Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דלק מוטורס התחילו לבצע שדרוג מערכת מולטימדיה במאזדה לתמיכה ב-Car Play/Android Auto

Johnik
שימו לב! השרשור הזה בן 960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קיבלתי תשובה לעצמי דרך ד"ר גוגל:

אכן הניווט מופיע על ה HUD דרך android auto, הוא מופיע ב waze ולא דרך google maps.4fc8bc85382eff54a6f9b99db759f4ca.jpg

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

c1ce5ff3719523fb27082e6acb68edbf.jpg

עריכה אחרונה על ידי CNX
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לסיכום:

הוראות הניווט בוויז לא מופיעות על המסך העילי - HUD. שינמכתי את גרסת Android Auto לגרסה שאמטר בה העניין לעבוד אך זה לא הועיל.

אני חייב לציין שההתקנה בוצעה תוך שעתיים, הפירוק וההתקנה יצאו ללא דופי במוסך כפיר באשדוד. השימוש ב Android Auto מאוד נוח ואינטואיטיבי, הכל עובד כשורה. שילמתי עבור התענוג 1400 ש"ח והובהר לי שניתן לפרק את הערכה ולהתקין את הרכיב המקורי - כך בעצם ניתן למכור את הערכה כשמוכרים את הרכב(אצלי רכב ליסינג).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני לא הבנתי מה ההתלהבות מ-AA/CP עד שיצא לי להשתמש ב-AA במשך שבוע (באקליפס קרוס).

תענוג, פשוט מייתר את ההתעסקות בטלפון לגמרי.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה מייתר? צריך להוציא כבל ולחבר אליו את הטלפון ואז להכנס מהטלפון לאפליקצייה של AA ולבצע את השיקוף. מה ההבדל כבר שאשים את הטלפון על המגנט שלי, אכנס לווייז שמחובר אוטומטית לספוטיפיי ואצא לדרך?

ברור שמסך גדול של המולטימדיה זה יותר נחמד רק שמבחינתי לא נחמד של 1500 שקל אבל כל אחד ושיקוליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש אייפון וברכב יש תמיכה בקארפליי, הטלפון יושב בתושבת ייעודית של ברודיט עם פלאג מובנה, ככה שאני רק צריך לתקוע את המכשיר לתושבת.

לכאורה פתרון מושלם, לא?

אז זהו שלא - אני לא משתמש בקארפליי, אחרי שניסיתי את זה לכמה ימים, מצאתי שזה פחות נוח. למה ?

1. לוקח די הרבה זמן לעסק להתחבר ולהתחיל לעבוד. כשאני ממהר לצאת זה משבית לי את הטלפון ואני לא יכול להתחיל לנווט (מדבר על כמה עשרות שניות).

2. כשזה מחובר כבר גם יש בעיות - לפעמים כשאני עולה על בור או באמפר קשוח במיוחד יש ניתוק רגעי של הפלאג, ואז כל החיבור מתנתק וצריך לעבור את הסיוט מחדש. כמובן שגם המוזיקה הולכת או השיחה שביצעתי במקרה באותו זמן.

3. לפעמים זה גורם לטלפון לעשות לעצמו ריסט מלא.

4. בנסיעה יש לי בעצם שני מסכים - אחד של הטלפון ואחד של הרכב, כשאחד מהם מבוזבז ולא עושה כלום. הוויז מוצג על המסך של הרכב, אבל אם אני עושה משהו אחר בטלפון אז הוויז נעלם וצריך ללחוץ עליו שוב בסיום הפעולה.

5. אם נגיד אני מגיע וחונה ויש לי כמה דקות ואני רוצה לענות להודעות וכו', אז אני מוציא את הטלפון מהתושבת, רק שאז - הלכה גם המוזיקה..

6. אצלי ספציפית ברכב הפונקציה של זום אאוט/אין בצביטה על המסך של הרכב לא עובדת, יש לחצני פלוס/מינוס על המסך, וזה ממש ממש לא נוח.

רוב הבעיות האלה היו נפתרות אם הקארפליי היה עובד על חיבור WIFI, לא ממש ברור לי מה הבעיה לעשות את זה. יש חברה אחת - אלפיין שהוציאו מערכת עם תמיכה בקארפליי אלחוטי, אבל זה פטנט שלהם. לא מבין מה קשה היה לאפל לעשות את זה מראש, זה די מתבקש.

יחד עם זאת - גם אם זה היה אלחוטי עדיין היתה לי את בעיית המסך המבוזבז והעובדה שהוויז לא תמיד פתוח.

אני מעדיף שהוויז בטלפון וככה יש לי את כל התפקוד הנוח של וויז, המוזיקה והשיחות עוברות בבלוטות' ומוצגות על המסך של הרכב בלי להפריע לכלום, כל הזמן.

אם אני צריך לתפעל משהו במסך של הרכב אני לא מאבד את התצוגה של הניווט. ואם אני שולף את הטלפון הכל ממשיך לעבוד כרגיל.

בקיצור - לא השתכנעתי.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון שלי עם הקארפליי קצת פחות נוראי משלך.

