Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

העלאת המס על הטבק לגלגול

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1869 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

https://www.maariv.co.il/news/law/Article-683340

מי שלא יכול בלי זה, אולי זו ההזדמנות "לאסוף" סחורה מה שנקרא.

למען האמת, אני חושב שלהרבה אנשים זו הזדמנות מצוינת להפסיק עם הנוהג הזה. מוצר שאין בו שום ערך של ממש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לכן אמרתי, מי שלא יכול אולי עדיף לו לאגוא מאשר לשלם אחכ הון תועפות.

ולגבי מה שאמרת: ראיתי, ניסיתי ולא התלהבתי מזה בכלל בכלל. לא מהריח, לא מההשפעה ולא משום דבר שקשור לזה. אני עדיין עומד מאחורי מה שאני אומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להעליב, אבל זה משהו שרק מי שלא מעשן יכול להגיד.

מי שמעשן יכול גם להפסיק. צריך רק לרצות מספיק.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת, אני חושב שלהרבה אנשים זו הזדמנות מצוינת להפסיק עם הנוהג הזה. מוצר שאין בו שום ערך של ממש.

מסכים במאה אחוז, מוצר אידיוטי ולא נחוץ לאף אחד ושום דבר. תעברו לסיגריות נורמליות.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמעשן יכול גם להפסיק. צריך רק לרצות מספיק.

*להחליט.

לרצות, כולם רוצים.

לרצות מספיק, כולם בטוחים שהם רוצים מספיק.

צריך לרצות להחליט, וצריך להחליט.

כך אני הפסקתי לפני אי אילו שנים בתקופה שהתאמנתי.

כשהפסקתי להתאמן, חזרתי לזה...

היום אני עם אלקטרונית. הרבה יותר זול, כמעט שלא מורגש וכמעט שלא מפריע לאימונים. הרבה יותר קל מלהפסיק... :shock:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי להעליב, אבל זה משהו שרק מי שלא מעשן יכול להגיד.

עד לפני 6 שנים הייתי מעשן קופסת LM אדום ביום, וביום שבו העלו דרסטית את המיסים על סיגריות, החלטתי שזהו, אני חותך, ומאז לא נגעתי בזה.

האם זה היה קל? ממש ממש לא. אבל זה היה הטריגר שלי להפסיק. אם העלאת מיסים על טבק תהיה הטריגר של מי שרצה להפסיק, אבל לא הגיע לזה מסיבה כלשהי, אז זה יכול להיות הזדמנות מצויינת.

*להחליט.

לרצות, כולם רוצים.

לרצות מספיק, כולם בטוחים שהם רוצים מספיק.

צריך לרצות להחליט, וצריך להחליט.

כך אני הפסקתי לפני אי אילו שנים בתקופה שהתאמנתי.:

מי שלא רוצה, לא יחליט.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יעשו את זה חוקי, ויטילו על זה מס, אני רק בעד

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד לפני 6 שנים הייתי מעשן קופסת LM אדום ביום, וביום שבו העלו דרסטית את המיסים על סיגריות, החלטתי שזהו, אני חותך, ומאז לא נגעתי בזה.

מי שלא רוצה, לא יחליט.

סביב 2012 נחשפתי לאלקטרונית, והתחלתי לשלב אותה עם עישון רגיל. עישנתי עד אז מעל קופסא ליום של PAL-MAL אדום. אחרי האלקטרונית, ירדתי לכחצי קופסא ליום.

במאי 2012, מר יאיר לפיד החליט להפתיע עם מס במחטף על הסיגריות. אז החלטתי במפתיע ובמחטף להפסיק לעשן רגילות בכלל. נשארתי רק עם האידוי. אז זה היה מסיבות כלכליות נטו. אני עדיין עם האלקטרונית, בגילגול זה או אחר שלה, גם היום. הציוד השתנה והשתפר פלאים בשנים האחרונות.

אבל זו לא הנקודה של השירשור.

על מי ההחלטה צפוייה להשפיע? נכון, על כל השכבות החלשות. אלו שיקר להם הסיגריות, אז עברו לטבק לגלגול- כי לא רוצים (כי זה עושה בצקת בריאות1!11!) או לא יכולים טכנית לקנות ציוד מחו"ל, או שלא השכילו להפנים שזה זול הרבה יותר מטבק לגלגול, או כאלו שניסו "משהו אחד לפני עשור" ולא הסתדרו איתו.

