Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם לדעתכם רכב כיום זה מותרות בישראל?

FuriousLift
שימו לב! השרשור הזה בן 1863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

על רכבות אי אפשר לסמוך, זה חוזר על עצמו שוב ושוב.

באוטובוסים, לא זכור לי שקורים דברים כאלה. (להוציא איחורים ועיכובים).

לעניין הנושא המרכזי.

יש מקומות בארץ עם תחבורה ציבורית סבירה, ויש מקומות שצריך לעשות שמיניות באוויר ולהמתין זמן רב בשביל להגיע לאן שרוצים בזמן.

למשל בת"א - ללא חניה צמודה, כנראה שהייתי מוותר על הרכב הפרטי. מאד מאד מעיק לעשות כל יום רונדלים מסביב לבית בשביל לחפש חניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לדעתי אם הייתה תחלופה לרכב פרטי בתח"צ הציבור היה בוחר בה.

k=למען האמת זו ביצה ותרנגולת.

אין תחבצ טוב בארץ>אנשים משתמשים ברכב פרטי>אין מי שישתמש בתחבצ>לא משקיעים כספים בתחבצ>אין תחבצ טוב בארץ וחוזר חלילה...

כמובן שהצעד בעולם אידיאלי יהיה השקעת תקציב בתחבצ, ואפילו נסועה של אוטובוסים ריקים לתקופה, עד שהציבור יתעשת באמצעות קמפיינים ויבין שהיי, יש חלופה, והיא טובה..

אבל אנחנו לא חיים בעולם אידיאלי, ובטח לא במדינה כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במרחק של כ 500 מטרים אוירי אני מחנה את הרכב שלי בחניון לילה (אחוזת חוף) כך שהעלות נמוכה מאוד עד לא קיימת. רק שיש עם זה שתי בעיות -

הראשונה, המרחק מהבית והשעות שבהן החניון הוא למעשה ללא עלות כלל (שבע בערב עד שמונה בבוקר למחרת, שישישבת משלוש בצהריים או משו כזה עד ראשון בשמונה) ; אני לרוב נכנס אליו בסביבות חמש בצהריים אז יוצא שעד הבוקר העלות היא משהו כמו שישה שקלים, שזה לא כזה נורא (בהשוואה לחניונים אחרים שאין להם בעיה לשדוד 80 שקלים לחניית לילה).

השניה, אם מגיעים בשבע או קצת אחרי החניון כבר מתפוצץ במנויים/בליינים מזדמנים וצריך להתייבש בתור בחוץ (מזל שאני על חשמל).

רק תתנו לי תחב"צ במתכונת מלאה בשבת וחג ואני הראשון לזרוק את הרכב. זה באמת כל מה שצריך (ופא*ינג מתבקש) בכדי שעוד רבים אחרים יעשו כמוני ויפנו את הכבישים.

Sent from my Galaxy Note 9

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזבו אתכם. הציבור לא רוצה תחבורה ציבורית טובה. נקודה. קל לדבר, אבל כמעט אף אחד לא מוכן לשלם את המחיר.

איזה מחיר?

המיסים לא מספיק גבוהים כאן בשביל לכסות עלויות גבוהות של תחב"צ?

אין לי כרגע גיבוי לזה, אבל שאני מבקר באיו"ש אני רואה מחלפים מטורפים, כבישים , בזמן שלקח עשור בערך להרחיב את כביש החוף במקטעים מסויימים ל-3 נתיבים.

הכל עניין של סדר עדיפויות.

אתן לך דוג'.

לפני מס' שנים כרטיס נסיעה מהבית שלי לת"א - עלה כ- 19/20 ש"ח משהו כזה. (לפני שהייתה רפורמת התעריפים)

מרוחק כ35-45 ק"מ מת"א תלוי מאיזו נקודה. מנתניה כ-11 ש"ח.

בזמן שכל מיני ישובים מבודדים והתנחלויות (הרבה יותר רחוקות) נהנים מתעריף נסיעה מסובסד ומוזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זו שאלת השאלות, לאן הולך הכסף ולמה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלוואי והיתה תחבורה ציבורית טובה, מזמן היתי זונח רכב.

אני מחפש חודשים דירה קרובה לעבודה כדי שאלך ברגל או בקורקינט חשמלי כדי לא להזיז את הרכב.

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי יותר מדיי ניסיון עם חו"ל. אבל, ממה שאני זוכר מפראג- התח"צ שם מעולה. הרכבת התחתית מגיעה לכל האיזורים הראשים, יש רכבות עיליות שמגיעות לאן שהתחתית לא, והכל מתקתק היטב.

אולי כשהרכבת הקלה בת"א תופעל המצב שם ישתפר.

בינתיים הרכבת התחתית בחיפה שווה לטוסיק ומגיעה רק לחלק קטן ולא משמעותי של העיר יחסית.

לו היו ממשיכים אותה לאוניברסיטה ולטכניון, מרכזית המפרץ ומרכזית החוף (עם עוד כמה תחנות בדרך) זה היה עולם אחר. אפילו אני הייתי שוקל להיפרד מהרכב. בינתיים, יש לנו מטרונית. לא רע, אבל זה עוד לא איפה שזה צריך להיות...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז - היסטורית הכרמלית נבנתה בימים שבהם מרכז הכרמל, הדר והעיר התחתית היו מרכז העיר, אחוזה נגמרה בערך במקום שבו היום הרמזור של גבעת דאונס, דניה היתה אולי איזה שרטוט (דומני שהבניין הראשון - ה"אקווריום" - נבנה בתחילת שנות ה-60) והאוניברסיטה לא היתה אפילו בגדר מחשבה.

קוי המטרונית שאתה מכיר הם כנראה רק התחלה, הקו לנשר נמצא בבניה נמרצת וגם בנית הקו על הרכס נמצאת בשלבי תכנון מתקדמים.

מה שנראה לי הגיוני היה שבמקום מנהרות הכרמל לרכב היו בונים מנהרה לרכבת, פותרים את בעיית השיקוע המפורסם לאורף קו החוף ומקרבים את השכונות הגדולות (נו"ש והחלקים המזרחיים של אחוזה) לקו הרכבת המרכזי. אבל גם זה שיקולים שלפני 10-20 שנה, לפני התנופה הגדולה של הרכבת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכבל הזה הוא פרויקט תח"צ בדיוק כמו רכבת תחתית. נועד לקשר 3 נקודות מרכזיות - מרכזית המפרץ, הטכניון והאוניברסיטה, ובכך יוכל להקל על התנועה (פחות אוטובוסים). נכון שמדובר בשיטה יחסית נדירה, אבל בהחלט קיימת בעולם ובמידה קטנה אפילו בחיפה: ביצי גוראל משמשות את תלמידי ומורי סמינר גורדון. ממש לא מתעדף רכב.

עד כמה יצליח? נחיה ונראה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...