Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברה שנתנה לי שירותים לעסק דורשת בפעם השלישית תשלום שגוי - מבקש את דעתכם.

Transporter
שימו לב! השרשור הזה בן 1862 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב,

העו"ד שלי בחופשה בחו"ל עד שבוע הבא. עד שיחזור חשוב לי לשמוע אם רק אני מרגיש שמשהו מסריח בסיפור הזה, או גם אתם.

במסגרת העסק שלי יש חברה שנותנת לי שירותי משלוחים \ ייבוא וכו'.

עשינו סך הכל 2 משלוחים ובמסגרת אותם משלוחים היו כבר 3 טעויות בדרישות התשלום שלהם. כל הטעויות נפתרו חלקית רק אחרי שאני הערתי את תשומת ליבם.

זה הסיפור:

בפעם הראשונה שהזמנתי שירותים מהחברה קבלתי הצעת מחיר מבעל הבית בטלפון, ההצעה אמורה לכלול את כל השירותים חוץ ממע"מ.

כשהגיעה הדרישת תשלום היה כתוב שם סכום הרבה יותר גבוה ממה שסגרנו. פניתי אל החברה והתנצלו ותקנו חלקית.

במסגרת אותו משלוח היה ציוד שנשאר להמשך טיפול במכס. נאמר לי שלא תהיה בעיה ותוך יום יומיים אני מקבל אותו. בפועל קבלתי אותו בערך אחרי חודש, נחזור אליו בהמשך.

בינתיים הזמנתי מהם שירותים בפעם השניה. הפעם קבלתי מחיר בוואטסאפ.

כשהגיעה הדרישת תשלום המחיר שוב היה גבוה מהמחיר שנקבע!

פניתי אליהם, הסבירו לי שכשנותנים לי הצעת מחיר יכולות להיות "הפתעות" כשמשלוח מגיע לארץ, בגלל שמדובר בשירותים בינלאומיים שכוללים מכס וכל מיני היטלים.

מבחינתי כשנותנים הצעת מחיר על סכום של 500$, הגיוני שיהיו "הפתעות" בגובה 50$ או גג 100$, אבל ממש לא 300$.

אם המחיר עלול לגדול פי 2, תתנו הצעת מחיר יותר גבוהה. כשאני מגיע לגוף שאמור להיות מנוסה בתחום שהוא עוסק בו הוא אמור לדעת כמה יעלו השירותים, לכן "סטיות תקן" או "הפתעות" אמורות להיות מינוריות, אחרת מה הטעם בהצעת מחיר ?

בכל מקרה, אחרי ויכוח הורידו לי קצת מהחשבון, אבל ממש לא מה שהיו אמורים להוריד.

החשבון שולם וכל הצדדים היו מרוצים.

זוכרים את החבילה שבמשלוח הראשון נשארה במכס ואמרו לי שתוך יום יומיים משחררים לי אותה ?

אז זה לקח חודש. חודש שכל פעם צצות בעיות עם השיחרור ומבקשים ממני מסמכים וכו'.

בסוף מתקשר אליי מי שמטפל בזה מטעם החברה, אומר לי שהוא רוצה לעשות הליך אחר, שבמקרה הטוב יעלה 70 ש"ח, במקרה הרע 200 ש"ח.

הסברתי לו שכל החבילה שווה 200 שח, ככה שאם הטיפול בה עולה 200 שח זה גבולי אבל נספוג את זה, אבל מעבר לזה פשוט לא אפשרי ולא הגיוני.

אמר לי אוקיי וטיפל בזה (מבלי לעדכן אותי כמה עלה הטיפול)

לבסוף קבלתי את החבילה, כאמור חודש ימים אחרי שאמרו לי "תוך יום יומיים זה בחוץ"

עברו שבועיים ופתאום פנו אלי בדרישת תשלום של 1900 ש"ח.

אמרתי לפקידה שאני לא מכיר סכום כזה ושבעל הבית יעשה בדיקה ויפנה אליי.

