Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למלון הכל כלול בקיץ הקרוב

timur2008
שימו לב! השרשור הזה בן 463 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הבנתי, תודה.

מחר אעשה טלפון לבנק. בדקתי ובלאומי קארד באמת אין עמלה מחיוב חשבון מט"ח ( לא ידעתי)

אחלה טיפ.

לגבי מזומן, אני מתכוון לקחת 1000 יורו + כרטסי אשראי.

לא בטוח בכמות שרשמת ( אנחנו לא מחזיקים כמות כזאת של כרטיסים) אבל 2 אקח.

אני ביחד עם עוד חברים, אני בטוח שלא אתקע.

כתבת לגבי מסגרת האשראי של 30,000, לשם המה?

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי להיות בטוח שלא תחסר. המסגרת לא עולה כסף.

תבין - אתה שוכר רכב - חברת ההשכרה חוסמת כמה מאות (ואף יותר) אירו, בהתאם לכיסוי הביטוח שרכשת (והמלצה חמה לרכוש את כל ההרחבות, חוץ מתאונות אישיות שכלול בביטוח הנסיעות). המלוון חוסם כמה מאות אירו ערבון למקרה שתגרום נזקים או תשתמש בשירותים. הנה כבר הגעת מחסימת מסגרת של 5000-10000 ש"ח. במילוי דלק יכולים לחסום 800-1000 ש"ח שישתחררו כעבור יום - יומיים. ויהיו לך הוצאות בסדר גודל של 200-400 אירו ליום, תכפיל את זה במספר הימים עד סיום הנסיעה או חיוב הכרטיס (אצלי זה חודשי, כך שטיול שלם יכול להתנקז לחיוב אחד) - אז נניח 300 אירו כפול 7 ימים זה 2100 אירו, עוד 9000 ש"ח. סה"כ הגעת לפחות ל-15,000 ש"ח. תוסיף את ההתחייבויות השוטפות שלך בארץ, והגעת ללפחות 20,000 ש"ח. שים לב שאני מדבר על מסגרת אשראי, לא על שימוש. חלק גדול מהמסגרת משתחררת כאשר אתה עוזב את המלון ומחזיר את הרכב, אבל, עדיין, אתה זקוק לה.

עד דבר - אם טרם רכשת ביטוח נסיעות עשה זאת מחר. אפילו הערב. יכסה אותך למקרה של ארוע רפואי שימנע אותך מלנסוע.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון מאוד טוב עם פספורטקארד, מאוד נחמדים, בעת הצורך מטעינים כסף והכל זורם

לכן, במיוחד עם ילדים, ממליץ לעשות איתם, למרות שהם קצת יקרים יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבטח את עצמי (ואת המשפחה) בפספורט קארד כבר 7 שנים. זה התחיל בכך שהייתי צריך לנסוע פחות מחצי שנה אחרי ביקור במיון (פריצת דיסק שממנה החלמתי כעבור כ-3 חודשים) והם היחידים שביטחו אותי בלי יותר מדי עיכובים, אם כי בתשלום נוסף. מאז אני ממשיך אצלם. אם אתה חבר "חבר" יש תנאים משופרים. פעם אחת נזקקתי לשירותיהם בגלל מזוודות שלא הגיעו - קיבלתי קוד לכספומט ל-24 שעות ומשכתי 150 דולר (למזוודה), וזהו.

125 דולר נשמע לי קצת הרבה לארבעה אנשים שיוצאים לטיול שגרתי של שבוע, אבל אם זה 8-9 ימים זה מסתדר לגמרי, או שיש סעיף של מחלות קיימות שמקפיץ את המחיר, או שהוספת איזה סעיף אחר. בדקתי את הפוליסה שרכשתי לפני כשבועיים - לאשתי (אשה בריאה בת 60) משלמת 3.30 דולר ליום לכיסוי בסיסי, כבודה וביטול נסיעה. יתכן שרכשת איזה כיסוי נוסף כגון ביטול השתתפות עצמית בשכירת רכב, וזה יכול להסביר את ההפרש. אם יש לך שאלות התקשר אליהם, שירות הלקוחות הטלפוני מצויין.

לגבי הרשיון הבין לאומי - תאורטית לא, מעשית מדובר בהוצאה של 20 ש"ח ו-10 דקות, אני מוציא כל פעם שאני יצא לטיול והקודם כבר לא תקף.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העמלות על חשבון מט"ח יותר נמוכות, אבל מצד שני האם לא מפסידים כסף בפעולת ההמרה משקלים ליורו כאשר מפקידים בחשבון יורואים?

