Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם לדעתכם רכב כיום זה מותרות בישראל?

FuriousLift
שימו לב! השרשור הזה בן 1864 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 114
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לא יודע לגבי תחבורה ציבורית, אבל עם המחירים שדורשים עבור רכב חדש וכל המיסים מסביב - זה בטוח מותרות.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי אומר לך "תגדיר מותרות" אבל שאלת "מה דעתכם".

אז דעתי- לא, זה לא מותרות. אבל זה מאד תלוי במקרה.

כיום, רכב הגיוני וסביר עולה 10K (לאנסר 2008 כמו שלי) בערך.

צריכת דלק נוראית, טכנולוגיה מיושנת, אבל מביא אותך מנקודה א' ל-ב' בלי להריח את נפלאות האין-דיאודורנט באוטובוס בקיץ הישראלי. כשהאוטובוסים עובדים, שזה לרוב 5/7 מתוך השבוע. ובמידה ואתה לא צריך ללכת מעל חצי מהדרך ברגל כדי להגיע לתחנה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלתי אפשרי ללא רכב, אחרי זמן מה מגלים שגם עם רכב אחד בלבד בלתי אפשרי.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיני באמצע שבוע רכב זה מותרות - גם אם התחבורה הציבורית לא מספקת עדיין - אפשר להשתמש בה ואם מתכננים נכון את היום, כל עוד אין שביתות והשבתות אנשים מסתדרים.

בסוף שבוע - רכב זה הכרח בהיעדר תחבורה ציבורית.

אז אפשר להוזיל את עלויות המחיה ולהסתפק ברכב צנוע חסכוני ואמין או אפילו לשכור רכב לסופשבוע בו יש כוונות לצאת מאזור המגורים המיידי.

הבעיה - זה מאוד לא נוח והייתי מתנהג ככה רק ברמה של חוסר ברירה מוחלט.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שגר בתל אביב רבתי יכול להסתדר יפה עם תחבורה ציבורית ומונית פה ושם לסגור פינה. עדיין יצא הרבה יותר זול מרכב פרטי.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואז מגיע הסופ"ש ואתה רוצה לצאת למסעדה או אפילו סתם לנסוע לים. אז צריך מונית.

ואם רוצים לצאת מחוץ לתל אביב , צריך לשכור רכב. ואז ההרבה יותר זול כבר משתנה.

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב פרטי זה הכרח כמעט קיומי בארץ עבור מי שצריך לצאת מארבעת הקירות, כי:

1. תחבורה ציבורית לא יעילה, איטית, בתדירות לא מספקת ויקרה, כזאת שהיא מתאימה רק בתור המוצא האחרון.

2. תחבורה ציבורית בשעות העומס מפוצצת עד אין מקום לעמוד (למשל רכבת ביום ראשון בבוקר).

3. תחבורה ציבורית לא נוחה, אוטובוסים ורכבות מטונפים קשות, גם המחיר גבוה.

4. בסופ"ש וחגים אין אוטובוסים, להחזיק רכב לסופ"שים בלבד לא משתלם, השכרה יקרה ומוניות מטונפות לא פחות מהאוטובוסים.

בנוסף לזה, יש חסרונות נוספים שהם מוהנים בתחבורה הציבורית:

1. הדבקות במחלות רספירטוריות בעונות כמו חורף, חילופי עונות וכד' כי הרבה אנשים נוסעים חולים.

2. לא נוח לסחוב קניות.

מסכנה: כדי לחסוך חצי מעלות הדלק בנסיעה בתחבורה הציבורית, אבל לשלם על כך בזמן כפליים מנסיעה ברכב פרטי, מי שיכול, לא ישתמש בתחבורה ציבורית, כי בארץ תחבורה ציבורית ברמה נמוכה מאוד, חוץ מבתל-אביב שמתנהלת כמו מדינה אחרת, מתקדמת ומערבית, שלא כמו בפריפריה עליה מעודדים את כולם לעבור בעקבות מחירי הדיור.

בונים ערים ושכונות חדשות, אבל אין פתרון תחבורה ציבורית הולם.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיני באמצע שבוע רכב זה מותרות

בדיוק דעתי.

אני כל הזמן נע בין ובתוך שתי הערים הגדולות, אין צורך ברכב באמצע השבוע,

אפילו בשעות הערב המאוד מאוחרות. נע בין אוטובוס/רכבת/רכבת קלה, בשבילי זה עובד טוב יותר מכל רכב שהוא.

מצד שני, אין שום אפשרות מעשית לקפוץ לאיזה טיול בסוף שבוע, זה יקרה רק עם רכב.

בעיה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לדעתי, זה תלוי איפה אתה גר ומה המצב המשפחתי שלך.

אני חושב שאם התח"צ המעפן כפי שהוא היום היה עובד גם בשבת, הרכב היה הופך למותרות בשביל הרבה אנשים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, אין שום אפשרות מעשית לקפוץ לאיזה טיול בסוף שבוע, זה יקרה רק עם רכב.

בעיה.

אפשר לשכור.

אני מכיר אנשים שעושים ככה. ביום יום מסתדרים בתחב"ץ ובסופ"ש אם צריך להגיע לאנשהו, שוכרים.

מצד שני אלה שאני מכיר דתיים שומרי שבת, אז ברוב המקרים הם לא צריכים להגיע בסופ"ש לשום מקום.

הבעיה שגם אין בארץ שירות רכב שיתופי ראוי לשמו, למרות שדי מובן למה - אין ממש ביקוש, במיוחד בפריפריה, איפה שלהחזיק רכב זאת הנורמה, ומי שאין לו רכב, אין לו גם כסף למשהו מעבר לאוטובוס.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע עד כמה עניין השיתופיות אי פעם יתפוס פה... שילוב מנצח של תגמול בקנטים, בטלני רשות המיסים עם זכוכיות מגדלת ומנטליות ישראלית שלא תהיה מוכנה לעשות סיבוב של עוד 20 דקות בשביל שקל ועשרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1864 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...