרים (במקרה של עלייה עם נסיעה בהילוך נמוך למשל) שהרגיש שהאוטו לא סוחב והנורה הצהובה נדלקה ברצף (מופיע תקלת CHECK ENGINE)

הייתי במוסך ולאחר שהם חיברו את המחשב, אמרו שכנראה מדובר בתקלת חשמל. חשמלאי רכב בדק את האוטו ואמר שאחד הפיוזים כנראה נשרף והחליף אותו. בנוסף מילאתי גז למזגן ברכב. (1/11315/85) צירפתי תמונה של הפיוז

ישר לאחר התיקון נדלקו נורות התקלה במערכת הבלמים (אין ABS, אין EBS אין HILL HOLDER ). ניסו לשים את הפיוז הישן לראות אם זה מסתדר, מה שלא עזר.

הנחנו שיש מצב שהחיישנים קצת משתגעים בגלל הטיפול. והציעו לי לעשות כמה נסיעות ארוכות ולראות אם יסתדר.

מה שגם לא עזר בסוף.

חזרתי למוסך אחרי יומיים ועשו איפוס לנורות התקלה ונראה שהכל תקין למשך שבוע-שבועיים.

לפני כמה ימים חזרו נורות התקלה במערכת הבלמים (אין ABS, אין EBS אין HILL HOLDER )

ובנוסף בתחילת נסיעה האוטו קצת מגמגם ונדלקת לסירוגין הנורה הצהובה של בקרת המנוע (אחרי נסיעה של כמה דקות בדרך כלל זה נעלם)

אני מתכוון לחזור למוסך בשבוע הבא,

יש למישהו מושג מה יכול להיות הכיוון?

fiat-bravo-fuse.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לחבר הפורום matansab יש רכב זהה לשלך, ועד כמה שזכור לי הייתה לו תקלה זהה לשלך לפני כשנה.

לבסוף התברר שמקור התקלה הוא חיישן זוית מצערת שמובנה בתוך בית המצערת.

פתרון ברירת המחדל הוא להחליף בית מצערת.

הוא מצא פתרון אלגנטי יותר, שכלל פתיחה של מנגנון התמסורת של בית המצערת והזזת המגעים החשמליים של חיישן זוית מצערת, כך שיחליקו באיזור בתול, ולא באיזור שכבר נשחק.

נסה ליצור איתו קשר, אולי יוכל לעזור לך יותר.

אגב, מה שבתמונה למעלה, זה לא נגד אלא ממסר.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שעברתי על השרשור שלו. אחד השרשורים המרשימים ,הוא ממש עשה תיזה על הפיאט בראבו.

מה שכן אצלו נראה שהנורות של התקלות בלמים שנדלקו די מהר חלפו (עוד בשלב שהוא חשב שהתקלה הייתה במצבר). היו הרבה תקלות מתח שהיו קשורות למצבר.

בנוסף התקלות שלו הצביעו על תקלות מנוע/גיר. והוא החליף מצבר מספר פעמים.

אצלי הנורות תקלה נשארות קבועות (חוץ מהבקרת מנוע שמהבהבת לפעמים בתחילת נסיעה). לא החלפתי מצבר לאחרונה (גם אין לי מצבר של שנפ). והשינוי העיקרי שהיה זה הטיימינג ממש לא מזמן וקצת אחריו התחיל הבלאגן.זו הסיבה שיש לי חשד שאולי יש קשר לטיפול טיימינג, עשיתי טיימינג הפעם במוסך טוב, אבל לא מורשה יבואן פיאט, ומה לעשות הפיאט הוא רכב יותר רגיש לתקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי מערכת הטעינה? נבדקה? בגלל שהרכב מגמגם הייתי כן מבקש מהמוסך שיעבור על הטיימינג וייראה שהכל במקום כמו שצריך ולא קפלה לה איזה שן..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי. יש לי רכיב OBDII של אנגי'

בדקתי עם אפליקציה של TORQUE (אחרי נסיעה ארוכה, שהיה את הגמגום עם ההיבהוב של הנורה הצהובה של תקלה במנוע ממש בתחילת הנסיעה)

וקיבלתי 2 קודי תקלות

P0300 – Random/multiple cylinder(s) -misfire detected

P0304 – Cylinder 4 -misfire detected

אז יש מצב שזה סליל הצתה?

לגבי החיווי תקלה של הבלמים.

הנורות של התקלות במערכת הבלמים עדיין מופיעות כל הזמן. אבל משום מה אין שום חיווי של תקלה שקשור אליהן. האפליקציה שיש לי היא האפליקציה בתשלום של TORQUE , זה קשור לאפלקציה? חלק מהתקלות היא לא תמצא? אם יש אפליקציה יותר טובה שמתאימה לרכבים אירופאים ופיאט בפרט אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפליקציה לתקלות של פיאט מלבד הtorque?

ניסיתי בנוסף לסרוק עם מכשיר ANCEL AD410 אבל גם שם לא מזוהות התקלות במערכת הבלמים.

זה לא שהתיאור של התקלה או הקוד לא מזוהה. אלא פשוט המכשיר/אפליקציה מציינים שאין תקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע טורבו עם מערכת מולטי אייר?

הייתי חושד בה כי היא ידועה כבעייתית ויקרה לתיקון.

