Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב משפחתי, תקציב 20-30k, אולי C4?

Ooga
שימו לב! השרשור הזה בן 1671 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

רכב שמיועד להחליף לנסר מזדקנת.

מחפשים אוטו משפחתי, אמין וקל לתמרון (זה חשוב).

ה C4 נראית כמו אופציה טובה, דגמי 2012 נמכרים בכ-20 אלף, ולרוב עם קילומטרג נמוך.

האם הרכב נחשב לרכב אמין? שמעתי רבות על בעיות עם המנועים שפותחו ביחד עם BMW וה-1.6 אכן מהמשפחה הזו.

אופציות נוספות יתקבלו בברכה

(יש כמה מאזדה 3 2010 במחיר הזה. i30 ונגזרותיה נשקלות אבל הן יקרות משמעותית מה c4 עבור אותו שנתון. פלואנסים עם קילומטרג של משאיות).

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה זה קל לתמרון?

ב-30 אפשר למצוא טויוטה ספייס וורסו, שיכולה לענות על הדרישה לאמינות וקלות תמרון (אם אני מבין נכון את הכוונה), ובנוסף תהיה די חסכונית, אבל גם די ספרטנית.

ה-c4 המדוברת (בהנחה שלא קונים את הטורבו) תהיה סבירה, אבל המנוע שלה לא מושלם מבחינת אמינות.

אם אתה יכול להעלות את התקציב, ב-40 (ואולי קצת פחות) אפשר למצוא C4 מ-2015 עם מנוע 1.2 טורבו (כמו ב-308, 208 וכו') שתהיה הרבה יותר מוצלחת, רק צריך לשים לב לעניין רצועת התזמון.

ב-30 יכול להיות שאפשר גם למצוא לנסר חדשה מספיק. לא יודע לגבי קלות תמרון.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האסטרה ממש מעניינת, אבל יש לי שני סייגים (שאיני יודע עד כמה מבוססים) ממנה -

הגיר, שהוא אותו הגיר שמגיע עם הקרוז ונוטה למות בטרם עת, לא?

והאמינות הכללית, שמסיכומים פה בפורום נראית לא הכי טובה, בין אם בכל מיני תקלות קטנות ובין אם בכל מיני רכיבים במנוע.

לגבי הספייס וורסו - היא חלשה מדי.

ושאלה אמיתית, אם וורסו 2010~ עולה 30 אלף, ו-C4 2012 עולה 19 אלף, נניח ואני שם בצד 5 אלף לתיקונים וזה מגיע ל 24 אלף.

עדיין, אני מקבל יותר אוטו ב 6 אלף פחות. לא?

אם היה תקציב של 40 כבר נפתחות המון אופציות - i30, מאזדה 3 מהדור החדש, קיה סיד, ואפילו סובארו XV. אבל לצערי זה ממש מעל התחום, כי הצורך הגיע בהפתעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מקבל יותר אוטו (וגם צריכת דלק גבוהה יותר), וכל עוד אתה לוקח בחשבון שתהיה תחזוקה זו יכולה להיות עסקה מצויינת, לדעתי.

הרבה אנשים יתבאסו מאוד להשקיע פתאום כמה אלפים ברכב ששוה פחות מ-20 ביום טוב. אם אתה מודע לזה מראש, זה פותר את הבעיה הזו.

ויש גם את עניין הסחירות, אם זה לא מפריע לך.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתכלס, מה זה משנה אם אני משלם 25 רק על האוטו, או 20 על האוטו ועוד 5 על תיקונים במידה ויהיו (במיוחד אם רכבים באותה רמה עולים 30 ויותר)?

הסחירות לא חשובה, האוטו ישמש עד שימות או לפחות 5-6 שנים.

למעט המנוע הרגיש (ונדאג להקפיד על תקינותו), האם יש עוד פוטנציאל לבעיות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר חיפשנו רכב לאשתי, ה C4 היתה די גבוהה ברשימה, אך בסוף היא ירדה מהפרק, למה?

ובכן, ראיתי שהמון מהרכבים שחיפשתי מושבתות, וכאלה נוסעות יופי, למשל סיריון, לא מצאתי אפילו אחת מושבתת, ממש כולן היו במצב נסיעה תקין , C4?!, כל מודעה שלישית מושבתת, או ללא טסט, או ללא מנוע, או ללא גיר, ללא מזגן, דורשת תיקון X, השקעה Y, מי צריך את זה!!!

לדעתי, קניה גרועה, אני לא יודע אם יש כאן אחד שכל כך ממליץ לך על הרכב שיהיה מספיק גבר בשביל לבוא ולחתום לך שהרכב יישאר אצלך עוד 5 שנים "תקין" אפילו 3 שנים,

תתחיל לחפש ואתה תבין מהר מאוד בדיוק על מה אני מדבר.

במקומך? הייתי מוסיף את ה5 או 10 וקונה רכב נורמלי כמו מאזדה 3, מיצובישי לנסר, וכו... , I30 גם רכב טוב, אישית פחות מתחבר לקוריאניות, אך מדובר ללא ספק ברכב די אמין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש לך פוקוס משנתון 2010, 1.6 ברמת אבזור טרנד X ותישאר עם הרבה עודף או עם מנוע 2.0 GHIA ותקבל רכב יחסית חזק עם יכולות תמרון טובות מאוד ביחס למחיר (בהנחה שאני מבין למה אתה מתכוון).

