Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עושים עם מכוניות מתצוגה?

Fraysa
שימו לב! השרשור הזה בן 1892 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא חושב שמישהו פה תיאר מצב כזה שבו רכב מתצוגה יעלה יותר מרכב שלא מתצוגה.

המקסימום שאמרו פה זה שההנחה הייתה מינימלית לרכב תצוגה לעומת רכב שאינו בתצוגה או ללא הנחה כלל.

לגבי ההמתנה - אולי זה הפוך. אתה משלם בזה שאתה לוקח דגם פחות טוב כי אתה לא ״נעול״ אלא מוכן לקחת מה שיש זמין אצל יצרן אחר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה בעיה ברכב תצוגה (כמובן בודקים לראות שאין שריטות וכו)

הנחה קטנה - גם יכולה להיות למרות שזה זניח

רכב הדגמה - כאן סיפור אחר כי קורעים אותו

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההנחה ממנה יצאתי היא שהיום כמעט כל היצרנים נותנים הנחה של 5-10 אחוז לרכבים שלהם לחברי מועדונים שונים (חבר, הוט). את אותה הנחה אני מאמין שכל אחד יכול לקבל באמצעות קצת אסרטיביות או בן משפחה שהוא חבר מועדון. הנחה כזו היא בטח יותר גדולה מהנחה מינימלית. לא אמרתי שאני מוכן לקחת מה שזמין, בד"כ אני מעדיף מה שעדיין לא הגיע לנמל (פשוט בגלל שזה אומר שהרכב ישב פחות זמן במגרשי החניה באילת), אבל נכון אני לא "נעול" על דגם אחד. דווקא מי שכן נעול הוא זה שנאלץ לשלם יותר בגלל חוסר הגמישות שלו וזה לא בהכרח יהיה רכב יותר טוב. יש אנשים שיש להם פטיש (בצירה) לדגם מסויים, לי אין. רכב זה לא בחורה ולא מתחתנים אתו, רכב זה כלי תחבורה. מי שחושב שהוא חייב דווקא דגם מסויים ולא שום דבר אחר בדרך כלל גם יהיה מוכן לשלם יותר וגם ישלם יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבא שלי רכש ביואיק לוצרן מתצוגה ב 2004 , היה צבע מאוד מסוים עם ג'אנטים בגימור כרום שהוא רצה ולא היה יותר במלאי.

הוצא לו לרכוש אחד שיש בסוכנות בעיר רחוקה , נסענו , ראינו את הרכב (0 קילומטר , רק משמש לתצוגה), הסכמנו.

הוחלפו לרכב ספי דלת כי היו מלוכלכים, חוץ מזה הכל היה כמו חדש. הייתה הנחה יפה לא זוכר בדיוק כמה (סביב 10-15 אלף)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולק עליך, בהנחה ולא מדובר באיזה רכב ספורט, מתי פעם אחרונה עשית נסיעת מבחן? על רכב משפחתי? כשיושב לצידך נציג של החברה ועסוק רוב הזמן בלבלבל לך את השכל על איכות הריפודים ולוודא כל רגע שאתה לא הולך לעשות תאונה.

בד"כ נסיעות המבחן הם חצי שעה. ברוטו. תוריד הסברים, פקקים, כניסה לחניון, יציאה ממנו, מה נשאר? פעם פעמיים שנהג שלוחץ עד הסוף על הגז כדי להרגיש את העוצמה? זה רכב ששחטו אותו? זה לא שאנשים עושים עם הרכבים דריפטים.

הלכת קצת רחוק עם ההכללה שרכבי הדגמה זה רכבים קרועים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב הדגמה ייתכן ויקרע רק בידי נציגי היבואן שלא מספיק אחראיים וחושבים שהם מתחרים עם מכוניות מרוץ

מבחינת נסיעת מבחן, הרכב המדובר בדרך כלל יוצא מלווה בנציג עם הסברים ועם הדרכה ראשונית שלא נוהגים בצורה פזיזה/חסרת אחריות ולפי תנאי הדרך

Confidence In Motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לאם קרעו את הרכב או לא, כמה אנשים שנכנסים לרכוש רכב חדש, יסכימו לקבל רכב תצוגה שנכנסו וישבו ונגעו בו אלפי אנשים, או רכב הדגמה שגם נסעו עליו\ בלי לקבל הנחה משמעותית? בודדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר לאם קרעו את הרכב או לא, כמה אנשים שנכנסים לרכוש רכב חדש, יסכימו לקבל רכב תצוגה שנכנסו וישבו ונגעו בו אלפי אנשים, או רכב הדגמה שגם נסעו עליו\ בלי לקבל הנחה משמעותית? בודדים.

