Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחדש העור האולטימטיבי

שימו לב! השרשור הזה בן 1882 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

***גילוי נאות: הכותב לא מבין ג'ק שיט בדיטיילינג ויש להתייחס לכתוב כאן כחומר למטרות בידוריות בלבד. לא לוקח אחריות על שום נזק שתעשו לעצמכם, לרכב שלכם, או לשכבת האוזון אם תשחזרו את המתואר בשרשור***

אחרי השרשור של מיודענו CEYAL אודות כישורי ניקוי החישוקים של מסירי שומנים למיניהם, נתקלתי ביוטיוב באיזה סרטון שמראה איך תוך 3-4 דקות של עבודה קלילה מאוד, איזה בחורצ'יק מחדש את ההגה שלו ממצב "ג'יפה על מלא" למצב "כמו חדש" באמצעות משהו שנראה Magic eraser. תקופה מאוד ארוכה הדבר ישב לי במאחורה של הראש, אבל זכרתי שמעולם לא ראיתי את המוצר הזה על מדפים בארה"ק אז לא בדיוק התעסקתי עם זה.

לפני כמה חודשים ביקרתי את ההורים ואמא שלי סיפרה לי על איזה מוצר מדהים שהיא גילתה שנקרא "ספוגית הפלא" וכמה היא מבסוטה מהעבודה שהוא עושה על השיש שלה במטבח. עשיתי אחד ועוד אחד, ואמרתי לעצמי שאם אני אתקל בכזה דבר, אקנה ואנסה. המצב של העור על ההגה די מגעיל, אחרי הכל - רכב ספורטיבי שמעודד נהיגה שתגרום לך להזיע מהידיים שנמצא על הכביש 8 שנים. מדי פעם הייתי מעביר על ההגה מגבון לח שהיה מטפל בחלק קטן מהג'יפה אבל לא באמת פותר את הבעיה. מכיוון שגם ככה אני זומם על ציפוי ההגה מחדש, לא הפחיד אותי לגרום נזק.

לפני כשבוע נתקלתי, קניתי שתי ספוגיות כאלה והתחלתי לעבוד. כמו שאפשר לראות, המצב לא מאוד סימפטי - העור מבריק, חלק וג'יפתי למדי.

IMG_20190209_154214.jpg1 (2).jpg

תהליך העבודה: ממלאים דלי במים (אני השתמשתי באחד שכתוב עליו Popcorn אבל אני לא חושב שזה קריטי לתהליך), בוצעים חתיכה מהספוגית, טובלים במים טוב טוב, מוציאים, סוחטים ככה שהיא עדיין תהיה לחה/רטובה אבל שלא תטפטף עליכם, ומתחילים לנגב בעדינות את ההגה.

אחרי בערך 38 שניות, אני מנגב את צד ימין של ההגה עם מגבת נייר ופשוט נגנב (אולי ננגב?) ממה שאני רואה. חדש.

1 (4).jpg1 (5).jpg

*הנקודות המבריקות הן מים שלא נוגבו.

והשוואה בין חדש (מצד ימין של ההגה) לישן (שמאל):

1 (6).jpg1 (7).jpg

התוצאה הסופית (תתעלמו מהנקודות הלבנות. אלה שאריות של מגבת הנייר שלא העפתי כי לא היה לי כוח לחזור הביתה ולהביא מטלית):

1 (8).jpg1 (9).jpg1 (10).jpg1 (11).jpg

סיכום עלויות:

בסך הכל, כולל התפעלות מהתוצאה ושליחת תמונות בוואטסאפ לחברים כדי להתלהב, העניין לקח סביב 10 דקות, שניים-שלושה מעברים על כל ההגה וגם מעבר על ידית ההילוכים ובלם החניה.

הספוגיות אני לא יודע כמה עלו (היו חלק מקניה, ואני אידיוט שלא בודק שלא דופקים אותה בקופה בסופר) אבל אני מעריך שכנראה לא יותר מ-4 שקלים לאחת. מבחינת שימוש, הספיקה אותה חתיכה שבצעתי בתחילת התהליך - בערך שישית מאחת הספוגיות. היא אפילו חזרה איתי הביתה כדי לתפקד בניקוי השיש. אחרי הכל - אמא אמרה.

זהו, עכשיו אני שוב שמח לאחוז את ההגה ואם הייתי צריך לכמת את העניין, אז הייתי אומר שהחיים שלי השתפרו לפחות בשלושה אחוזים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן חומר מעורר פלאים רק הערה אחת - לא לנקות איתו רהיטים מצופים בלקה.

