Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

6 שנים על BMW M240, שרשור תחזוקה עאלק פילוסופי

itaysamurai

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום

1. יבש

1 שנה

12,207 ק"מ

8.33 קמ"ל

8606 ₪ דלק

1340 ₪ טיפול ראשון

12,200 ₪ חובה ומקיף (שנה שניה ירד ב-700 ₪ בערך).

2. אז קניתי במוו

שנה איתה ועדיין מרגיש לעיתים כמו ילד שלקח מאבא שלו את האוטו.

היא מעוררת פחות עניין מהסביבה מאשר כל אלפא שתביאו, שזה יופי.

מאמין שלצבע יש משמעות גדולה ואני שמח על הבחירה.

3. דברים שאני לא אוהב:

היעדר מתג sync בבקרת אקלים הוא ללא ספק מתקפה מכוונת כלפי נשאיי OCD.

מיכל דלק קטן מדי – 50 ליטר. גם עם הקמ"ז הנמוך שלי זה צפוף.

מסך מולטימדיה – זה בעצם רדיו עם מסך. לא ניווט, לא שיקוף, לא כלום.

אין חיישני חניה מקדימה.

Keyless רק להנעה. בוווווווו.

אני ברגשות מעורבים כלפי החבילה. מצד אחד, אותה איכות גבוהה וחומרים טובים.

באמת, שום רשרוש פלסטי. העיצוב המאופק עם הארגונומיה הנכונה, ה-idrive המצויין והתכליתי,

מברך על כך שזה מהדגמים האחרונים שלא נפלו למסך העצום והרע ואשכרה השאירו כמה גלגלות פיזיות.

מצד שני, כאילו בגלל היכולות והמיקוד בספורט, זנחו את הפינוקים.

ולפעמים הרי בא לנו להתפנק, גם בדברים הדביליים של המולטימדיה וגם כשכל סוזוקי איגניס מנחשת את בעליה ונפתחת מעצמה

(מאיר, הטייקאוף היה הכרחי, אל תכעס), אז זה פשוט מטומטם שזה לא קורה ברכב כזה.

4. גיר אוטומטי ואני:

זה הרכב האוטומטי הראשון שלי. כולם, כולל אני, היו מצפים שאם כבר משקיעים ועולים לרמה הזו של ספורט,

אז בוודאי שלשמר את התיבה והנהיגה הקלאסיים.

אבל אז עושים טעות ונוהגים על רכבי המבחן האוטומטיים ובערך בהעברת ההילוך הראשונה מתאהבים ב-ZF8

ומתקשים מאוד לשמר רומנטיות אחרי זה.

אני שם אותה בראש הטבלה ביחד עם ה-DSG6 כתיבות הטובות בעולם הרכבים השפויים.

אתה שם מאחורה, ראיתי שקפצת, ברור שהתיבה ב-458 וברור שה-PDK ובראאארווור שהתיבה האולטרא פסיכית

של ה-C63s (על כולן נהגתי) עולות על השתיים האלה, אבל ככתוב – ברכבים השפויים.

ה-ZF אינה נטולת פאקים - כנראה מפאת המומנט היא מורידה את ההילוכים הנמוכים בצורה הגנתית משהו וגורמת לרכינה קדימה;

היא תגזול את העצמאות ותחזיר מהר מדי למצב אוטומטי (כן, אני יודע שאני יכול לנעול על ידני אבל זה לא תמיד בסיסטם) –

אבל זו תיבה שלוקחת את התאמה לאופן הנהיגה כמה שלבים קדימה.

בשום אופן היא לא תהסס לקיקדאון מיידי ומדויק, היא תעוף בהילוכים תו"כ מכות חינניות להעצמת הקטע וזה נעשה כ"כ מהר

שמד הסל"ד לא זז אלא פשוט מופיע כל פעם במקום אחר על הסקאלה.

בכל מצב יש לי את ההילוך הנכון. אפשר להיות חוליגן ולהכריח אותה ואפשר לתת לה לעשות את העבודה,

להיות טיפה פחות מהיר ועל הדרך גם לא לאנוס את האוטו.

קרה ואנחנו רגועים? היא תגלוש מעדנות על הילוך שמיני, יש מספיק מומנט כדי למשוך גם ככה.

אז מנסיעות המבחן ירדתי מלא ריספקט ואני עדיין כזה גם אחרי שנה, עוד תיבה שתטען לכתר "הדחתי עוד חובב ידניות".

אני עדיין אומר שיש פה מופת של תכנון וביצוע. היא מחוברת לנו למוח, תוריד ותעלה בדיוק בזמן, איך שנרצה,

אבל להגיד שאני בטוח שבחרתי נכון? לא יכול.

המוח יודע לזכור את תנועת היד האחרונה עם תיבה ידנית, גם אם נהגנו חזק והעברנו 50 פעם. את זה אנחנו מערבבים עם רעש המנוע,

אפילו לא צריך את מד הסל"ד תמיד.

