Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קרב הצרפתיות הנוחות - מבחר דגמי פיג'ו מול רנו מגאן גרנד קופה החדשה

daido1
שימו לב! השרשור הזה בן 1745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתכנן בקרוב לשדרג את ה-308, 2014 לרכב חדש. לא סגור אם אני מעדיף סדאן או SUV, פתוח לשתי האופציות.

עד כה הייתי "נעול" על פיג'ו, בעיקר בגלל הנוחות - נוסע הרבה מחוץ לעיר, ורוצה כמה שיותר "לגהץ" את מפגעי מע"ץ.

וגם אמינות, בסך הכל אני די הייתי מרוצה מה-308 אחרי 85,000 קמ'.

את המגאן פסלתי עד כה, בעיקר בגלל שהיו חסרות לה מערכות בטיחות מקוריות, ובגלל ביצועים לא מרשימים גם בבנזין וגם בדיזל.

אבל כעת המשחק מתחיל מחדש, עם הצגת מגאן משודרגת במנוע 1.3 של דיימלר ומערכות בטיחות!

ובכן, שיקולים מדורגים מהכי חשוב לפחות:

1. נוחות - בדגש על ספיגת מהמורות!

2. אמינות

3. מערכות בטיחות מקוריות - דגש על שיוט אדפטיבי, תאורה ראשית לד מלא, ובקרת סטייה מנתיב (לא חייב אקטיבית).

4. ביצועים - ככלל אצבע, עד 9.0 שניות מ-0-100 קמ"ש זה מדד לא רע לביצועים מספקים עבורי.

5. איכות הרכבה, בידוד רעשים במהירויות גבוהות.

6. הנאה מנהיגה, עיצוב - שיקולים שאני מחשיב, אך פחות.

תקציב: עד 150,000 בלי לחץ. יכול 180,000 אבל קצת לחוץ / מימון.

דגמים ששקלתי עד כה:

א. פיג'ו 308 GT-Blue HDi 180HP

ב. פיג'ו 3008 - 1.6 180HP Premium

ג. סיטרואן C5-Aircross 180HP - השקה של לובינסקי צפוייה באפריל הקרוב

וטרי מהיום...

ד. רנו מגאן 1.3 , 140HP הושקה זה עתה (כל כתבי הרכב עליה ברגעים אלה ממש :-) )

שלושת הראשונים - בגבול העליון של התקציב.

הרביעית כמעט 50K זולה יותר מ-3 הראשונות, וסביר להניח שהרבה פחות "פרימיום" מהן.

ובכל זאת, בהחלט אשקול אותה בתנאי שהיא תהיה נוחה יותר מ-308, 3008, ולא פחות אמינה!

(הסיטרואן שציינתי, ככל הנראה תהיה המכונית הנוחה ביותר בעולם, לפי מבחנים שכבר ראיתי )

יש עוד דגמים שכדאי לי לבדוק, או שצפויים להגיע אלינו בחודשים הקרובים?

תצליחו להפתיע אותי גם עם דגמים לא צרפתיים שעומדים בקריטריונים הנ"ל?...

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 174
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אבל כעת המשחק מתחיל מחדש, עם הצגת מגאן משודרגת במנוע 1.3 של דיימלר ומערכות בטיחות!

מנוע של רנו ניסאן, שמרצדס משתמשים בו גם וכנראה הייתה שותפה לפיתוחו, משודך לתיבת 7 הילוכים רטובה של מגנה(גטרג לשעבר).

אין לה הרבה מערכות בטיחות (אבל עדיף מכלום) - בקרת שיוט אדפטיבית מ50 קמ"ש , בלימה אוטונומית והתרעה על סטייה מנתיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לך לבדוק את הגולף קומפורטליין 1.5.

לא יצא לי לנהוג עליה, אבל מעניין איך היא עומדת במבחן הנוחות מול 308, 3008.

מבחינת מערכות בטיחות - אכן לאחרונה שדרגו, והוסיפו גם Lane Assist, בהחלט יתרון!

הבעייה היחידה מבחינתי היא שצ'מפיון לא נותנים לד מלא (אפילו כאופציה).

יתנו לד במחיר סביר, יש מצב שהיא תיכנס לרשימה.

אפרופו גולף - שאלות.

1. האם השיוט האדפטיבי הוא מ-0 קמ"ש? (כולל תנועה בפקקים).

2. האם ה-Lane Assist שומר במרכז הנתיב? או רק נכנס לפעולה בסטייה מנתיב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על הגולף, לי היא הייתה נוחה מאוד אבל זה כמובן עניין של טעם.

מחירי הדגמים החדשים של פיג'ו גבוהים עד כדי הגזמה לדעתי. סיאט לאון 2 ליטר מוצעת עם תיקון סטייה מנתיב כאופציה שמבטל את הצורך במובילאיי והיא משאירה אותך עם עודף לעומת ה-308 GT. סקודה קארוק 1.5 סטייל מציע את כל האבזור שביקשת ועונה על כל הדרישות ב-160K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגולף מנצחת את כולם כי יש לה בקרת שיוט אדפטיבית מ 0 קמש, אפילו האטה ל 0 עד X שניות לא מבטלת את פעולת המערכת והיא תחזור לנסוע לבד.