הוא יצר איתי קשר, התנצל, אמר שבטעות דרשו ממני סכום גבוה מאוד, הוא זיכה אותי, ובסך הכל צריך לשלם 900 שח עבור הטיפול באותה חבילה.

הסברתי לו שזה לא הסכום שנאמר לי, ושבחיים לא הייתי מוכן לשלם סכום כזה על חבילה שעולה 200 שח, זה הופך את הכל ללא ריאלי ולא הגיוני, הוא אמר שאין מה לעשות וזה המחיר.

הסברתי לו שהמחיר שבחור מטעמו נתן לי היה 70-200 שח עבור הטיפול, לא הגיוני לשלם 900 שח ומבחינתי זה לא יקרה.

הוא אמר שהוא בודק מה אפשר לעשות.

לסיכום אני מאמין שטעויות קורות, בפעם הראשונה האמנתי, בפעם השניה הבלגתי.

בפעם השלישית משהו מתחיל להריח לי לא טוב.

אשמח לשמוע את דעתכם.

מחכה לעו"ד שלי שיחזור לארץ כדי להתחיל טיפול מסודר בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

או שהם לא ישרים או שהם לא מסודרים. בכל מקרה לא הייתי עובד איתם.

ההפסד הכספי כנראה קטן מכדי להתעסק במישור המשפטי, הייתי רואה בו שכר לימוד ועובר הלאה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שמדובר בשילוח בינלאומי בחבילה שנתקעה במכס , לא ברור היכן אוחסנה במשך חודש , כי אם זה בממן דמי האיחסון שם גבוהים אש, אז לא ניתן לחוות דעה על מה שכתבת בהיעדר מידע.

כך גם לגבי המכס, אם הם סיווגו את התכולה תחת שיעור מכס אחד והמוכס החליט שזה נופל לקטגוריה אחרת שיעור המכס הוא שונה גבוה יותר, זה לא בידיהם.

לכן לפני שהפעלת את העו"ד שלך תקבל את מלוא המידע למה ההצעה הייתה X ומדוע כרגע צריך לשלם Y , שורה אחר שורה בחיוב.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשלום הגבוה יותר הוא על השירותים שלהם או עמלות ותשלומים למכס ואכסון?

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים :

1. למרות שבד"כ אני מגן כנגד תלונות בפורום שמופנות לחברות שילוח, אני חייב להודות כי מדי פעם יש גם מקרי רמאויות בתחום (ועליהם אינני מגן אלא מגנה).

כאשר אתה מקבל הצעת מחיר מחברת שילוח, אתה צריך לבקש הצעת מחיר מפורטת, עד הפרט הכי קטן. כי כאשר אתה מקבל הצעת מחיר כללית, זה נותן להם פתח מילוט לטעון שההצעה לא כללה את X ואת Y, ולכן אתה המחיר "פתאום" עלה.

2. כפי שענו, חבילה שלא שוחררה מהמכס מאוכסנת במחסן רשוי (מחסן ערובה) - וזה עולה והרבה !

יתכן שאמרו לך עלות של 100-200 ש"ח עבור העמלה שלהם. בנוסף לכך, צריך להוסיף תשלום עבור אכסון החבילה, וזה סכום שאינם יכולים לדעת אותו מראש (התשלום תלוי במספר הימים שהחבילה באכסון).

3. תבקש מחברת השילוח הסבר מפורט מדוע השיחרור התעכב במשך חודש.

אם זאת פאשלה שלהם - זבש"ם. שהם יספגו את הפאשלות שלהם.

אם זה עקב בעיות ועיכובים באחריות המכס (ביצוע בידוק ידני וכו') - אתה בבעיה. תצטרך לספוג את זה.

4. כל התנהלות מול החברה חייבת להיעשות בכתב (במיוחד הצעות מחיר). לא טלפוני. כך, במקרה של בעיות וטעויות - יש לך אסמכתא רשמית.

ממליץ לבדוק עלויות ובצורה מפורטת, כולל מה עלות אכסון במחסן רשוי (כגון ממ"ן וכו').