באוטומטית מהירה עם 8 יחסי העברה די צמודים זה אחרת, מצריך התרגלות והבנה שאנחנו לא לבד פה.

אני כן חושב שמעבר לרמת כוח ומהירות מסויימים, עדיף לי אוטומטי. רהיטות הנהיגה, הדיוק, בהחלט עולים רמה.

הרומנטי המעייף שבי עוד רוצה לערבב.

רחמים, איזה התחבטויות.

5. ונעבור לחלק האומנותי:

ברשותכם אדלג על מצבי הבושה (eco שאשכרה מציין לי בכחול כמה דלק חסכתי ו-comfort שסתם מסרס את האוטו) ונקפוץ ישר לספורט.

מצב now you're talking. אם תעבירו אליו בזמן נסיעה, יוקפץ הילוך תוך הגברת רעש האגזוז, כאילו אומרת לנו "עד עכשיו היה צחוקים".

מפה מתחילה ההנאה האמיתית. ההגה מכביד את עצמו ובעל היזון חוזר נוכח ואפילו מייצר מעט מידע נדיר בימינו,

נהיה קצת קל כשמתחילים להחליק, מאותת לנו להתכונן לסובב הפוך.

הגיר, כאמור, חובט בכוונה בהעברות מהירות לאללה, שיתוף הפעולה עם המנוע פשוט משכר.

היא קופצת מהמקום כמו ילד היפראקטיבי, לא מחכה לך.

היא מכונית חזקה ומהירה בצורה שקשה לתאר בכתב, אך לא ברוטאלית. לא בהמית. לא מרביצה לך. ה-0-100 הוא כמובן מרשים מאוד,

אך עליי עובדות יותר תאוצות הביניים, גם ככה רוב הזמן אנחנו מגלגול והלאה. אז פלאפ-שניים למטה והיא נעלמת קדימה,

אם זה מ-40 קמ"ש, מ-80 וגם מ-120 וצפונה, כך עפ"י יוטיוב. אין השהייה, אין היסוס. בום קדימה.

הציר הקדמי לפני המנוע, ההנעה אחורית - אפס הלוחמה בהגה מסייע לקצב גבוה במיוחד בפיתולים,

על שמירה מתמשכת על הרדיוס שכיוונו עם ההגה.

ההיענות לשינויי כיוון מיידית, גם עם המשקולת מקדימה. אני זוכר שהיו כותבים את זה על ה-e30, e36 וזה עדיין מתבצע ומתבצע היטב

גם ברכב ששוקל בערך 200-400 קילו יותר.

צריך להגיע מהר לפניה צפופה ואיטית כדי לקבל תת היגוי, הגם שהוא קצר וזניח.

בשאר המקרים הפרונט דבוק לרצפה ודי מגניב לראות אף ארוך יחסית עוקב אחרי ההגה באדיקות כזו.

האחיזה כמובן גבוהה מאוד, אך בתחילת דרכנו עוד נותנת את התחושה החמקמקה הזו של איפה אנחנו, איפה היא ואיפה המגבלות שלה.

לאט לאט ועם ההתנסות גם במקומות סגורים, מבינים שהמגבלות רחוקות וגם אחריהן יש עוד תחום אפור לפני שמאבדים אותה.

אני עדיין מתרשם מרמת האיזון שדחפו באוטו הזה.

ההגה כ"כ מהיר שנדרשת הפניה קלה כדי לתקן, הזנב נענה במיידיות ונחסכת הרבה דרמה מיותרת.

הבלמים גדולים (340 מ"מ מקדימה, 345 מאחורה), ממלאים בצורה יפה את הג'אנטים, הם לא דועכים,

אך נשיכה ראשונית חזקה יותר היתה עושה לי יותר טוב על הלב. הדוושה ספוגית ומהלכה טיפה ארוך ממה שהייתי מצפה.

להגה יש שני סיבובים בין נעילות ועדיין יש לאוטו רדיוס סיבוב קטן יחסית, בניגוד ל-147 שהיתה לי וגם לה שני סיבובים, אבל רדיוס סיבוב של טיולית.

הדבר המבאס שאני יכול להגיד עליו הוא שהוא טיפה גדול פיזית והייתי רוצה עוד משקל גם מעבר להפניה ראשונית.

לפני כל זה, הדבר הראשון ששמים לב אליו הם המושבים.

קודם כל, סוף סוף לא עור. לא סובל את זה. לא בגלל החום בקיץ אלא כי הם חלקים ולא תופסים את הגוף.

באבארט בסיבובים הייתי מוצא את עצמי עם חצי ישבן על המושב וחצי על בלם היד ומהנה ככל שזה יהיה, זה פאול בנהיגה טכנית.

פה יש לנו אלקנטרה נעימה ועם חיכוך רציני, הגוף כלוא בין כריות צד גדולות שגם ניתן לנפח בדיוק על המידות שלנו,

את הכיוונון החשמלי לא זנחו פה ואיתו תופרים תנוחה מושלמת. בלי שעות של כיוונים ובלי פשרות ואת זה כותב בעלים של גב בעייתי.

