Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט בראבו 2011 - נורות תקלה מנוע ובלמים לאחר לאחר טיפול טיימינג

krembo18
שימו לב! השרשור הזה בן 1557 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעקבות התלונה שלך על נורית חיווי של נורה שרופה כאשר הנורות תקינות, זה אחד הסימפטומים לגיד מינוס שרוף\רופף בצמה הזו. אצלי מחשב הרכב השתגע בפונוטו (2006) כאשר זה קרה, נדלקה גם תקלה על החיישן של ידית ההילוכים ושלל תופעות נוספות (שככל הנראה נבעו מהמגע הזה).

יתכן ויש כאן מצבור של תקלות שלא בהכרח קשורות אחת לשנייה, הייתי מתחיל ממה שרשמתי. לדעתי עדיף לסרוק תקלות עם סורק מקורי במקרה שלך (למרות שמדובר בסורק מקצועי- זה שבתמונה) או עם תוכנה ייעודית לפיאט (כמו התוכנה שמתן השתמש בה multiecuscan) . אם תרצה עזרה בנושא הסריקה צור איתי קשר בהודעה פרטית.

דברים נוספים שניתן לבדוק:

1. חיישן דוושת בלם (למרות שהייתה אמורה לקפוץ תקלה שלו, אבל אולי הסורק פחות מתאים).

2. לבדוק כמו שרשמו לך מתחים וטעינה. בדגש על חיבורי מינוס לשלדה, ומתח תקין לחיישנים ולמחשב המנוע.

3. כל זאת בהנחה ורצועת הטיימינג הורכבה נכון, האם השתמשו בסט נועלים מתאים?

מפלי מתח לחיישנים יכולים לגרום לצרות צרורות, כתוצאה מקריאה לא נכונה של ערכי מתח על ידי מחשב הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לגבי תקלת האורות, הדלק רק את אורות החנייה (סבוב אחד של ידית האורות ואז ראה אם

נדלקות 2 נורות החניה הקטנות שבפנסים הראשיים, האורות האחוריים, ותאורות לוחית הזהוי האחורית.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עדכונים

ודבר ראשון תודה לרפי לין ו innvision

, מאור30

בסופו של דבר היו נורות חניה שרופות ולכן הייתה סיבה לאינדיקציה

בכמה ימים שלקח להגיע למוסך האוטו נסע רק נסיעות קצרות (בתוך היישוב), והורגשו רעידות (הופיעו חיוויים של תקלות בסלילי הצתה 3-4)

הייתי במוסך דיגיטל בנתניה. הם ציינו שהם לא מתעסקים עם המנוע אלא רק עם המחשב. ויש אפשרות שיש במנוע בעיה שמתבטא בחיווי של תקלה בסלילי הצתה.

הם ציינו שהרבה פעמים ברגע שמתקנים את המחשב דברים כאלו מסתדרים. אבל שבכל מקרה הם לא נכנסים לבדיקה/תיקון של העניין שקשור לחיווי של הסליל הצתה.

לאחר בדיקה שלהם המחשב ABS היה תקול (שרוף ולא הייתה איתו תקשורת). תיקון שלו עלה 1000 בלי מע"מ (להביא מפירוק זה חתול בשק וגם יעלה יותר. וחדש עולה מעל 2000 ממה שהם אמרו לי). החליפו את הנורות השרופות על הדרך.

ובאמת לאחר התיקון נעלמו כל נורות התקלה. הם גם עשו סיבוב יום לפני זה עם האוטו כדי לראות שהכל בסדר.

בנסיעה ישר לאחר התיקון בתחילה נראה שהכל תקין. לאחר כמה דק' בהגעה לכביש החוף התחילה הנורה הצהובה של התקלה במנוע להבהב לסירוגין כמה פעמים (והורגשו רעידות), אבל לאחר דקה הנורה נכבתה עד סוף הנסיעה.

בסריקה עם TORQUE הופיעה התקלה

P0304 - CYLINDER 4 MISFIRE DETECTED

לדעתכם יש צורך לחזור למוסך הרגיל שלי לבדיקה חוזרת של העניין.

שוב אני מזכיר, לפני שנה בערך החלפתי פלאגים. ולפני שבוע החלפתי את כל 4 סלילי ההצתה (הופיעו תקלות בסלילים 3-4). המוסכניק שלי אמר שהפלאגים נראים חדשים.

יש אפשרות שבכמה ימים בכמה נסיעות קצרצרות נדפק סליל הצתה חדש?

