Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פגעו בי מאחור ולנהג הפוגע אין ביטוח

שימו לב! השרשור הזה בן 1878 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

לפני יומיים נסעתי בכביש, ונהג שהיה עסוק בדברים אחרים פגע בי בעוצמה מאחור- אשמה חד משמעית (ואך ורק) שלו.

כשהחלפנו פרטים, הוא נתן לי רק תעודת זהות (לא הציג רישיון או ביטוח כלשהו)- כבר כאן חשדתי.

השאלה מה אני עושה?

יש לי 2 אפשרויות כמו שאני מבין- לנסות למצות מולו את התהליך (להבנתי נפלתי על בנאדם בעייתי- כנראה שאין לו ביטוח צד ג + אין לו גם כסף לשלם משהו במקרה שייתבע), או להפעיל את הפוליסה שלי.

עלות התיקון המוערכת במוסך פרטי- 4000 ש״ח, ובמוסך הסדר שדרך חברת הביטוח שלי 7000 ש״ח.

חברת הביטוח שלי אומרת שאם אפעיל פוליסה אז יש השתתפות עצמית של כ 1600 ש״ח, ובעתיד גם עלייה בפרמייה.

אני פשוט לא מצליח להבין מה הדרך הנכונה שכדאי ללכת שתוציא אותי במינימום נזק.

נ.ב- יש לי מצלמה ברכב שמתעדת קדימה (כלומר לא את כיוון הפגיעה- אחורה), וניתן לראות בה בבירור שאני נוסע כמו שצריך ומשום מקום מקבל פגיעה מאחור. האם ההוכחה הזו יכולה לשמש אותי במשהו?

אודה על כל עזרה או עיצה ממישהו שיודע!

תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי Yossi Ezer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפעיל את חברת הביטוח שלך, שתברר אם יש לו ביטוח צד ג.

אם לא ואין לו כסף לשלם בעת תביעה, תבלע את הצפרדע ותפעיל את הפוליסה שלך.

יש לי דרך להתמודד עם זה מבלי להפעיל את הפוליסה?

אין לי מושג בכמה יעלו לי את הפרמייה ואני חושש שבסוף אצטרך לשלם הרבה בכסף, ושאולי בכלל עדיף לתקן באופן פרטי.

פגעו בי ואני מרגיש חסר אונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפעיל את הפוליסה.

את ההשתתפות העצמית והעליה בפרמיה, תתבע בתביעות קטנות, זה בלי עלות, אז במקרה הטוב תקבל משהו ובמקרה הרע לא תפסיד כלום.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפעיל את הפוליסה.

את ההשתתפות העצמית והעליה בפרמיה, תתבע בתביעות קטנות, זה בלי עלות, אז במקרה הטוב תקבל משהו ובמקרה הרע לא תפסיד כלום.

סליחה על הבורות, אבל כשאתה אומר ״לא תפסיד כלום״ אתה מתכוון לזה שאשלם השתתפות עצמית (1600 ש״ח) + עלייה בפרמייה למספר שנים (יונדאי i10, 2016)?

זה משהו שבאמת כדאי לעשות, כאשר האלטרנטיבה היא לשלם 4000 במוסך פרטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פערים במחיר בין המוסכים.

יש פערים במחיר בין תיקון פרטי לתיקון על חשבון הביטוח באותו מוסך.

ויש פערים משמעותיים באיכות התיקון.

השאלה האם לא להפעיל את הפוליסה ולתבוע את כל הסכום בבית המשפרט (אם הנהג הפוגע יסרב לשלם בלי משפט) או להפעיל את הפוליסה ולתבוע רק את ההשתתפות עצמית ועלית הפרמיה נגזרת מיכולתך לספוג את הנזק. אישית כלל לא הייתי חושב להפעיל פוליסה בנזק של 4000 ש"ח, שכן זה לא יותר מ-1000 ש"ח, ואולי אף פחות, בהשוואה לעלות הפעלת הפוליסה. ובהתחשב בסיכון של הפיכה למסורב ביטוח כנראה שהסף שלי אפילו יותר גבוה. אבל זה אני, וכל אחד שוקל לפי מצבו הכלכלי.

דרך אגב, תביא בחשבון שאפילו זכיה במשפט (תהליך שיכול להמשך שנה ויותר) לא מבטיחה את קבלת הכסף, לעתים יש עוד הליך גביה לא פשוט. וסבירות לא קטנה שמי שאינו רוכש ביטוח הוא גם חסר אמצעים ויהיה קשה לגבות ממנו את הכסף.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזה רכב נסע הנהג הפוגע?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין לו ביטוח אין לך ברירה אלא לתבוע אותו ישירות בבית משפט.

