Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב עומד ברמזור באור אדום מותר לגעת בנייד?

שימו לב! השרשור הזה בן 1885 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בגלל זה רשמתי "הנחיה" ולא חוק.. הסברת מה שכבר הסברתי. מיותר.

לא כולם יודעים מה משמעותה של הנחיה ולכן ההסבר אינו מיותר.

רשום בחנ"א

החנ״א היא כלי עבודה של השוטרים ולמעשה כוללת את הנחיות האכיפה, והיא יכולה להשתנות מבלי שאיש ידע. המילה ״נע״ מופיעה באה בכותרת כללית, לא בטקסט הרשמי הכולל את לשון התקנה המדוייקת (ובסייגים הכתובים מופיע רכב בצד הדרך אך לא רכב ברמזור)

״שימוש בטלפון בעת שהרכב נע שלא באמצעות דיבורית

נהגת ברכב הנ"ל ובעת שהרכב היה בתנועה אחזת או השתמשת בטלפון נייד שלא

באמצעות דיבורית בניגוד לתקנה 28)ב)(1)(א) לתקנות התעבורה.

* אין לאכוף תקנה זו נגד נהג העומד בצד הכביש

* למקרים בהם על הצג מופיע תוכן כגון רשת חברתית, חדשות, סרטון או כל תוכן דומה אחר, יש

לאכוף על פי תקנה 21)ג) ס"ס 2429 נהיגה בחוסר זהירות״״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחלף שפירים יום חמישי,מגיע לרמזור לכיוון בית דגן פקק עד הרמזור באור אדום,מתקדם עד התחלת הרמזור מתחלף לאדום הרכב בעצירה מוחלטת.הטלפון במתקן שלו מוריד יד אחת מההגה ומסתכל משהו בנייד,כשבזמן הזה מגיח מאחור שוטר תנועה רכוב על אופנוע מסתכל לכיווני רואה שאני נוגע בנייד כששוב הרכב בעצירה מוחלטת

והרמזור אדום.

לאחר חילופי מבטים הרמזור התחלף לירוק בזמן שאני לא נוגע בנייד כלל,המשכתי בנסיעה ליעד.

יש ממה לחשוש?

imprza new age

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחלף שפירים יום חמישי,מגיע לרמזור לכיוון בית דגן פקק עד הרמזור באור אדום,מתקדם עד התחלת הרמזור מתחלף לאדום הרכב בעצירה מוחלטת.הטלפון במתקן שלו מוריד יד אחת מההגה ומסתכל משהו בנייד,כשבזמן הזה מגיח מאחור שוטר תנועה רכוב על אופנוע מסתכל לכיווני רואה שאני נוגע בנייד כששוב הרכב בעצירה מוחלטת

והרמזור אדום.

לאחר חילופי מבטים הרמזור התחלף לירוק בזמן שאני לא נוגע בנייד כלל,המשכתי בנסיעה ליעד.

יש ממה לחשוש?

אני לא מבין גדול בחוקים או בהתנהלות שוטרים אבל שוטר זו לא מצלמה. הוא אמור לעצור אותך אם הוא חושב שעברת על החוק ולא לרשום ואז זה יגיע לך בדואר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה רשמתי "הנחיה" ולא חוק.. הסברת מה שכבר הסברתי. מיותר.

כוחני, פולמוסי, לעומתי, ובעיקר לא נכון.

אתה דיברת על ההנחיה המופיעה בחנ"א.

אני, כמו אחרים, דיברתי על לשון החוק. אלא שאני גם הוספתי על כללי הפרשנות הנהוגים, והמסקנה מכל האמור.

לא אותו הדבר, ולבטח לא מיותר.

ולציין - החנ"א אינה החוק. החנ"א היא חוברת פנימית לצרכי המשטרה, שבאה להנחות שוטר בעת מילוי הדו"ח. בשעת משפט נבחן *החוק*, לשונו ופרשנותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[ATTACH=CONFIG]516058[/ATTACH]

יותר ברור מברור

יותר נכון - יותר לא ברור מלא ברור.

"נהגת ברכב הנ"ל ובעת שהרכב היה בתנועה אחזת או השתמשת..."

על זה כל הוויכוח מלכתחילה. אם כוונת המשורר היתה BEתנועה או BAתנועה.

בשביל לא להיות קטנוני, אגיד שלדעתי 99% שכוונתו היתה BEתנועה, ועל כן, ע"פ הנוסח היבש, מותר להשתמש בטלפון כאשר הרכב במצב עמידה ולא BEתנועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שנאמר בשרשור נכון מאוד, אבל קחו בחשבון שבהחלט יש תקדימים למתן דו"ח כאשר הרכב בעצירה מוחלטת באור אדום, חלקם זוכו וחלקם הורשעו בבית משפט (שרש העניין הוא איך השופט מפרשן את "בתנועה"), אז לשיקולכם.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יגיע לבית משפט...הא?

https://www.maariv.co.il/news/israel/Article-634157

העליון: אחיזה בטלפון בזמן נהיגה בלי להשתמש בו היא עבירה על החוק

פסק דין חדש קובע כי לא רק לדבר בטלפון במהלך נהיגה אסור, אלא גם רק להחזיק את המכשיר: רישיונו של הנהג נשלל ל-14 יום ולשלוש שנים על תנאי והוא קיבל קנס של 1,500 שקל....

.....בית המשפט העליון דחה את ערעורו של נהג שקיבל דוח על סך 1500 ש"ח ושלילת רישיון לאחר שנתפס כשהוא אוחז בטלפון הסלולרי שלו בעת נהיגה. התיק הגיע לבית המשפט העליון לאחר שהנהג הורשע פעמיים בערכאות נמוכות יותר וערער על כך בטענה שהוא עמד ברמזור אדום וכן לא השתמש במכשיר אלא רק החזיק אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פסק הדין הזה מחזק את הקביעה כי האיסור חל רק בעת שהרכב נע ולא בזמן עמידה.

פסק הדין קובע כי גם אחיזה וגם שימוש שלא באמצעות דיבורית אסורים בעת שהרכב נע, כלומר שתי הפעולות אסורות.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כן, נקבע לפי בית הדין לתעבורה כי גם עמידה ברמזור אדום נחשבת תחת ההגדרה של "רכב נוסע", ועל כן חויב הנהג לעמוד בעונשים שהוטלו עליו.

הרכב עמד ברמזור אדום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הייתה טענתו שלא התקבלה

השופטת קבעה למעלה מן הצורך שגם אם הוא היה עומד ברמזור היתה מוצאת אותו אשם, המחוזי קבע שרק בתנועה ומצא אותו אשם על פי עדות השוטרים

והעליון לא התעסק אם היה בנסיעה או בעמידה בכלל, אלא אם הטענה האחרת של הנאשם כי רק החזיק ולא השתמש

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד לפני כשנה וחצי, לא זוכר בדיוק מתי הורדתי אותה, אני צריך לבדוק, הייתה הערה בחנ"א לא לבצע אכיפה בניגוד לתקנה 28(ב) כאשר רכב עומד ברמזור. ההערה בזאת כבר לא קיימת.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1885 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...