תמצא כאן בפורום מוסך מומחה לפיאט(יש כמה טובים באזור המרכז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון

בדקתי את האוטו במוסך (הרעידות גם נהיו יותר תכופות ולעיתים נראתה תקלה שהראתה כשל בשני סלילי הצתה)

החליפו שם את כל הסלילי הצתה בסופו של דבר (אחד היה גמור, וגם שלושת האחרים לא משהו)

עברו כמה ימים והבעיה חזרה ושוב נדלקת לעיתים הנורת מנוע והיו קצת רעידות.

דיברתי עם המוסכניק והוא אמר שיש אפשרות שיש בעיית חשמל שמשפיעה על המחשב ושגורמת לסלילי הצתה ללכת מהר

מחר אני פונה שוב למוסך

יש למישהו רעיון מה הגורם לבעיה?

כמה הערות

זה האוטו המשני ולא נוסעים בו המון (חוץ מסופי שבוע פה ושם)

1. הוחלפו לרכב פלאגים לפני כמה זמן (לא יודע בדיוק, אבל נראה לי לפחות חצי שנה) בגלל קשיים בהנעה

2. הנורות של הABS ומערכת הבלמים לא התכבו, הבנתי מהמוסכניק שזה בעיית חשמל ואני צריך לגשת עם זה לחשמלאי רכב עוד פעם שינסה לעשות שוב איפוס ואם זהע שוב יחזור אז יש מצב שזו בעיה אחרת ואולי כדאי לבדוק את זה במוסך שמתמחה בפיאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסברתי בעבר ואסביר שוב:

ברוב הרכבים המודרניים יש חשיבות רבה לשימוש בחלקי מע' הצתה מקוריים

כמצתים (פלאגים), חוטי הצתה וסלילי הצתה (COIL) והסבר לכך:

מתח ההצתה הנוצר בסליל המשני שבסליל הצתה עולה בערכו עד שהוא מצליח לפרוץ את המרווח שבמצת (פלאג).

אם המרווח מצת גבוה מדי, או הוא פגום או אינו מקורי עלול מתח ההצתה לא לפרוץ במתח הנכון ומתח ההצתה הזה ממשיך לעלות לערך גבוה עד שהוא פורץ, פנימית, בתוך סליל ההצתה. פריצת מתח פנימית זאת, משרה בחזרה מתח כלשהוא, גבוה מדי, בסליל הראשוני של סליל ההצתה שעלול להיפרץ פנימית ומתח מושרה זה עלול גם לחזור אחורנית למודול ההצתה שנמצא בתוך מחשב נהול המנוע והמודול הצתה (עם המחשב) עלול להיפגע.

האם סלילי ההצתה שהוחלפו הנם מקוריים?.

האם המצתים (פלאגים) הנם המתאימים במדויק למכונית?.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון תודה על העזרה

שאלתי את המוסכניק, הפלאגים וסלילי ההצתה מקוריים (הוא גם ראה כשהחליף את סלילי ההצתה שהפלאגים במצב טוב)

היום אחרי בדיקה עם המחשב, זה הציג משהו שהם אומרים שהוא תקלת תקשורת. והוא זה שגורם ככל הנראה לשלל השיבושים (סלילי הצתה / ABS וכד')

הם היו כנים ואמרו שהם לא כל כך מתמחים בעניין. הפנו אותי לליאור מור - מוסך דיגיטל בא.ת נתניהף ואמרו לא לנסוע נסיעות ארוכות עם האוטו, כי יש מצב שהתקלה גורמת למחשב לפגוע במערכת ההצתה בסלילים.

כמה הערות

יש לי נורת אזהרה של נורה שרופה למרות שכל הנורות תקינות.

באפליקציה של TORQUE מופיע תקלה P0304 - CYLINDER 4 MISFIRE DETECTED

(בתחילת הנסיעה הופיע הנורה הצהובה של תקלת מנוע, והאוטו קצת רעד בנסיעה)

צילמתי את קודי התקלה בבודק של המוסך (לא הופיעה שם התקלה של הסליל הצתה, מצד שני גם הנורת מנוע הצהובה של דלקה כשהנעתי שם את האוטו)

U1602 - CAN Line error - wiring faulty

B1002 - Transponder aerial, aerial faulty or disconnected

B1003 - Key transponder , Faulty or absent

B1015 - Number plate lights, O.C or S.c to +Batt V

B100A - side lights on RH side or front RH, O.C or S.C. Batt. v.

B1901 - Windscreen Motor feedback - Intermittent

bravo-faults-1.jpgbravo-faults-2.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכדאי לבדוק את הקונקטור של הפנסים האחוריים, קורה שקונקטור שרוף משגע את מחשב הגוף של הרכב ומקפיץ תקלות הזויות, ראה תמונות להמחשה.

connector_2.jpg

connector_1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שכדאי לבדוק את הקונקטור של הפנסים האחוריים, קורה שקונקטור שרוף משגע את מחשב הגוף של הרכב ומקפיץ תקלות הזויות, ראה תמונות להמחשה.

רעיון מעניין, למה דווקא הקונקטור הזה? יש עוד קונקטורים שמועדים לפורענות וכדאי לבדוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1552 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...