הערה : באתר של ממ"ן יש מחשבון לאגרות יבוא, כולל עלות אכסון אצלם. במידה והחבילה אוכסנה אצלם - אתה יכול להשתמש במחשבון זה כדי לבדוק עלויות. (אופציה אחרת - לנסות לבדוק מול המחסן הרשוי עצמו)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכל המגיבים

שנית אני רוצה להבהיר כמה דברים שכנראה לא הדגשתי בפוסט המקורי:

מתחילת ההתנהלות מולם בקשתי מחיר סופי כולל כל ההוצאןת חוץ ממעמ.

בנוסף

כשהחליטו לעכב את החבילה המדוברת אמרו לי יום יומיים זה בחוץ.

ואז שכחו ממנה. עד שהתחלתי להציק.

וגם אז- הציעו כל מיני פרוצידורות שבסוף לא עזרו ונאלצנו ללכת על הפרוצידורה שאמורה לעלות 70 שח.

כשאני פונה לחברה שמתמחה בייבוא ועמילות אני מצפה שלפני שהם ידעו לסווג את הציוד ככה שלא יהיו מחלוקות

וכשהמכס מבקש כל מיני פרטים הם ידעו לספק לו אותם בלי להסתבך עם זה 3 שבועות

ובכל מקרה

אם אתה כחברת עמילות רואה שהמוצר שווה 30$ אבל עלות שיחרור וטיפול הולכים לעלות 300$, תתריע בפני ותציע לי לוותר על המוצר, לפני שנכנסים להוצאה הזאת.

לא אחרי שהצגת את זה כעניין שטותי של יום יומיים שיעלה כמה שקלים

כל זה כמובן מצטרף לרשימת טעויות קודמות שזיכו אותי על חלקן

וכשיש יותר מדי טעויות ואי הבנות, אני באופן אישי מתחיל לחשוד שכבר לא מדובר בטעות או תום לב.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין אם זה בתום לב ובין אם במכוון איזו סיבה יש שתסכים לקבל שירות כזה?

מנסיוני ההבדלים בעלויות בין המשלחים השונים הם לא גדולים במיוחד אבל בשירות ההבדלים עצומים. אישית בשביל 5% הפרש השירות שווה לי יותר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין אם זה בתום לב ובין אם במכוון איזו סיבה יש שתסכים לקבל שירות כזה?

מנסיוני ההבדלים בעלויות בין המשלחים השונים הם לא גדולים במיוחד אבל בשירות ההבדלים עצומים. אישית בשביל 5% הפרש השירות שווה לי יותר.

האמת ששני המשלוחים הנל היו מעכשיו לעכשיו והם נתנו מחיר טוב.

שנית,

היו חברות שהראתי להם את הציוד ולא ידעו אם אפשר להעביר אותו בלי מכון תקנים, כאשר הנ"ל אמרו לי מייד שבכמות שאני מביא זה אפשרי. בזה הם צדקו יאמר לזכותם.

כמובן שלא נמשיך עם שירות כזה

חשוב לציין שעד עכשיו הם לא חזרו אליי עם שום תשובה לגבי הדרישת תשלום. עדיין "בןדקים"

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך מושג איך עובד המכס איך עובד מכון התקנים.

ואולי כדי להצילו מבדיקה במכון התקנים הם נזקקו לזמן כדי לשכנע שאין צורך בבדיקה.

הרבה משתנים של עלויות ממש לא בשליטתם.

כמו שלך לא מעניין אם הזוג שמתחתן מחר יתגרש מה איכפת לעמיל המכס אם המוצר של 30 דולר יעלה להביאו לפתח ביתך עוד 300 דולר.

את התחשיב אם כדאי לך או לא אתה עושה.

כמובן שאם גבה ממך 100 עבור המכס , ולמכס שילם רק 50, אז הוא רמאי

אם תימחר לך את עמלתו ב 100 וחייב ב 200 שגה או רמאי

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי לא מעניינות העלויות של חברת השילוח, או של אף נותן שירות.