בכל מקרה לדעתי זה סכום די זניח בהתחשב בטרחנת שקשורה בזה. פחות 2 אחוז מסכום של 10,000 זה בסך הכל 200₪. לא בטוח ששווה את כאב הראש של פתיחת חשבון מט"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברתי עם פספורט קארד. הנציגה אמרה שזה המחיר.

חשבון לציין שיש לי ילדה בת 15 וילד בן 9.

זה 4.5 דולר ליום, האם סביר?

שאלה נוספת, האם כדאי לקנות היום יורו? ראיתי שהוא בשפל.

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משלם 3.3 דולר ליום. כנראה רכשת משהו כמו ביטוח לטלפון או מחשב או משהו כזה.

ההמרה משקלים לאירו בבנק זולה מזו בחברת האשראי. זה הסיפר. ההפרש אכן קטן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום עשיתי רישיון נהיגה בין לאומי בממסי, באמת לוקח דקה.

עולה 20₪

הם מציאים ביטוח של שירביט

ב 90 דולר לכל התקופה, כולל תאונות אישיות וביטוח נסיעה.

משמעותי יותר זול מפאספורד קארד.

לגבי עניין כרטיסי אשראי וחיוב בבנק,

אכן עשיתי זאת.

הבחורה אמרה לי שמאסטר קארד זה רק יורו, וויזה זה דולר.

אי אפשר ביחד( מוזר).

בכל מקרה אני צריך יורו אז לא התווכחתי. אקנה יורו לחשבון לפני נסיעה.

מצד שני בדקתי בויזה כאל, היא אומרת שאם יש לי חשבון מט"ח, אז הם מחייבים משם, בתנאי שיש מספיק כסף בחשבון.

הגדלתי מסגרת גם לפי ההמלצה של sperial.

מה לגבי קניית יורו? עדיף עכשיו או להמתין?

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאסטרקארד שלי מקושר גם ליורו וגם לדולר - אבל מדובר בבנה"פ ובחברת כרטיסי האשראי שלו.

לגבי קנית אירו - זה הימור. יכול לעלות, יכול גם לרדת. אין כאן נביאים.

לגבי פאספורט קארד - הם ידועים כיקרים, היתרון שלהם הוא בדרך התשלום ובשירות המהיר: כאשר מזוודה שלי לא הגיעה התקשרתי אליהם, קיבלתי סיסמא לכספומט, ניגשתי למכשיר הקרוב ומשכתי 150 דולר (בקרונות איסלנדיות, אם זה משנה למישהו). הליך של 3 דקות ותגובה מידית. האם זה עדיף על ביטוח רגיל שבו אתה מוציא כסף ואחר כך מקבל החזר? עניין אישי. אני גם לא יודע אם אין מבטחים נוספים שעובדים עם כרטיסים דומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...

טוב,

הטיול מתקרב.

מי יכול לתת סקירה עדכנית לגבי נהיגה, חניה, חוקים חדשים בהולנד.

הבנתי שאסור לחרוג במהירות כי יש המון מצלמות, ושיש כבישים שמודדים מהירות ממוצעת.

התכנון לנסוע ברחבי הולנד ולהגיע לאמסטרדם.

תודה מראש

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוק ראשון: לא להכנס לאמסטרדם עם רכב. יש חנה וסע, יש רכבת. מציע לך לתכנן את אמסטרדם לתחילת או סוף הטיול, ואת הרכב לקחת ולהחזיר בסכיפהול.

חוץ מזה:

להקפיד ביותר על מהירות. חריגה של 2 קמ"ש גוררת קנס.

להקפיד על הנהיגה בימין, אלא אם תמרורים (כולל אלקטרוניים) מורים אחרת, וגם אם הנתיב נראה פנוי.

להכיר את הרמזור האירופי עם פניה שמאלה כאשר גם לתנועה הנגדית ירוק.

אין תמרור של דרך עירונית. שלט כחול עם שם היישוב שקול לתמרור זה, ביציאה מהיישוב תמרור דומה עם קו חוצה.

זכות קדימה לאופניים.

שבילי אופניים מסומנים הכיתוב על רקע לבן, כבישים על רקע כחול. לא ליפול בפח הזה.

חניה - הכי טוב בחניונים מוסדרים.

התחב"צ טובה, השתמש בה בערים. בכל מקום יש חנה וסע. שים לב להסדרי התשלום והקפד עליהן, אם תתפס על תשלום חסר או שגוי, אפילו בשוגג, הקנס כבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...