החומר הזה אוכל שכבת לק ומשאיר כתם מט שאחריו קשה מאוד לשחזר את המשטח הפגוע - תהליך פוליש עוזר מאוד אבל ספוגית הפלא בניגוד לחומרים מבוססי חומצות הדרים כמו GOO GONE או APC מבוסס הדרים - תעשה נזק למשטחים כאלו.

ובגלל זה גם - לא לנקות לכלוכים על משטחי מתכת של רכב עם ספוגית פלא, זה יפגע בצבע הרכב.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספוגית הפלא לא הייתי ממליץ לגעת בעור (לא ברכב חדש או בהגה במצב חדש בכל מקרה), אם הוא טוב לשיש/פלסטיק/נירוסטות למיניהן בבית הוא בטח לא טוב לעור... הפעם היית כנראה מאוד עדין עם זה, בפועל מורידים עם הספוגית לכלוכים מקירות ומקלחות (והספוגית עושה אחלה עבודה בזה), הוא מוריד לכלוך לגמרי והוריד לך גם מההגה אבל סביר להניח שגם "מפורר" לך את הציפוי והעור הקיים, תבדוק בימים הקרובים אם זה לא מלבין או מתחיל להשאיר לך פירורים על הידיים בזמן נהיגה, מקווה שלא, ככה או ככה נראה יותר טוב עכשיו ושים על זה קרם הגנה להגה (יש לסונקס אחלה קרם).

לקחת סיכון אבל בקטנה אם אתה מתכוון לצפות את ההגה :)

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט של שבועיים של שימוש מאוחר יותר, ההגה עדיין נראה ומרגיש טוב. לא נהיה לבן ולא משאיר פירורים (לפחות לא יותר ממה שהיה לפני ה"טיפול").

אני חושב שאפשר להכתיר את הניסוי כהצלחה.

ולגבי שימוש בספוגית הפלא באופן כללי, אחרי מחקר קצר, מסתבר שדווקא הרבה דיטיילירים (ביוטיוב בכל אופן) דווקא כן משתמשים בה, אבל כאמור - בעדינות הנדרשת.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספוגית הפלא היא סוג של נייר שיוף עדין. זה ה"פלא" בספוגית.

פתאום צפיה ב 2 לפנות בוקר ב HOW ITS MADE משתלמת :-)

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט של שבועיים של שימוש מאוחר יותר, ההגה עדיין נראה ומרגיש טוב. לא נהיה לבן ולא משאיר פירורים (לפחות לא יותר ממה שהיה לפני ה"טיפול").

אני חושב שאפשר להכתיר את הניסוי כהצלחה.

ולגבי שימוש בספוגית הפלא באופן כללי, אחרי מחקר קצר, מסתבר שדווקא הרבה דיטיילירים (ביוטיוב בכל אופן) דווקא כן משתמשים בה, אבל כאמור - בעדינות הנדרשת.

שים לב, הספוגיות "הפלא" שדיטיילרים משתמשים הם שונים לגמרי ממה שמיצרים לנו למטבחים, עדינים יותר ומותאמים לרכב כמו שמפו יעודי, מודה שאני גם חששתי מזה מלכתחילה, ממה שאני יודע מוכרים כאלו של פוליש אנג'ל בארץ. לא יודע לגבי המחיר או טיב המוצר.

נ.ב - היתה לי לפני 4 שנים טפיאט 500 שם ההגה הגיע בצבע קרם, היה מלוכלך מאוד ונהיה בצבע מזעזע, השתמשתי בחלק קטן מאוד של ספוגית הפלא ו...ירד הצבע :p

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך איזשהו סיכומין לזה? כי כל מי שאני ראיתי שהשתמש בזה, השתמש ב-Magic eraser של Mr. Clean, שזה (בגדול, כנראה) אחד לאחד ספוגית הפלא הרגילה.

ספוגית הפלא היא סוג של נייר שיוף עדין. זה ה"פלא" בספוגית.

פתאום צפיה ב 2 לפנות בוקר ב HOW ITS MADE משתלמת :-)

נכון, אבל למיטב הבנתי לא רק ויש שם עוד כל מיני כימיקלים עצבניים רצח. יכול להיות שלא הכניסו את החלק הזה לתוכנית בגלל סודות מסחריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטענתם, שום כימיקלים ושום חומרים מוספים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סו קולד "ללא חומרים משמרים" :lol:

רכיבים: חומצת לימון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1882 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...