כמו שאת הלקוחות שלי לא מעניינות העלויות שלי.

אם אתה נותן לי הצעת מחיר x אני מצפה שתעמוד בה. ואם היו לך בעיות בדרך - תספוג אותן. זה משהו שאתה אמור לצפות. או לחילופין ליידע אותי מראש.

שהמחיר הוא x פלוס עוד y על כל יום אחסנה.

הדוגמא של האירוע לזוג לא נכונה.

אם כבר תגיד שאם מישהו נתון הצעת מחיר לזוג ואז אחרי האירוע מבקש עוד כסף כי הקהל היה על הפנים והוא היה צריך לעבוד קשה.

אני חןשב שנותני שירות שמסבכים דברים פשוטים הם כאלו שאני לא רוצה לעבוד איתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך מושג איך עובד המכס איך עובד מכון התקנים.

ואולי כדי להצילו מבדיקה במכון התקנים הם נזקקו לזמן כדי לשכנע שאין צורך בבדיקה.

הרבה משתנים של עלויות ממש לא בשליטתם.

כמו שלך לא מעניין אם הזוג שמתחתן מחר יתגרש מה איכפת לעמיל המכס אם המוצר של 30 דולר יעלה להביאו לפתח ביתך עוד 300 דולר.

את התחשיב אם כדאי לך או לא אתה עושה.

כמובן שאם גבה ממך 100 עבור המכס , ולמכס שילם רק 50, אז הוא רמאי

אם תימחר לך את עמלתו ב 100 וחייב ב 200 שגה או רמאי

ישה,

במכס זה עניין של סיווג. אין כלום חוץ מזה.

לגבי מכון התקנים, מוצרים מסווגים לכמה משפחות. יש כאלה שחייבים בדיקה מלאה ותו תקן, יש כאלה שרק בדיקה מלאה, יש בדיקה חלקית, יש הצהרה בלבד ויש תל"ח.

אחר כך אם אתה מייבא כמה יחידות בשנה אתה יכול להביא במסלול של כמויות קטנות ואז פוטרים אותך מהבדיקות. אתה יכול גם להביא לבדיקות ולהצהיר שזה לא הולך למכירה ואז אתה גם פטור.

גם יבוא לצורך יצוא פטור מהבדיקה.

בכל המקרים שנדרש אישור מכון התקנים הוא עולה גם אם אתה מקבל תל"ח.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתב כי היו חברות שחשבו שזה צריך מכון תקנים ואילו את מי שהוא שכר את שירותיו טען שלא.

והנה פקיד המכס טען חייב, ולקח לנותן השירות זמן / אולי התכתבות כדי לפטור זאת מהבדיקה.

וגם לגבי הסיווג אתה חושב X פקיד המכס חושב Y ואם לא מדובר בהרבה כסף העמיל לא עולה על הבריקדות.

אבל כאמור ויכוח סרק כי אין פרטים מדוייקים על מה חויב פות"ש ולמה, ומהיכן נולדו פערי החיוב.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכס לא קובע אם צריך מכון תקנים או לא. יש סיווג ולפי הסיווג זה נקבע. אחר כך אם צריך בדיקה היא מתבצעת במכון התקנים ואין עלויות אחסון. אם לא צריך זה לוקח יומיים וכמה גרושים לקבל תל"ח.

עמיל מקצועי יודע לתמרן בין כל הדרישות כדי למזער עלויות.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה יקר, עקרונית אתה צודק.

רוב הסיכויים שהמוצר לא סווג נכון, או שהמכס לא קיבל את פרט המכס אשר ביקש המסווג להצמיד למוצר.

כמן כן,

בפועל- יכולים להיות מצבים שבהם המכס ידרוש אישור מכון תקנים למרות שלפי פרט המכס המקובל אין דרישה עקרונית.

ההחלטה נתונה בידי המעריך מטעם המכס וצריכה להיות מגובה בהסבר הגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...