אני לא אומר שהאלקטרונית טובה לכולם. אני כן אומר שיש פה עקומת למידה ומי שרוצה תחליף הגיוני בהחלט יכול להתמודד עם זה, בשיטת ניסוי וטעייה. ושוב סטיתי מהנושא.

הנושא הוא הפגיעה בשכבות החלשות. אלו שלא יכולים להרשות לעצמם.

באותו היום של המחטף, בשונה מהרגלי, העליתי פוסט נרגש בפייסבוק על הקיר של מר לפיד, ובו הודיתי לו מקרב לב על מחטף המס הזה, ובאותה נשימה ביקשתי ממנו שיעלה במחטף גם את המיסים על מוצרי מזון בסיסיים, כדי שאוכל להחליט להפסיק לאכול ולרדת במשקל.

מה שהרבה אנשים לא מבינים, זה שלרוב הציבור אין את הכוחות המנטליים להתמודד עם הפסקת עישון. למי שיש את הכוחות הללו, ברוב המקרים פשוט לא מתחיל עם זה בכלל, ואז הנקודה איננה רלוונטית. כרגע, דיעותיי חלוקות. מחד, אדרבה- זה מסריח לכל מי שעומד ליד זה, ואנשים מתעלמים מהכללים של איפה מותר ואיפה אסור כך שיש ריח בעוד כל מיני מקומות לא צפויים.

מאידך... ממי אתה לוקח עוד מס? מאלו שיש להם עודף, או מאלו שלא סוגרים את החודש ממילא?

אם המטרה האמיתית הייתה לגרום לאנשים להפסיק לעשן, המדינה הייתה מסבסדת קורסים להפסקת עישון (שיש הרבה אנשים שטוענים שזה עבד עבורם) או לחילופין חוקרת לעומק את נושא האלקטרוניות, ולא דואגת שיפורסמו כתבות שליליות ממומנות על הנושא.

אבל לא, המטרה היא לחלוב ציבור כלוא. בדיוק כמו שהמצלמות מהירות תורמות לבטיחות בדרכים, בכבישים ישרים ומהירים של מספר נתיבים לכל כיוון.:evil:

בינינו, הלוואי שכל המעשנים בארץ יכלו פשוט להפסיק וזהו. כולל אותי (לא מעשן, מאדה. יש הבדל. זהו, אמרתי את זה).

"מי שלא רוצה, לא יחליט" - לא אומר שכל מי שרוצה, כן מחליט וגם לא אומר שכל מי שלא מחליט לא רוצה...:wink:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור לא מעשן כבר המון שנים.

כל מי שאומר שהוא לא מעשן אז לא אכפת לו וכל הכבוד שמעלים את המחירים.

אל תשכחו את "לא השמתע את קולי" של מרטין נימלר. בשינוי קל:

ואז הם באו ודפקו את המעשנים

ולא השמעתי את קולי,

מפני שלא הייתי מעשן;

ואז הם באו לדפוק אותי –

וכבר לא נותר אדם,

לדבר בעדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המטרה האמיתית הייתה לגרום לאנשים להפסיק לעשן, המדינה הייתה מסבסדת קורסים להפסקת עישון (שיש הרבה אנשים שטוענים שזה עבד עבורם) או לחילופין חוקרת לעומק את נושא האלקטרוניות, ולא דואגת שיפורסמו כתבות שליליות ממומנות על הנושא

הסיבה האמיתית היא עדיין כלכלית, אבל לא מהכיוון שאתה חושב.

בישראל, המדינה משלמת על טיפולים לחולי סרטן, וגם סופגת את אובדן הכנסות ממיסים מאנשים שמפסיקים לעבוד עקב מחלות הקשורות לעישון (ד"א זאת גם הסיבה שחייבים קסדה על אופנוע, או חגורות בטיחות ברכב). אז באבועבוע יש להם אינטרס שיפסיקו לעשן.

עכשיו למה להעלות מיסים על סיגריות, ולא לסבסד קורסים?

פה אתה יוצא מנקודת הנחה שכל מי שמעשן, רוצה להפסיק, רק לא יכול. יש המון אנשים שאוהבים את זה, ונהנים מזה (אני מאוד אהבתי לעשן).

עכשיו נניח וקופסת סיגריות תעלה 5 שקל, אבל תהיה סדנת גמילה מסובסדת מעישון. כמה יבואו לזה? מתוך אלה, כמה באמת יפסיקו כשזה זול וזמין?

