Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אזרחות פורטוגלית - כיצד?

cfir71
שימו לב! השרשור הזה בן 1895 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התהליך ארוך מאוד. מעל שנתיים. אני מעריך שבפועל שנתיים וחצי.

הגשתי במרץ 18 , עברה בדיוק שנה מאז ההגשה, ובמשרד הפנים הפורטוגלי עדיין לא התחילו לטפל בבקשות משנת 2018 , הם עדיין עובדים על תיקים של 2017

לקחתי עורך דין מיני רבים המציעים את השירות.

עד עכשיו שילמתי בערך 6000-7000 שח...

אם תיקח עורך דין, התהליך יעלה כ-10,000 שח.

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מתעניין לי ולמשפחתי. לוקי, האם אחוזי ההצלחה גבוהים?

שם המשפחה שלי הוא ספרדי, משפחתו של סבא שלי גורשה מיוון (יהדות ספרד) לאושוויץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם שוקל את זה (מצד האימא סבא וסבתא לי ילידי בולגריה ודוברי לאדינו).

מה ההשקעה של המבקש מבחינת זמן?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על שאלה לא כל כך רלוונטית לנושא, אני שומע לא מעט על כך לאחרונה וגם חשוף לכל הפרסומות (הרדודות לפעמים יש לציין), אבל מה זה נותן לכם כל ענין האזרחות הזו או אחרת?

אלא אם אתם מתכוונים להשתקע בפורטוגל, כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נותן לך אפשרות להתגורר ולעבוד בכל מרחב הגוש האירופי (אם כי לישיבת קבע מחוץ לפורטוגל צריך לעבור איזה הליך במדינת היעד, כנראה לא מסובך מדי לאזרחי האיחוד, אבל מעולם לא בדקתי), וצ'םופרים בדמות כניסה לארה"ב כתייר ל-9 יום בלי צורך בויזה אלא אק ברשמה מוקדמת קצרה וכן כניסה ויצירה בגבולות אירופה במערכת הביומטרית ואו בתורים נפרדים שבמקקרים רבים הרבה יותר מהירים מהתורים לאזרחי מדינות אחרות.

חוץ מזה, בסביבות שנת 2020 (איני יודע מה התאריך המדוייק) מי שאינו אזרח האיוד ידרש להרשמה מוקדמת לכניסה לאירופה, כמובן שאזרחי האיחוד יהיו פטורים ממנה.

מניסין קצר עם רניסה לארה"ב וכניסה לקנדה הליך ההרשמה המוקדמת פשוט מאד בתנאי שאתה מסוגל למלא טופס ולשלם בכ"א באינטרנט.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מתעניין לי ולמשפחתי. לוקי, האם אחוזי ההצלחה גבוהים?

שם המשפחה שלי הוא ספרדי, משפחתו של סבא שלי גורשה מיוון (יהדות ספרד) לאושוויץ.

ידידי, הכל כסף... מספיק שיש לך קשר קלוש ליהדות ספרד ואתה מתחיל את התהליך.

למה קשר קלוש ? מפני שעל מנת להתחיל את התהליך, אתה זקוק למכתב המלצה מאחד מנציגי הקהילה בישראל, ויש מספר כאלו, תמורת 500 זוזים, אתה מקבל את המכתב, ומתחיל בתהליך...טרם שמעתי על מישהו שלא קיבל את המכתב.

לגבי אחוזי הצלחה, אם אני מבין נכון, בהתבסס על אתרי אינטרנט שמדברים על הנושא, מעט מאוד אנשים קיבלו את הדרכון. הסיבה לכך היא שיש ביקוש גבוה, ומעט מאוד עובדים במשרד הפנים הפורטוגלי מטפלים בבקשות.

אמר לי עורך שמתעסק בנושא שיש עשרות אלפי בקשות, ורק 5 איש עובדים עליהן במשרד הפנים בפורטוגל

(כל ארבע השורות האחרונות מבוססות על שמועות וקריאה ברשת)

יש לי חבר יהודי בטורקיה שקיבל את הדרכון לפני כשנה וחצי.

אני גם שוקל את זה (מצד האימא סבא וסבתא לי ילידי בולגריה ודוברי לאדינו).

מה ההשקעה של המבקש מבחינת זמן?

נמוכה יחסית, צריך לארגן כמה מסמכים, את רובם מוציאים מאתר מרשם האוכלוסין, צילומי דרכון וכו.

מעריך שכדי להכין את כל החומר לעורך הדין אתה זקוק למספר שעות.

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוצאה כספית שלרוב מתגלה כמיותרת.

הדבר מזכיר לי את מאות יהודי אוקראינה שמגיעים לארץ בנוהל של עולה חדש. לאחר הנחיתה הם מגיעים ישר למשרד ההגירה והאוכלוסין ומגישים בקשה לקבלת דרכון ישראלי ולאחר שבועיים עד חודש הם טסים בחזרה לאוקריאנה עם דרכון ישראלי אשר מאפשר להם להסתובב איתו בעולם בצורה קלה יותר מאשר דרכון אוקראיני.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...