או שבכלל יש בעיה אחרת שגורמת לבלאי מוגבר של הסלילי הצתה שעד עכשיו לא עלו אליה?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• צריך גם לבדוק שהמצתים (פלאגים) הנם הנכונים והמתאימים ושכיוונם נכון וכאן הסבר לכך:

ברוב הרכבים המודרניים יש חשיבות רבה לשימוש בחלקי מע' הצתה מקוריים

כמצתים (פלאגים), חוטי הצתה וסלילי הצתה (COIL) והסבר לכך:

מתח ההצתה הנוצר בסליל המשני שבסליל הצתה עולה בערכו עד שהוא מצליח לפרוץ את המרווח שבמצת (פלאג).

אם המרווח מצת גבוה מדי, או הוא פגום או אינו מקורי עלול מתח ההצתה לא לפרוץ במתח הנכון ומתח ההצתה הזה ממשיך לעלות לערך גבוה עד שהוא פורץ, פנימית, בתוך סליל ההצתה. פריצת מתח פנימית זאת, משרה בחזרה מתח כלשהוא, גבוה מדי, בסליל הראשוני של סליל ההצתה ומתח מושרה זה עלול לחזור אחורנית למודול ההצתה שנמצא בתוך מחשב נהול המנוע והמודול הצתה (עם המחשב) עלול להיפגע.

בברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עדכונים

ודבר ראשון תודה לרפי לין ו innvision

, מאור30

בסופו של דבר היו נורות חניה שרופות ולכן הייתה סיבה לאינדיקציה

בכמה ימים שלקח להגיע למוסך האוטו נסע רק נסיעות קצרות (בתוך היישוב), והורגשו רעידות (הופיעו חיוויים של תקלות בסלילי הצתה 3-4)

הייתי במוסך דיגיטל בנתניה. הם ציינו שהם לא מתעסקים עם המנוע אלא רק עם המחשב. ויש אפשרות שיש במנוע בעיה שמתבטא בחיווי של תקלה בסלילי הצתה.

הם ציינו שהרבה פעמים ברגע שמתקנים את המחשב דברים כאלו מסתדרים. אבל שבכל מקרה הם לא נכנסים לבדיקה/תיקון של העניין שקשור לחיווי של הסליל הצתה.

לאחר בדיקה שלהם המחשב ABS היה תקול (שרוף ולא הייתה איתו תקשורת). תיקון שלו עלה 1000 בלי מע"מ (להביא מפירוק זה חתול בשק וגם יעלה יותר. וחדש עולה מעל 2000 ממה שהם אמרו לי). החליפו את הנורות השרופות על הדרך.

ובאמת לאחר התיקון נעלמו כל נורות התקלה. הם גם עשו סיבוב יום לפני זה עם האוטו כדי לראות שהכל בסדר.

בנסיעה ישר לאחר התיקון בתחילה נראה שהכל תקין. לאחר כמה דק' בהגעה לכביש החוף התחילה הנורה הצהובה של התקלה במנוע להבהב לסירוגין כמה פעמים (והורגשו רעידות), אבל לאחר דקה הנורה נכבתה עד סוף הנסיעה.

בסריקה עם TORQUE הופיעה התקלה

P0304 - CYLINDER 4 MISFIRE DETECTED

לדעתכם יש צורך לחזור למוסך הרגיל שלי לבדיקה חוזרת של העניין.

שוב אני מזכיר, לפני שנה בערך החלפתי פלאגים. ולפני שבוע החלפתי את כל 4 סלילי ההצתה (הופיעו תקלות בסלילים 3-4). המוסכניק שלי אמר שהפלאגים נראים חדשים.

יש אפשרות שבכמה ימים בכמה נסיעות קצרצרות נדפק סליל הצתה חדש?

או שבכלל יש בעיה אחרת שגורמת לבלאי מוגבר של הסלילי הצתה שעד עכשיו לא עלו אליה?

תודה מראש

בבקשה, בנוסף למה שרשמו לך על סלילי ההצתה והמצתים, האם התופעה זהה לתופעה שהייתה כאשר הרכב יצא מטיפול הטיימינג לפני החלפת הסלילים? אני חוזר לזה שוב, מכיוון שלא ברור לי האם הנושא נבדק, ולפי מה שאני מבין הרכב היה תקין לפני החלפת רצועת התזמון (תקן אותי אם אני טועה). החשש שלי שרצועת תזמון שהותקנה לא בדיוק במקום, עלולה לגרום לתופעה דומה למה שאתה מתאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליף בין הפלאגים 4 ו 3 ובדוק אם התקלה עוברת לצילינדר 3.

