Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ניתן להוסיף מערכת לזיהוי שטח מת לרכב?

jeri
שימו לב! השרשור הזה בן 940 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם מדובר ברכב בו ישנה רמת גימור שכוללת מערכת זיהוי שטח מת, אפשר לרכוש את החלקים החסרים ולהרכיב בארץ (Retrofit) במחיר מפולפל.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מערכות מובנות בכל רכב שיש בו נהג שהצוור שלו לא תפוס. זה בחינם וקיים BUILT IN

קוראים לזה זוג אוזניים וזוג עיניים.

אינסטגרם עם הריתוכים שלי :-D

http://instagram.com/newworldofdisorder

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש ניסיון טוב עם המערכות אפטרמרקט הזולות יותר שמוכרים בעיקר בסין. (עלי אקספרס, איביי וכו')

לחבר היה זמזום מעצבן ממערכת כזאת למרות שהותקנה כמו שצריך. הבעיה הייתה ברמקול של המערכת והיה צריך להזמין חדש.

סה"כ אין תחליף למראות וללשים לב טוב טוב, זה רק בונוס.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם, הרעיון זה לא שיחליף את הערנות והבדיקה של הנהג אבל יהיה עוד עזר לא יותר מזה.

בסוף גם מובילאיי זה לא תחליף זה נטו אמצעי זהירות נוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

מקפיץ את הנושא כי אין פה תשובה חד משמעית לגבי סוגי מערכות אפטר מארקט ומי יסכים להתקין דבר כזה בארץ.

יש כאלה שמבוססות על מכ"מ ויש כאלה מבוססות חיישנים כמו של רוורס אפילו זול יותר.

לדוגמא דבר כזה:

https://www.ebay.com/itm/254694418253

יש תובנות איזו סוג חיישנים עדיף?

איפה בארץ ניתן להתקין מערכת כזו מיובאת מחו"ל?

אני יודע שבארץ משווקים את המערכת הזאת: https://adi-system.co.il/product/baware-bsd/

אך המחיר אני מבין סביב ה1700ש"ח, בעוד שמערכות סיניות למניהן נמכרות בפחות מ400ש"ח.

מישהו יודע באיזה סוג חיישנים עושים שימוש יצרנים בדרך כלל?

@LPG, האם ידוע לך איזה חיישנים יש במערכת שלך?

תודה מראש לעונים.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.2.2019 בשעה 09:30, shimta כתב:

כיוון נכון של המראות ברכב מייתר את המערכת הזו.

נכתב לפני שנתיים וחצי, אבל רלבנטי גם היום.

"מערכת למניעת שטח מת" היא, בעיניי, גימיק חביב מקדם מכירות ולא מעבר.

אם הייתה פה תרבות של נהיגה נכונה ושימוש נכון במראות, ולא הסתמכות על כל מיני פיצ'רים שמצפצפים או מאירים או מהבהבים, הכבישים היו מקום הרבה יותר נחמד להיות בו. 

במסגרת עבודתי יוצא לי לנהוג בשברולט טראוורס, שבו מותקנת מערכת כזאת. 

על המראה נדלקת נורה קטנה בצבע כתום, ואני חושב לעצמי "אוקיי, סבבה, לא חידשת לי כלום" 😳

באמת שאני ממליץ לכולם קודם כל לנסות ללמוד להשתמש במראות בצורה נכונה, ורק אחר כך, אם לא הצלחתם, לרוץ לקנות את כל המערכות האלה.

עריכה אחרונה על ידי שביט
  • אהבתי 1

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@שביט, אחרי שמתרגלים לעזרים טכנולוגיים קשה להסתדר בלעדיהם. מערכת ניטור שטחים מתים שפועלת כשורה - כן עוזרת, גם עבור תנועה חוצה ברוורס.

מה בנוגע לשאלות טכניות? יש לך המלצה על מתקין או לגבי איזה סוג חיישן עדיף?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, tzvipper כתב:

מקפיץ את הנושא כי אין פה תשובה חד משמעית לגבי סוגי מערכות אפטר מארקט ומי יסכים להתקין דבר כזה בארץ.

לעניות דעתי, משתלם יותר לשדרג את הרכב לרכב עם המערכת למי שחשוב לו.

כשהיה לי את זה בוולוו, לא בא לידי שימוש. הייתי משתמש במראות מכוונות כיאות. מניח שלרבים זה עוזר ואף מונע תאונות.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, tzvipper כתב:

@שביט, אחרי שמתרגלים לעזרים טכנולוגיים קשה להסתדר בלעדיהם

וזו בדיוק הבעיה, לדעתי

במקום לשמש כמערכת עזר/ סיוע, הן הופכות להיות הכלי היחיד בו משתמשים

"לא הסתכלתי הצידה כי לא נדלקה לי הנורה של השטח מת"

"לא הסתכלתי במראה כי החיישן לא צפצף"

"לא לחצתי על הברקס כי יש לי בקרת שיוט אדפטיבית"

וכו' וכו' וכו'

חטפתי את השירשור יותר מידי. רק שלא יתפתח פה דיון של 5 עמודים תוך שעתיים 😆

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיה סלטוס שמגיעה בשני הרמות שנמכרות בארץ ללא מערכת זו ,ניתן להזמין במעמד קנית הרכב במחיר מעל ל- 1800 ש"ח 😡 ,למרות שמערכות הבטיחות מסתמכות על מצלמה ולא על רדאר וסתם הערת ביניים למי שרוצה להזמין חיישנים מקדימה ברכב לא  ניתן למרות שבחו"ל יש גם זה וגם זה ברוב הרמות של הרכב הזה. חוזרים לבעיה המוכרת היבואנים עושים מה שטוב להם ולא מה שטוב ללקוחות "הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם" 🤔

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, שביט כתב:

נכתב לפני שנתיים וחצי, אבל רלבנטי גם היום.

"מערכת למניעת שטח מת" היא, בעיניי, גימיק חביב מקדם מכירות ולא מעבר.

אם הייתה פה תרבות של נהיגה נכונה ושימוש נכון במראות, ולא הסתמכות על כל מיני פיצ'רים שמצפצפים או מאירים או מהבהבים, הכבישים היו מקום הרבה יותר נחמד להיות בו. 

במסגרת עבודתי יוצא לי לנהוג בשברולט טראוורס, שבו מותקנת מערכת כזאת. 

על המראה נדלקת נורה קטנה בצבע כתום, ואני חושב לעצמי "אוקיי, סבבה, לא חידשת לי כלום" 😳

באמת שאני ממליץ לכולם קודם כל לנסות ללמוד להשתמש במראות בצורה נכונה, ורק אחר כך, אם לא הצלחתם, לרוץ לקנות את כל המערכות האלה.

התחכמות מיותרת.

גם מערכת בלימה אוטונומית היא מיותרת, אם היינו לומדים לנהוג כמו שצריך הברקסים היו מספיקים... נו באמת.

מערכת התראה על שטח מת היא מערכת נהדרת והיא גם לרוב מקשה על הנהג לעבור נתיב כשיש שם מישהו, לא תמיד רואים בשטח המת ומערכת שעוזרת זה לא דבר רע.

אף אחד לא חושב שזה צריך לבוא על חשבון רמת הנהיגה, אבל אם אפשר לקבל עזרה, למה לא?

אתה עדיין מדליק אש עם אבנים ? (כי מי שיודע להשתמש באבנים כמו שצריך לא צריך גפרור)

• רעיון טוב! 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 940 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...