נניח ותשלח מעשנים לשם בכפיה. אז ההצלחה של זה תהיה אפסית, כי הטבע האנושי להתנגד לדברים שכופים עליהם. אנשים ייצאו מהדלת וידליקו סיגריה, כנראה ביחד עם המרצה, שמבין שזה חרטא בפיתה.

מצד שני, העלאת מיסים פוגעת במקום הכי כואב, הכיס, וגורמת לשקול בכובד ראש להפסיק את ההרגל המסריח (ליטרלי), כי זה 900 שקל לחודש (כמעט תשלום חודשי להלוואה על דאצ׳יה סנדרו חדשה, או קורולה בת 3). פה יש לך כבר אינטרס לחפש אלטרנטיבות, או בכלל לחתוך את זה cold turkey.

להעלות מודעות לסיגריות אלקטרוניות? בשביל מה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, מנקודת המבט של מי שמתפרנס מנזקי עישון (ויש בפורום הזה כמה כאלה): אי העלאת המס היא פשע של שר האוצר. אבל כחלון מבין בפופוליזם, יש לא איזה סיסמא של "לא להעלות מיסים" ואחריו המבול.

העלאת המס תעשה לשכבות החלשות רק טוב. יעשנו פחות, יהיו יותר בריאים, ירויחו יותר. נכון שיש השהיה עד שנראה את ההשפעה, אבל בקו התחתון זה לטובת כולם.

לגבי הסיגריה האלקטרונית - הבטיחות שלה עדיין בספק. מה שאין ספק הוא שהיא גורמת התמכרות, וגם עליה באחוזי המעשנים בקרה הנוער, שמתחילים עם האלקטרונית הלא מזיקה לכאורה, מתמכרים ועוברים לטבק. יש המתיחסים אליה ככלי מסייע לגמילה מעישון, הבעיה היא שהיא גורמת להרבה אנשים להתחיל לעשן.

וואדים - לגבי תוכניות גמילה מעישון - כבר די הרבה שנים שהן כלולות בסל הבריאות. רק לגשת (או להתקשר) למזכירות המרפאה שלך ולהרשם .יש אפילו תוכנית גמילה בתמיכה טלפונית, בלי להגיע לקבוצה. וגם התרופות המיועדות לסייע בגמילה מעישון כלולות בסל.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העלאת המס תעשה לשכבות החלשות רק טוב. יעשנו פחות, יהיו יותר בריאים, ירויחו יותר. נכון שיש השהיה עד שנראה את ההשפעה, אבל בקו התחתון זה לטובת כולם.

תסלח לי, אבל זאת אמירה ברמה של "אם אין לחם שיאכלו עוגות". להטיל עוד מס על אנשים שגם ככה כורעים תחת הנטל? להטיל מס על האנשים שהכי חלשים להתנגד לו? אתה בטח יודע שאחוז המעשנים באוכלוסיה גדל ככל שיורדים ברמת ההכנסה. אתה יודע למה זה? כי אנשים עניים הם מטבעם אנשים חלשים, הם מתמודדים פחות טוב עם לחץ, הם פחות טובים בדחיית סיפוקים, הם פחות מתמידים, הם פחות חושבים על העתיד, ובגלל כל הסיבות האלה הם עניים.

עוד מידע פה

אותם הדברים גורמים לכך שהם גם הרבה יותר מוטים להתמכרויות (והרבה פחות מסוגלים להילחם בהן ולהיגמל) - אלכוהול, סמים, סיגריות. להטיל עוד מס על אנשים כאלה, או אפילו רק לחשוב שהטלת מס על אנשים כאלה, תטיב איתם, היא לא רק עיוורון לא נורמלי, אלא גם התנשאות מאין כמוה. הדבר היחיד שעוד מס יעשה ל"שכבות החלשות" זה לוותר על עוד ארוחה בשבוע או עוד צעצוע לילדים.

והסיבה לעליית המס היא שמי שמקבל את ההחלטות האלה יושב גם כן באיזה מגדל שן טהרני ואומר אמירות כאלה. עליית המס אולי תגרום לפחות מעשנים בקרב בני נוער במעמד סוציו-אקונומי בינוני-גבוה, שההורים שלהם מספיק חזקים כדי להחליט שלא שווה להם לשלם כל כך הרבה כסף על סיגריות או שפשוט החליטו להפסיק כי סיגריות זה חרא.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...