הנחה משמעותית זה משהו מאוד יחסי, אתה צריך להבין שאתה זורק מילים בלי באמת לייחס להם חשיבות

רכב שעליו ביום יום אין הנחות, יימכר כתצוגה עם עוד גג - 1000 ש"ח, אלא אם כן יש נזק ולא מספרים לך, שהרי אתה חותם שאתה לוקח תצוגה AS IS אחרי שראית את הרכב והוסבר לך הכל.

לגבי רכב הדגמה הוא לעולם לא נמכר במחיר המלא שלו כי הוא כבר עלה על הכביש ויש הפחתות, יש רכבים שבהם ההפחתות גבוהות יותר כי הוא בשימוש היבואן כחצי שנה + ויש רכבים עם הפחתת מחירון נמוכה כי הוא משמש כנסיעות מבחן עד 4 חודשים.

בכלל באופן כללי יש יבואנים שאת רכבי נסיעות המבחן מעדיפים לגלגל פנימה לעובדים עם הנחה טובה במקום למכור בחוץ, הרי שמדובר לרוב ברכבים מתוחזקים ושמורים מבחינה אסטטית

Confidence In Motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב הדגמה הוא כמו רכב משומש. בוא נשאיר את זה מחוץ לדיון.

על רכב תצוגה הרוב המקרים יש הנחה נוספת על ההנחה שתקבל על רכב מהמלאי (כל מה שאמרת על הנחות חבר/הוט ולא יודע מה עוד - אז על זה תוסיף עוד כמה שקלים).

אם אתה בא לאולם ואני אומר לך - SHHH אתה רוצה רכב X.

אין לי במלאי.

או שתיקח את מה שבתצוגה או שתחכה פרק זמן מסויים.

אפילו - בוא אני אתן לך עוד 2000 ש"ח הנחה על הרכב אם תיקח מתצוגה.

אתה מסתכל על הרכב מהתצוגה. הכל תקין ושלם. למה שלא תיקח?

אתה מתנהג כאילו הרכב בנמל יושב בתוך בועת ניילון.

הרכב יושב בחוץ. מתחת לשמש. חשוף לכל פגעי מזג האוויר.

לכל הרכבים והעוברים ושבים לידו.

אפשר לחשוב איזה בלאי כבר יש לרכב תצוגה.

ברור שאם כל הפלסטיקים שבורים והרוסים זה לא ככה.

אבל כמה פעמים יצא לכם לראות דבר כזה?

בקיצור, אני אישית לא רואה שום דבר פסול בלרכוש רכב מתצוגה. אני גם לא השתכנעתי שיש איזשהו טיעון מוצדק בשרשור הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, כשאתה קונה רכב חדש אתה יכול לברר אם הרכב במלאי או שצפוי להגיע באוניה בקרוב וכך לוודא שלא תקבל רכב ששכב באילת 10 חודשים. וגם אם כל מה שאמרת נכון, עדיין אנשים יעדיפו רכב לא מתצוגה ויוותרו על האלף שקלים הנחה. יתכן וזה פסיכולוגי, אבל זו עובדה. אנשים לא מרגישים שרכב הוא באמת חדש כשהם יודעים שאלפי אנשים ישבו להם בכיסא ומיששו את ההגה והכפתורים. זה פשוט כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, כשאתה קונה רכב חדש אתה יכול לברר אם הרכב במלאי או שצפוי להגיע באוניה בקרוב וכך לוודא שלא תקבל רכב ששכב באילת 10 חודשים. וגם אם כל מה שאמרת נכון, עדיין אנשים יעדיפו רכב לא מתצוגה ויוותרו על האלף שקלים הנחה. יתכן וזה פסיכולוגי, אבל זו עובדה. אנשים לא מרגישים שרכב הוא באמת חדש כשהם יודעים שאלפי אנשים ישבו להם בכיסא ומיששו את ההגה והכפתורים. זה פשוט כך.

