Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הטנק החקלאי של קיבוץ גונן

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1350 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מאוד אוהב סיפורים כאלה...

הטנק הסובייטי T-34 פותח בשנת 1940, אחרי מלחמת העולם השניה יוצר תחת רישיון בעוד כמה מדינות עד 1958, נחשב בזמנו מוצלח מאוד.

זו כנראה הטנק הנפוץ ביותר בהסטוריה מבחינת כמות היחידות שיוצרו.

10.jpg

טנקים כאלה היו בשימיש הצבא הסורי במלחמת ששת הימים, כמה מהם נשארו ברמת הגולן כשלל אחרי המלחמה.

אחד מהם "אומץ" על ידי קיבוץ גונן והוסב למכונה חקלאית לטיפול בעצי הצפצפה.

לא יודע בדיוק עד איזה תקופה התשמשו בו. לפי המצב הטוב יחסית שלו, כנראה שהיה בשימוש הרבה מאוד שנים.

הצריח הוסר ממנו ועומד ליד גני הילדים:

9.jpg

גם המנוע המקורי (דיזל 38 ליטר 500 כ"ס) הוסר...לא מפתיע כי מנועי הטנקים לא בנויים לשעות ולק"מ גדולים, זה לא היעוד שלהם.

במקומו, ממש בתוך תא הצוות התקינו מנוע 12 צילינדרים אחר, משיהו מזהה איזה?

עמדת הנהג נשארה במצב המקורי.

6.jpg

3.jpg

5.jpg2.jpg

בקיבוץ היה מיזם לשפץ אותו. המיזם בנתיים לא התקדם...אבל כן הצליחו להניע אותו לפני כנה שנים.

1.jpg7.jpg8.jpg4.jpg

למה אני מעלה את זה? לא יודע. לדעתי זה פריט הסטורי יפה ואני מקווה שאולי יום אחד יעבור לפחות שיפוץ קוסמטי ויועמד במקום יותר ראוי.

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוהב טנקים ויעידו על כך כמה עשרות דגמים שיש לי (וגם ספרים).

המקום הראוי של הטנק הזה אמור להיות במוזיאון השריון בלטרון (שיכול להתקנא במוזיאונים אחרים, שלא תחת כיפת השמיים, בחו"ל - אבל זה מה יש כנראה...).

לא זוכר כבר אם יש t34 שם אבל עוד אחד יכול להיות יותר טוב, במיוחד אם יעבור שיפוץ.

ד"א, אאל"ט, המנוע שלו היה מתוכנן להשתמש בכל סוגי הדלקים:

סולר (ששימוש בו בימים עברו, עת רוב המנועים היו מנועי בנזין, היה יותר בטוח כי סולר היה פחות דליק מבנזין ולכן הטנק היה מועד פחות לשריפות והתלקחויות) בנזין וגם נפט. מין רב שימושיות כזו.

תודה על השיתוף.

עריכה אחרונה על ידי חולגי

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ בדיוק מה שהתכונתי לכתוב (לגבי לטרון).

אולי שווה ליצור קשר איתם בנושא.

ביקרתי לאחרונה לפני כחודש והתאכזבתי שלא מצאתי פומ"ה שאליה כל כך התגעגעתי (היתה הרכב הראשון שנהגתי עליו אחרי הכל) או D9 שכל כך חסר שם. אבל הנמ"ר דווקא נמצא שם.

Anyway, צור איתם קשר, אולי יצא מזה שת"פ נחמד :)

ותודה על הפוסט המעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שלא יישאר במקומו, מקום שסבל במשך 19 שנה מן הסורים.

בטוח שבאתר לטרון ישנו T 34

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב שאין מה לעשות לטנק הזה בלטרון.

טוב היה אם היו משפצחם אותו ומעמידים ברחבה של הקיבוץ עם כיתוב שמתאר את הסיפור שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"א, אאל"ט, המנוע שלו היה מתוכנן להשתמש בכל סוגי הדלקים:

חיפשתי קצת, בשום מקום לא ראיתי איזכור לזה שהוא היה רב דלקי.

דיזל רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בכלל הגעתי לזה? השבוע הייתי בקיבוץ גונן, בקיבוץ יש שביל עצים קטן עם לוחות שמציינים כל מיני אירועים מהעבר של הקיבוץ. על אחד הלוחות יש איזכור על הטנק הזה בכמה מילים. התעניינתי. אחרי זה ראיתי את הצריח בגינה, חשבתי שכנראה יש קשר בין הצריח לבין הטנק.

שאלתי בחדר אוכל את הקיבוצניקים, איפה הטנק עצמו. ענו לי שעדיין קיים, ושאפלו הנעיו אותו. עומד במסגריה של הקיבוץ. הראו לי איפה המסגריה. אז הלכתי לראות ולצלם.

רציתי לדעת עוד פרטים על הטנק אז חיפשתי ומצאתי ברשת את הכתבה הזו מלפני שנה, הוא נוסע!

https://www.kan.org.il/item/?itemid=30286

זה הלוח שהוביל אותי לטנק.

20190209_174938.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי - ייתכן ואני טועה ונסחפתי קצת לרב דלקיות של מנוע הt34.

זכור לי משהו במעומעם - אך לא מוצא לכך סימוכין.

לא נראה לי שביישוב הנ"ל יוכלו לשפץ את הנ"ל למצב שיעמוד שלם לפחות עם הצריח עליו.

ביחד עם עלות כלכלית זו גם השקעה של זמן רב.

כששרתי בחצרים (בבסיס ח"א), היה במוזיאון חי"א שם, צוות שהתעסק גם ברק"מים שונים תחזוקה וכנראה גם שיפוץ. בגלל שהגף שלנו היה דיי סמוך למוזיאון, היינו רואים לפעמים btr 60 (לגבי הדגם המדוייק אינני סגור, אבל זה היה בוודאות btr מתומן גלגלים) יוצא לסיבוב. זה היה דיי מרשים.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי פעם כתבה בחדשות על הטנק הזה.

אם אני זוכר נכון אישרו להם לשמור את הטנק רק במידה ויפרקו את הצריח שמכיל את התותח ובעצם יהפכו אותו לכלי ממונע ללא נשקץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מנוע קרור אויר. מזכיר קצת מנוע של מגירוס דויטס.

לא מקנא במפעיל של הכלי הזה.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...