6. איתותים:

אני רואה אתכם, את מבטי השנאה, הזלזול, הפרצוף העקום. כן בעלי במוו, אני מאותת!!

20180227_154703.jpg20190202_115137.jpg20180428_071011 (2).jpg

• אהבתי 5
  • מעניין 1

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 119
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מכונה מדהימה!

מסכים אתך לגבי האלקנטרה. היה לי בקודמת וזה הדבר הכי נוח שיש, ומאוד חסר לי בנוכחית (ויתרתי עליה במודע לטובת עור וזו לא מציאה גדולה פה בארץ).

לגבי המולטימדיה, באופן כללי לא נראה שב.מ.וו מוותרים על הגלגלת כרגע שזה חדשות טובות.

תמשיך להנות!

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של כתיבה! ממש נהניתי לקרוא! שואב אותך פנימה וגורם לך להרגיש את האוטו. שאפו!

אני חולה על הרכב הזה. פשוט חולה. לא משנה כמה פעמים נהגתי עליו, כל פעם מחדש הוא היה גורם לי לגחך כמו ילד בן 12 שרואה ציצים בפעם הראשונה.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה טובה, תודה. מכונית מאוד מעניינת ומושכת.

כל כך הרבה מתעסקים בממשקי מולטימדיה, גודל מסכים ובסוף לא מתייחסים לאיכות השמע? איך בידוד הרעש?

האם יש מתלים אדפטיביים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

סקירה מעניינת, משהו קטן שצד את עיני, כתבת שהדיסקים האחוריים גדולים מהקדמיים, זה לא אמור להיות הפוך (מה שבדר"כ)?, או כיוון שהרכב הנעה אחורית, זה משנה את העניין?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

תודה רבה.

סקירה טובה, תודה. מכונית מאוד מעניינת ומושכת.

כל כך הרבה מתעסקים בממשקי מולטימדיה, גודל מסכים ובסוף לא מתייחסים לאיכות השמע? איך בידוד הרעש?

האם יש מתלים אדפטיביים?

העיסוק במולטימדיה היה כדי להבליט את חסרונה ברכב שעולה כמה שקלים מעל הממוצע.

איכות השמע טובה לאוזניים הפשוטות שלי.

בידוד הרעשים מעולה, אין רעשי צמיגים או בתי גלגלים וגם חלק מרעש האגזוז מגיע מהרמקולים עקב כך.

המתלים רגילים, לא הייתי מעוניין להוסיף יותר מדי בעת ההזמנה בעיקר כי לא הצלחתי להגיע להחלטה האם הם שווים את התוספת.

כן רציתי LSD אבל רצו 30 אלף שזה יותר מפי 2 מרכישה עצמאית.

בס"ד

סקירה מעניינת, משהו קטן שצד את עיני, כתבת שהדיסקים האחוריים גדולים מהקדמיים, זה לא אמור להיות הפוך (מה שבדר"כ)?, או כיוון שהרכב הנעה אחורית, זה משנה את העניין?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

לא בכל הנעה אחורית זה כך, פה כן.

והאמת שאני לא יודע להסביר את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

כי באתי להעביר חוויה, סכומים פחות משנים.

גוגל יגיד לך שזה בערך 380 על הכביש, לפני הנחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תענוג איתי, תענוג. כבר הרבה זמן שאני חושק במכונה הזו (עוד מימי ה 235), אך מפאת עלויות שוטפות גבוהות למדי ועוד מס' שיקולים, אני דוגל בהלקאה עצמית עם קוריאניות עממיות מהניילונים, סוג של מזוכיזם ככל הנראה.

באשר לאלקנטרה, מסכים במאת האחוזים.

תמשיך ליהנות (ולא פחות חשוב - לאותת)!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ממש נהניתי לקרוא. רכב חוויה. יצא לי לנסוע לצד הנהג ב- M235 כשעוד הייתה די חדשה והתאוצה שלה פשוט מטורפת. תיבת ה- ZF ירתה את ההילוכים בקצב. אצלו הייתה מערכת קול של Harman kardon שלטעמי נשמעה טוב. אבל המנוע נשמע הרבה יותר טוב ממנה.

הפתעת עם זה שהרמקולים מעבירים חלק מצליל האגזוז. לא החלטתי אם אני אוהב את זה או לא, אבל רכב כזה צריך לייצר רעש.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא החלטתי אם אני אוהב את זה או לא, אבל רכב כזה צריך לייצר רעש.

תמורת עוד כמה אלפים תוכל להחליף את מערכת הפליטה באחת מקורית יותר גרגרנית (אם זה שווה את זה, כנראה שלא.. ניתן להשיג תוצאות קרובות למי שלא חושש מאובדן אחריות).

עריכה אחרונה על ידי ALÞћÃ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...