במידה והתשובה כן הבעיה בפלאג.

במידה והתשובה לא, בדוק או סליל הצתה של צילינדר 4 תקול או מזרק דלק תקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

עדכון (בעיקר לדורות הבאים)

חזרתי למוסך שלי אחרי התיקון של הABS, המוסכניק בדק את הכל ולא ראה תקלה בפלאגים או בסלילים.

בסוף הוא הוסיף תוסף דלק, נסע קצת עם האוטו, ויום למחרת כשאספתי את הרכב כבר הכל היה תקין (עד היום, כ3 חודשים מאז התיקון)

הוא אמר לי שהרבה פעמים יכולה להיות מצב של סתימה/סתימה חלקית שהתוסף דלק פותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

היי, רציתי לדעת אם בעל בראבו נתקל בבעיות דומות

לצערי זה נראה שהתקלה של הבלמים חזרה.

היא מתרחשת כל פעם ברגע שעולים עלייה יחסית תלולה ממצב של עצירה. ( נדלקות כל ה

נורות התקלה במערכת הבלמים (אין ABS, אין EBS אין HILL HOLDER ))

אם מכבים את הרכב ומניעים מחדש הנורות נעלמות.

בהתחלה זה היה קורה ממש פעם ב. , וביומיים האחרונים זה קורה יותר. אז אני צריך לבדוק עם סורק תקלות מה הקוד תקלה.

עוד בעיה (שלא יודע אם קשורה):

בהנעה הראשונית בבוקר, כאשר הרכב קר, נשמע שהמנוע קצת נחנק, אין נורת אזהרה או משהו בסגנון. לאחר מכן הכל בסדר (גם בהנעות כשהרכב לא קר).

אין חוסר בשמן מנוע/נוזל קירור לפי מה שבדקתי. ואין קודי תקלה שקשורים לתקלה של המנוע.

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת לא התשובה הכי עניינית אבל לאחר כל כך הרבה מוסכים שעברת אני ממליץ לך לבדוק בדרך הבאה:

1.תפרסם את השתלשלות האירועים ותיאור התקלות בקצרה בפורום הבא:

https://www.fiatforum.com/bravo/

2.תחפש קבוצה בסגנון FIAT BRAVO OWNERS בפייסבוק ותפרסם גם שם במקביל

3.תרשום תיאורי תקלות בקצרה יחד עם צמד המילים FIAT BRAVO בגוגל ותתחיל לקרוא.

בסה"כ הרכב מספיק שנים על הכביש בשביל שמישהו אחר יחווה תקלה דומה.

תקלות שנפתרות אחרי כיבוי והדלקה - ברוב המקרים לא תקלות של חלק פרמיטיבי כמו פלאגים, כוילים וכד' אלא מחשב, משהו שמשגע את המחשב וכד'.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי כמה הערות

יש לי OBD2 של אנג'י (עוד מהראשונים שהם חילקו בתקופה של הפיילוט)

ורציתי לראות את הקודי תקלה עם אפליקציית TORQUE

ופתאום קרה שהתקלה הופיעה תוך כדי נסיעה, וכשעצרתי וניסיתי לסרוק את התקלות, הפלאפון לא זיהה את הרכיב OBD בכלל.

אפילו אחרי הורדה של הPAIRING הרכיב לא זוהה. (ונסיון לבצע PAIRING מחדש לOBD2 לא עבד)

כיבוי והדלקה של הרכב גם לא עזרה. ורק ניתוק וחיבור של הרכיב גרמה לזיהוי מחדש שלו (אפילו שיש חיווי ונורה דלוקה ברכיב עצמו, ככה שהרכיב מקבל מתח מהרכב)

ועכשיו אני שם לב שלעיתים הרכיב מזוהה ולעיתים לא (בלי פעולה אקטיבית)

ניסיתי גם לנתק בכלל את הרכיב OBD2, כי אולי הוא משגע את המחשב, אבל אני מצליח לשחזר את התקלה גם כשהוא מנותק.

הצלחתי להגיע למצב שהנורות תקלה דלקו וגם הרכיב OBD2 זוהה ע"י הפלאפון. ולא נמצאו תקלות בכלל :shock:

בדקתי עם מודד מתח את הפיוזים, מצאתי ששני פיוזים שרופים (מהקופסת פיוזים שנמצאת בתוך האוטו ליד ההגה).