אני באמת שמנסה להבין את דרך הראיה שלך, אבל אני מניח שאתה מדבר פשוט מחוסר ניסיון ומלא בדעות קדומות, תקרא:

1. רכב חדש שיושב בבונדד - בין אם זה חודש עד 12 חודש, לא תמיד יידווח לך זמן ההמתנה שלו במלאי, וייתכן שכן, ימכר לך רכב שאפילו ישב 11 חודש וכעוד חודש הוא יעבור יד 0 ק"מ ואילו אתה רוכש זאת כעת ללא ידיעה

2. אנשים יעדיפו את מה שזמין - זה יכול להיות תצוגה, זה יכול להיות נסיעות מבחן, זה יכול להיות רכב מהמלאי, בהנחה וכל התנאים של העסקה מוצאים חן בעיניהם, אם אתה כרגע עברת טוטאל לוסט עם הרכב ואתה חייב בדחיפות זה לא יעניין אותך שהדגם הספציפי הזה מגיע שחור ואתה רוצה לבן, אתה תיקח מה שיש

3. אנשים מרגישים שהרכב חדש כי זה תפקיד המסירה עצמה, לשים לך את הרכב באור הזרקורים ולהראות לך את כל הדברים כמו שהם בפעם הראשונה, כל רכב יהיה חדש במסירה, גם רכב שעבר 150,000 ק"מ ונמסר לך על ידי החברה בצורה מבוקרת ונכונה

ב2012 מכרתי כסוכן מכירות בחברת הונדה, רכבים חדשים שעמדו בבונדד בצבע שחור פנינה, עם פיגמנטציה בצבע שגרם לכך שיש נקודות לבנות בכל החלקים האחוריים של הרכב, הלקוח ראה, הלקוח חתם, הלקוח קיבל הנחה משמעותית, כמה משמעותית? היו כאלו שהסכימו לקחת וראו בזה עסקה מטורפת שבה בפעם הראשונה הם הצליחו להגיע לרכב חדש למרות שכשנכנסו ידעו שיילכו על רכב יד שניה, היו כאלו שסרבו כי זה לא מספיק מבחינתם...

יש עוד סיבות למה כן רכב תצוגה וכמובן שיש גם מהצד השני למה לא, זה משתנה בין עסקה לעסקה, בין לקוח ללקוח ובין סיטואציה קיימת ורמת דחיפות. אתה יכול לשבת ולצחוק על מי שלוקח תצוגה בזמן שהוא עשה את הרכישה הכי טובה של החיים שלו ויצא מבסוט. לא תוכל להתווכח עם העובדות האלו.

Confidence In Motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכב במלאי, לא תדע כמה זמן הוא שכב מתחת לשמש באילת, אם הוא לא במלאי אז ברור שתקבל ברגע שירד מהאוניה. למשל הרכב הראשון שרכשתי, סובארו ליאונה, ביקשתי רכב לבן. נציג המכירות אמר שאין במלאי ויגיע תוך חודש-חודשים, לכן הציע צבע אחר שקיים במלאי. העדפתי לחכות, גם בגלל הצבע וגם כי לא רציתי שידחפו לי רכב ששכב הרבה זמן באילת.

ברור לי שלכל אחד יש העדפות משלו ועל טעם וריח אין מה להתווכח ועדיין הישראלי הממוצע יעדיף רכב לא מתצוגה, אם זה אומר הנחה של 1000 שקלים בלבד (רק על חיישני רוורס שעולים 50 שקל היבואן לוקח לו יותר מ 1000 שקל) תן לו 10,000 שקל הנחה וזו אופרה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חולק עליך, בהנחה ולא מדובר באיזה רכב ספורט, מתי פעם אחרונה עשית נסיעת מבחן? על רכב משפחתי? כשיושב לצידך נציג של החברה ועסוק רוב הזמן בלבלבל לך את השכל על איכות הריפודים ולוודא כל רגע שאתה לא הולך לעשות תאונה.

בד"כ נסיעות המבחן הם חצי שעה. ברוטו. תוריד הסברים, פקקים, כניסה לחניון, יציאה ממנו, מה נשאר? פעם פעמיים שנהג שלוחץ עד הסוף על הגז כדי להרגיש את העוצמה? זה רכב ששחטו אותו? זה לא שאנשים עושים עם הרכבים דריפטים.

הלכת קצת רחוק עם ההכללה שרכבי הדגמה זה רכבים קרועים.

צודק, אכן התכוונתי לרכבי ספורט מתצוגה.

רכב תצוגה רגיל אכן מקבל נסיעות רגילות

וללא קשר רכבים אלה של תצוגה מחייבים הנחה ושונים לגמרי מרכב תצוגה שיושב באולם ממוזג.

Sent from my SM-N920I using Tapatalk

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1892 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...