Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה ברכב ישן, התלבטות לגבי כיוון הפעולה הרצוי

שימו לב! השרשור הזה בן 1873 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ניסאן טידה 2008 188K ק"מ

יד שניה, פרטית.

מבוטח בביטוח מקיף.

תאונת חזית - אחור (אשמה שלנו) שדחפה את הפנס הקדמי פנימה ושברה את הזרועות שמעגנות אותו לרכב

כמו"ב מכסה המנוע התעקם קלות + כיפוף ושבירת הצבע בקצה

גם הטמבון זז ממקומו (יש לציין כי מלכתחילה הטמבון היה מחוזק למקומו באילתור, לא במצב מקורי)

מצו"ב תמונות

שווי הרכב לפי מחירון לוי יצחק - כ16000 ש"ח

שווי מעשי בשוק יד שניה מן הסתם סביב 10000-12000 ש"ח (תקנו אותי אם אני טועה)

WhatsApp Image 2019-02-03 at 17.26.01.jpeg WhatsApp Image 2019-02-03 at 17.25.20.jpeg

ההתלבטות:

לתבוע את הביטוח (אולי לקחת שמאי פרטי) ולקוות שהנזק עולה על 50% משווי הרכב ולקבל מחירון (ריאלי?)

לתקן לבד במחיר הכי זול שאמצא (כמה זה יכול לעלות? פנס קדמי, יישור וצביעה למכסה מנוע, וחיזוק טמבון) ולמכור את הרכב (או לסחוב איתו עוד קצת)

אם אתבע - יהיו לי 2 תביעות בשלוש שנים, זה ישפיע על מחיר הביטוח ברכב הבא שאקנה (סביר להניח רכב בשווי גבוה משמעותית, למעלה מ100K) מצד שני אשאר עם יותר כסף ביד כרגע (אם חישבתי נכון) וחסכתי כאב ראש של מכירת הרכב

אם אתקן ואמכור לבד - חסכתי עלויות ביטוח ברכב הבא (אגב, מה לגבי המשך תשלום הביטוח הנוכחי? מחזירים לי?) אבל אמכור במחיר נמוך ועם כאב ראש..

בהנחה והנזק הוא הנזק שתיארתי, כמה זה יכול לעלות במחירי שוק זול, וכמה שמאי יכול להעריך את זה במוסך מסודר?

עד כמה אכן יכולה להיות לי התייקרות בביטוח? (2 נהגים, 30+, רכב משפחתי / 7 מקומות חדש או בן 2-3)

מה אתם ממליצים לעשות?

תודה

עריכה אחרונה על ידי Tiida
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה טובה.. המשכתי ככה מאז שרכשתי אותו לפני 7 שנים..

מקיף עולה לי 2800 ש"ח (כולל תביעה אחת ישנה) (לא כולל חובה כ1200)

אולי באמת היה רצוי לעשות רק צד ג..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי צד ג'?

בכל מקרה, עם 2 תביעות אתה עלול להיות מסורב ביטוח.

אם הביטוח שלך צריך לשלם לצד ג' כי הנזק גבוה מדי, אני כבר חושב שזה משמעותי להפעיל את המקיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כשהייתי בעבר עם 2 תביעות לא סורבתי בביטוח (הפרמיה עלתה בכ700 ש"ח)

צד ג' לא נפגע

לא לתבוע ביטוח - כלומר תוספת המחיר לביטוח תעלה על 5000 בשלוש שנים? (בהנחה והחישוב שלי נכון לגבי ההבדל הכלכלי בין תביעה לתיקון ומכירה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה משלם לשמאי לך למוסך וקח הצעת מחיר לתיקון. חזור להתייעץ וקבל החלטה רק כאשר ידוע לך אומדן המחיר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הלכתי ל2 מוסכים לקבל הצעת מחיר..

מוסך ראשון אמר לי 'נזק של 15 אלף..'

מוסך שני אמר שאם אני לוקח שמאי האוטו בהחלט יורד מהכביש

הציע לי תיקון מוזל של יישור וצביעה למכסה מנוע והחלפת פנס (ללא טמבון) ב1500..

נניח ואשלם עוד 500 לתפוס את הטמבון למקומו

אז זה או לתקן לבד בכ2000 ש"ח ולסחוב עוד קצת / למכור בכ10000-12000

או לתבוע את הביטוח ולקבל כ15000-16000 ולייקר את הפרמיה הבאה (2 תביעות במקום אחת כיום)

בבדיקה מול ביטוח ישיר ראיתי הפרש של כ500 ש"ח בין תביעה אחת ל2 תביעות

יש לחשב גם אובדן של יתרת חודשי הביטוח בסך כולל של כ2500 ש"ח שלא יוחזרו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שתקבל גם את הסכום שאתה מקווה לקבל. בכל זאת, תיקון לא קטן, ואני מניח שתחזור לפחח כעבור זמן מה עם תיקון חוזר.

החלופה תלויה ביכולת הכלכלית שלך. אם תוכל לרכוש רכב חדש או צעיר ממקורותיך או עם הלואה קטנה, ובלי לפגוע בצרכים אחרים - לא הייתי מהסס - הייתי מחליף את הרכב. תביעת הביטוח תלויה בשני דברים - האם יש תביעה מצד ג' (וגודלה), ומה הסיכון להיות מסורב ביטוח (שאל את הסוכן שלך).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צד ג לא תובע

אין סיכון להיות מסורב ביטוח, הנציג אמר לי במפורש שתביעה שניה מייקרת בכ500 ש"ח בלבד (אולי יש סיכון שתהיה תביעה שלישית...? :-o )

אני בהחלט תכננתי להחליף בתקופה הקרובה את הרכב

לא הבנתי מה כוונתך במשפט: '

אני לא בטוח שתקבל גם את הסכום שאתה מקווה לקבל'

אתה מתכוון לסכום שאקבל מהביטוח? הם משלמים מחירון, לפי מחירון לוי יצחק הרכב שווה קצת יותר מ16000, יכולה להיות בעיה עם זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לציין גם השתתפות עצמית של כ1750 ש"ח...

אז למעשה העלויות לכאורה בתביעה הן:

השתתפות עצמית 1750

התייקרות פוליסה לשלוש שנים 1500 (לשלוש שנים כי גם לאחר פקיעת תביעה אחת יש התייקרות דומה באופן יחסי)

אובדן דמי ביטוח לשאר חודשי השנה - 2500

זה כבר מתקרב ל6000 ש"ח..

תכלס אם אקבל 16000 אשאר עם כ10000 נטו

גם אם אתקן חפיף ואמכור אשאר עם סכום דומה או מעט פחות (תיקון 2000, מכירה -10000-12000 משוער)

במכירה יש כמובן הרבה כאב ראש

בתביעה כנראה אקבל גם רכב חלופי ל30 יום (השכרה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין השתתפות עצמית באובדן גמור או להלכה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטוח? כן!!

תקרא בפוליסה שלך

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי על מנהג חברות ביטוח לכוון ל'אובדן להלכה' ולא 'אובדן גמור'

האם יש חשש באומדן ע"י שמאי של חברת הביטוח? שלא יבחר ללכת על הגבול ויקבע נניח 40% וכד'

האם יש לי אפשרות לקחת שמאי מטעמי שלא חשוד על נטיה לטובת אינטרס חברת הביטוח? כדאי לעשות כך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1873 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...