אגב C4, שנתון 2010 בעל אמינות בינונית אבל נשלטת (גיר זול ופשוט לתיקון, מנוע שלא עושה בעיות), תעלה לך מחצית מהתקציב והשאר לתיקונים עם השנים...

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזדמן לי לראות אסטרה היום, 1.4 טורבו עם 118K. המנוע חזק והאוטו זריז מאוד, אבל השילוב עם הגיר עקום משהו והתגובה לדוושה הביאה לי פלאשבקים לקורולה הרובוטית הידועה לשמצה (ואני לצערי לא מגזים). חוץ מזה הרכב לא רע, רק שככל שבדקתי באינטרנט יותר כך נראה שלקחת אסטרה זה סיכון גדול יותר מאשר לקחת C4, הרבה יותר תקלות אפשריות.

הפורד לא רעה, אם כי עצלה למדי. גרסאת 5 הדלתות היא הרלוונטית לצרכי תמרון. כל זה כי החניות אצלנו צפופות ויש נהגת חדשה מתקשה..

הבדל מהותי באמינות בין הדורות של ה-C4? הגיר למיטב ידיעתי זהה. המנוע כן שונה קצת. פשוט בדור החדש יש הרבה פונקציות שלא קיימות בישן, והוא בטיחותי ומודרני מהקודם בפער.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגת חדשה? אז מה רע ברכב קצת עצל?

הפוקוס יושבת טוב על הכביש, היגוי מוצלח, גרסת ההאצ׳בק גם יפה יותר ולא רק קצרה ונוחה יותר לחניה.

מנוע 2 ליטר כבר ממש לא עצל...

הc4 משנת 2010 ממש לא מודרני במושגי ימינו אבל לזמנה מדובר ברכב עם אבזור נוחות ובטיחות מהגבוהות ביותר באותה שנה. היתרון זה העלות של הרכב והקלות היחסית במציאת אקזמפלר ראוי.

המנוע 1.6 שהגיע משנתון 2011 חזק יותר אבל חולה במחלת חשוכת מרפא, קשה לי להמליץ עליו.

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-C4 מהדור הראשון יותר מוצלחת מדור שני המצוייד במנוע הפרינס - היא מצויידת במנוע NFU המאד מוצלח והיא בסך הכל מכונית עם אמינות סבירה מאד - אני מחזיק כזאת מודל 2008 זאת השנה השישית.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, נראה שיש לא מעט אנשים עם C4 מהדור הראשון כאן בפורום.

איך הוא סוחב כשהוא מלא (5 מבוגרים לצורך העניין)?

יש דברים שצריך לשים עליהם דגש בבדיקה? יש דברים שיכולים לצוץ ב 150 אלף ומעלה (גיר וכו')?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן כי נבדקה גם C4 2009, יד שניה, 124K, יד ראשונה ליסינג (5 שנים משום מה).

הרכב היה במצב לא רע, לא ראיתי נזילות/הזעות. התיבה תפקדה בסדר. נראה שבליסינג קצת התחרעו איתו - חלונות כהים ומדבקות קרבון על הדאש, מעיכה קטנה בסף. בחמש השנים האחרונות בעלים רגוע.

מבפנים חלק גדול מהכפתורים היו במצב על הפנים, במיוחד הכפתורים על ההגה וכפתורי החלונות. אצלי האוטו ישן יותר והכל נראה טוב יותר, לא ברור לי אם זה פשוט ככה ברכב הזה או שמדובר בשימוש רב.

רצה 10.5K שורה תחתונה. מתלבט אם להמשיך. ההפרש לC4 דור שני ממש לא גדול. נראה.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנוע של הדור הראשון חזק יחסית, וגמיש מאד. היא סוחבת היטב יחסית למתחרות. החיסרון היחסי זה 4 יחסי העברה בלבד, אך בסוף העשור הקודם זה היה מקובל בהרבה מהמתחרות.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן כי נבדקה גם C4 2009, יד שניה, 124K, יד ראשונה ליסינג (5 שנים משום מה).

הרכב היה במצב לא רע, לא ראיתי נזילות/הזעות. התיבה תפקדה בסדר. נראה שבליסינג קצת התחרעו איתו - חלונות כהים ומדבקות קרבון על הדאש, מעיכה קטנה בסף. בחמש השנים האחרונות בעלים רגוע.

מבפנים חלק גדול מהכפתורים היו במצב על הפנים, במיוחד הכפתורים על ההגה וכפתורי החלונות. אצלי האוטו ישן יותר והכל נראה טוב יותר, לא ברור לי אם זה פשוט ככה ברכב הזה או שמדובר בשימוש רב.

רצה 10.5K שורה תחתונה. מתלבט אם להמשיך. ההפרש לC4 דור שני ממש לא גדול. נראה.

לשאלתך לגבי המצב הפנימי של הרכב, תבדוק עוד 2 רכבים כאלה, כך תדע אם מדובר במחלות לדגם, או סתם נפלתה על אחת לא שמורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1671 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...