Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מאיצים בצורה הכי חסכונית בגיר ידני?

טירון רכבים
שימו לב! השרשור הזה בן 1890 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה על ההסבר, הבנתי עכשיו לגמרי את כל עקרון המומנט והחלפת ההילוכים שתואמת אותו.

Spire אני שואל לגבי ההגדרה עצמה כי בדקתי בנתונים היבשים שהיצרן מפרסם על הרכב שלי כפי שראיתי ב icar ושם הוא מציין שהמומנט המרבי של הרכב שלי הוא ב 2500 סל״ד שזה בעצם משנה את כל התמונה מבחינת הטווח שבו אמרת שכדאי להשאר בו עם הרכב שלי שהיה סביב 2000-2100, זאת אומרת שאני דווקא צריך לשנות את ההילוכים בסל״ד עוד יותר גבוה מ 2500, נגיד ב 3000 לפחות (ואני מבין שזה תלוי בהילוך כמו שאתה ואלי הסברתם אבל בוא נאמר בממוצע בהילוך גבוה יותר) כדי שההילוך הבא יתחיל בעצם ב 2500 ולא ב 2000. לא ככה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תחזור לעמוד הראשון של הדיון, צירפתי שם את גרף המומנט/הספק של הרכב שלך וכתבתי שהטווח היעיל מתחיל ב-2500 סל"ד. למה החלטת שדווקא עדיף להיות ב-2000-2100 זה רק אלוהים יודע :)

מה שכתבת בסוף התגובה נכון, אכן עדיף להיות מעל 2500 סל"ד, מבחינת מתי להעביר הילוך, בשביל זה כבר צריך ניסוי וטעייה, או ידע/מידע על יחסי ההעברה בגיר שלצערי אין לי.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבאתי את זה מהציטוט הבא שלך שאלי הביא בעמוד הקודם:

מה שאתה צריך לעשות זה למצוא את גרף המומנט של האוטו שלך, וללמוד באיזה סל"ד להעביר הילוך ככה שבהילוך ה"חדש" תהיה בתוך רצועת המומנט וכמה שיותר קרוב לתחתיתה.

לדוגמה - הרכב שלך מפיק 15 קג"מ ב-2000 סל"ד. אתה רוצה להעביר מהילוך ראשון לשני כך שבהילוך השני (אחרי ההעברה) תהיה ב-2050-2100 סל"ד. כנ"ל בהעברה להילוך שלישי-רביעי וכן הלאה.

דיברת על 2000 אבל נראה שהוא מפיק 15 קג״מ ב 2500 דווקא.

אני קצת מופתע לרעה שהרכב שלי דורש סל״ד יחסית די גבוה לשיוט יעיל וחסכוני, זה אומר שאני צריך להעלות הילוכים מאוחר למדי כדי לשמור על מומנט וזה די בזבזני.

לפי מה שלמדתי מהנתון הנ״ל זה אומר גם שצריכת הדלק הכי חסכונית במהירות בין עירונית תהיה על הילוך חמישי כשמחט הסל״ד יושבת על 2500, שאצלי לדעתי זה מתרגם לאזור ה 90 קמ״ש. סבבה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, הבנתי אותך.

הציטוט שהבאת כאן הוא מההודעה הראשונה שלי, והמספרים בו הם סתם דוגמה רנדומלית. הנתונים שכתבתי אחר כך, כשצירפתי את גרף המומנט של האוטו שלך, הם הנתונים המדויקים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה אוקיי קראתי את ההודעה שלך עם הנתונים של הרכב שלי שוב והבנתי למה התבלבלתי. כתבת שצריך להעביר הילוך אל תוך סל״ד המומנט המרבי שלי שהוא 2500 ואני תרגמתי את זה בראש ללהעביר הילוך בסל״ד הזה במקום ללמה שהתכוונת בפועל שזה שההילוך הבא צריך לעמוד על 2500 מה שבפועל אומר - העברת הילוכים בסל״ד גבוה יותר מ 2500 כדי שזה יפול לסל״ד הזה.

עכשיו הכל ברור לי. תודה על הסבלנות :)

עריכה אחרונה על ידי טירון רכבים
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1890 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...