אז יש מצב שהכל קשור לאיזה תקלת חשמל שפשוט משגעת את המחשב במקרה שהHILL HOLDER צריך להכנס לפעולה או שיש חיישן נוסף שמשתגע בגלל זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

אוקי עוד עדכון.

עכשיו הבעיה חזרה ונשארה גם בכיבוי והדלקה של הרכב ->

נורות התקלה במערכת הבלמים (אין ABS, אין EBS אין HILL HOLDER )

חיפוש בפורום של פיאט בראבו באנגלית לצערי לא העלה תוצאות (היו מקרים של בעיה במצבר, מקרים של מחשב תקול, או תקלה בפיוזים.)

גם עכשיו לעיתים הרכיב OBD2 מזוהה ע"י הפלאפון ולעיתים לא (ובכל מקרה תוכנת TORQUE לא מאתרת קודי תקלה משום מה).

השארתי את הרכב במוסך ליאור דיגיטל בנתניה אתמול בבוקר (איפה שבצעתי את ההחלפה של המחשב ABS שהיה תקול), האוטו היה שם אתמול והיום,

כשהיום הם התקשרו אליי כשהם אומרים שהם לא הצליחו לאתר את הבעיה.

הוא בדק את החיישנים, המחשב , הפיוזים, אפילו את הצמת חוטים כדי לראות אם יש נתק איפשהו שבגללו יש תקלה. אבל לא מצא שום דבר.

הוא חושב שהבעיה לא חשמלית אלא אחרת, אמר שיש אפשרות שמדובר על תקלה במשאבת הABS, אבל הוא לא מתעסק בזה.

אני אנסה לפרסם בפורומים באנגלית של פיאט בראבו, אבל רציתי לדעת איפה יש מוסך שמתמחה בפיאט שיוכל אולי לסייע בעניין

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשית המון טעויות בדרך שבודאי גם עלו בכסף ולא פתרת הבעיות.

"מיספייר" זה החטאת בעירה ולא כפי שרבים חושבים שזה החטאת ניצוץ

ולפעמים זה נובע מבעיות מכניות, שסתומים וכו'.

רכיב OBD ב 19.90 לא יכול לתת תוצאות כמו מחשב איבחון מקורי של יצרן.

מוסך שלא מכיר היטב את דגם הרכב יתקשה מאוד לאתר תקלות כאלו.

לגבי תקלות ה ABS וספיחיו, יש לי חשד שאולי הבעיה הנה במתג אורות הבלם.

בברכה - רפי לין

עריכה אחרונה על ידי רפי לין
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

גש למוסך מיכאל אלפא בת"א או לאוטו איטליה בפתח תקווה. שניהם מומחים לבראבו ולדגמים בעלי מכלולים זהים.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

תודה על ההמלצות רפי ואיתי, אספתי הבוקר את הרכב ואחרי 10 דק' נסיעה בכביש 2 נדלקה הנורה של הCHECK ENGINE , והיו קצת רעידות. (שוב מאמין שמדובר על הMISFIRE). אחרי כיבוי והדלקה הנורית נעלמה. משיחה עם המוסכניק שלי הוא אמר שצריך לבדוק, אבל יש מצב שצריך תוסף דלק כדי לנקות את מערכת ההזרקה.

כמה דברים חשובים לציון:

1. זה נראה בדיוק כמו אותו מקרה לפני שנה. המקרה הקודם של הCHECK ENGINE היה אחרי טיפול (שאז כלל טיימינג), ובסוף אחרי הרבה בדיקות יצא שהוא נעלם אחרי הוספת התוסף דלק.

2. הרכב עבר טיפול וטסט לפני שבוע (כשנורת הABS לא דלקה קבוע) , (כולל כיוון פרונט והחלפת 4 צמיגים, אבל זה בלי קשר)

רציתי לדעת אם יש מוסך שמתמחה בפיאט בטווח נתניה - קיסריה (גם חדרה כנראה בסדר), אני גר באזור נתניה ועובד באזור קיסריה, אם אין ברירה אסע למרכז אבל זה קצת בלאגן ומהניסיון שלי זה סיפור שיכול לקחת יותר מביקור אחד.

ראיתי המלצות בפורום על "מוסך עדי" שהוא מוסך מורשה של פיאט (סמל"ת). הוא אופציה טובה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1557 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...