לגבי תיקון הרכב - בשביל 4000 ש"ח לא בטוח שהייתי רץ להפעיל את הפוליסה.

יש לך השתתפות עצמית של 1600 ש"ח + עליית פרמיה שבסוף ה 3 שנים כנראה תגיע בערך לעלות הזאת וסתם קיבלת נקודה שחורה בעבר הביטוחי שלך.

מחר חס וחלילה תעשה תאונה באשמתך יהיו לך כבר 2 תביעות ותצטרך לשלם הון תועפות כדי לבטח את הרכב שלך עם אופציה להפוך להיות מסורב ביטוח, דברים שאתה צריך לקחת בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי? קח לך שמאי שיעריך את הנזק ואם יש ירידת ערך.

תשלם 4000 ש"ח במוסך פרטי.

ואחר כך תתבע אותו בתביעות קטנות על תיקון גלובלי ועלות שמאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פולקסווגן טוארג? מאיזו שנה מה ערכו במחירון ?

אם ערכו גבוה תובע, ומבקש לעקל עיקול ברישום עוד לפני קיום הדיון בכלל כדי להבטיח את הזכיה , למקרה שתזכה.

קיים בבית משפט רגיל מניח כי ניתן לבצע זאת גם בבית משפט לתביעות קטנות

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי? קח לך שמאי שיעריך את הנזק ואם יש ירידת ערך.

תשלם 4000 ש"ח במוסך פרטי.

ואחר כך תתבע אותו בתביעות קטנות על תיקון גלובלי ועלות שמאי.

הבעיה בכל הסיפור שהבנאדם מרושש, וגם אם אתבע אותו ואנצח- סביר מאוד שלא אראה ממנו שקל, אחרת לא הייתי חושב פעמיים ותובע לו את החיים.

לכן אני מנסה לצאת במינימום הפסד.

מתלבט בין תיקון פרטי (4000) לבין הפעלת פוליסה (1600 + עלייה בפרמייה + דמי כינון במידה ואבחר במוסך לא בהסדר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פולקסווגן טוארג? מאיזו שנה מה ערכו במחירון ?

אם ערכו גבוה תובע, ומבקש לעקל עיקול ברישום עוד לפני קיום הדיון בכלל כדי להבטיח את הזכיה , למקרה שתזכה.

קיים בבית משפט רגיל מניח כי ניתן לבצע זאת גם בבית משפט לתביעות קטנות

כן, טוארג.

שנת 2008 אם אני לא טועה. נראה גרוטאה.

העניין הוא שכל ההתנהלות סביבו מסריחה, ואני לא בטוח שבית משפט יעזור לי פה במשהו.

תוכל בבקשה להסביר קצת לגבי מה שרשמת? מה המשמעות ואיך זה עובד?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מגיש תביעה, ובמקביל מבקש מבית המשפט כי יוטל עיקול ברישום להבטחת הזכיה שלך במשפט,( כלומר לא יבואו לעקל לו את הרכב פיזית ) במשרד הרישוי.

תזכה בתביעה העיקול הופך להיות עיקול ממשי ואתה רשאי לפנות להוצאה לפועל שתתפוס את הרכב ותמכור אותו ואת הכסף המגיע לך תקבל מההוצאה לפועל.

כדאי לבדוק לפני כן במזכירות בית המשפט לתביעות קטנות אם ההליך של עיקול ברישום קיים אצלם. הוא קיים בבית משפט השלום.

לפחות על פי המחירון תלוי בדגם שווה 50-100 אלף , לכן תמהה שאין לו ביטוח מקיף או צד ג'

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יורשה לי בבקשה להדחף לשרשור הזה ולא מנקודת מבט משפטית-

למה כבודו מניח שהפוגע הוא אדם מרושש וחסר כל אמצעים?

למה כבודו מוכן לקבל את הפגיעה ואת עצם התיקון העצמי כגזירת גורל?

האם ניסית ליצור קשר עם הפוגע?

קבל הצעת מחיר ממוסך ושלח את זה ביחד עם הסרטון לפוגע (במידה ויש איך). יש הפתעות בחיים, אולי הוא לא כזה בעייתי ומרושש כמו שאתה מסיק ואולי ייקח אחריות על מעשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1878 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...