פיצ'ר מדהים שלא הייתי מוותר עליו בשום אופן בקנייה של רכב חדש, במיוחד בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תחום שאני לא מבין בו כלום, למעט דבר אחד - בחיים לא הייתי הולך על רכב עם מכלולים ח-דשים.

תן לעולם להשתפשף עליו שנה שנתיים, לעשות איתו 200,000 ק"מ, ואז...

לא ככה?

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מכלולים חדשים, דב?

מנוע טורבו הזרקה ישירה? נמצאים כבר מעל עשור בשימוש. גיר DSG? גם הוא כבר מעל עשור.

בקשר למערכות בטיחות/נוחות, לדעתי הן עדיין בוסר.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מכלולים חדשים, דב?

מנוע טורבו הזרקה ישירה? נמצאים כבר מעל עשור בשימוש. גיר DSG? גם הוא כבר מעל עשור.

בקשר למערכות בטיחות/נוחות, לדעתי הן עדיין בוסר.

אני מדבר על המגאן 1,3.

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יצא לי לנהוג עליה, אבל מעניין איך היא עומדת במבחן הנוחות מול 308, 3008.

מבחינת מערכות בטיחות - אכן לאחרונה שדרגו, והוסיפו גם Lane Assist, בהחלט יתרון!

הבעייה היחידה מבחינתי היא שצ'מפיון לא נותנים לד מלא (אפילו כאופציה).

יתנו לד במחיר סביר, יש מצב שהיא תיכנס לרשימה.

אפרופו גולף - שאלות.

1. האם השיוט האדפטיבי הוא מ-0 קמ"ש? (כולל תנועה בפקקים).

2. האם ה-Lane Assist שומר במרכז הנתיב? או רק נכנס לפעולה בסטייה מנתיב?

הגולף נוקשה לעומת ה3008,והיא גם לא מבודדת מרעשי כביש ורוח ברמה של ה3008,תעשה נסיעות מבחן.

ה1.6 פרמיום בנזין רכב חזק משמעותית מהרכב שלך,גיר 8 הילוכים פלאנטרי משובח,ואבזור לעילא ועילא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוחות היא בראש וראשונה ענין של תחושה סובייקטיבית, מתלים רכים אינם כל הסיפור. אין טעם לחפש עצות כשלהתרשמות ולחוייה האישית משקל מכריע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, כניראה שהסיטרואן החדשה תהיה הנוחה ביותר.

יש שם מערכת מתלים מיוחדת שעושה עבודה יוצאת דופן בנושא הנוחות (מקריאת מבחנים כמובן).

היא גם ניראת טוב לדעתי ותקבל רמת אבזור גבוהה בדומה ל-3008.

שים לב שמנוע ה-1200 טורבו שמוצע כעת ב-3008 כלל אינו חלש ויכול להתאים לך תוך חיסכון של כמעט 20000 שקל לעומת ה 1600.

לא יודע אם יוצע בסיטרואן.

אז הייתי ממתין ובוחר את ה 3008 עם מנוע 1200 או את הסיטרואן עם ה 1600.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוחות היא בראש וראשונה ענין של תחושה סובייקטיבית, מתלים רכים אינם כל הסיפור. אין טעם לחפש עצות כשלהתרשמות ולחוייה האישית משקל מכריע.

אמת,אבל נהגתי גם בגולף 150 ו3008 פרמיום יש לי,יש הבדל גדול ביכולת ספיגת המהמורות,על אותם ה"כבישים" בגולף מרגישים הרבה יותר,במיוחד בנסיעה עירונית.

וקרוב לוודאי שהסיטרואן תהיה אפילו יותר סופגת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגולף נוקשה לעומת ה3008,והיא גם לא מבודדת מרעשי כביש ורוח ברמה של ה3008,תעשה נסיעות מבחן.

ה1.6 פרמיום בנזין רכב חזק משמעותית מהרכב שלך,גיר 8 הילוכים פלאנטרי משובח,ואבזור לעילא ועילא.

נכון, אבל גם המגאן החדשה (עם 1.3) חזקה מהרכב שלי, אם כי קצת פחות מה-3008, 1.6. (תאוצה מ-0-100 כמעט זהה).

אני לא יודע אם הפער בין מגאן ל-3008 מורגש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי, זה לגמרי אובייקטיבי, כי ציינתי במפורש שחשובה לי יכולת ספיגת המהמורות, מהמתלים ועד המושב.

כשאתה נכנס לבור קטן או נוסע על כביש נורא משובש או גלי, כמה מה"דפיקות" בסוף מגיעות לגב שלך, ובאיזו צורה!

אם תרצה, אפשר לחלק את זה למחוץ לעיר ובתור העיר, וגם להשוות את יכולת הריסון של המתלים.

באופן מסורתי, הצרפתיות יותר נוחות מרוב המתחרים בכל הקטגוריות, אז וגם היום.

אבל יש חריגים (בד"כ יקרים בהרבה, כגון לקסוס).

עריכה אחרונה על ידי daido1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1745 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...