החיבור לוקח 5 שניות שבתוכן גם התהליך המעיק של פתיחת הנעילה של האייפון עצמו כדי שיסכים להתחבר (עניין אבטחתי או משהו).

וברגע שזה קורה, המוזיקה כבר מתנגנת אוטומטית.

לגבי הניתוקים שאתה חווה, אני מניח שזה קשור לתושבת. אצלי אני פשוט מניח אותו איפשהו, מחובר ושוכח ממנו.

לגבי זה שוויז נעלם כשעושים משהו במכשיר, נכון. אבל למה שתרצה את וויז על המסך אם אתה עסוק בטלפון?

רוב הבעיות שאתה מתאר, קשורות לשימוש בתושבת עם חיבור קבוע.

ברגע שאתה עובד עם כבל, זה הרבה יותר נסבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולהיפך - אם אני רוצה לשנות או לראות משהו במסכים האחרים של הרכב, אני מאבד את הניווט.

זה פשוט עודף משימות על מסך אחד, שהוא גם פחות נוח לתפעול ממסך של טלפון.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיבור לוקח 5 שניות שבתוכן גם התהליך המעיק של פתיחת הנעילה של האייפון עצמו כדי שיסכים להתחבר (עניין אבטחתי או משהו).

אתה יכול לאפשר בהגדרות המכשיר שיתחבר לרכב ללא צורך בפתיחת הנעילה.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברגע שחיברתי את הטלפון הממשק עולה אוטומטית והספוטיפיי מתחיל לנגן. במאזדה התרגלתי לתפעול של האנדרואיד אוטו תוך מספר שעות, כל השימוש מאוד אינטואיטיבי.

השימוש כולו מתבצע דרך הממשק והגלגלת במאזדה - להעברת השירים ובחירת פלייליסטים, לבחירת יעדים בווייז, לביצוע שיחות טלפון.

מזה מספר ימים לא נגעתי בטלפון הן בתחילת נסיעה וכן תוך כדי נהיגה. מבחינתי ההתקן המדובר פשוט מבצע את ייעודו ועבודתו נאמנה ללא תקלות שמצויינות לעיל. אולי אפל קרפליי בעייתי? אולי התושבת הנ"ל בעייתית? אולי הטלפון של הבחור עושה בעיות(אני מאוד מופתע ש One Plus 6T עובד בצורה חלקה עם ההתקן מפני שאצל חלק מהמשתמשים בחו"ל היו עמו בעיות שונות ומשונות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הבעיות האלה היו נפתרות אם הקארפליי היה עובד על חיבור WIFI, לא ממש ברור לי מה הבעיה לעשות את זה. יש חברה אחת - אלפיין שהוציאו מערכת עם תמיכה בקארפליי אלחוטי, אבל זה פטנט שלהם.

התכוונת חיבור BT.

לא יודע לגבי אלפיין, אבל בב.מ.וו קארפליי עובד אלחוטית, ואם אינני טועה הם היצרן היחיד כרגע שמאפשר את זה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, התכוונתי wifi , בלוטות׳ לא מספיק להעברת רוחב הפס הדרוש. בלוטות' משמש כדי לאפשר חיבור אוטומטי לWIFI.

הנה משהו שמצאתי בגוגל על זה :

https://www.carplaylife.com/feature/how-to-make-apple-carplay-wireless/

אלה הרכבים שתומכים כרגע בקארפליי אלחוטי :

• BMW 2017 5 Series
  • BMW 2018 3 Series
  • Audi 2019 A6 (unconfirmed)
  • Audi 2019 A7
  • Audi 2019 A8
  • Audi 2019 Q8 (unconfirmed)
  • Audi 2020 e-tron SUV
  • Lamborghini Urus
  • Mercedes 2018 A-Class (Q3 2018)
  • Mercedes 2019 GLE (MBUX system)
  • Mini 2018 LCI Hatch & Convertible range
  • Toyota 2020 Supra

זו מערכת אפטרמארקט של אלפיין (היחידה בשוק) שתומכת (וזה על WIFI) :

https://www.amazon.com/Alpine-ILX-107-Mech-less-Receiver-Wireless/dp/B06XXLL5FL/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1525007167&sr=8-1&keywords=ilx-107

עריכה אחרונה על ידי misterb

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופן כללי Android Auto מאוד נוח.

התירוץ של חיבור כבל לא רלוונטי.

שאתם נכנסים לרכב ושמים וויז, אתם לא מחברים את הפלאפון למטען?

רוב האנשים שאני מכיר יש להם מטען ברכב והם מחברים את הפלאפון במטען בכל נסיעה.

בעניין זמן הטעינה, אפסי לחלוטין. בSKODA מחברים את הכבל, המערכת מסתנכרנת לבד, פותחת בטלפון את הAndroid Auto באופן אוטומטי וזהו.

כמה שניות והכל מוכן לעבודה.

זה בהחלט נוח מאוד, אינטואיטיבי ולא דורש שום השקעה(מעבר לחיבור הכבל שכולם עושים כדי להתחבר למטען) מיותרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...